Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 323660 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 22, 2015, 11:47:46 am »
Kamyczek do naszego dyskusyjnego ogródka (także komentarze pod):
http://wyborcza.pl/1,75968,18183471,Bicie_na_oslep_w_ministra_Zembale.html
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 22, 2015, 01:04:42 pm »
Jest bezpardonowa walka w tej chwili a raczej taka prawdziwa wolna amerykanka a jeszcze bardziej precyzyjnie to jak na wiejskim weselu - każdy z każdym, wszystkie chwyty dozwolone, róznica polega na tym, że na wiejskim weselu czasem ktoś litościwie krzyknie "nie bić muzyków!". Jak ktoś słusznie zauważył, nawet gdyby na którokolwiek stanowisko Kopacz powołała Jana Pawła II to na drugi dzień obrzuciliby go błotem (P.S. - przy czym PO nie ma czystych rączek w tym względzie, co to to nie. Jak PiS wystawia swoich ludzi to leci tak samo. Nie ma już żadnych hamulców ani w narodzie, ani tym bardziej w tej jego pożal się Boże emanacji, wysoce nieracjonalnie zwanej elitą. To bardzo przykre. W masie oczywiście rodzynki są, ale na co komu rodzynki w błocku, albo perły rzucone przed wieprze?).

Z drugiej strony Polska to jest tak powalony kraj, że muszę przyznać rację Ziemkiewiczowi (to, co Q zalinkował), że u nas każdy kto działa samodzielnie jest w jakąś grandę zamieszany bo inaczej się nie da. Zamieszany przez chore przepisy. I faktycznie konflikt interesów to jest w Polsce pojęcie wyłącznie obzdobne. Ogólnie Ziemkiewicz dobrze pisze. U nas jest system stalinowski, cechą podstawową tego systemu była maksyma "dajcie mi człowieka, paragraf się znajdzie". W praktyce polega to na tym, że nie ma ludzi niewinnych i pośród absurdów prawa a przede wszystkim jego stosowania, w całkowitej asymetrii między obywatelem a państwem i w opieszałości tego państwa - można dopiec każdemu. Tak to wygląda. Każdy więc stara się według swoich możliwości podłożyć sobie poduszkę, bo z góry wie, że się przewróci. Czasami to podkładanie poduszki staje się obustronnie najbardziej intratną stroną działalności.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2015, 02:03:30 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 22, 2015, 08:37:36 pm »
Im dłużej oglądam mój kraj i moje państwo pod wieczór (swój), to coraz wyraźniej widzę NA TLE, że się róźnimy z resztą Europy, a przynajmniej z sąsiadami.
Natomiast nie zgodziłbym się z Tobą
Cytuj
u nas każdy kto działa samodzielnie jest w jakąś grandę zamieszany bo inaczej się nie da
bez uzupełnienia: "i odnosi sukcesy".
Bez tej poprawki da się.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 22, 2015, 09:31:07 pm »
Można dowolnie to zawężać i rozszerzać. Zjawisko jest zjawiskiem, ocena ilościowa zależy od przyjętych zasad (np. a co to "sukces"). Pamiętasz bajkę o redaktorze, kierowniku budowy i kupie ziemi na osiedlu? Wiesz co by dziś groziło kierownikowi, gdyby zakończenie bajki osądzić zgodnie z obecnym prawem - albo wiesz ile czasu by zajęło, o ile w ogóle okazało się możliwe, zrobienie tego lege artis?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 22, 2015, 09:38:02 pm »
Ja działam absolutnie samodzielnie, odnoszę same sukcesy i jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem BEZ GRANDY.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 22, 2015, 09:38:56 pm »
Remuszko, Wy jesteście nienormalni, to żaden argument.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 22, 2015, 10:00:33 pm »
No, fakstycznie, statystycznie to się nie liczy :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 23, 2015, 12:43:30 am »
Odnośnie zusu i tego żeby starczyło na rachunki to mi się wydaje, że Polska jest w złej sytuacji, bo
Jasne maziek - zgadzam się z Twoim postem i analizą przyczyn. Jest w złej, bo...
Ale - sam to poniekąd potwierdzasz w kolejnym poście - w niemierzalnej części również przez niegospodarność i przekręty. Nie tylko z obiektywnej sytuacji.
Po to m.in. wtrąciłam zdanko o niemieckich problemach - nie by porównywać systemy, ale by zaznaczyć, że spadek przyrostu, wydłużenie życia to nie tylko nasz problem.
Naszym specyficznym problemem jest odpływ ludzi w wieku produkcyjnym - do np. (nomen omen) Niemiec, gdzie wypracowują produkt krajowy brutto:)
Dlatego uważam, że social powinien być dla tych, którzy kiedyś na siebie zarabiali, dołożyli się do wspólnej kasy, a teraz - z obiektywnych przyczyn - nie mogą.
Wtedy jest pomoc społeczna. A nie utrzymywanie rzeszy patologicznych bytów (serio - wiem co mówię  - polecam wizytę w OPS - wstrząsająca ) i nierobów.
Wtedy nie mają ani jedni ani drudzy.
Przy czym jak normalny człek traci pracę i potrzebuje pomocy, to jest ona śmieszna i miast pomagać - pogrąża. Dla patologii - styka.
Bo np. nie potrzebuje prądu, gazu itd.
Cytuj
I tak w końcu dochodzimy do koców i strzał.
Jasne, ale skoro dochodzimy zawsze do koców i strzał, to może trzeba do nich dojść świadomie i uciąć przywileje, dotowanie patologii itp.
Czyli reorganizacja ZUS i OPS.
