Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 465439 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1245 dnia: Lipca 16, 2020, 01:25:42 pm »
To w czym się nie zgadzasz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1246 dnia: Lipca 16, 2020, 01:47:38 pm »
W ocenie tego. co jest kompromitacją.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1247 dnia: Lipca 16, 2020, 02:15:44 pm »
Co ja konkretnie oceniłem odwrotnie od Ciebie w tym względzie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1248 dnia: Lipca 16, 2020, 02:41:01 pm »
Całkowicie zgadzasz się z LA, wedle którego ruscy nie skompromitowali Dudy. Ja uważam, że skompromitowali.
Nie dałoby się pozostać każdy przy swoim zdaniu?

Nie, nie dałoby się, skoro "GW" ogłosiła oficjalnie: >>>Duda ośmieszony. Kamiński, Szczerski i szef ABW - do dymisji!<<<
Kompromitacja!!!
Nie zaprzeczysz chyba "Wyborczej"...
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2020, 02:49:01 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1249 dnia: Lipca 16, 2020, 03:34:08 pm »
Całkowicie zgadzasz się z LA, wedle którego ruscy nie skompromitowali Dudy. Ja uważam, że skompromitowali.
To w końcu uważasz, że skompromitowali służby, czy skompromitowali Dudę? Najpierw pisałeś o służbach, o których ja nie pisałem. Wg mnie Dudy, w sensie osoby, ani trochę nie skompromitowali - i to napisałem.
Cytuj
Nie dałoby się pozostać każdy przy swoim zdaniu?
Ja Cię do zmiany zdania nie nakłaniam. Pytam tylko, bo nie rozumiem. Ja ani LA nie pisaliśmy o służbach w ogóle, a Ty w odpowiedzi piszesz, że się całkowicie z nami nie zgadzasz - w punkcie, który w ogóle nie był przedmiotem naszej wypowiedzi. To się pytam o co Ci w końcu chodzi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1250 dnia: Lipca 16, 2020, 04:00:09 pm »
Uważam, że kompromitacja służb jest zarazem kompromitacją Dudy.
Wyjaśniam: gdyby Duda jeszcze nie wszedł do pałacu - jako tako rozumiałbym świeżynkie. Ale ón mieszka tam cóś koło pięciu lat.
No i opinia GW pana nie obchodzi? Ośmieszenie głowy państwa nie jest kompromatem? Wziąć nadymak za planetę?

I jeszcze: gdyby ten sekretarz generalny ONZ był starym kumplem Dudy, to by se mogli pogadać jak zażyłe druhy, o demaryni i wczorajszym opilstwie. A tak - to psim obowiązkiem (wpisz stanowisko) było niełączenie rozmowy bez wcześniejszego włączenia tłumacza na drugiej słuchawce.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2020, 11:31:19 pm wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1251 dnia: Lipca 16, 2020, 05:03:37 pm »
Przyjmuję wyjaśnienie stanowiska. Pozostaję w przeciwfazie w zakresie osoby.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1252 dnia: Lipca 16, 2020, 05:28:02 pm »
Uważam, że kompromitacja służb jest zarazem kompromitacją Dudy.
Uważam, że dany incydent – zarówno jak i długi szereg poprzednich „wyczynów” pranksterów - kompromituje tylko i wyłącznie władze rosyjscy. Które władze biernie i obojętnie, ba, nawet z aprobatą patrzą na to, jak tamci dwaj faceci publicznie łamią prawo. W szczególności, popełniają wykroczenie, przewidziane w art. 20.1 Kodeksu wykroczeń administracyjnych Federacji Rosyjskiej – chuligaństwo, w tym telefoniczne.

Rosyjski dziennikarz Igor Jakowienko, były poseł Dumy Państwowej, były sekretarz Związku dziennikarzy FR tak ocenia działalność prankerów Kuzniecowa i Stolarowa:
Пранк — телефонное хулиганство. Пранкер — телефонный хулиган. От обычного хулигана пранкер отличается тем, что обычный хулиган портит людям жизнь, находясь рядом с этими людьми, в физической досягаемости, а пранкер гадит издалека, из безопасного укрытия. Обычный хулиган рискует получить по физиономии, пранкер находится в полной безопасности. То есть обычный хулиган по сравнению с пранкером это просто д`Артаньян, сотканный из отваги и благородного риска.

Prank - chuligaństwo telefoniczne. Pranker jest chuliganem telefonicznym. Od zwykłego chuligana pranker róźni się tym, że zwykły chuligan psuje życie ludziom, będąc blisko tych ludzi, w strefie fizycznego zasięgu, podczas gdy pranker robi świństwa z daleka, z bezpiecznego schronienia. Zwykły chuligan może dostać w ryj, pranker zaś jest całkowicie bezpieczny. Czyli zwykły chuligan, w porównaniu do prankera, to po prostu d'Artagnan, utkany z odwagi i szlachetnego ryzyka.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%80_%D0%92%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1253 dnia: Lipca 16, 2020, 05:49:46 pm »
Wg mnie przesadzasz. Czy tak samo byś to ocenił, gdyby ktoś wkręcił Putina? Albo gdyby Dudę wkręcili np. Szwedzi? Tego typu podpuchy rozmaitych osób są solą żarcików jak świat długi i szeroki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1254 dnia: Lipca 16, 2020, 06:16:32 pm »
Cytuj
Uważam, że dany incydent – zarówno jak i długi szereg poprzednich „wyczynów” pranksterów - kompromituje tylko i wyłącznie władze rosyjskie/quote]

A ja uważam, że dany incydent kompromituje tylko i wyłącznie władze polskie. Konkretnie: obsługę konstytucyjnej głowy polskiego państwa. Do żartownisiów nic nie mam.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1255 dnia: Lipca 16, 2020, 07:50:26 pm »
Wg mnie Dudy, w sensie osoby, ani trochę nie skompromitowali - i to napisałem.
Zgadzam się z Tobą. Nie dał się podpuścić w temacie Ukrainy, Tuska i Trzaskowskiego.
Jedyną wpadką  jest, że pytają go (nieważne kto) o sytuację na Ukrainie, a on dalej o COVID-zie i  że zachorowania w Polsce z Ukrainy...głównie...

Psss..chyba, że o Ukrainie to moja wpadka, bo zrozumiałam, że pytają go o trudną sytuację na Ukrainie - ale polityczną. Jeśli związaną z zachorowaniami - ok. Kontynuował.
Dał się wkręcić - nie on pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2020, 08:14:10 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1256 dnia: Lipca 16, 2020, 09:44:28 pm »
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 12:31:23 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1257 dnia: Lipca 16, 2020, 10:18:54 pm »
Wg mnie przesadzasz. Czy tak samo byś to ocenił, gdyby ktoś wkręcił Putina? Albo gdyby Dudę wkręcili np. Szwedzi?
Może i przesadzam. W tym temacie trudno mi się zdobyć na obiektywność. Nie wiem...
Z drugiej strony, gdyby Szwedzi prowadziły wojnę hybrydową przeciwko Polsce i całej Europie – chyba oceniłbym tak samo...
I w ogóle, moim zdaniem, dobry żart – to kiedy śmieją się wszyscy, włącznie z tym, z kogo się żartuje. Natomiast gdy żart ma za cel wystawić kogoś na publiczne ośmieszenie, to zły żart. A nawet wcale nie żart, tylko obraza i upokorzenie.

Ciekaw jestem, a jak tam sprawa stoi z punktu widzenia eee... savoir vivre w stosunkach międzynarodowych oraz protokołu dyplomatycznego? Czy nie musi przypadkiem pan Putin złożyć oficjalne przeprosiny za niewłaściwe zachowanie pewnych obywateli Rosji wobec głowy innego Państwa?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1258 dnia: Lipca 17, 2020, 10:12:00 am »
I w ogóle, moim zdaniem, dobry żart – to kiedy śmieją się wszyscy, włącznie z tym, z kogo się żartuje.
No ale to w wielkiej mierze zależy od wkręconej osoby, czy umie się śmiać z siebie. Obiektywnie nie zadano żadnych poniżających pytań, z powodu których prezydent mógłby się obrazić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1259 dnia: Lipca 17, 2020, 05:49:12 pm »
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2020, 01:35:43 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )