Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 508534 razy)

Instant

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 04, 2006, 12:19:16 am »
Mysle ze to dobre miejsce zeby zapytac o jeden z tekstow Lema. Chodzi mi o male opowiadanie , niestety nieznam tytulu, rzecz jest o zazywaniu srodka ktory ukrywa prawdziwa nature swiata rzeczywistego, Prosil bym o podpowiedz tytulu i jesli jest to mozliwe, moze wiecie czy w sieci jest ten tekst? dzieki

ANIEL-a

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 04, 2006, 12:31:12 am »
Może masz na myśli "kongres futurologiczny" - ale opowiadanie to wcale nie jest małe, za to środków do ukrywania rzeczywistości znajdziesz tam dostatek.

Są też opowiadania i teksty niebeletrystyczne oparte na pomyśle fantomatyki - czyli podłączania do mózgu elektrod stymulujących różne emocje, wizje, obrazy, zapachy, dźwięki tak że podłączony nie potrafi odróżnić ich od rzeczywistości. O ile pamiętam, to problem ten jest rozważany miedzy innymi w "Summie" i "Fantastyce i futurologii"

pirxowa

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 05, 2006, 01:16:35 am »
Skoro można tu wypisywać różności, to wkleję link do czegoś ciekawego: http://odkryjmybialorus.blox.pl

A czy wiecie, że można sobie kupić opaskę silikonową na rękę z napisem "Wolna Białoruś"?  8)

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 05, 2006, 01:24:46 am »
Hmm mam nadzieję ze ten cały tumult, który wreszcie się zrobił wokół Białorusi, doprowadzi do tego ze Łukaszka dostanie na co zasłużył.

Falcor

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 05, 2006, 01:01:13 pm »
Dni Łukaszenki zdają się być policzone, gdyż z jakichś przyczyn przestał on odpowiadać Putinowi. Może za bardzo zaczął podskakiwać. Trudno powiedzieć, w każdym razie jak Rosja podniesie im ceny gazu do poziomów europejskich to temu panu grunt zacznie się mocno pod nogami osuwać.

Nawiązując jednak do sytuacji jaka panuje na Białorusi, to warto zdać sobie sprawę, że najprawdopodobniej tamtejsze społeczeństwo nie nienawidzi swojego prezydenta tak bardzo jak to jest ukazywane np. w polskich mediach. Łukaszenka ma silną machinę propagandową i potrafi kreować się na dobrego ojczulka, obarczając zachód za wszelkie niepowodzenia. Poza tym sytuacja gospodarcza w tym kraju nie jest tak dramatyczna. Żyje się tam o wiele lepiej niż np. na Ukrainie (głównie właśnie za sprawą niezwykle tanich surowców z Rosji). Przypuszczam, że w uczciwych wyborach pan dyktator by nie wygrał, ale możliwe, że miałby większe poparcie społeczne niż nasz obecny prezydent.

mia

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 05, 2006, 01:26:32 pm »


A czy wiecie, że można sobie kupić opaskę silikonową na rękę z napisem "Wolna Białoruś"?

Wiemy, wiemy. Opaski są oczywiście wyprodukowane przez równie wolnych Chińczyków. Kiedy słyszę coś takiego mam nieodparte wrażenie, że świat jest kabaretem z lekką (albo i nielekką) nutką globalizmu. I, cokolwiek nasz Mistrz Lem pomyslałby o tym, to jeśli Demiurg istnieje, to bawi się całkiem nieźle.

dzi

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 05, 2006, 02:33:41 pm »
Cytuj
Nawiązując jednak do sytuacji jaka panuje na Białorusi, to warto zdać sobie sprawę, że najprawdopodobniej tamtejsze społeczeństwo nie nienawidzi swojego prezydenta tak bardzo jak to jest ukazywane np. w polskich mediach. Łukaszenka ma silną machinę propagandową i potrafi kreować się na dobrego ojczulka, obarczając zachód za wszelkie niepowodzenia. Poza tym sytuacja gospodarcza w tym kraju nie jest tak dramatyczna. Żyje się tam o wiele lepiej niż np. na Ukrainie (głównie właśnie za sprawą niezwykle tanich surowców z Rosji). Przypuszczam, że w uczciwych wyborach pan dyktator by nie wygrał, ale możliwe, że miałby większe poparcie społeczne niż nasz obecny prezydent.
Z mojej rozmowy z jednym mlodym Bialorusinem przy okazji jednej gry dowiedzialem sie ze ok polowa spoleczenstwa jest przeciw Lukaszence a polowa za, podzial jest tez (jak na Ukrainie (i w Polsce :( )) dosc geograficzny. Tak wiec nie jest to takie czarnobiale jak sie to nam przedstawia i punkt widzenia jak zwykle zalezy od punktu siedzenia a nawet od tego kto owo siedzenie kontroluje (tak tak, nasze jest jak widac tez mocno kontrolowane).

edit:
tak w ogole to zastanawiam sie, skad ludziom bierze sie pomysl ze w jednych systemach rzadzenia propaganda jest a w innych nie ma...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2006, 02:34:20 pm wysłana przez dzi »

Deckert

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 05, 2006, 02:35:09 pm »
Demiurg - jak go określasz, nie jest w stanie bawić się czymkolwiek (oczywiście jeśli istnieje) - ale to już rozważanie na zupełnie inny wątek.

Co do Białorusi, to współczuję obywatelom tego kraju- przynajmniej tym, którzy są świadomi tego co dzieje się w ich państwie.

Czy dni ostatniego dyktatora Europy są policzone? Trudno powiedzieć - ale jestem skłonny stwierdzić, że nie. Nie ma to związku z ich relacjami z Kremlem. Dyktatura to solidy aparat, który zniszczyć można zazwyczaj tylko wywrotem. Dopóki ich społeczeństwo nie dojrzeje do pewnych decyzji - nic tam się nie wydarzy.

CU
Deck

pirxowa

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 05, 2006, 02:45:49 pm »
Wszystko prawda. Mnie denerwują ci polscy narwańcy, co pojechali tam dać się spałować i zamknąć do ciupy. Przecież my im rewolucji nie zrobimy. Sami muszą sobie zrobić. Oczywiście, jeśli zechcą.

dzi

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 05, 2006, 03:42:14 pm »
Ci polscy sa wlasnie po to by oni "przejrzeli".
Ponoc.
Dyskutowal bym natomiast z hipoteza Deckarda ze ci ktorzy sa za przywodca sa za nim z niewiedzy.

Zachodnia demokracja to taki zabawny twor...

Deckert

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 05, 2006, 04:24:47 pm »
Cytuj
Ci polscy sa wlasnie po to by oni "przejrzeli".
Ponoc.
Dyskutowal bym natomiast z hipoteza Deckarda ze ci ktorzy sa za przywodca sa za nim z niewiedzy.

Zachodnia demokracja to taki zabawny twor...


Nigdzie nie napisałem, że to polega na niewiedzy. Ale pewna forma "niewiedzy" faktycznie się tam objawia. Tak czy siak problem jest bardzo złożony, a ów brak wiedzy jest tylko jednym z pomniejszych problemów. Główne kłopoty są u góry. Ale nie wiem czy to miejsce na tego typu dyskusje.

CU
Deck
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2006, 04:25:35 pm wysłana przez Deckert »

dzi

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 05, 2006, 04:42:59 pm »
A najwiekszym jest pewnie jak zwykle to ze zachodniej spoleczosci wydaje sie ze wie wszystko podczas gdy wie tyle samo co reszta :)

A-cis

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 06, 2006, 01:58:29 am »
Terminus, myślę że w "Informacji dla nowych użytkowników forum" powinieneś zmodyfikować zapisy dotyczące St. Lema (chodzi o zapisy o możliwości kontaktu z Nim itp.)

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 06, 2006, 02:37:03 am »
Cytuj
Terminus, myślę że w "Informacji dla nowych użytkowników forum" powinieneś zmodyfikować zapisy dotyczące St. Lema (chodzi o zapisy o możliwości kontaktu z Nim itp.)


Kurza twarz, no tak . Dzięki za przypomnienie.
:(

Sokratoides

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 13, 2006, 01:37:14 pm »
Gry flash'owe - polecam (zwłaszcza pierwszą i drugą część gry Samorost)  ;)

http://www.amanitadesign.com/

Pozdrawiam,
SdS
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2006, 01:38:07 pm wysłana przez Sokratoides »