Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162235 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2790 dnia: Lutego 17, 2016, 09:13:51 am »
Wcale że nie, tego bym się nie czepiał, Ty twierdziłeś, że są dowody, że ich nie ma.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2791 dnia: Lutego 17, 2016, 01:13:52 pm »
Jedyna odpowiedź, jaka tutaj padła, to:

Cytuj
Ofiarodawcą i ofiarobiorcą jest sam Bóg.

Czy to jest gdzieś oficjalnie napisane przez chrześcijaństwo? Niechby innymi słowy, ale żeby sens był ten sam lub przynajmniej podobny?
Jeśli zaś nie jest napisane, to dlaczego nie jest napisane? W końcu, jak Maziek trafnie zauważa, nie chodzi o drobiazg/nuans, lecz o Zagadnienie Centralne, o Istotę chrześcijańskich religii. Naprawdę przez 2000 lat nikt na piśmie nie objaśnił tego (nie próbował objaśnić) miliardom wiernych? Czy to być może?
R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2016, 01:31:32 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2792 dnia: Lutego 20, 2016, 11:09:23 pm »
Po dzisiejszej mszy żałobnej (czwarty pogrzeb w lutym 2016, epidemia jakaś czy co?) - już wiem!
To jest napisane WSZĘDZIE!!! W liturgii KAŻDEJ mszy świętej znajduje się OFICJALNA egzegeza Kościoła Powszechnego. Ona brzmi: "Oto wielka Tajemnica Wiary". To nie ironia, tak po prostu jest!
Pytałem wielokrotnie w tym wątku na Forum, czemu Pan Bóg boleśnie i długo odrąbuje sobie nogę, aby przebłagać siebie samego za cudze grzechy (ofiarobiorczo-ofiarodawcza wersja Maźka). Siewodnia cognovi naturam rerum (by polecieć Mistrzem)! Otóż odpowiedź na to pytanie jest - według KK - WIELKĄ TAJEMNICĄ WIARY...
Skoro to tajemnica, na dodatek wielka, a zwłaszcza centralna (samo sedno!) - to nie może być objaśniona. Objaśniona tajemnica przestałaby być tajemnicą i nie byłoby żadnej "tajemnicy wiary". Czy taka wiara byłaby jeszcze wiarą? Oczywiście nie!
Ale głupi byłem :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2793 dnia: Lutego 21, 2016, 06:22:24 pm »
Ty jestes jak astronom co  chce badac supernowe ale znalazl papierek po cukierku na ktorym sa gwiazdki i oto oswiadcza wszem i wobec ze odkryl ich tajemnice
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2794 dnia: Lutego 21, 2016, 06:43:00 pm »
Co się sedna wiary tyczy, to nie mam do niego nic, ale żeby Kościół Święty Matka Nasza przez dwa tysiące lat dorobił się tylko takiej oficjalnej egzegezy sedna (cztery wyrazy!) - to mi się nadal w głowie nie mieści. Choć widzę teraz, że mój wpis był bałamutny i czepialski...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2795 dnia: Marca 29, 2016, 03:32:31 pm »
Wieści od niezawodnego i czuwającego z ręką na pulsie ("...Biznesu") naszego Tzoka:

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/katolicy-protestanci-czy-ateisci-zobacz-,49,0,2047793.html

O, wciórności, już wiem, dlaczego nie miałem i nigdy nie będę miał pieniędzy... A wyjątek Mistrza, jak wiadomo, potwierdza regułę..
 
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2796 dnia: Marca 29, 2016, 05:04:20 pm »
Teza w rodzaju, że jak pokazały badania, łysi rzadziej chodzą do fryzjera.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2797 dnia: Marca 29, 2016, 05:44:05 pm »
Teza w rodzaju, że jak pokazały badania, łysi rzadziej chodzą do fryzjera.
Zwłaszcza, gdy do kategorii "fryzjer" zaliczymy sklepy mięsne, a do "łysi" też tych wyliniałych plackowo.

- Z artu - Niewierzący mogą mieć pretensję o nadszarpnięcie swojej renomy do Ukrainy, która liczbą ludności (45 mln) zdominowała kategorię „ateistyczno/agnostyczną”.

- Z wiki - Według danych sondażowych w 2015: Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego 44,2%; Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego 20,8%; Ukraiński Autokefaliczny Kościół Prawosławny 2,4%; Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego (grekokatolicy) 11%, katolicyzm 1%; protestanci i Świadkowie Jehowy 2,5%; judaizm 0,1%, ateiści 9,5 %.
Hmmm...
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 05:49:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2798 dnia: Marca 29, 2016, 06:12:22 pm »
A w takich Czechach jest 80% zdeklarowanych niedowiarków.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2799 dnia: Marca 29, 2016, 06:34:30 pm »
Mam nadzieję, że - gdy się posmażą w piekle - zaraz uwierzą, Pepiczki w kratkę!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2800 dnia: Marca 29, 2016, 06:47:35 pm »
A w takich Czechach jest 80% zdeklarowanych niedowiarków.
Tak działa cialdiński "społeczny dowód słuszności". Warunkowany ewolucyjnie.  :)
U nich w jedną, u nas w drugą stronę.

Ale skąd oni wzięli te dane?
Ukraina    7989,6    6780,3    17,8    1209,4    109,6    4177,5    31,5    2520,5    
- ateiści/agnostycy 63%,
- chrześcijanie-prawosławni 27%
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 06:53:17 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2801 dnia: Marca 29, 2016, 07:08:01 pm »
Pewnie co badanie to dane. W Polsce o ile wiem jest duży rozdźwięk między danymi statystycznymi KK a badaniami opinii, wg KK jakiś niedawny czas temu blisko 100% było katolikami a wg badań sondażowych coś koło 80% się nimi deklaruje, przykładowo. Były całe "afery", że KK uważa za katolików ochrzczonych, niezależnie od tego, co dalej, byle żyli, po apostazji nie wykreśla itp. W Polsce jest chyba bardzo mało zadeklarowanych a-cośtam, raczej w większych ośrodkach, bo w małych to jest wciąż problem praktyczny co ludzie zrobią/powiedzą. W mojej wsi przykładowo choć ma ponad 65 tysięcy luda jak dziecko na religię nie chodzi to już jest pod obserwacją a zresztą jak nie będzie chodzić, to ślubu nie dostanie i tak dalej, więc ludzie z przezorności życiowej "są katolikami", bo abo to wiadomo... Stąd różnice w badaniach zależnie, czy są anonimowe czy nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2802 dnia: Marca 29, 2016, 07:48:07 pm »
Masz rację. Dodatkowo, ważne jest sformułowanie pytania. Oraz, że wiara to stan dynamiczny.
Dzieci wierzą, potem im przechodzi, potem wraca w jakiejś dojrzalszej formie, znów przechodzi...a na starość, zaś wraca.
O, tu jeszcze inne dane. Zadziwiająco niska pozycja Czech. Brać, wybierać i dopasowywać.
http://boklazec.net/ateizm/tabela.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2803 dnia: Kwietnia 10, 2016, 11:21:06 pm »
http://www.diecezja.legnica.pl/documents/521
Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!
Jako Biskup Legnicki podaję niniejszym wiadomość o wydarzeniu, jakie zaszło w parafii św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona, i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Ówczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powołał Komisję, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje.
Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: "W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego" (…) ze zmianami, które "często towarzyszą agonii". Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.
W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.
Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.
Polecam się Waszej modlitwie i Wam błogosławię
+ Zbigniew Kiernikowski
BISKUP LEGNICKI
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2804 dnia: Kwietnia 11, 2016, 10:57:48 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki