Stanisław Lem - Forum

Polski => Hyde Park => Organizacja forum => Wątek zaczęty przez: xetras w Luty 14, 2021, 04:45:12 pm

Tytuł: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: xetras w Luty 14, 2021, 04:45:12 pm
Patrz wyżej jak w tytule.
Ktoś ogarnia jak na forum wyszukać temat ?
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Luty 14, 2021, 05:15:54 pm
Wyszukiwarka nigdy nie działała dobrze, nie działa i można z dużą pewnością powiedzieć, że nie będzie działać - taka podróż w czasie;)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 14, 2021, 07:02:53 pm
Googluj daną frazę metodą:


fraza site:forum.lem.pl


- bez spacji za dwukropkiem.
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: liv w Luty 14, 2021, 08:29:54 pm
Googluj daną frazę metodą:

fraza site:forum.lem.pl

- bez spacji za dwukropkiem.
No nie wiem, maziek. Zrobiłem jak napisałeś, dorzuciłem Szczepański i gógiel się zirytował. A wiesz, czasy są teraz podejrzane i wyrzucić z systemu tyle, co splunąć...
Nie dość, że nic nie znalazł, to w dodatku zaświecił w oczy moim ip - i że podejrzewa - czym aby nie robot?
 Po czym zażądał testu Voight-Kampffa....  8)  Nie nie, jeszcze nie tak źlee.. takiego zwykłego, CAPTCHA z hydrantami. Jako, że fraza (jej ciąg) wklepywana jest w/g wójka wielce podejrzana, typowa dla botów  :)
Na szczęście odgadłem wszystkie hydranty.
Ale może trzeba było dorzucić jakieś znaczki typu cudzysłów?

Pozostając w świecie cyberiady - właśnie zobaczyłem  :)
(https://memy.pl/show/big/uploads/Post/353792/16132522451128.jpg)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 14, 2021, 08:43:28 pm
Żadne świństwa jak cudzysłowy.


szczepański site:forum.lem.pl


Hm, nie wiem, co Ty wcześniej z tym Guglem robiłeś... Aby nie pomyliłeś literki? Mi wywalił 5 stron wyników z forum i o nic nie pytał ;) ...


https://tinyurl.com/1dukx06u (https://tinyurl.com/1dukx06u)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Q w Luty 14, 2021, 09:03:29 pm
Oba mata racyją... ;) Szukanie metodą site:forum.lem.pl bywa dobrą alternatywą dla naszej wyszukiwarki (choć nie idealną - czasem ona więcej widzi, czasem Gugla, czasem obie ślepe - choć wyszukiwane na Forum jest), ale zdarza się, że Google się przy tym biesi i wyskakują posądzenia o botowatość.
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: liv w Luty 14, 2021, 10:22:27 pm
Żadne świństwa jak cudzysłowy.

szczepański site:forum.lem.pl

Hm, nie wiem, co Ty wcześniej z tym Guglem robiłeś... Aby nie pomyliłeś literki? Mi wywalił 5 stron wyników z forum i o nic nie pytał ;) ...

https://tinyurl.com/1dukx06u (https://tinyurl.com/1dukx06u)
Klikam w twoją linkę - i?
(https://i.imgur.com/DseNK0w.jpg)
Z G. Jeszcze nic, nie robiłem ale...  8)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: xetras w Luty 14, 2021, 10:38:56 pm
Fraza bardzo dobra.
Prosty przykład: "konwent" itede.
Wynik jest.
Wiadomo że fantaści głównie biesiadowali z małymi wyjątkami.

