Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 800
1
DyLEMaty / Odp: Jak żyć - Panie Premierze?
« dnia: Grudzień 01, 2022, 09:24:00 am »
Chyba zaszło nieporozumienie - przecież skoro mimo wojny jest darmowa komunikacja i dopłaty do wszystkiego większe niż gdzie indziej - to świadczy o maestrii rządzących, bo przecież w czasie II wojny ś. nawet król Anglii napełniał wannę tylko na 2 cale.

2
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Grudzień 01, 2022, 09:18:27 am »
Przeczytałem wczoraj, że Ukraina zatrzymała szpiona ruskiego (swego byłego ministra zresztą), który wywoził tajne informacje na Węgry na pendrajwie wsadzonym, z przeproszeniem, w d.pę. Ciekawe, czy w celu zgrania informacji, czy się zaciął i nie dał wyjąć przed podróżą?

3
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Grudzień 01, 2022, 09:14:32 am »
Ja myślę, że akcent na "bez dodatków" miał doprowadzić parafian do głębokiego zastanowienia się nad tym punktem i poprzez analizę społeczno-porównawczą oraz wywiad środowiskowy przywieść ich do pewności, iż była to freudowska pomyłka albo rzut choroby Touretta a kapłan chciał zakomunikować zgoła odwrotnie ;) .

4
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 30, 2022, 12:08:04 pm »
Ja też wolę jak gość mówi z góry, co chce dostać za przysługę a nie ja się muszę dociekać, czy mętne, czy przezroczyste, białe, czy żółte...

5
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Listopad 29, 2022, 08:13:28 pm »
No nie darmo mówi się, że ilość energii słonecznej, jaką Ziemia pochłania w ciągu 2 godzin, wystarczyłaby całej ludzkości na rok.

6
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Listopad 29, 2022, 07:38:29 pm »
Słońce wysyła od diabła i trochę cząstek, które w większości są zatrzymywane przez magnetosferę i atmosferę (ale powodują zorze polarne a czasem i burze magnetyczne). W każdej sekundzie Słońce wywala w przestrzeń milion ton materii w postaci cząstek. Cząstki te składają się na wiatr słoneczny, który oddalając się od Słońca natrafia na cząstki ośrodka międzygwiazdowego i w pewnym momencie prędkości się zrównują - tworzy się fala uderzeniowa, front, heliopauza. Właśnie niedawno Voyager przekroczył tę cezurę, ok. 17 godzin świetlnych od Ziemi. Oprócz tego Słońce oczywiście promieniuje - ilość promieniowania na wysokości orbity Ziemi zwie się stałą słoneczną i wynosi ona zaokrąglając 1,4 kW na 1 m2 - czyli w zasadzie co każdy jeden m2 tak jakby mniejszy czajnik był. Tę stałą badają non stop od dawna i prócz tego, że wykazuje niewielkie (poniżej 1%) wahnięcia w 11-letnim cyklu aktywności Słońca - to jest rzeczywiście bardzo stała. Może chodzi raczej o wejście w ramię Galaktyki (czy raczej wejście ramienia w nas) - ale to bodaj za 2 mld lat dopiero.

7
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Listopad 29, 2022, 05:16:16 pm »
Raczej nie sądzę. To na co możemy trafić w Galaktyce to poniżej jednej cząstki na cm3 w wahaniu w okolicy 1 rzędu (od 0,1 do 0,5 cząstki) - bo raczej nie trafimy w chmurę molekularną (gdzie cząstek jest kilka rzędów wielkości więcej - ale wciąż w nomenklaturze ziemskiej to jest "bardzo wysoka próżnia"). Oczywiście możemy w zasadzie trafić w gwiazdę, to by zmieniło pogodę na Ziemi bez wątpienia, hehe. Wiatr słoneczny, którym raczy nas słoneczko to o rząd wielkości więcej - średnio kilka cząstek na cm3 - ale potrafi przybrać na sile. Tym niemniej przed cząstkami galaktycznymi chroni nas bąbel heliosfery - a przed wiatrem słonecznym bąbel ziemskiej magnetosfery. Jesteśmy więc w "podwójnym opakowaniu" jeśli można tak to ująć..

8
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Listopad 29, 2022, 01:42:05 pm »
Ba, jak się już całkiem ociepli to będziemy mieli "ciepło" jak w Kanadzie, bo taka sama szerokość geograficzna.
Natomiast źle się dzieje na Antarktydzie - tam jest taki lodowiec, Thwaites, który się trzyma przed zsunięciem  do morza na podmorskim grzbiecie jakieś 200 km od linii brzegu. I niestety topnieje od spodu bardzo szybko, jak świeżo właśnie przeczytałem wyniki kilkuletnich badań z radarowaniem do 1 mm i robotami podwodnymi filmującymi od dołu. Rzecz w tym, że w tym miejscu ląd jest niżej niż poziom morza i topnienie od czoła powoduje wlewanie się ciepłej wody na spód, czyli odmrażanie tej masy lodu od skał. I jak tylko stopnieje na tyle, że nie będzie się już opierał o podmorski grzbiet - to zjedzie do morza raczej szybko (kilka-kilkanaście lat). Co z kolei po raz pierwszy w historii pisanej znacznie podniesie poziom mórz (o kilka metrów). Wesoło nie będzie, choć u nas pokrywa śniegu wzrośnie i nadal będzie można twierdzić, wyglądając przez okno, że ocieplenia klimatu nie ma, a nawet wręcz przeciwnie.

9
DyLEMaty / Odp: Jak żyć - Panie Premierze?
« dnia: Listopad 28, 2022, 09:10:34 pm »
Widzisz, jesteś dinozaurem. Wciąż sądzisz, że praca i myślenie się opłaca. Ja mieszkam w mieście, które w nic nie zainwestowało. Miejscowe przedsiębiorstwo energetyki cieplnej, sądząc z gazet, jest zombi de facto, choć w papierach ma, że tryska zdrowiem. Opala się wunglem. Ale ma miasto brezenta, któren "odzyskał" je dla jedynej słusznej partii. I teraz partia pomaga. Komunikacje miejską mamy za darmo dla wszystkich. Wodę, jak to ustaliliśmy kiedyś, możliwie najtańszą. Takoż śmieci. Czynsze, oczywista, ze względu na taniość ciepła i wody jak wyżej. Już dwa razy przejechał po nas Tour de Pologne. I po co się męczyć? Słomę - to my mamy ewentualnie w butach.

10
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 28, 2022, 07:54:46 pm »
Trochę mnie martwi, że gość nie pomyślał o hamulcach ;) .

11
DyLEMaty / Odp: Piotr Szulkin i to, co stworzył
« dnia: Listopad 28, 2022, 08:50:53 am »
Ja miałem (znaczy starzy) gramofon Bambino. Z rzeczy nadających się do słuchania mieli Paula Anka ("Big 15") i Lp Louisa Armstronga. Poza tym nie wiedzieć czemu moja kilkuletnia duszyczka otworzyła się na stary, porysowany singiel Petite Fleur
(inny aranż, ale śpiew zbliżony). Do tego stopnia, że fonetycznie się tego nauczyłem ;) .

12
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2022, 08:36:54 am »
Brak sprzeciwu w sytuacji zejścia alkoholowego czy odurzenia innymi środkami - nie jest zgodą.
Oczywiście, za podanie pigułki gwałtu i wykorzystanie w czasie jej działania obcinałbym, z przeproszeniem, członki u nasady. A co jeśli, jak dotąd, osobie odurzonej zawsze to, po fakcie (albo w trakcie, w razie jednak ocknięcia) odpowiadało?

Cytuj
Cienka granica.
Oczywiście. W przykładach, który wymieniasz jest element przemocy i wymuszenia wbrew woli (nawet, jeśli sprzeciw nie został wypowiedziany). Pytanie, czy był on w tym wypadku. Staram się z jednej strony dociec zdecydowanej postawy liva i LA (robocza hipoteza - obaj zaczynają się na "L" tylko jeszcze nie wiem, jak to powiązać ze sprawą ;) ) - a z drugiej jakoś sobie zwizualizować jak to było w sądzie.

13
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:50:42 pm »
Warunkiem wystarczającym gwałtu jest brak zgody uprzedniej - czy uprzedni sprzeciw?

14
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:14:36 pm »
Słyszałem nawet o Godzilli :)
I masz problem z jakimś faciem, co trochę biedak urósł?! Jedz Jasiu jedz, będziesz rósł - Ja nie chca być Rus, ja chca być Volksdeutsch!

15
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:10:29 pm »
Czy tym razem Twoja wyobraźnia?
Nie, napisałem jeśli - i że nie wiem.
Cytuj
A jeśli robił to tylko gdy ona nieprzytomna?
To wówczas nie wyczerpuje warunków, które podałem post wyżej.
Cytuj
Przewrotnie, czy jeśli ktoś raz raz zbił połowicę swą, a ona nie protestowała, to można już zawsze?
Demagogizujesz (moją wypowiedź), oprócz, że nie protestowała, dopisałem, że o ile dobrowolnie i jej to odpowiadało.

Strony: [1] 2 3 ... 800