Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 193045 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1020 dnia: Lipca 22, 2023, 04:19:27 pm »
Partia dążenia do pokoju to Prigożyn i wagner? No, no... 8)

Mam wrażenie, że - być może - tak. Oczywiście nie z jakichś pobudek etycznych (bo - nie mam złudzeń - są to od góry do dołu zbrodniarze, chyba nawet najjawniej okrutni w tym towarzystwie), ale z racjonalnej kalkulacji (gangster czasem dochodzi do wniosku, że w danej sytuacji nie opłaca się strzelać), albo w ramach jakieś wewnętrznej rozgrywki (osobistej dintojry właśnie*).

* Np. "konkurencja chce wygranej wojny, bo jej to notowania podniesie, to dążymy do wojny przegrania, skoro nie mamy już szans czerpać z tego 'zwycięstwa' korzyści".
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1021 dnia: Lipca 22, 2023, 05:04:25 pm »
No nie wiem, nie wiem, Q. Sekcja... chciałem powiedzieć, przyszłość pokaże 8)

Myślę, że wkrótce zobaczymy wagnera w akcji. Nie podoba mi się przemówienie Utkina do szturmowców na Białorusi sprzed paru tygodni. To zła wróżba.
To nie koniec, to dopiero początek. Największa praca na świecie, która będzie przeprowadzona wkrótce. I witamy w piekle.
https://twitter.com/dwolosiuk/status/1682085116082790407

Jaka tam znów "praca" na skałę światową? Dobrze (stosunkowo), jeśli chodzi, dajmy na to, o inwazję na Ukrainę od północy. A nuż... :o
W 5 artykuł NATO nie wierzę. Od słowa "wcale", jak mawiał Girkin...
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2023, 05:11:51 pm wysłana przez Lieber Augustin »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1022 dnia: Lipca 22, 2023, 07:20:01 pm »
Widzisz, L.A., i to mnie nie zdziwi. W gangsterskim światku rządzi własny interes każdego z bossów, a sojusze potrafią zmieniać się w 5 minut. Stąd Prigożyn wracający do (naturalnego w sumie dla niego) trybu zbrodniarza wojennego też nie będzie zaskoczeniem. Wszystko zależy od tego, co mu się - w danym momencie - bardziej opłaci.

W 5 artykuł NATO również niezbyt wierzę, niestety. (Tj. jakaś odpowiedź na ew. atak pewnie będzie, tylko może być niewspółmiernie łagodna - ot, kolejne sankcje, dostawy broni, jakieś ruchy wojsk. A Putin powinien dawno być postawiony wobec pewności, że nie tylko w wypadku ataku na państwa Paktu Północnoatlantyckiego, ale i na jakikolwiek cywilizowany kraj - na Kima, Iran i Chiny bym tych gwarancji nie rozciągał - uzbrojone głowice spadną na jego bunkier i parę innych obiektów.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2023, 07:32:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1023 dnia: Lipca 22, 2023, 07:51:55 pm »
Ech. Jaka szkoda, że Ty nie jesteś prezydentem Stanów Zjedmoczonych. Albo przynajmniej sekretarzem generalnym NATO...
 ::)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1024 dnia: Lipca 27, 2023, 07:00:23 pm »
(...)

Myślę, że wkrótce zobaczymy wagnera w akcji. Nie podoba mi się przemówienie Utkina do szturmowców na Białorusi sprzed paru tygodni. To zła wróżba.
To nie koniec, to dopiero początek. Największa praca na świecie, która będzie przeprowadzona wkrótce. I witamy w piekle

(...)

Spokojnie. Nasze media straszą wagnerowcami, a na Białorusi pierwszy kanał telewizji białoruskiej straszy Białorusinów Wojskiem Polskim:



« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2023, 09:34:28 pm wysłana przez A »

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1025 dnia: Lipca 27, 2023, 10:27:47 pm »
Spokojnie. Nasze media straszą wagnerowcami, a na Białorusi, pierwszy kanał telewizji białoruskiej straszy Białorusinów Wojskiem Polskim:
Cholera, wideo jest zablokowane w twoim kraju... A zresztą pies z nim tańcował, z tym pierwszym kanałem...

Spokojnie? Jakiż może być spokój? Sytuacja jest wyraźnie asymetryczna. WP nigdy nie pójdzie na Białoruś, bo i po co? Podejrzewam, że zarówno Mińsk jak i Moskwa doskonale o tym wiedzą. Natomiast tamci zbiry, poszczuci przez Kreml, mogą zrobić jakieś świństwo.

Nie mam wątpliwości, że odpowiedź NATO będzie błyskawiczna i miażdżąca. Natychmiast zostanie... zwołane nadzwyczajne posiedzenie. Czegoś tam. Rady Północnoatlantyckiej na przykład. Przypuszczam nawet - ale to nie na pewno - że w rezultacie obrad poziom ogólnego zaniepokojenia zaistniałą sytuacją może zostać dodatkowo podniesiony jeszcze o kilka stopni... ::)

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1026 dnia: Lipca 28, 2023, 12:14:49 am »
Spokojnie. Nasze media straszą wagnerowcami, a na Białorusi, pierwszy kanał telewizji białoruskiej straszy Białorusinów Wojskiem Polskim:
Cholera, wideo jest zablokowane w twoim kraju... A zresztą pies z nim tańcował, z tym pierwszym kanałem...

Spokojnie? Jakiż może być spokój? Sytuacja jest wyraźnie asymetryczna. WP nigdy nie pójdzie na Białoruś, bo i po co? Podejrzewam, że zarówno Mińsk jak i Moskwa doskonale o tym wiedzą. Natomiast tamci zbiry, poszczuci przez Kreml, mogą zrobić jakieś świństwo.

Nie mam wątpliwości, że odpowiedź NATO będzie błyskawiczna i miażdżąca. Natychmiast zostanie... zwołane nadzwyczajne posiedzenie. Czegoś tam. Rady Północnoatlantyckiej na przykład. Przypuszczam nawet - ale to nie na pewno - że w rezultacie obrad poziom ogólnego zaniepokojenia zaistniałą sytuacją może zostać dodatkowo podniesiony jeszcze o kilka stopni... ::)

Tak, spokojnie. (Wystarczy zmienić w routerze DNS żeby zobaczyć ten film na YT).
W Polsce straszą wagnerowcami, a na Białorusi Wojskiem Polskim.
Trwa wojna informacyjna (psychologiczna), nie bądź jej ofiarą.
(Faktem jest, że takiej matematyki uczą w szkole, ale o wojnie psychologicznej nie uczą. Tego trzeba nauczyć się samemu.)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1027 dnia: Lipca 29, 2023, 02:35:20 pm »
@L.A.

No i chyba Prigożyn wyszedł z roli gołąbka pokoju, wracając do naturalnej dla siebie.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ukrainski-portal-wagnerowcy-chca-zorganizowac-prowokacje-na-,nId,6932000
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1028 dnia: Lipca 29, 2023, 03:32:27 pm »
A co, może ktoś miał co do tego jakieś wątpliwości?

Expect the unexpected.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2023, 04:12:41 pm wysłana przez Lieber Augustin »

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1029 dnia: Lipca 29, 2023, 04:13:03 pm »
A co, może ktoś miał co do tego jakieś wątpliwości?

Nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć porządnie się bać.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1030 dnia: Lipca 29, 2023, 05:06:25 pm »
Ależ odważny jesteś. Śmiałek. Gdzie mi tam do Ciebie ;) ;D

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1031 dnia: Lipca 29, 2023, 09:04:03 pm »
https://twitter.com/technicznybdg/status/1685345789810249729

Co do wagnerowców: moje przepowiednie się spełniają.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1033 dnia: Lipca 30, 2023, 01:03:12 am »
Ależ odważny jesteś. Śmiałek. Gdzie mi tam do Ciebie ;) ;D


Poniżej masz materiał z niezależnej, działającej na Zachodzie, antyputinowskiej stacji telewizyjnej Dożd, która przygotowała bardzo dobry, w szerszym kontekście, materiał o tej rosyjskiej operacji:


Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #1034 dnia: Lipca 30, 2023, 10:02:56 am »
A dzięki.

Istotnie, materiał ciekawy. Co prawda, nie padło w nim ani jednego słowa o tym, że cała heca na granicy polsko-białoruskiej to element wojny informacyjnej/psychologicznej i nic więcej. Wręcz przeciwnie, zdaniem dziennikarzy "Deszczu", zagrożenie rosyjskiej inwazji, m.in. w rejonie korytarza suwalskiego, jest jak najbardziej realne.

Wszystko zależy od postawy Zachodu. Jeżeli Putin uzna, że NATO jest wystarczająco słabe i tchórzliwe, by w razie czego nie wmieszać się w konflikt, to nieuchronnie uderzy. Posłuchaj sobie jeszcze raz fragment 16:00 - 16:30.

Niestety - ale to tylko moja skromna opinia - demonstrując przy każdej sposobności swe "obawy przed eskalacją ze strony Rosji", Zachód i NATO tym samym robią wszystko, by utwierdzić P. w jego zamiarach...