Ostatnio nadużywam pamięci niezawodnego Q, który mnie sprowadza na ziemię i wskazuje, że już o tym było.
Skoro powinien być prosty poradnik wyszukiwania, to temat o tym jest potrzebny.
Zewnętrzna daje radę i wyszukuje to co chcę. Na razie wystarczy.
PS.
Też nie jestem robotem. Czy to stwarza jakiś kłopot szanownemu gronu ?
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 15, 2021, 09:46:43 am
Aby uniknąć kłopotów ze spacjami, dwukropkami i posądzeniami o botowatość :) :
Googiel -> Ustawienia -> Szukanie zaawansowane -> witryna lub domena -> forum.lem.pl
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 15, 2021, 10:21:20 am
Generalnie google cały czas zbiera wzorce. Jeśli ktoś znienacka zaczyna działać inaczej niż dotychczas, to czuje się zaniepokojony. Ogólnie to ja mam dość już tego, że on tak wiele o mnie wie i od jakiegoś czasu utrudniam mu nieco życie. Tym niemniej u mnie szukanie "po sajcie" czy inne skróty działają poprawnie z linii wyszukiwania.
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 15, 2021, 01:03:35 pm
Ogólnie to ja mam dość już tego, że on tak wiele o mnie wie i od jakiegoś czasu utrudniam mu nieco życie.
W jaki sposób utrudniasz, jeśli wolno zapytać?
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 15, 2021, 01:35:39 pm
Na razie niezbyt głęboko, ale zbieram się do lepszego odcięcia tylko leniwy jestem. Póki co korzystam z duckduckgo.com jako wyszukiwarki (nie zawsze sobie radzi), ale ponieważ i tak korzystam z konta na googlu (maila) to średnio ta "tajność" wychodzi. Poza tym oczywiście powyłączałem w ustawieniach googla wszystko co się dało, ale wciąż są przecieki typu niby ma się nie interesować moją lokalizacją, ale po powrocie z zakupów z Lidla google mi sugeruje ocenę tego sklepu Lidla, albo klikam na jakąś reklamę w domu a potem widzę mnóstwo reklam tego przedmiotu w robocie, choć niby też to wyłączyłem. Poza tym zachodzi pytanie, czy wyłączenie jakiejś opcji powoduje jej wyłączenie (w sensie zaprzestania zbierania danych), czy tylko nie są pokazywane efekty z tych danych wynikające (dajmy na to google dalej dowiaduje się, że byłem w Lidlu, tylko się mnie nie pyta o ocenę). Przypuszczam, że to drugie. Mają te wszystkie opcje poukrywane w kilku miejscach plus korzystam powiedzmy z 4 kompów i telefonu i nawet nie wiem, czy te przecieki to moje niedopilnowanie z nadmiaru punktów do ogarnięcia, czy oni np. przy okazji nowej wersji oprogramowania (która się ściąga przecież automatycznie) nie resetują ustawień. Można oczywiści tak ustawić, aby każdy upgrade softwaru trzeba było zatwierdzić, ale to już byłoby maniakalne, a zreztą i tak potem wypadałoby sprawdzić, czy coś się "nie poprzestawiało".


Swoją droga w ogóle wszystko opiera się na deklaracjach i nie wykluczone, że duckduckgo też zbiera dane, z tym że na razie nie są używane, prezesi sprzedadzą je jednorazowo za okrągłą sumkę w chwili, kiedy uznają ją za dostatecznie okrągłą ;) . I zwiną interes :) .

Z trzeciej strony to coś za coś, w zasadzie mógłbym kupić adres mailowy i płacić za niego, aby się pozbyć tych "przeszkadzajek", ale jako sknera idę na darmochę i na to, że sporo o mnie wiedzą. Tylko wolałbym nie przekonywać się o tym co krok ;) .

Z czwartej strony poniekąd idzie to w tym kierunku, który Lem przewidział - zbystrowaniu. Na razie można założyć cała masa algorytmów czyta moje maile, i jak napiszę, że chcę zadusić sąsiada, to może przyjadą policmajstry i mnie obezwładnią. A docelowo żadne policmajstry, tylko podleci dron i strzeli z lasera.
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: xetras w Luty 15, 2021, 02:35:09 pm
Podpada to niemal pod paranoję :)

Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Q w Luty 15, 2021, 02:50:28 pm
Co by nie gadać Internet jest full of zasadzkas:
https://www.dobreprogramy.pl/Tryb-incognito-nic-nie-pomoze.-Favicony-moga-posluzyc-jako-superciasteczka,News,113318.html
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 15, 2021, 03:55:55 pm
Taaa... to byłoby śmieszne, gdyby nie było tak smutne...
Co do mnie, mam nieodparte wrażenie, że mój telefon mnie podsłuchuje. I to nie tylko podczas rozmowy, ale i w stanie czuwania (standby). Już kilkakrotnie miałem okazję o tym się przekonać. Ot, niedawno złapałem go na gorącym uczynku. Podczas spaceru toczyliśmy z żoną pogawędkę o epidemii dżumy w Odessie. "Чума" po rosyjsku. Otóż, chcąc coś tam udowodnić, wydobyłem telefon, i zaledwie zdążyłem wyklepać w google dwie pierwsze literki "чу...", jak natychmiast uzyskałem podpowiedź wyszukiwarki: "чума в Одессе 1812".
Przypadek? Nie sądzę. W rosyjskim jest od groma słów, które zaczynają się od "чу...". Чубчик, чудо, чугун, чулки itepe, nie licząc przymiotników i czasowników. Ups! ::)

A przecież zabroniłem w ustawieniach wszystko, co tylko się dało zabronić.
No, i jak mam to rozumieć? Co to, paranoja? A może jednak totalna inwigilacja, spisek światowy? ;) 8)
Już zastanawiam się, czy nie zainstalować w chacie jakieś dźwiękoszczelne pudło do przechowywania tego paskudztwa? Po co mi, do diaska, szpieg, cichociemny we własnym domu?

A może już za późno? Bo tak zazwyczaj gadam wieczorem w kuchni co ślina na język przyniesie, podczas gdy gadget cichutko nadstawia uszu i uważnie słucha. Myślę, że już nagadałem sobie co najmniej na dożywocie ;D
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 15, 2021, 04:00:16 pm
Podpada to niemal pod paranoję :)
Paranoja to jest przejmowanie się ubrdanym sobie problemem, a tu problem jest realny. Świadczą o nim wycieki danych lub szantażowanie posiadaniem potencjalnie drogocennej lub wstydliwej wiedzy (na jedno wychodzi) :) . Nie zasilam co prawda internetu, a zwłaszcza żadnych "mediów społecznościowych" strumieniem danych z mego życia live (nie że do liva, tylko, ze "na żywo"), tym niemniej sam fakt, że każdy mail wysłany w świat prędzej czy później przejdzie przez serwer googla, a google czyta te maile (i każdy inny serwer także, nie wspominając o rozmaitych echelonach i innych) czego jestem pewny, bo łatwo się przekonać, i jest to czytanie kontekstowe, rodzi potencjalne problemy, na przykład dlatego, że posługuję się mailami (a w związku z pandemią tym bardziej) w korespondencji z klientami i potencjalnie poufne dane, których ci klienci chronią jak oka w głowie mogłyby wypłynąć - i niestety jest to fakt. Oczywiście pocieszam się, że jestem tak nędznym i małym robakiem, jak zresztą moi klienci w skali Mr. Googla, że nie chciałby nawet splunąć na mnie, nie mówiąc o wykorzystaniu, bo to tak, jakbym ja rozdeptał karaczana i napalał się, aby z rozpłyniętych wnętrzności skrobię pozyskiwać.


PS @LA, ponieważ chyba Ukraina i Polska ma umowę o ekstradycji, to możemy siedzieć w jednej celi, hihi.
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 15, 2021, 07:53:25 pm
PS @LA, ponieważ chyba Ukraina i Polska ma umowę o ekstradycji, to możemy siedzieć w jednej celi, hihi.
:D
Wobec braku polskiego tłumaczenia podaję rosyjskie:

Если с умным я в адский огонь попаду,
То сумею, пожалуй, прожить и в аду.
Но не дай Бог в раю с дураком оказаться!
Отведи, о Всевышний, такую беду!

