Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1140459 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1710 dnia: Września 10, 2009, 06:40:16 pm »
Właśnie zobaczyłem, dlaczego warto było upgradować Hubble...
Sorry za rozmiar, ale nie mogłem się powstrzymać :) .

To jest obrazek z Very Large Telescope, cztery jednostki z 8m zwierciadłem każda, połaczone w zespół, optyka adaptywna


A to stary Hubble, ze zwierciadłem 2,4m i bez optyki adaptywnej :)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1711 dnia: Września 10, 2009, 10:55:15 pm »
Motylek jest rzeczywiscie nierzeczywisty:)ale Banka tez niczego sobie:
http://www.capella-observatory.com/ImageHTMLs/DiffuseNebula/NGC7635.htm
Pewnie tam zagladacie...ale;) :
http://www.hubblesite.org/newscenter/archive/releases/nebula/2009/25/
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1712 dnia: Września 25, 2009, 02:56:32 pm »
"Star Trek", mon amour:

 ;D

EDIT: a teraz (26 IX, gdzieś od 20:00) właśnie sobie zobaczam "Solaris" Tarkowskiego na Religia TV (sic!).
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 10:37:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1713 dnia: Października 13, 2009, 03:08:08 pm »
A tutaj profil flickerowy NASA (ostatnia seria to bardzo ladne, minimalistyczne zdjecia z ladowania Sojuza w Kazachstanie). Warto tez zajrzec do poprzednich wydarzen.
http://www.flickr.com/photos/nasahqphoto/

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1714 dnia: Października 13, 2009, 04:41:26 pm »
bardzo ladne, minimalistyczne zdjecia z ladowania Sojuza w Kazachstanie

Nie no, piękne. Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych to bym powiedział, że celowo dobrali takie miejsce lądowania, zeby fotograf mógł te zdjęcia zrobić ;). A gdybym był teistą: że to jawny dowód na istnienie odwiecznych planów bożych, w których powstanie tych zdjęć zostało dawno zaplanowane ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1715 dnia: Października 19, 2009, 04:31:40 pm »
Hm...cokolwiek myslec o tego typu pogromach...mnie sie podobalo to co Wlasnie zobaczylam;)
http://www.youtube.com/watch?v=GUANewh4arU&feature=player_embedded
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1716 dnia: Października 19, 2009, 07:31:09 pm »
Widziałem to jakiś czas temu i faktyczie "niezła artycha".  Martwią mnie uproszczenia wojenne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1717 dnia: Października 19, 2009, 08:17:53 pm »
Talent w palcach niewątpliwy. Początkowo skojarzyło mi się z sypaniem mandali, ale zaraz przeszło ;). Ideologicznie pomyślałem, jak Maziek ,ale my stare zgredy tak mamy. Toć to dziecko, jak i nasze pociechy, niewiele kojarzy z historii. Bo co ja odbieram jako sielankę stalinowską zakłóconą germańskim najazdem ona pewno zastawiła na zasadzie kontrastu miło- niemiło, bez specjalnych skojarzeń. Widać na Ukrainie też ahistoryczne pokolenie rośnie. Co nie zmienia faktu, że wirtuozką "palców w piasku" pani jest niewątpliwie. Nie muzyka to, nie malarstwo, nie rzeźba, więc jakby to nazwał nasz patron?
A propos Maziek. Jak fotografowałeś obejście Lemów, akurat odbywał się we Lwowie marsz UPA. Widziałeś co?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1718 dnia: Października 19, 2009, 08:56:46 pm »
Wydaje mi się, że marsz UPA był dnia następnego. Bo był z tego co zrozumiałem przed operą, a w dniu, w którym ja byłem, przed operą był mecz. Ale co tu oglądać. Jest to coś w rodzaju rekonstrukcji, historyczne umundurowanie i atrapy broni, generalnie młodzież i kilku hmm... weteranów. Całkiem jak u nas. Też tworzą się grupu rekonstrukcyjne i jakoś najwięcej rekonstruują SS i Wehrmacht ;-) . Nie wiem, co jest takiego w tej ideologii...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1719 dnia: Października 19, 2009, 09:01:11 pm »
Szczerze powiedziawszy za pierwszym razem ogladalam to bez glosu i tylko gapilam sie co tez ludzie z piachu nie wymysla;)W ogole nie zastanawialam sie nad trescia (coz...;)) tylko czekalam jaki obraz wyczaruje z tego niczego;)Poza tym trzeba pamietac z jakiego pogromu to nagranie pochodzi...to raczej tlumaczy wszystko.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1720 dnia: Października 19, 2009, 09:42:50 pm »
No ale widzisz, z drugiej strony taki program oglądają "milijony". A jakoś łatwo im idzie czynienie z Polski kata równego - komu własnie? Rosjanie i Białorusini równają nas z Giermańcem (w przypadku Rosji  - sojusznikiem w IV Rozbiorze), jakobyśmy niewiadomo czego dopuścili się przed IIWŚ. A Ukraincy? To już nie wiem do kogo, bo wychodzi, że i Giermaniec, i Ruski chciał dac im wolność, a Polak przeszkadzał. To był straszny kocioł i w sumie u nas także przez cały PRL wnioski jednostronne i z góry zadane wyciągano. NKWD we Lwowie rozstrzelała w "ponurym gmachu" więzienia Brygidek 7 tyś. Polaków i Ukraińców (głównie dlatego, że uznano za zbyt duży wysiłek ewakuowac ich przed nadchodzącym uderzeniem niemieckim). I co? Ale ma rację liv, zgred jestem ;-) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1721 dnia: Października 19, 2009, 10:53:07 pm »
Cytuj
Ale ma rację liv, zgred jestem ;-) .
Eee, pozwoliłem sobie na taki pipitet, bom starszy od ciebie :). Ale, gdybyś jednak był wrażliwcem, to przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2009, 10:55:04 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1722 dnia: Października 19, 2009, 11:57:27 pm »
Jakim do ciężkiej Anielki wrażliwcem. Na starość człek tępieje a nie wrażliwieje :) . Jestem starym zgredem i wcale się nie wstydzę. I nie zawaham się tego użyć. :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1723 dnia: Października 20, 2009, 12:35:09 am »
Ciekawe zresztą, ze po względnej idylli lat '90 wychodzą na wierzch - nierozstrzygnięte jak widać - sięgające II WŚ spory. I że historia znów się strasznie upolityczniła.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1724 dnia: Października 20, 2009, 12:46:17 am »
Hmmm...Panowie Zgredzi;)...wlasciwie Dreddzi bo sad dziewczecia i wyrok na miejscu;)...prawda to wszystko co napisaliscie...tylko tak sie zastanawiam czy w tym przypadku nie jest to aby ciut przesadzone...takie "ciezkie" slowa UPA,NKWD,rozstrzelania...nie wiem czy te piaskowe historie mialy byc glebokimi przemysleniami nad prawda dziejow.Moze.Ale to w takim razie w tym przypadku stoje w szeregu bezmyslnej pulpy bo w ogole o tym nie myslalam ogladajac jej wystep.Po prostu podobala mi sie dziewczyna ktora czarowala obrazy.Nie historie.
Inna kwestia jest "misyjnosc" programow dla "milijonow".I to nie tylko na Ukrainie.I nie tylko w TV.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)