Autor Wątek: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA  (Przeczytany 113066 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 05, 2017, 11:24:33 am »
maziek ma rajta. Pane draku, to je výborné 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 06, 2017, 01:27:39 pm »
fun fact: dokładnie ten sam projektor sprzedawany pół roku później pod marką EIKI kosztował MSRP $8 995 USD. To znaczy że trzeba było dopłacić $3 500 USD za dokładnie tem sam projektor, ale za to pod profesjonalno angielsko nazwo zamiast japońskiej. Mam tylko jedno do powiedzenia. Go home capitalysm (error intended), You're drunk.

https://youtu.be/GMt_jgw5maA

https://www.washingtonpost.com/world/north-korea-launches-another-missile-perhaps-one-that-can-reach-us/2017/03/05/943010ee-96e2-4ff4-83aa-2fe09cd65831_story.html?utm_term=.3877de020695

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/korea-polnocna-dokonala-kolejnej-proby-rakietowej/5mzm8ky

"Zdaniem komentatorów, dzisiejsza próba z pociskami balistycznymi jest reakcją na wspólne manewry armii południowokoreańskiej i sił zbrojnych USA, które są obecne w Korei Płd. w sile 28,5 tys. żołnierzy."

https://youtu.be/fe5MtupXTL0?t=16s
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 06, 2017, 02:44:10 pm »
sił zbrojnych USA, które są obecne w Korei Płd. w sile 28,5 tys. żołnierzy.

Widać interesy w jakich krajach nasz nowy Wielki Brat ma za priorytetowe, u nas jest ich (i będzie) znacznie mniej:
http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/21526?t=Premier-i-szef-MON-powitaja-amerykanskich-zolnierzy-w-Polsce
I to - jak wredne czerwone ;) twierdzą - uzbrojonych b. tak sobie:
http://trybuna.eu/z-czym-przybywa-do-polski-us-army/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 16, 2017, 11:02:05 am »
Temporary honorable mention #3 Neel Kashkari

to jest trochę zdeczko bardzo tak że jak chcesz przeciwdziałać zwiększaniu się wpływów i możliwości działania i ingerencji w procesy zachodzące na skalę globalną różnych ludzi którzy już tak naprawdę mają wpływ i możliwości działania i ingerencji w procesy zachodzące na skalę globalną to trochę zdeczko bardzo się narażasz im, a to nawet mogą być ludzie dla których zabić Cię byłoby jak splunąć, ale z drugiej strony jak tu odstawiać manianę ze wszystkimi innymi świrami, chyba bym nie mógł po nocy spać, a nie móc spać po nocach to chyba już chyba lepiej nie żyć.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 16, 2017, 12:34:35 pm »
Neel Kashkari

Ciekawy pan:
https://en.wikipedia.org/wiki/Neel_Kashkari
Nawet film o nim zrobili ;):
https://en.wikipedia.org/wiki/Too_Big_to_Fail_(film)

to jest trochę zdeczko bardzo tak że jak chcesz przeciwdziałać zwiększaniu się wpływów i możliwości działania i ingerencji w procesy zachodzące na skalę globalną różnych ludzi którzy już tak naprawdę mają wpływ i możliwości działania i ingerencji w procesy zachodzące na skalę globalną to trochę zdeczko bardzo się narażasz im, a to nawet mogą być ludzie dla których zabić Cię byłoby jak splunąć, ale z drugiej strony jak tu odstawiać manianę ze wszystkimi innymi świrami, chyba bym nie mógł po nocy spać, a nie móc spać po nocach to chyba już chyba lepiej nie żyć.

Nie wiem czy to właściwe skojarzenia w tym momencie, ale jak o świrach i przeciwstawianiu się wpływowym mowa, to automatycznie mam przed oczami sceny z trylogii "Illuminatus!" Robertów Shei i Wilsona, i komiksu "The Invisibles" Morrisona (Granta, nie Jima). Tam to dopiero rozkosznie antysystemowe świry były. A i autorzy z tej samej parafii:
https://magivanga.wordpress.com/2012/09/10/nie-wierz-w-nic-wywiad-z-robertem-antonem-wilsonem/
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2017, 01:01:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 18, 2017, 03:49:29 pm »
w ogóle w poprzednim poście chodziło o to że nie wolno zwiększać stóp procentowych krają które mają ujemny bilans import-export bo krachną,
napisałbym na to jakiś sprytny wzór ze stopami procentowymi w latach, ale nagroda nobla się zdewaluowała (see what I did here?, hehe)

mój najnowszy pomysł to utworzenie wirtualnej waluty na wzór bitcoina, tylko że moja nosiłby nazwę tymf.

to do niej by się uwiązało wszystkie waluty świata i wypłaty w nich by były brane sponsorowane
dla pracowników poszczególnych służących państwu placówek jak szpitale, sądy i takietam wszystkie inne potrzebne,
a podatki by można zmniejszyć do jakichś symbolicznych kwot
bo tymfa by można było dowirtualniać zależenie od potrzeby.

wydaje mi się że uchroniłoby to częściowo od 'efektu zmiany menu'
i każdy kraj zachowałby swoją walutę
i w ogóle wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, hm

ktoś tu na forum ma doświadczenie w tworzeniu wirtualnych walut?
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 13, 2017, 10:06:56 pm »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 14, 2017, 01:04:57 am »
wymyśliłem ostatnio przypadkiem jak uratować gadu-gadu,
tylko to wcale nie musi być gadu-gadu bo dojdzie do tego rebranding na nazwę 'scooter',
chodzi o to żeby to był klon 'All-in-One Messenger' z tym że wszystkie rozmowy



na defaulcie byłyby publiczne
(wiadomo że tylko to co my będziemy pisać)
ale jednocześnie nikt nie mógłby się w nie wtryniać,
znaczy że to by był komunikator dla wąskiej grupy ludzi z podejściem:
jestem czysty i właściwie jestem tak kultralny że nawet prywatnie nie napisałbym
czegoś czego musiałbym się wstydzieć gdyby odbiorca zdecydował się upublicznić wiadomość,
a i tak nigdy nikt normalny nie będzie przecież czytał wszystkiego co piszę, a nawet jeżeli to niech sobie czyta,
mam to w dupie.

Myślicie że ma to ręce i nogi?
Wydaje mi się że koszt utrzymania takiego projektu nie będzie wysoki
i z tego względu warto byłoby spróbować, znacie kogoś kogo mógłbym namówić do współpracy nad czymś takim? hm.

P.S.
przyjdzie taki dzień że starego rodzaju komunikatorów
"superbezpiecznych i chroniących bezcenną prywatność"
będą używali tylko ludzie którzy chcą coś wysadzić :X
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2017, 01:06:51 am wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 31, 2017, 09:56:37 am »
Peo ostatnio przypomniała mi ideały młodszego 'ja', kiedy mówiłem że ogarnięci ludzie są niejako 'wciskani' przez społeczeństwo do polityki i to nic nienormalnego ani złego tym że wystawlli na kandydata na prezydenta Warszawy syna kompozytora a ja teraz kilka godzin dziennie gram dziecku na fortepianie własne, improwizowane utwory, otóż. Jaja sobie robiłem, jak z bitkojnami że to najpewniejsza przyszłość jak chodzi o odkładanie pieniędzy na potem (inwestowanie xD). Kilka dni biłem się z myślami i rozmyślałem nad rokiem 1984 Orwella głównie. CEO świata będzie losowany z ceów wszystkich krajów świata, ceo kraju będzie losowany z ceów powiatów, każdy ceo w momencie w którym nim zostanie rezygnuje z prywatności w swoim życiu i zamienia go w żywy psychiatryk przez to że odtąd wszystko co robi będzie transparentne bo będzie nadawał sprawozdanie ze swoich działań przez radio internetowe nadające ze strony rządowej i każdy będzie mógł tego słuchać, jak tych ceów w polsce będzie 50 to na świecie licząc z grubsza cztery tysiące, codziennie rano każdy ceo pod okiem kamer będzie turlał dwiema dwudziestościennymi kośćmi rzucając je z wyskości przynajmniej metra na możliwie idealnie płaską posadzkę, w razie wylosowania dubletu dwudziestek natychmiastowo rezygnuje ze swojej funkcji i idzie zarejestrować się w urzędzie pracy, jeżeli trzydzieści lat spędzone na tej ziemi dało mi jakieś pojęcie o pracy to jest ono takie że można umiejętnie i mniej umiejętnie kamienie łyżką koparki tarmosić żeby je wyrwać dobrze. W drodze wyjątku mogę pierwszy rzucić tymi kośćmi.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 31, 2017, 10:06:28 am »
z ciekawych rzeczy zanim bitkojn podrożał kilkukrotnie w kilka godzin napisałem tak:

'poproszę analizę-ekspertyzę co by się stało gdyby uwiązać do siebie kursy wszystkich walut i wprowadzić zerowe stopy procentowe we wszystkich bankach na świecie, czy istnieje ryzyko że doszłoby do ubezwartościowienia pieniądza (ciężko mówić o hiperinflacji jeżeli wspólna waluta nie miałaby wobec jakiej tracić/zyskiwać na wartości, chyba że względem bitcoina xD) czy istnieje możliwość że zakończyłoby to nieuchronne w gospodarkach poszczególnych walut kryzysy finansowe, a żeby nie było że chcę coś za darmo to mogę za ekspertyzo-analizę zapłacić dwa złote '

a zanim potaniał o ponad 30 % napisałem tak:



1. idź pan w czort pan z taką chorobą
2. mam nadzieję ze nie ma żadnegop przekleństwa w postach
3. kto stał za pierwszym zawirowaniem bitkojna??
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 31, 2017, 10:33:12 am »
https://lublin.onet.pl/janusz-palikot-zegna-sie-z-polityka/mqp0eed?utm_source=onetpush_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_push&srcc=ucs&utm_v=2

nie jestem pewien czy to jest napisane w tym wątku, ale pewnie jest, ale nie chcę go czytać bo to jakiś wariat wszystko pisał, ale raz odniosłem wrażenie że partia 'Twój Ruch' była w zamyśle moim ruchem.

miałem właśnie pisać post o tym że średnio dziesięciu ludzi z tych czterech tysięcy rzucających kostką straci pracę w tym dniu,
a ich zdjęcia będą zamieszczone we wszystkich portalach społecznościowych
jak kiedyś zamieszczone były w gazetach zdjęcia robotników powieszonych za walkę o ośmiogodzinny dzień pracy.

zastanawiam się teraz właśnie ile trzeba mieć pieniędzy żeby zmienić ustrój jułesej i chin za jednym zamachem stanu, hihi

« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2017, 10:34:58 am wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 31, 2017, 12:11:12 pm »
Draco, nie obraź się, ale jak se przypomnę, jakim głupkiem byłem mając lat 30-ści, to chce mi się płakać ze śmiechu. Głupkiem w tym dobrym znaczeniu, ale może wy teraz szybciej dojrzewacie? Chocia pewnych dojść i finałów nie da się przyśpieszyć, a próba takowa psuje temat. pozdrowka
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 01, 2018, 02:47:24 pm »
hm, ja już dawno po 30, a z tym pytaniem o pierwsze zawirowanie to żart byu :)

ale fakt, faktem podjąłem próbę destabilizacji kursu tej waluty z tego względu że widziałem że to jest możliwe,
jeżeli nie ubezwartościowię jej kompletnie ja, mam nadzieję że zrobi to kiedyś ktoś inny.

Jeszcze chciałem o aferze maślanej napisać bo podbno Norbi rozdawał je ludziom na sylwestra.

Zauważyłem kiedyś że masłu skacze cena jak pchła na łańcuchu i zrobiłem zdjęcie jak kosztowało może 4,10
i nie było nic napisane że żadna promocja, a potem kosztowało 6,20 i też nic nie było,
na kolejny dzień sklep był już zamknięty, zlikwidowany a półki wyczyszczone,
a cena wzrosła natychmiastowo horrendalnie, najpierw tłumaczono że cena masła
dostowała się do rynków europejskich, ostatnio jednak przeczytałem
że nawet we Francji masło ostro podrożało, tym razem wina
Chińczyków którzy zaczęli je importować z Europy bo w nim zasmakowali,
wielokrotnie też robiono mi zdjęcia jak gryzę masło, przedmiotem fascynacji byłem,
napisałem raz nawet o nim miniopowiadanie następujące:

http://www.digart.pl/zoom/7513210/O_trawieniu.html

O trawieniu
*DracoVolantus | proza / publicystyczna

Nienawidzę mlaźgatego masła, jedyna technika jedzenia masła do chleba jaką uznaję to gryzienie
go po kawałku, plus jak już zaczynam jeść masło to nigdy nie jem mniej niż ćwierć kostki, myślę
wtedy że kiedy jem coś ze śmietaną to nigdy nie piję jej mniej niż cały plastikowy pojemnik
czterysta mililitrów i zastanawiam się dla kogo są produkowane te mniejsze? dla małych dzieci?
ale przecież małe dzieci nie kupują sobie same jedzenia, ich rodzice im je kupują i co potem,
jedzą co innego czy co? przecież to brzmi bezsensu. ja na przykład ostatnio mleko UHT z dodatkiem
wapnia od ładnej hostessy kupiłem, wyobrażasz sobie w ogóle? Mleko tak przetworzone że wapń jest
w nim celowo dosypanym dodatkiem. Wtedy zaczynam myśleć o ogromie cierpień dzięki któremu mogę je
kupić dziecku, morzu rozpaczy i skręcania się na śmierć przy którym Holocaust brzmi słabo, nawet
czytany w wersji Arta Spiegelmana, Rwanda wydaje się miłosiernym zakończeniem trwającym w dodatku
relatywnie krótko, pańszczyzna i niewolnictwo nie jest nigdzie blisko, może dżuma (ale taka
prawdziwie wyobrażona, nie z Camusa, tu trzeba na odwrót), teraz już eradykowana czarna ospa czy
wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego są w stanie się przybliżyć to co się działo
kiedy człowiek udomowił bydło i małe dzieci zaczęły padać jak muchy bo nie mogły strawić laktozy.

*

pamiętam że pisałem cośtam o tym że jestem ostatnim cesarzem chin czy pierwszym cesarzem chin, nie pamiętam już
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 02, 2018, 01:22:22 am »
aha, kiedyś masło się dało kupić za półdarmo bo to był odpad przy produkcji mleka O.o

aha, nawet ceo wólki mniejszej nie będzie można być nie mając
(na polskie warunki przynajmniej)
wyższego wyszktałcenia, 35 lat, trójki dzieci
i zdanego testu na inteligencję na jakimś przyzwoitym poziomie,

wydaje mi się bezcelowe uzasadniać dlaczego tak powinno być,
system w którym każdy mógł zostać prezydentem już był..
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 02, 2018, 11:18:42 am »
Problemem jest zniesienie kwot mlecznych w UE, na które tak wszyscy psioczyli. No to jest teraz wolność. A Chińczyki się dołożyły bo ich jest tak dużo, że byle chwilowa moda u nich może krach światowy spowodować ;) . To samo jest z czekoladą, w której zasmakowali (plantacje kakaowca się powiększają, lasy giną) oraz z rozmaitymi rogami, pazurami i genitaliami z których tworzone sa magiczne proszki "chińskiej medycyny" - kupa gatunków jest przez to zagrożonych wymarciem, bo więcej Chińczyków stać na wywar z lewego jądra nosorożca włochatego itd.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2018, 11:21:47 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).