Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 320685 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 25, 2012, 02:24:30 pm »
Ja dopiero wieczorem mogie.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 25, 2012, 02:57:36 pm »
Błąd obywatelu, błąd... Dostajecie naganę ustną i upomnienie na apelu. Przeczytacie na jutro pierwszy tom dzieł zebranych. Tylko żebyście trzeźwi na odpytywaniu nie byli, bo recydywa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 25, 2012, 03:34:40 pm »
- Co? Spirytus? Ciepły? O czwartej rano? Z przyjemnością!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 25, 2012, 06:10:31 pm »
Pan, Panie STAR serio z tym listem? Maziek to podsumowal zwiezle, ale ja spytam:  Lubi Pan takie zaklamane przedstawienia? Mialo by to sens, gdyby cos realnego za takim gestem stalo, ale by w to uwierzyc trzeba byc... no wlasnie... pod wplywem? :)
Przypomnial mi sie program Mlodziez Kontra, tuz po Smolensku, gdzie wszyscy byli strasznie wspolczujacy i zjednoczeni w   b u l u. Jedyny trzezwy glos odezwal sie z UPR. Gosc powiedzial cos takiego:  Nie dajmy sie nabrac na ta szopke. Jak tylko minie chwila, te same partie i ludzie skocza sobie do gardel.
Wywolalo to powszechna reakcje i zadanie usuniecia ich z programu. Wszyscy wiemy, ze mial racje.

Jeszcze raz zycze wszystkim wszystkiego obrego, oraz trzezwosci, ale tylko umyslu ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 25, 2012, 06:35:01 pm »
@ maziek
uprzejmie proszę z patryjotyzmu polskiego nie robić pijaństwa polskiego
@ nexus6
1. Czy "zakłamane przedstawienie", to miałby być ten gest, który zaproponowałem? Uprzejmie proszę, aby Pan NAJPIERW odpowiedział mi "tak"-"nie" na to pytanie, a dopiero POTEM tę odpowiedź ewentualnie rozwinął, skomentował etc.
2. Jeśli Pana odpowiedź na powyższe brzmi "tak", to stwierdzam, że nie zgadzam się z Panem podwójnie. Primo: bo, według mnie, to nie musi być zakłamane przedstawienie; secundo: nawet gdyby było (na co nie istnieją twarde dowody), to zarazem byłoby również sprawcze pijarowsko, dla milionowych umysłów, i taka gra o zakłamaną wyprawkę warta byłaby nawet skórzanej świeczki.
VOSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 25, 2012, 06:50:24 pm »
Albo tak, albo nie:
Dobre zyczenia sklada sie komus, komu sie dobrze zyczy. Jesli komus sie dobrze nie zyczy to albo sie mu sklada zyczenia zle, albo wcale. Inaczej to zaklamanie.
Chyba, ze zaklamana szopka ma miejsce pozaswiatecznie, a zyczenia byly by szczere. Cos jak przy sytuacji z Michnikiem, Urbanem i Stokrotka. Pamieta Pan, jak po programie w ktorym Michnik atakowal Urbana, potem chylkiem wsiadl do jego samochodu i zapewne pojechali razem na wodke? Jest na Tubie.
Co do efektu wychowawczego dla spoleczenstwa, to przyklad pojednania chwileposmolenskiego sie nie sprawdzil. Jaka wiadomosc wysle ludziom sytuacja, gdy panowie zloza sobie zyczenia, oplatek etc., a za chwile ... ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2012, 06:52:26 pm wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 25, 2012, 07:58:15 pm »
Panie Nexusie, spytał Pan:
Cytuj
Lubi Pan takie zaklamane przedstawienia?
Skoro nie chce Pan odpowiedzieć wprost na moje proste pytanie, to proszę, niech Pan mi objaśni, co konkretnie miał Pan na myśli używając tego określenia?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 25, 2012, 08:40:55 pm »
@ob. Remuszko. Nie miotajcie się. Najpierw że ciepły spirt rano OK a potem, żeby nie robić. Natury nie oszukacie.

@Nex. Nie mając złudzeń - wiele dobrego dzieje się na świecie (bądź nie dzieje złego), bo ludzie widząc się zachowują pozory (inaczej mówiąc, formy). Nie ważne jak fałszywym przedstawieniem by to było - teatr jest zawsze fałszywy ale, zdarza się, kreuje rzeczywistość...

Zresztą kto wie, może jakby ich odpowiednio spić...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 25, 2012, 09:27:36 pm »
Spic? Lepiej zbic. Zglaszam sie na ochotnika. Co innego konwenanse i kultura, a co innego zaklamanie.
Jak masz sasiada z ktorym sie szczerze nie lubisz, to nie lecisz do niego z oplatkiem na swieta, a po swietach nie wysylasz psa, zeby mu narobil na wycieraczke.
Panie STAR, czy ja po chinsku pisze, czy za duzo cieplego spirytu? :)   Nie chce mi sie przy swiecie upolityczniac zbytnio :)
Pytanie jezykowe, moze mi Member wyjasni, bo z "Mnie" w srodku zdania mnie olal :(  :
Od kiedy do jezyka polskiego wszedl zwrot "pijar", bedacy zdaje sie urobkiem od ang. PR (Public Relations)?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 25, 2012, 09:42:39 pm »
Mów se co chcesz, jakby sobie przy kamerach (warunek konieczny) życzyli wsiewo charoszewo to łyso by im było na drugi dzień gównem się obrzucać. Nie ma znaczenia, co by sobie myśleli przy tym. Tyle że to z różnych względów IMO niemożliwe. Z pozycji Kaczyńskiego to byłoby pozbawienie się fundamentu, na jakim spoczywa jego obecna polityka (a poza czym niewiele jeszcze jej jest). On się sam wbił w lejek, który prawdopodobnie nie ma dziurki przebitej. Czym by się zajął, gdyby odpadł mu Tusk w roli pomagiera nadmordercy? Nawiasem mówiąc, wolałbym, żeby on się niczym ważnym nie zajmował, może wiec niech zostanie jak jest.

Tusk niby mógłby taką propozycją (IMO z pewnością odrzuconą) wyjść na prawdziwego chrześcijanina, co drugi polik nadstawia, daje plwać na się a więc jest tym mondrzejszym, co ustępuje głupszemu. Tyle, że jemu też spektrum by się zawęziło, jakby Kaczyński przestał być głównym polaryzatorem i problemem nr 1. Jest też przecież zasłoną dymną nr 1 i to jest najważniejsze. Bez zasłony wylazłyby na widok problemy nr 2, 3 itd, jak kryzys, bezrobocie i takie tam inne. Musiał by się Tusk wziąć za robotę. A na głupiego mi nie wygląda ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 25, 2012, 09:53:05 pm »
Panie Nexusie, piszę to teraz najbardziej serio, odpowiedziałem Panu z "mnie" nawet z bąmotem jakowymś, ze trzy linijki były, rano patrzę, a tam nic nie ma.,, Przypuszczam, że nacinąłem enter zamiast save i wróciłem do wyra. No, nie należy pisać postów w nocy. Przepraszam, naprawię.
Co się sprawy bieżącej tyczy, to nie rozumiem, czemu Pan nie spełnia mojej prośby i nie odpowiada "tak" - "nie" na moje dyskretne (0-1) pytanie. No, ale musu nie ma i być nie może.
Panie Maźku, przez ostatnią godzinę zajmowałem się w wannie poszukiwaniem źródeł odpowiedzi na swoje własne nieopatrznie postawione pytania z Lemoniady '2013, wszystkie znalazłem (Lemolog, OlkaPolka i Tzok dostaną to na priva),  i teraz z niej wylazlem, lecz raczej nie będę kontynuował tych tematów  w tym szlachetnym wątku.
VOSM
pjes: ze spirytusem to mi opowiedział mój brat rodzący Męczysław (wpisz w gugle), lecz on legalnie strzela do małych zwierzątek i to wszystko tłumaczy.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 25, 2012, 10:11:44 pm »
Maziek, chyba przeceniasz politykow. Popatrz co sie dzialo zaraz po Smolensku, a co pozniej. Myslisz ze banalne zyczenia swiateczne mialy by wieksza wage?
Panie STAR, napisalem ze nie jestem pewien na ile prawdziwie sie nieznosza, a na ile jest to dekoracja dla mas. Jesli szczera nienawisc, to zyczenia sa zaklamana szopka. Jesli nienawisc/b.duza niechec sa dekoracja teatralna (stad przyklad Adas- Urban)  to zyczenia moga byc szczere, nie sa zaklamana szopka, ale wtedy ta cala wojna jest zaklamana szopka wlasnie. Janiej nie potrafie.
A ten pijar to mi bardziej zgrzyta niz poczciwa coorva. :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 25, 2012, 10:28:09 pm »
Myślę, że gdyby się na nie zdobyli, toby musieli wcześniej się nieco przepoczwarzyć. Byłaby to obietnica publiczna. Moim zdaniem, z całym szacunkiem, Tobie się  mylą dwie kwestie - życzenia w sensie osobistym, międzyludzkim, a życzenia na wizji między politykami. W pierwszym wypadku chodzi o treść, w drugim o zobowiązująca formę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 25, 2012, 10:36:39 pm »
Panie Nexusie, lecz to nie jest odpowiedź na moje pytanie, tylko na inne. A ja, przez szacunek Panu należny, staram się formułować precyzyjnie to, o co pytam.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 26, 2012, 01:28:30 pm »
A wiec Panie Membr, odpowiedz brzmi: Tak.
I dalej w rozwinieciu: Chyba ze ta wojna jest zupelnie pozorna, wtedy aplikujemy to co napisalem.
Maziek, ja nie myle 2 rodzajow zyczen, dlatego wlasnie pisalem, ze bylo by to zaklamane przedstawienie, czyli ruch PR- owski ;) 
Z Twoja analiza dlaczego tego nie bedzie sie zgadzam, ale z nadzieja ze gdyby jednak to zrobili, to by sie z rzucaniem gownem powstrzymali, juz nie. Nie robili by tego co prawda juz na drugi dzien, ale gdzies tak na 5 :)  Zapewne pierwsi byli by harcownicy (moze Niesiol i Macierewicz, a moze zaczelo by sie od podsrywania w mediach przez dziennikarzy) a potem by poszlo. No przeciez po Smolensku nam pokazali algorytm.