Sumując -  o ile zgadzam się z Twoją oceną przyczyn, nie zgadzam się z Twoją tolerancją dla zastanego systemu - by uniknąć mniemanych strzał i koców musimy płacić jak płacimy i szukać emerytury Bóg wie gdzie - absurd:)
Podobnie z leczeniem.
Więc ja nie chcę płacić i nie chcę emerytury w wysokości 880zł  od państwa - nie da się? Solidarność? Hm....:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2015, 12:45:18 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 23, 2015, 06:21:55 pm »
Zgadzam się z tym co piszesz - tak to i doszliśmy do kwestii zasadniczej, czy państwo ma dać obywatelowi zdechnąć, skoro sobie z własnej winy nie naskładał. To jest dalszy ciąg tego co pisaliśmy ja i Ty (że nie chcemy płacić na ZUS). Załóżmy, że państwo da taki wybór - niezależnie od pobudek zeń korzystających pewna ich część skończy z ręką w nocniku (spośród tych, którzy nie płacili, żeby więcej na wódkę zostało, i tych, którzy uważali, że sami sobie poradzą, ale powinęła się noga). Co wówczas? To jest właśnie to pytanie podstawowe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 23, 2015, 07:09:07 pm »
Przepraszam, że się wtrącam, ale swoje powiem: uważam, że Państwo ma psi państwowy obowiązek zagwarantować wszystkim swoim obywatelom symboliczne minimim minimorum (przesadzam tylko dla uwypuklenia istoty sprawy): łach na kark, ogaconą psią budkę 2x2x2 przed deszczem, mrozem i wiatrem oraz dwie codzienne michy - jedną z ciepłą breją-strawą, drugą z czystą wodą (do picia lub/i mycia), a w potrzebie jeszcze dochtora z pigułkami, obcęgami i młotkiem (do znieczuleń). To dostaje od Państwa każdy, płacił czy nie płacił, chlał czy nie chlał, tyrał czy się obcyndalał. Kto chce więcej, jak taki Maziek albo Ola-z-Pola dla przykładu, musi ruszyć tyłek. Na tym polega Państwo.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 23, 2015, 07:55:42 pm »
Zauważę tylko, że minimalna emerytura, jaką dostaje człowiek, który na nią zapracował, obecnie nie sprosta finansowo Twoim oczekiwaniom wobec socjalu, jaki państwo powinno dać osobie nigdy, z wyboru, nie płacącej składek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 23, 2015, 08:04:19 pm »
Zgadzam się z tym co piszesz - tak to i doszliśmy do kwestii zasadniczej, czy państwo ma dać obywatelowi zdechnąć, skoro sobie z własnej winy nie naskładał. To jest dalszy ciąg tego co pisaliśmy ja i Ty (że nie chcemy płacić na ZUS). Załóżmy, że państwo da taki wybór - niezależnie od pobudek zeń korzystających pewna ich część skończy z ręką w nocniku (spośród tych, którzy nie płacili, żeby więcej na wódkę zostało, i tych, którzy uważali, że sami sobie poradzą, ale powinęła się noga). Co wówczas? To jest właśnie to pytanie podstawowe.
Jasne. Jest. Podstawowe.
Hmm...w tej chwili - dla naszych +/- roczników - wygląda, że da zdechnąć (że to już się dzieje) - ponieważ warunkiem koniecznym dla uzyskania emerytury jest staż pracy 20/25 lat (uzależniony od roku, w którym przechodzisz na emeryturę - docelowo w 2022 te 25 lat) + wiek emerytalny.
Jeśli nie - to nie dostajesz nic albo np. 400zł bez dopłat do minimalnej.
Pomoc społeczna w Polsce jest na tak niskim poziomie, że jest właściwie pomijalna.
Noo...spełniając wymogi metrażowe, liczebne itd. może taki niedorobiony emeryt dociągnąłby z dodatków do tych 880 zł.
Sęk w tym, że dla mnie to, co składamy - a co wyciągniemy jest już: obudzeniem się z dwiema rękami w nocniku;)
Te kilkaset złotych to tylko taka pociecha/poczucie, że nocnik był pusty i przynajmniej ręce czyste.
Ale - chciałam coś jeszcze dopowiedzieć...poniekąd - w obiektywnej społecznej ocenie - należymy do Remowej obcyndalającej się grupy, bo z wyliczeń (w Gazecie Pr czytałam) analityków wynika, że samozatrudnionym/z działalności trzeba dopłacać do najniższej emerytury:)
Czyli płacąc ponad 1000zł/miesięcznie odkładasz sobie bodaj na 600zł emerytury. Budżet musi dopłacić te 280 - do minimalnej - jeśli masz wymagany okres składkowy i wiek.
Trop jest taki: tuż po 50 mogę przestać płacić ZUS, bo będę miała już cały wymagany okres składkowy.
Mogę nie płacić przez następne 15 lat, które pozostają mi do emerytury. Więcej i tak nie dostanę. Trzeba to przemyśleć;)
Problem jest poważny, bo w tej samej sytuacji są pracujący na umowy zlecenie - płacący np. po 200zł do ZUSu - staż/wiek i też budżet musi dopłacić im do minimum (które - jak słusznie zauważyłeś - nie spełnia nawet założeń socjalu postulowanego przez St:) - ciekawe kosztem jakich oszczędności i kredytów?:)
 
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 23, 2015, 08:27:28 pm »
A czy mogą mi zabrać te 790 obecnych emerytalnych zeteł?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 23, 2015, 08:51:25 pm »
Tobie, jak PiS dojdzie do władzy, to wyrwą razem z workiem osierdziowym.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).