Polski > DyLEMaty

Iluzje-deluzje czyli jak mózg nas oszukuje:)

<< < (4/40) > >>

Stanisław Remuszko:

--- Cytuj --- Może zrobić wątek o złudzeniach? Fajny temat - te obrazkowe zawsze mnie intrygowały:)
--- Koniec cytatu ---

Iluzje-deluzje? Świetny pomysł!

R.

olkapolka:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Czerwca 11, 2018, 12:38:11 pm ---
--- Cytuj --- Może zrobić wątek o złudzeniach? Fajny temat - te obrazkowe zawsze mnie intrygowały:)
--- Koniec cytatu ---

Iluzje-deluzje? Świetny pomysł!

R.

--- Koniec cytatu ---
Coś się maziek miga - podzielę - wszak to odwracalne:)
Dorzucam garść znanych, ale jarych iluzji:
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/05/15-niesamowitych-zludzen-optycznych,2.aspx

Lieber Augustin:
Też dorzuczę:



Ile osób jest na obrazku? 12 czy 13?

Kojarzy się z Przekładańcem:

DOKTOR: Zdarzają się wypadki znacznie trudniejsze, zapewniam pana. W ubiegłym tygodniu doktor Gregg z Cincinnati dostał naraz osiemnastu pacjentów. Autobus, którym jechały te osoby, zleciał z mostu. Osiemnaście osób wsiadło do autobusu, a po operacji okazało się ich dziewiętnaście. I teraz, proszę pomyśleć, problem identyczności tej dziewiętnastej osoby! Papiery dla niej. Gdzie jest jej ojciec? Jej matka?

ADWOKAT: Czy to możliwe?

DOKTOR: Przecież mówię panu - to się właśnie zdarzyło doktorowi Greggowi. Zgodnie z przysięgą Hipokratesową, musimy ratować jak najwięcej życia. Pacjenci musieli być znacznej tuszy, znacznego wzrostu. Tak krawiec kraje, jak mu sukna staje.

olkapolka:
Przepraszam za muzyczny bałagan - w trakcie jak odpisywałeś o iluzjach w muzycznym: zrobiłam nowy wątek i połączyłam Twoją wiadomość z nim...ufff:)

13  -  tylko jeden się chowa 8);)

Lieber Augustin:

--- Cytat: olkapolka w Czerwca 12, 2018, 12:34:10 am ---Przepraszam za muzyczny bałagan - w trakcie jak odpisywałeś o iluzjach w muzycznym: zrobiłam nowy wątek i połączyłam Twoją wiadomość z nim...ufff:)

--- Koniec cytatu ---
Nie masz za co przepraszać, olka. Wszystko w porządku. Dziękuję za przeniesienie wiadomości :);)

Zaskakująco, ale szybkość prostokątów jest jednakowa:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej