Polski > Organizacja forum

[Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]

<< < (4/67) > >>

Q:
To proponuję - kompromisowo - dodać, po prostu, dział tylko o Lemie jako czwarty, a raczej pierwszy (olka go postuluje, to olka wymyśla nazwę ;) ), a pozostałe zostawić bez zmian (poza ew. roszadami wątków "FPP" - "HP).

Stanisław Remuszko:
Z przekonaniem popieram czteropunktowe propozycje Ol tu przedstawione:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1754.msg77656#msg77656

z tym, że - a propos punktu trzeciego - rozważyłbym włączenie tych resztek do HP. Nie nazywać inaczej, nie tworzyć nowego działu z nową nazwą, tylko przenieść.

R.

Q:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Października 17, 2019, 10:45:59 am ---z tym, że - a propos punktu trzeciego - rozważyłbym włączenie tych resztek do HP. Nie nazywać inaczej, nie tworzyć nowego działu z nową nazwą, tylko przenieść.
--- Koniec cytatu ---

Nie, nie sądzę. Przyda się jednak dział z większą (samo)dyscypliną wypowiedzi niż HP, zarezerwowany dla tematów Lema wyraźnie interesujących, lecz nie związanych bezpośrednio z Jego życiorysem (przykładem "Eksploracja Kosmosu"; Mistrz przecie między gwiazdy nie latał, ale nikt nie powie, że jest to temat nie-lemowski, choć do działu o Lemie się nie kwalifikuje), a HP - wiadomo - wolna amerykanka i popisy artystyczne ;).

liv:
Napiszę tak - wchodzę teraz na forum i co widzę?
 - forum po polsku "sprawy dotyczące forum"
- akademia lemologiczna - "akademia lemologiczna"
- hyde park  -"Ja Remuszko"
I powiem szczerze - od razu chce się uciec! Mam na myśli ewentualnych nowych czytelników, którzy jescze nie mieli szansy poznać miodu pisarstwa Remuszki.
Nie wykluczam nawet pytania, a gdzie mnie przekierowała ta wyszukiwarka?

No dlaboga! - strona tytułowa powinna być jednak jakoś atrakcyjna.  8)

Przyciągać magią pojęć, niech to będą czarne dziury, fizyka kwantowa, modne dylematy współczesnego świata, no coś - co przyciąga uwagę, skłania do kliknięcia w głąb, nawet jak ostatecznie okaże się on pusty. Dlatego sądzę, że powinno być więcej nagłówków. Z sześć, no chociaż pięć.
Rozumiem, że do wydzielenia czysto lemowego opozycji nie ma? To byłyby cztery. Dałbym piąty, czyli jednak podzielił jakoś forum powazniejsze na; czytane, oglądane zatem filmowo literackie etc.;  i fizyki, czarne dziury oraz inne gwiazdy czy ewenementy teorii kwantowej, świat za 123 lata...
Także skłaniałbym się ku temu co pisze Q;

--- Cytuj ---Nie, nie sądzę. Przyda się jednak dział z większą (samo)dyscypliną wypowiedzi niż HP, zarezerwowany dla tematów Lema wyraźnie interesujących,
--- Koniec cytatu ---

--- Cytuj ---Nie chodzi o niską ocenę, a o kryterium podziału: np. UFO to co? A religijna? A..a...a...
--- Koniec cytatu ---
Jest to jakiś problem, ale do ogarnięcia - ja osobiście dałbym do hyde. A jeśli na poważniej to do filmowo literackiego. Wtedy z nutką piżmopsychologizowania  :)
Ale przecież jak coś ścisłe się nie wpasuje - to taki problem? Jeśli kilka tematów będzie nie do końca trafionych z braku rubryczki? Ja tu nie widzę problemu. Pisze o ewidentnych rozjazdach, bo co robi "właśnie zobaczyłem" w forum po polsku? Toż to czysty hyde. Magma o wszystkim i niczym. Jętka jedniodniówka
A "właśnie stworzyłem" wymagające jednak inwencji  hyde - nie powinno być odwrotnie?

Hornet:
IMO przede wszystkim przydałby się dział stricte popularnonaukowy, ale piszę to z mojego punktu widzenia i własnych zainteresowań.
Co do liczby działów (subfor), to więcej, nie zawsze znaczy lepiej, ale taki zamysł nie jest z góry skazany na porażkę, jeśli tworzony jest z głową. Przychodzi mi na myśl przykład z forum historycy.org, gdzie działów jest całe multum, a pomimo to jest przejrzyście, czytelnie. Oczywiście, nie chcę z forum Lema tworzyć tak złożonego molocha (lewiatana).
Jeśli chodzi o osobliwość, jaką jest temat Ja, Remuszko, to zawsze można stworzyć cały dział dla Remuszki (żart).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej