Autor Wątek: konkurs na recenzję  (Przeczytany 31586 razy)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #15 dnia: Października 05, 2008, 10:11:47 am »
A ja w pierwszym odruchu pomyslalem, ze Mazkowi o 1010 ludzi chodzi, ech :)
Dajcie znac, gdy wybierzecie sobie tytul do zrecenzjowania. Ogromniem ciekaw :)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #16 dnia: Października 05, 2008, 01:53:59 pm »
a w ogóle to śmieszy mnie ostatnio nazwa "sieci neuronowe"

Mnie jeszcze bardziej ubawiła książka o nich, która ukazała się w (dość prestiżowej) "czarnej serii" (tej od "Boskiej cząstki" czy "Samolubnego genu"), a potem się okazało, że to humbug...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #17 dnia: Października 05, 2008, 01:56:25 pm »
Dajcie znac, gdy wybierzecie sobie tytul do zrecenzjowania. Ogromniem ciekaw :)

Jeśli się już odważę podnieść dłoń zbrojną w klawiaturę ;) na Mistrza, to wybiorę od razu z 5 pozycji. Pewnie te które już chwaliłem.

Ale mogę się nie odważyć...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 06, 2008, 10:05:27 pm »
Przeczytałem wszystkie aktualnie zamieszczone recenzje. Mam dwa pierwsze spostrzeżenia, po pierwsze, wydaje mi się, że "Laureline" (vide Pamiętnik znaleziony w wannie) może być Lilijną. Po drugie, i ważniejsze, pytanie do skrzata. Podajecie w regulaminie konkursu, że na recenzje odbędzie się 'głosowanie internautów'. Jak mam to rozumieć, jeśli uwzglęnić, że nie ma tam żadnej możności głosowania na poszczególne recenzje? Na przykład (dotyczy to wszystkich książek): do "Dzienników Gwiazdowych" napisano już dwie recenzje, i nie da się głosować na wybraną z nich. Można głosować w górnej części strony klikając w rysunki gwiazdeczek, ale wygląda to raczej jak głosowanie na sam tytuł "Dzienniki..." niż na wybraną recenzję. O co więc chodzi?

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 06, 2008, 10:18:29 pm »
Nie chciałęm ruszać tematu sam po sobie, ale niniejszym odważę się ;) przyznać, że dwie z recenzji (jak łatwo stwierdzić "Dzienników..." i "Cyberiady") są moje. Póki co to jeszcze wprawki. Przemyślę dokładnie co chcę zawrzeć w relatywnie niewielkiej ilości liter i zmierzę się z "cięższymi pozycjami", tym razem bez startowania z poziomu popkultury.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 06, 2008, 10:43:24 pm »
Podajecie w regulaminie konkursu, że na recenzje odbędzie się 'głosowanie internautów'. Jak mam to rozumieć, jeśli uwzglęnić, że nie ma tam żadnej możności głosowania na poszczególne recenzje? Na przykład (dotyczy to wszystkich książek): do "Dzienników Gwiazdowych" napisano już dwie recenzje, i nie da się głosować na wybraną z nich. Można głosować w górnej części strony klikając w rysunki gwiazdeczek, ale wygląda to raczej jak głosowanie na sam tytuł "Dzienniki..." niż na wybraną recenzję. O co więc chodzi?


Drogi Terminusie:

Plan jest następujący: spośród wszystkich opublikowanych recenzji wybierzemy od kilku do kilkunastu (w zależności od ich globalnej ilości). Wstępna selekcja odbędzie się w demokratyczny sposób, którego na razie nie chciałbym jednak zdradzać (z przyczyn, powiedzmy, technicznych). Potem na stronie zostanie opublikowana ankieta z linkami do poszczególnych wybranych recenzji i internauci będą mogli poprzez głosowanie wybrać ich zdaniem najlepszą (najciekawszą z nich). Gdyby opublikowanych recenzji było jednak mniej, wtedy pominiemy etap wstępnej selekcji.

Gwiazdki u góry opisu samej książki służą rzeczywiście do oceniania samego tytułu.

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 08, 2008, 09:07:57 am »
Mam dwa pierwsze spostrzeżenia, po pierwsze, wydaje mi się, że "Laureline" (vide Pamiętnik znaleziony w wannie) może być Lilijną.

Może być...



Korzystając z okazji: dziękuję za "(...)ania" ;).


Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 08, 2008, 01:41:03 pm »
Jeśli ostatecznym recenzentem będą internauci, to już ja widzę rezultaty... Można z góry założyć, że wygra jakaś recenzja "Solaris" - bo znakomita większość będzie głosować na to, co zna. Do recenzji pozycji nie-powieściowych mało kto zajrzy. Poza tym głosujących pewnie nie będzie zbyt wiele, więc jak się trafi jaki cwaniak, to sobie bez problemu te głosy nabije - wystarczy w dużym mieście przejść się po kawiarenkach... Może jestem czarnowidzem, ale przyglądam się Internetowi od paru lat i wnioski nie są za ciekawe.

Nie wydaje mi się też dobrym pomysłem publikowanie recenzji przed zamknięciem terminu przyjmowania - będzie to miało negatywny wpływ na oryginalność tekstów, większość będzie pewnie równana do jakiejś średniej.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 08, 2008, 02:22:33 pm »
No dobra. Lil. w roli recenzentki zdemaskował Terminus, ja zdemaskowałem się sam ;).

Przyznajcie sie kto jeszcze stanął do konkursu (bo mam pewne domysły np. Mecenas Finkelstein przypomina mi styl Evangelosa, ale głowy nie dam).

edit: przed chwilą odważyłem się podjąć próbą zrecenzowania "Głosu Pana", aż boję się pytać o opine...
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2008, 05:22:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 16, 2009, 03:18:51 pm »
Jeśli ostatecznym recenzentem będą internauci, to już ja widzę rezultaty... Można z góry założyć, że wygra jakaś recenzja "Solaris" - bo znakomita większość będzie głosować na to, co zna. Do recenzji pozycji nie-powieściowych mało kto zajrzy. Poza tym głosujących pewnie nie będzie zbyt wiele, więc jak się trafi jaki cwaniak, to sobie bez problemu te głosy nabije - wystarczy w dużym mieście przejść się po kawiarenkach... Może jestem czarnowidzem, ale przyglądam się Internetowi od paru lat i wnioski nie są za ciekawe.

Nie wydaje mi się też dobrym pomysłem publikowanie recenzji przed zamknięciem terminu przyjmowania - będzie to miało negatywny wpływ na oryginalność tekstów, większość będzie pewnie równana do jakiejś średniej.

To prawda, wystarczy na przykład, że Q zarzuci na swoim forum Star Treka tekst, żeby ziomale na niego głosowali, i wygra w cuglach, bo zdobędzie w ten sposób ze 300 głosów, a zagłosują na niego przez zwykłą solidarność. Dlatego też także czarno widzę wyniki tego konkursu :)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 16, 2009, 04:13:58 pm »
Q jak dotąd nic takiego nie zrobił, ale jest wdzięczny za podpoiwedź ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 16, 2009, 05:44:29 pm »
Chciałem raczej dać wyraz swojemu smutkowi z powodu tego, iż nie spodziewam się uczciwego werdyktu. A ty, jak widzę, z upodobaniem pogrążasz mnie jeszcze bardziej. Eh...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 16, 2009, 06:29:00 pm »
Ale jaja napisałem recenzję (do połowy) zaraz na początku i całkiem o sprawie zapomniałem... A tu widzę prawie już po ptokach...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 16, 2009, 06:30:42 pm »
z upodobaniem pogrążasz mnie jeszcze bardziej. Eh...

Tak serio to nie pogrążam. Nie wiem jak PT. Rywale, ale ja tam do takich metod sięgać nie zamierzam. Niech wygra lepszy.

Zresztą: wiecej  wiary w lepniaków Term... ;) To, że istnieje możliwość oszustwa, nie znaczy, że od razu ktoś musi po nią sięgnać... Ja tam nikogo z aktywnych Forumowiczów, i prawie* nikogo z tych, którzy drzewiej tu bywali o takową niecnotę nie posądzam. Zresztą nie tylko Forumowiczów. Lemofile, to zwykle fajne ludzie są :).


* myślę tu o takim jednym na literę K.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 07:00:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 16, 2009, 08:48:27 pm »
Ale jaja napisałem recenzję (do połowy) zaraz na początku i całkiem o sprawie zapomniałem... A tu widzę prawie już po ptokach...
Don't give up:) Zdążysz!

@Q: ok, spoko.