Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 320656 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 26, 2012, 01:44:56 pm »
Pana charakteryzuje marksistowski determinizm, materializm i empiriokrytycyzm. Tymczasem panta rei, jak odkrył tow. Pantariej, i dziś jest już inaczej niż wczoraj.
Gdyby Pan dał mi na priva jakiś papierowy adres, to dostałby Pan ode mnie oryginalny paierowy prezent noworoczny.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 26, 2012, 02:43:59 pm »
Ales mi Pan nawtykal  :D Jak te 3 rzeczy udalo mi sie pogodzic, to sam nie wiem. W odniesieniu do tematu, empiriokrytycyzm pasuje.  A Pan jestes idealista (przynajmniej w tej kwestii).
Mowicie, Member: Panta rei. Ale zapominacie, ze Consuetuda est altera natura takoz.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 26, 2012, 08:35:06 pm »
Cytuj
Tymczasem panta rei, jak odkrył tow. Pantariej, i dziś jest już inaczej niż wczoraj.
;D
Woda może inna, ale rzeka ta sama.
 I nic nie zmienia zmiana niektórych nazw.
Cytuj
Od kiedy do jezyka polskiego wszedl zwrot "pijar", bedacy zdaje sie urobkiem od ang. PR (Public Relations)?
Pszeefraszam, że wcinam się między wódkę a zakąskę, ale apopopo:
Zwrot co najmniej z czasów baroku (XVII w, jak te diggery).
Acz, podejrzewam o dużo starsze ukorzenienie. :)
Ogólnie, we wszystkich aspektach dotyczy robienia voody z mózgu, choć na różnych płaszczyznach.
To ta barokowa...nomen omen od słowa pijus...wiec niedaleko...ujście od źródełka :)
Tak to poniekąd, panta rhei. ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pijarzy
A ten - najsłynniejszy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Konarski
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2012, 08:39:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 27, 2012, 08:58:54 pm »
O Pijarach to wiem, pamietam jeszcze ze szkoly. Tym bardziej glupio ten pijar brzmi, ze to slowo ma juz swoje znaczenie w polskim jezyku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:05:13 pm »
Oj Nex, przecież ob. Remuszko jest entelegentem i sobie dworuje 3 poziomy nad podłogą, co się czepiasz. Tu są same enetelegenty, no może pół i ćwierć, jak ja, ale mas pracujących ni ma, nikt nie będzie zgorszony :) . Wszystkie jedne rzeka napiszą przez erzet :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:26:44 pm »
O, przepraszam! Tu jest moje rodowe Mazowsze [wprawdzie prapradziadkowe Podlasie (Radzyń), ale już pradziadkowa Warsiawa, w której mureszkowie siedzą od z górą stu lat], i ja jezdem pochodzenia YNteligenckiego. Już mój dziad Antoni, praszczur trzech żyjących braci-dziennikarzy, pracował w redakcji sławnego KurWaru (wprawdzie jako woźny, ale zawsze; patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kurier_Warszawski, także wspomnienia Stanisława Strumpf-Wojtkiewicza). YNteligencja pracująca.  YN, mówię!
VOSM
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2012, 04:54:29 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:28:02 pm »
Ty też się czepiasz :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:35:06 pm »
Alez, ja sie nie Membra czepilem, tylko tego pokracznego neologizma, ktory sie rozprzestrzenil calkiem na serio, jakoby wirus jakis, albo lewicowe myslenie ;), we jezyku mowionym i pisanym. Druga rzecz, ktora podobnie razi moje poczucie estetyki, to mowienie "bynajmniej", w momentach gdy ktos ma na mysli "przynajmniej".
Co do  yntelygencji, to za duzo inteligentnych nieumiejetnie zalicza sie do tak okreslanej warstwy spolecznej, zeby to jeszcze cokolwiek znaczylo.
Swoja droga, moze Wy macie jakies swoje "ulubione" dziwadla jezykowe?  Zrobmy liste.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:40:02 pm »
Oj, Panie Nexie, wiesz Pan, ile kosztuje niepolecony i niepryjorytetowy zwykły lyst kilogramowy z mazowieckiego Ursynowa do anglikańskiego Kębrydż...? ? ?
Jak Pan nie wiesz, to lepiej Pan się guglowo nie dowiaduj (przed snem). Ale wysłałem. Dziś. Koleją lub koleją i promem - a może ibupromem? Kiedyś dojdzie, dojedzie, dopłynie, dopełznie...
VOSM

Especially for Kris: http://w222.wrzuta.pl/audio/7NivUAmIueH/bynajmniej
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2012, 09:48:13 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 27, 2012, 09:48:18 pm »
No widzi Pan, Panie Very Old Santa Member. A ostrzegalismy Was juz wczesniej po dobroci, nie chcieliscie sluchac, nie chcieliscie. Teraz bede mial naskorne wyrzuty sumienia  :-[ . A i klocic sie z Panem bedzie mi niezrecznie... Tym bardziej dziekuje i wdziecznosc okazuje.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 27, 2012, 10:40:24 pm »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:00:18 pm »
sługa
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:59:38 pm »
Hm, troche to wyszlo jakbym sie faktycznie Membra czepil z tym pijarem, ze: O! Jak pokracznie sie wyraza. A ja naprawde chcialem sie dowiedziec co, kto i jak. Jak i kiedy to slowo nagle sie zagniezdzilo, bo czytajac i sluchajac po necie, pelno tego wszedzie. Myslalem, ze czlowiek z branzy dziennikarskiej bedzie najlepiej zorientowany.
Teraz czuje sie winny, zwlaszcza ze mi takim ekspensem prezent wyslal :(

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 28, 2012, 05:02:09 am »
Nic Pan mi nie jesteś winien i na dowód kartblansz ofiarowuję Panu swój niniejszy dwutysięczny post :-)
VOSM
pjes: fanfary od Globalnego mile widziane...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2012, 10:59:55 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 28, 2012, 10:03:22 am »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).