Polski > Hyde Park

Polityczna Rzeźba

<< < (239/250) > >>

olkapolka:

--- Cytat: Q w Września 21, 2023, 04:30:59 pm ---
--- Cytat: olkapolka w Września 21, 2023, 12:46:59 pm ---Psss...z tym, że po ukraińskiej stronie też słowa się rozsypują:
--- Koniec cytatu ---

Prawda. Tyle, że oni są - jak zauważył to osobiście głów ;) naszego Państwa - w "trochę" innej sytuacji. Zachowania ludzi zdesperowanych z istotnych (zdecydowanie poważniejszych niż gra o słupki poparcia) przyczyn, trudno mierzyć tą samą miarą.

--- Koniec cytatu ---
Można-nie-można...wojna weszła w stan przewlekły i czas gra na korzyść Rosji, gdyż lokalne problemy w państwach europejskich (spowodowane zarówno wojną, jak i złym zarządzaniem przez polityków) powodują wzrost nastrojów skrajnych - prawicowych.
Te zaś gdzieś mają solidarność ponadpaństwową - skręcają w stronę nacjonalizmów.
W tym tropie łatwo znaleźć potencjalnego winnego wszystkich wewnętrznych problemów.
Naprawdę ze zdumieniem zobaczyłam wielotysięczny marsz w Czechach.
Stąd uważam, że strona ukraińska powinna także ważyć słowa żeby nie nadwyrężać pękającej w szwach jedności europejskiej.

xetras:
Od czasów partii X (słynnego socjotechnika Józefa Kosseckiego) i Stana to polityka jest wokół liderów.
To tacy jakby- atraktory chaosu (deterministycznego?).

Ich głupoty szokują, zwłaszcza w wypowiedziach podczas kampanii przedwyborczej.

Czasem mam wrażenie że Stan Tymiński był prekursorem tego stylu, który teraz eskaluje.

akond:
Nie wywołuj wilka z lasu...
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/senat/kandydat/29622/71/2741529

Q:
https://twitter.com/nowePSL/status/1705876954287644730
Nie wrzucam tego z sympatii do PSL-u, tylko dlatego, że zabawne, choć i smutne zarazem, bo pokazuje obecny poziom debaty publicznej.

maziek:
To się raczej nie dzieje przypadkiem i bez kierowania tym z góry:


"W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE, jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można rozszerzyć UE, a to Polska blokuje te zmiany" - napisała w poniedziałek na portalu X (dawny Twitter) Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.

Polskie Radio już podaje to jako pewną informację. W materiale „Akcesja Ukrainy do UE. Szokująca propozycja Niemiec i Francji" powołuje się na wpis Ćosić i donosi, że „Francja i Niemcy miały obiecać Ukrainie przyjęcie do Unii Europejskiej w zamian za pomoc w obaleniu polskiego rządu".
https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3248774,akcesja-ukrainy-do-ue-szokujaca-propozycja-niemiec-i-francji-przyjecie-w-zamian-za-obalenie-polskiego-rzadu

A więc polski rząd czy ktokolwiek nim rządzi puszcza harcowników, aby wymacali, czy da się zmienić kurs i jak podskoczą słupki...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej