Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 320641 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Patriotyzm polski
« dnia: Listopada 17, 2012, 01:03:59 pm »
W odróżnieniu od wątku, w którym głupota jest rewersem konieczności, dyskusja zaś zdominowana została przez problem pasów oraz różnice między faszyzmem a innymi takimi - chętnie porozmawiałbym konkretnie o tym, czy istnieje, a jeśli tak, to jak/czym się przejawia oraz czym (różne opcje/propozycje/postulaty) mógłby/powinien być teraz i w najbliższych latach nasz praktyczny realny nadwiślański patriotyzm.
Uważam, że dobrym punktem wyjścia do takiej dyskusji są poglądy prof. Czapińskiego: http://wyborcza.pl/pytaniabeztajemnic/1,129659,12862148,Jakich_pytan_Polacy_sobie_nie_zadaja_11_listopada_.html
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2012, 01:34:55 pm »
Probowalem wrocic do tego watku, w watku wlasciwym, ale sie nie udalo. Ta wypowiedz Czapinskiego jest malo merytoryczna, glownie jakies ogolniki i wszedobylskie gadanie o tym, jacy to Polacy zawistni, niedogadujacy sie i nawzajem szkodzacy. To jest wmawuanie kompleksow. Mowienie, ze takie podejscie jest wszechobecne i wlasciwe Polakom jedynie, to zwykle klamstwo. Kazdy jezyk chyba wyksztalcil powiedzenie tego dotyczace. Chinczycy maja okreslenie o chorobie czerwonych oczu, tzn. zeby kazdemu bylo tak zle jk mi, Australijczycy o krabach w wiadrze, ktre sciagaja kazdego, ktory chce wyjsc w dol, etc.
Proponuje dyskusje nad poszczegolnymi kawalkami tej wypowiedzi, osobno.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2012, 07:15:14 pm »
W kwestii formalnej to nie wiem, po co zakładać nowy wątek, nawet jeśli stary rozlazł się nieco w szwach i bokiem to i owo wyszło. Tym bardziej, że pytania założycielskiego w tym wątku nie postawiłeś w tamtym, a piszesz z jakimś takim żalem, jakbyś został zignorowany czy cóś. Może jednakowoż ja te wątki bym scalił? Ewentualnie mogę spróbować faszyzm wyciąć do osobności (o ile będzie to możliwe w sensowny sposób). Nie to żebym był strażnikiem czystości na zakładzie, ale po co mnożyć byty ponad konieczność? Dla Twej przyjemności mogę zmienić temat, skoro Cię to gryzie na "Patriotyzm: głupota, konieczność, czy coś trzeciego?" - tak żeby oryginalny temat wiesiola pozostał a wilk był syty i Lemem zapachniało przy okazji, hę?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 17, 2012, 07:54:01 pm »
Zostaw ten faszyzm, gdzie jest, mi sie wydaje ze temat zosta wyczerpany i mozemy w tamtym watku dalej co zaczelismy w tym, a ten skasuj, he?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2012, 08:16:25 pm »
No niech się wypowie Ojciec Założyciel, nie chcę być brutalny ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 17, 2012, 09:02:45 pm »
Skoro w Hajdparku jest już cóś koło 150 oddzielnych wątków, często zachodzących na siebie, to może warto poddać ten "uściślony patriotyzm" próbie czasu (ognia, topienia)? Najwyżej samotnie skona przecie, jeśli nie będzie użyźniany/pielęgnowany...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 17, 2012, 09:12:41 pm »
Wiedziałem, wiedziałem, cholerny uparciuch.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 17, 2012, 10:36:14 pm »
Wiedziałem, wiedziałem, cholerny uparciuch.
Skoro zawzięty, to wprowadzenie historyczne dorzucę.
Byłem na jednym z tych wykładów. Nawet ciekawe, choć momentami kontrowersyjne. Ja się czepiałem.
Jako historyk jest solidny, choć jako teoretyk patriotyzmu, co stwierdził słusznie jeden kolega - realizuje ukrytą opcję pisowską. :)
prof. Jan Żaryn - Patriotyzm a świadomość historyczna Polaków - 2.04.2011
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2012, 10:38:02 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2012, 11:45:30 pm »
To ja daję małą wedlowską z c. o. za zgadnięcie, kto wymyślił nazwę "Prawo i Sprawiedliwość". Termin - do jutra do północy. Kużden jeden może szczelać ras!
VOSM
pjes: przypuszczam, że sam Żaryn nie wie. A ja wiem. I powiem!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2012, 11:49:18 pm »
Dorn.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 17, 2012, 11:51:27 pm »
Ło Jezu, a skąd wiesz?????
Aleś mnie zadziwił...
Wedlowska jest Twoja. Nie dałeś szansy nikomu...
Ty, ale nie zaglądaleś do gugli?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 18, 2012, 12:34:05 am »
Nie, i nie wiedziałem. Ale pomyślałem sobie, że skoro pytasz to żaden z Kaczyńskich, spindoktorów jeszcze wtedy nie mieli, no to tak zacwaniakować mógł tylko Dorn.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 19, 2012, 08:47:57 am »
Na początek postawiłbym takie kwestie:
1. Gdybyś mógł na stałe zamieszkać i pracować w innym kraju, i miałbyś tam ogólny standard materialno-usługowy wyższy o iks procent od swojego obecnego (zarobki, majątek, możliwości, etc.) - czy przeniósłbyś się tam z Polski? Na ile odpowiedź jest uzależniona od iks?
2. Czy obecne podziały między Rodakami w ciągu najbliższych kilku lat wzrosną, zmaleją, nie zmienią się?
3. Czy w ciągu kilku najbliższych lat Unia Europejska wzmocni się, osłabnie, nic istotnego się nie zmieni?
VOSM
pjes: a teraz golę się i idę do sali 303 na proces generała Kiszczaka
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 19, 2012, 06:06:52 pm »
Z braku czasu na szybciora:

ad.1 To jest bardziej skomplikowane. Mógłbym. Niekoniecznie z powodu iks.

ad.2 Wzrosną. Muszą wzrosnąć, skoro siła polityczna na którą głosuje ok. 30% wyborców widzi w nich podstawę swego bytu, pielęgnuje je i wzmacnia. W każdym razie póki będzie kryzys i brak odbicia  - to będą wzrastać.

ad. 3 Unia się nie zniknie ale państwa, które ją zorganizowały i podtrzymują obecnie jej istnienie będą musiały coś zrobić, bo wyborcy w ich krajach nie wytrzymią tego. Albo ktoś odpadnie albo jakieś zasadnicze zmiany nastąpią w dzieleniu pieniędzy. Dla krajów spoza nie będzie wielkich różnic.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 19, 2012, 06:25:41 pm »
Ad 1. Ale czy przeniósłbyś się ? ? ? (pytałem)
Ad 3. +/-/=  ? ? ? (pytałem)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )