Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258312 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #360 dnia: Września 06, 2016, 09:49:39 pm »
Upadek cesarstwa albo jego powstawanie. Wbrew naiwnym powodem cywilizacji jest ochrona jednostki więc...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,20653755,panstwo-islamskie-boi-sie-kobiet-w-burkach-teraz-bedzie-karac.html#BoxNewsImg
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #361 dnia: Września 08, 2016, 04:45:25 pm »
też się uśmiałem w duchu jak przeczytałem tego newsa :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #362 dnia: Września 08, 2016, 06:11:51 pm »
Ja się nie śmieję, ja widzę w tym fakci proto-cywilizację in statu nascendi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #363 dnia: Grudnia 24, 2016, 04:02:23 pm »
P. zamachowiec b. ułatwił sprawę stawiając zbrojny opór:
http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/tak-dorwali-zamachowca-z-berlina_927879.html

Niemniej nie rozumiem tego:

"Anis Amri był już wcześniej znany policji. Kontaktował się z mężczyzną rekrutującym ludzi do Państwa Islamskiego, przeszedł szkolenie z posługiwania się bronią. Był śledzony przez pół roku i zatrzymywany trzy razy. Podejrzewano, że pieniądze z handlu narkotykami przekazuje na zakup broni dla ISIS. Od 2011 do 2015 roku siedział w więzieniu we Włoszech."

Dlaczego w takich (i tylko w takich) przypadkach nie ma automatycznej deportacji? Przecież widać, że o asymilacji mowy tu nie ma.

Acz i ten wątek jest ciekawy:

"Jego wniosek o azyl został w czerwcu odrzucony, ale nie doszło do deportacji ze względu na brak dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Mężczyzna miał posługiwać się sześcioma różnymi nazwiskami i trzema narodowościami."
http://epoznan.pl/komunikacja-news-72692-Niemiecka_prokuratura_wystawila_list_gonczy_za_podejrzanym_o_przeprowadzenie_zamachu

Jak tak dalej pójdzie, to skończy się tym, że zaczną tych nieszczęsnych imigrantów chipować, albo co.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #364 dnia: Stycznia 08, 2017, 11:40:14 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #365 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:42:27 pm »
Głowy wracają ze spaceru, ale nadal są puste, niestety...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #366 dnia: Kwietnia 24, 2017, 11:44:12 pm »
Hmm... Zdaje się, że komu jak komu, ale Polsce zalew masami imigrantów/uchodźców nie grozi:
http://www.rp.pl/Uchodzcy/303289891-Syryjczycy-nie-chca-byc-uchodzcami-w-Polsce.html
 ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwca 05, 2017, 11:16:26 pm »
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/spisek-oficerow-kult-hitlera-mundur-wehrmachtu-najwieksza-afera-od-lat-w-niemieckiej-armii,102,1918

Potwierdza się to, co od dawna twierdzę - że terroryści-islamiści to tylko bardziej widoczna połowa tego (potencjalnie b. groźnego) równania.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #368 dnia: Czerwca 06, 2017, 01:51:00 pm »
To jest oczywista reakcja. Tak oczywista, że usilnie pchanie multikulti i emigracji z Afryki i Bliskiego Wschodu rodzi pytanie, czy nie jest to celowe. Nawet głupota i ideologiczne zaslepienie ma swoje granice ignorancji.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #369 dnia: Czerwca 06, 2017, 03:36:23 pm »
Czczenie Hitlera i powrót do nazistowskiej symboliki to reakcja na multi-kulti ;) ? Nie za daleka paralela?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #370 dnia: Czerwca 06, 2017, 05:16:08 pm »
Poza tradycja historyczna w Niemczech, to tak to wlasnie dziala. Akcja rodzi reakcje. Pchasz spoleczenstwo ideologicznie za bardzo w jedna strone, to masz reakcje ekstremalna w strone przeciwna.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #371 dnia: Czerwca 06, 2017, 06:15:09 pm »
Czczenie Hitlera i powrót do nazistowskiej symboliki to reakcja na multi-kulti ;) ?

