Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 320651 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 19, 2012, 07:23:35 pm »
1. Mógłbym. Patriotyzm w sensie siedzenia w Polsce nie miałby znaczenia. Nie przeniósłbym się z powodu, że tam płaca lepiej, chyba że iks byłoby - bo ja wiem? >5? Ale póki miałem dzieci w szkołach itp. to bym się na stałe i tak nie przeniósł, a ponieważ już w zasadzie nie mam to mógłbym się przenieść bo np. widoki ładniejsze tylko. Wiele osób siedzi w Polsce interesy prowadzi w świecie (i tam ma firmy) więc IMO kwestia gdzie kto siedzi jest dziś mocno wtórna.
3. W świetle tego co napisałem trudno orzec. Unia powstała, aby takie kraje jak Niemcy, Anglia i Francja mogły konkurować z potęga USA. Można założyć, że w związku z tym te właśnie kraje zrobią wiele, aby patrząc z zewnątrz Unia nie osłabła ani za bardzo się nie zmieniła. Jednak z drugiej strony muszą coś zrobić z wiecznymi skarbonkami jak Grecja czy Hiszpania. Czyli, jak nie padnie, to się wzmocni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 19, 2012, 07:43:27 pm »
Na początek postawiłbym takie kwestie:
1. Gdybyś mógł na stałe zamieszkać i pracować w innym kraju, i miałbyś tam ogólny standard materialno-usługowy wyższy o iks procent od swojego obecnego (zarobki, majątek, możliwości, etc.) - czy przeniósłbyś się tam z Polski? Na ile odpowiedź jest uzależniona od iks?
2. Czy obecne podziały między Rodakami w ciągu najbliższych kilku lat wzrosną, zmaleją, nie zmienią się?
3. Czy w ciągu kilku najbliższych lat Unia Europejska wzmocni się, osłabnie, nic istotnego się nie zmieni?
VOSM
pjes: a teraz golę się i idę do sali 303 na proces generała Kiszczaka
Musi pan uscislic 2 i 3.
2. Jakie podzialy ma Pan na mysli? Swiatopogladowe, wartosci, polityczne, religijne etc?
3. Co ma Pan na mysli mowiac o wzmocnieniu unii? Czy zwiekszanie politycznej integracji unii, wplywu i wladzy instytucji unijnych (komisji, parlamentu itd.) nad landami skladowymi? Czy moze o sile ekonomicznej, militarnej, politycznej w polityce zagranicznej? I jak wtedy taka sile traktowac w nawiazaniu lub oderwaniu od sily poszczegolnych panstw?
 Co do 1, to ja w zyciu! :)
P.S. Co u Kiszczaka? Dobrze sie bawil?
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2012, 07:46:49 pm wysłana przez NEXUS6 »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 21, 2012, 11:00:40 am »
Na początek postawiłbym takie kwestie:
1. Gdybyś mógł na stałe zamieszkać i pracować w innym kraju, i miałbyś tam ogólny standard materialno-usługowy wyższy o iks procent od swojego obecnego (zarobki, majątek, możliwości, etc.) - czy przeniósłbyś się tam z Polski? Na ile odpowiedź jest uzależniona od iks?


Chętnie przeniosę się na Wyspy Kanaryjskie - gdyby ktoś miał tam dla mnie jakąś znośną robotę, zwłaszcza nie wymagającą dobrej znajomości języka, to  w każdej chwili :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 23, 2012, 10:02:07 am »
1. http://wyborcza.pl/1,75248,12908849,Kosciol_chce_matury_z_religii__Episkopat_nie_odpusci_.html
Czy w jakimś państwie na świecie jest matura z religii?
2. @ Nexus6
a) wszystkie podziały naraz w ogólnym potocznym rozumieniu słów "podziały", "napięcia", "społeczeństwo" oraz wszystkie aspekty UE w ogólnym potocznym rozumieniu słów "wzrastać", :"maleć", "nie zmieniać się" (patrz: kwestionariusze profesjonalnych sondaży).
b) generała nie było, ale po rozprawie zajrzałem do niego do domu. On raczej umiera.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 25, 2012, 08:27:39 pm »
To ja se też walne prywate, lecz patryjotyczno:
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2256

W sprawie Ań*
Z Anią, koleżanką z klasy i z podwórka, która od lat mieszka w Kanadzie, korespondowałem mejlowo od czasu do czasu, życzliwie i serdecznie, aż tu nagle parę dni temu, gdy przy jakiejś okazji wspomniałem, iż nie wierzę w zamach/spisek/trotyl i uważam, że TU-154 runął na ziemię wskutek zbiegu błędów i przypadków – Ania nie to, że zamilkła, lecz natychmiast napluła mi na buty, zarzuciła zdradę Narodu i z hukiem trzasnęła elektronicznymi drzwiami.
W jednym z niedawnych wpisów tłumaczyłem na blogu, dlaczego pomysł z Komisją Międzynarodową w sprawie smoleńskiej katastrofy jest nierealizowalny. Do takiego samego wniosku – choć na podstawie nieco innych przesłanek – doszedł przed tygodniem prezes “Prawa i Sprawiedliwości” pan Jarosław Kaczyński.
Przez wzgląd na Anie** uważam jednakowoż, że warto podjąć inne rozmaite wysiłki, aby zmniejszyć społeczne emocje i napięcia, jakie wywołuje ta narodowa tragedia. Pierwszy i (miałem nadzieję) ostatni raz widziałem taki straszliwy społeczny rozłam i rozerwanie po ogłoszeniu stanu wojennego, kiedy to niechęć, wrogość i nienawiść często dzieliły kolegów z pracy, sąsiadów z piętra, a nawet członków tej samej rodziny. O ile jednak tamte podziały w tamtej konkretnej sytuacji historyczno-politycznej dawały i dają się racjonalnie uzasadnić, o tyle teraz są one dla mnie omal niewytłumaczalne (a przez to budzą większy obywatelski niepokój), jako że przecież w Polsce od ponad dwudziestu lat nie stacjonują obce wojska, odbywają się demokratyczne wybory, mamy internet, wolne media i wolny rynek oraz możemy swobodnie podróżować po świecie.
Pierwszą i najważniejszą podstawą każdego porozumienia (a przynajmniej rozejmu) zawsze i wszędzie są rozmowy. Ich teraz praktycznie nie ma, a powinny być. Początek rozmów polega na wymianie najważniejszych informacji i opinii oraz na wzajemnym ustosunkowaniu się do tych informacji i opinii. Do rozmów potrzebne są przynajmniej dwie strony oraz miejsce – fizyczne lub/i wirtualne. Konieczne wydaje się też, aby – wzorem stoczniowych negocjacji z Sierpnia 1980 albo z posiedzeń sejmowej komisji d/s afery Michnika-Rywina – do takich rozmów mieli dostęp wszyscy zainteresowani.
Otóż takim miejscem mógłby być specjalnie stworzony portal “Smoleńsk2010.pl” ze specjalnymi regułami zamieszczania materiałów i dyskusji nad nimi – co niniejszym zgłaszam pod publiczną rozwagę. Uważam, że na realizacji takiego lub podobnego pomysłu powinno zależeć wszystkim patriotom, niezależnie od ich przynależności partyjnej czy środowiskowej.
 
Stanisław Remuszko
 
P.S. Sądzę, że bardzo pożyteczne byłoby także wydanie specjalnego “smoleńskiego” numeru prestiżowego apolitycznego popularnonaukowego miesięcznika “Wiedza i Życie” (z ponad stuletnią tradycją!), w którym zamieszczono by najważniejsze fragmenty (główne tezy) raportu tzw. Komisji Milera oraz materiałów przedstawionych na niedawnej Konferencji Smoleńskiej wspartej przez PiS.
——————————
* dopełniacz oraz **biernik liczby mnogiej od “Ania”
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 25, 2012, 08:52:46 pm »
Wybacz, ale zdaje mi się, że chrzanisz. Jak miałaby wyglądać rozmowa, skoro jedna strona do drugiej mówi (w tłumaczeniu z polskiego na nasze) "mordercy"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 25, 2012, 08:55:52 pm »
Na tym portalu nie byłoby to możliwe :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 25, 2012, 08:57:55 pm »
Piszesz że do rozmów potrzebne są dwie strony - więc jednej nie ma i nie będzie, bo tak sobie założyła.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 25, 2012, 09:07:13 pm »
Niewykluczone, że masz rację, lecz chcę mieć prywatne wewnętrzne poczucie, że zrobiłem wszystko co mogłem.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 14, 2012, 11:28:12 pm »
Mam wrażenie, że zbliża się koniec wojny polsko-polskiej z powodu obkurczania się jednego z przeciwników.
Liczbowe kryterium uliczne Remuszki mówi: jeśli demąstruje jeden promil - jest O'K (w każdym społeczeństwie), ale jeśli jeden procent - sprawa zaczyna być poważna.
Jeden promil dorosłych Polaków, to około 25-30 tysięcy luda.
Wczoraj na marsz PiS przyszło kilka (antyPiS, BOM) kilkanaście (PiS, BAM) tysięcy demąstrantów. Czyli (w obu szacunkach, MUZG) mniej niż jeden promil, a więc o rząd wielkości mniej niż jeden procent.
Idzie z górki.
Bogu niech będą dzięki :-)
VOSM
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2012, 10:19:57 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 22, 2012, 06:37:41 am »
Pisałem patryjotyczny komentarz, potrzebowałem danych, zajrzałem do gugli pod Ordery i przy okazji z zaskoczeniem doliczyłem się aż 18 kawalerów Orła Białego, których mam/miałem honor znać osobiście (i zwrotnie, czyli oni też mnie kojarzą/kojarzyli). Nadto czterech z nich gościłem na kolacji we własnym domu, a z dwoma jestem na ty!!!
[O, Ludu Forumowy, taka znajomość ma częściowo charakter relacji przechodniej, w związku z czym, na miejscu na przykład Maźka, natychmiast podwyższyłbym sobie samoocenę o przynajmniej 33%*, a nawet kazałbym sobie nadrukować z przodu na letniej kukuszce: "Znam Remuszkę!" i pochodziłbym sobie w niej (oraz z nartami na ramieniu) tam i z powrotem po Krupówkach albo po innym Nowym Świecie...]
Gugle mówią, że po reaktywacji Orderu w roku 1992 uhonorowano nim do dziś 164 osoby.
Oto dwa pytania - każde za dużą wedlowską z całymi orzechami:
1. Ile kobiet było wśród tych 164 osób? (można się pomylić o pięć i nie wolno w ogóle zaglądać do gugli!)
2. Kto spośród tych 164 osób był odznaczony również Orderem Budowniczych Polski Ludowej? (nie wolno zaglądać do gugli pod Order Budowniczych Polski Ludowej)
VOSM
------------
*Ciekawostka: psycholodzy twierdzą, że mniej więcej o tyle napity absztyfikator podwyższa ocenę urody emablowanej damy...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 24, 2012, 06:44:23 pm »
Polska, 24 grudnia 2012, 11:00

Drogi Jarku, Szanowny Panie Donaldzie,
Wierzę, że wybaczą Panowie tę poufałość człowiekowi, który od Was obu jest starszy i bardzo kocha swoją Ojczyznę.
Dziś, w Wigilię, nadarza się wyjątkowa okazja, aby Panowie zdobyli się na wielki gest: spotkali się, uścisnęli sobie dłonie, przełamali się opłatkiem oraz złożyli – sobie i Polsce – dobre życzenia. Uważam, że dla milionów Rodaków byłby to piękny patriotyczny i chrześcijański znak nadziei, że wojna polsko-polska może zmierzać ku końcowi, że zostanie zastąpiona pokojową polityczną rywalizacją.
Nie jest ważne, czy Donald Tusk przyjedzie do Jarosława Kaczyńskiego, czy na odwrót. Jest ważne, że o tym spotkaniu  porozmawiają przy wigilijnej kolacji wszyscy Polacy. Życzę Panom dość siły i odwagi, aby uczynić ten trudny pierwszy krok.
Z głębokim respektem
Stanisław Remuszko

P.S. Jeśli nie uda się dziś – można jutro i pojutrze. Jeśli wizyta nie jest technicznie możliwa – można skorzystać z telefonu.
http://www.sdp.pl/node/8265
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 25, 2012, 10:24:49 am »
Piłeś - nie jedź.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 25, 2012, 10:43:28 am »
Nie piłeś - wypij!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 25, 2012, 02:06:32 pm »
To siup. Nic tak nie zbliża rodaków...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).