                             (Omar Chajjam)


@ liv - offtopicznym marginesem:
Gdybyś Waćpan miał natchnienie, może byś tak spróbował... ten tego... przełożyć? Poetycko?
Ze swojej strony jestem gotów w razie potrzeby służyć dosłownym translejtem :)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 15, 2021, 07:59:36 pm
To teraz pytanie, które dwa wersy do mnie się stosują - pierwsze dwa - czy ostatnie dwa... ;) .
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 15, 2021, 08:21:26 pm
Nie ma takiego pytania. Komuż to siedzenie w mamrze może wydać się rajem? W każdym razie nie mnie ;)
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: maziek w Luty 15, 2021, 09:25:27 pm
Dyplomata ;) ...
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: liv w Luty 16, 2021, 12:49:07 am
Dyplomata ;) ...
Heh, nooo...  :)
Cytuj
Gdybyś Waćpan miał natchnienie, może byś tak spróbował... ten tego... przełożyć? Poetycko?
i pod włos głaszcze...
Z natchnieniem to nie wiem, ale akurat się męczę nad poematem o Lemie, na okazję okrągłej rocznicy  :) Może męczę się to złe słowo...tkwię.
Właściwie, to prawie już jest. Ale on w zupełnie innej konwencji...małorymicznej, bym powiedział taki bardziej Majakowski, ale... biały Majakowski  8) , o ile wiesz, co mam na  myśli  :D
Zatem w ramach oderwania się od majakowszczyzny (poniekąd dosłownie, mając na uwadze wcześniejsze rozmowy o maji i majakach), coś tam wyprodukowałem.
Tyle, że nie znam dokładnie dosłownego, zatem jeśli mógłbyś... tymczasem na szybko i na "czuja" - tak;

Z mądrym, niech i w ogień piekielny popadnę
Przeżyję,  i w nim też ułożę się snadnie
Ale nie daj Boże z głupcem, choćby w raju tkwić
Przed tym chroń Wszechmocny, pozwól raczej zgnić.Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Luty 16, 2021, 09:57:14 am
Khme-e-e...
Co tu dużo gadać?
Wyśmienicie!
Dobra robota, livie. Zresztą nie spodziewałem się po Tobie niczego innego (w dobrym sensie oczywiście) ;D

Na "czuja" trafiłeś w samo sedno, i nie sądzę, by "dosłowny" się na coś przydał:
Jeśli z mądrym w ogień piekielny popadnę,
Potrafię chyba przeżyć i w piekle.
Ale nie daj Boże znalezć się w raju z głupcem!
Uchowaj Wszechmocny przed takim nieszczęściem!


Dzięki, livie. W Muzycznym jest piosenka dla Ciebie, a oto polski tekst:
https://www.tekstowo.pl/piosenka,henryk_rejmer,muzyk_na_skrzypcach_gral__okudzawa_.html


ps.
Cytuj
...biały Majakowski  8) , o ile wiesz, co mam na  myśli :D
Hm. Nie jestem pewien. Biały wiersz? Czy też biały - przeciwieństwem czerwonego? ???
Tytuł: Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
Wiadomość wysłana przez: Q w Luty 16, 2021, 11:57:54 am
Ostatnio nadużywam pamięci niezawodnego Q

Bez przesady z tą niezawodnością ;). Nie masz pojęcia ile razy chcąc - lub zaczynając - o czymś pisać przypominam sobie (albo z pomocą dostępnych, ułomnych, narzędzi ustalam), że już o tym pisałem/linkowałem to/czy cytowałem, ew. że kto inny (zwykle olka) mnie wyprzedził ;).

Komuż to siedzenie w mamrze może wydać się rajem?

Historia (najnowsza) zna takie przypadki:
https://online-mafia.pl/2020/04/19/jak-pershing-klawisza-urzadzil-kulisy-odsiadki-slynnego-bossa-na-bialolece/
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-19/bezdomny-potracil-rowerzyste-bo-chcial-isc-do-wiezienia-dostal-dozywocie/
https://trojmiasto.pl/wiadomosci/Zabil-bo-chcial-wrocic-do-wiezienia-Dostal-dozywocie-n100974.html
Jak widać wszystko zależy od tego, co czeka na wolności. Od warunków odsiadki - też.

męczę nad poematem o Lemie, na okazję okrągłej rocznicy  :) Może męczę się to złe słowo...tkwię.
Właściwie, to prawie już jest.

Nonono! :)