Zdaje mi się, że (z pewnego punktu widzenia) nie ma znaczenia czy NEX ma rację stawiając taką tezę, wystarczy, że owe sieroty po Hitlerze myślą - w tej konkretnej sprawie - tak samo jak on ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #372 dnia: Czerwca 06, 2017, 06:30:05 pm »
Pewnie, że nie ma, wszystko jedno co myśli gość zamierzający mi rozbić łeb żelazną pałką. Ale nie widzę związku przyczynowego między neonazistami a kwestią uchodźców. Neonaziści byli i są, i pewno będą, kwestia z czym aktualnie "walczą" to kwestia czysto przypadkowa. Wykorzystują wiatr, powód jest nieistotny. Jeśli chodzi o kryzys "uchodźców" w III Rzeszy to naziści sami go sobie zorganizowali, ponieważ w chwili wybuchu wojny o ile pomnę na pamięć w Niemczech było 0,2% Żydów i dopiero po zajęciu Polski i ZSRR oraz Beneluxu i Francji pojawiły się te miliony, dla których zorganizowano "ostateczne rozwiązanie". Chodzi mi o to, że neofaszyzm to stan umysłu, na który raczej już niewiele może wpłynąć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #373 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:18:03 pm »
Pewnie, że nie ma, wszystko jedno co myśli gość zamierzający mi rozbić łeb żelazną pałką. Ale nie widzę związku przyczynowego między neonazistami a kwestią uchodźców. Neonaziści byli i są, i pewno będą, kwestia z czym aktualnie "walczą" to kwestia czysto przypadkowa. Wykorzystują wiatr, powód jest nieistotny. Jeśli chodzi o kryzys "uchodźców" w III Rzeszy to naziści sami go sobie zorganizowali, ponieważ w chwili wybuchu wojny o ile pomnę na pamięć w Niemczech było 0,2% Żydów i dopiero po zajęciu Polski i ZSRR oraz Beneluxu i Francji pojawiły się te miliony, dla których zorganizowano "ostateczne rozwiązanie". Chodzi mi o to, że neofaszyzm to stan umysłu, na który raczej już niewiele może wpłynąć.
Kazda ideologia to stan umysłu, a przecież nie można powiedzieć że każda jest taka sama, tak że to nie jest argument. Żadna też nie powstaje w próżni,  ani w próżni się nie rozwija. Nie wiem jakie są dokładnie założenia neonazistow,  zwłaszcza tej gałęzi która się podobno rozwija w Niemieckiej armii teraz, ale zapewne ma sporo wspólnego z oryginałem. To zaś oznacza, że emigracja (zwłaszcza z obcego kręgu cywilizacyjnego) jest w sprzeczności z wartościami nazistowskimi. Jeśli są ludzie, przeciwni takiej imigracji, ale zabrania im sie wypowiadać, pietnuje się ich jako rasistow,  faszystow , nazistów to narasta w nich frustracja i gniew, i są bardziej skłonni do ulegania extremalnym ideologiom, które idą w kierunku, jaki by im odpowiadał, w  tym przypadku nazizmowi. Dodaj do tego niepowodzenia osobiste, poczucie niemocy, zmiany w otaczającym środowisku, zamachy muzułmańskie i masz bardzo podatny grunt dla nazizmu. Sam zresztą, Maziek twierdziles w wątku o Rewolucji Bolszewików,  że wybuchła z powodu sytuacji w Rosji, a nie z powodu stanu umysłu zwanego komunizm.

   Bardzo ciekawa, choc niby oczywista rzecz ostatnio uslyszalem odnosnie Hitlera, to tak a propos nazistow. Otoz Hitler byl wybitnym mowca, potrafiacym "porwac tlumy" I moze sie wydawac, ze tepy tlum byl jakos oczarowany, czy nawet "zaczarowany" przez Hitlera. Otoz sprawa ma sie inaczej. Dobry mowca nie jest dobry od samego poczatku I nie wie co I jak mowic, zeby tlum porwac. Tak naprawde generalnie I w przypadku Hitlera konkretnie, jest to rodzaj wzajemnej relacji, sprzezenia zwrotnego, w ktorym tlum ma tyle samo do powiedzenia co mowca. Hitler zaczynal swoje przemowienia I uwaznie obserwowal reakcje tlumu. Tlum dawal feedback, mowiac Hitlerowi co chce uslyszec, a Hitler podazal za tlumem I tego co sie podobalo mowil wiecej I w takim, a nie innym stylu. Niby proste, ale jednak inaczej akcentuje wine za nazizm, podobnie jak fakt ze wladze zdobyl demokratycznie, a poparcie w spoleczenstwie, zanim Niemcy zaczely przegrwac wojne, mial circa 95%, jak gdzies czytalem/slyszalem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2017, 03:52:53 pm wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #374 dnia: Czerwca 07, 2017, 04:13:31 pm »
Panie Nexie, a co z panem Putinem, który nie przemawia do ludu na Placu Czerwonym, tylko czasami w telewizji (fidbeku brak), i wciąż ma 86% w sondażach?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )