Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 601669 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #420 dnia: Września 09, 2012, 11:25:54 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #421 dnia: Września 21, 2012, 07:50:59 pm »
Dostałem do firmy taki list - czyż nie uroczy?

Szanowy Dobroczyńco!

Niemal bez wysiłku możesz uszczęśliwić całą rodzinę!

Ta wiadomość celowo pozbawiona jest wszelkich ozdobników. Nie chcemy zapychać niczyjej skrzynki pocztowej.

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji i/lub masz kiepski nastrój - zignoruj tą wiadomość lub wróć do jej czytania kiedy indziej.

Piszemy do Ciebie z prośbą. Nic wielkiego, ale jednak jest to prośba.

Jesteśmy typową, normalną, przeciętną rodziną model 2+2 (2 synów; I-5-m-cy; II-6lat). Mieszkamy w mieście około 110.000 mieszkańców. Oboje pracujemy na pełnym etacie. Jesteśmy zdrowi, stosunkowo młodzi (26 i 32lata), dzieci rozwijają się fantastycznie. Nasz jedyny "kłopot" to mieszkanie. Na dzień dzisiejszy mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu o powierzchni 45m kwadratowych. I dużo i mało. Każdy jednak może marzyć. My marzymy o większym mieszkaniu (szczyt marzeń to mały domek z ogródkiem).

I tu własnie nasza prośba - jeżeli masz wolnych choćby kilka złotych, jeżeli chcesz pomóc normalnej, przeciętnej, pracującej, szczęśliwej rodzinie w spełnieniu marzeń, jeżeli rozumiesz, że ze średniej krajowej miesięcznie nie uda nam się odłożyć na nowe mieszkanie - pomóż nam. Nie chcemy nikogo naciągać. To czysto dobrowolna decyzja. Oczywiście od wszystkich darowizn odprowadzimy podatek zgodny z prawem podatkowym. Nie jesteśmy instytucją charytatywną.

Jeśli możesz i chcesz nam pomóc - DZIĘKUJEMY!

Jeśli nie możesz lub nie chcesz - wciśnij del i usuń tą wiadomość zapominając o całej sprawie.

Dziękujemy za czas poświęcony na czytanie tego maila.
Przepraszamy, jeśli zmarnowaliśmy Twoją cenną chwilę - nie to było naszą intencją.

Pamiętaj, że nie chcemy nikogo urazić. Uważasz, że robimy źle - wciśnij "Delete" i po sprawie. My tylko chcemy zrealizaować nasze marzenia i szukamy na to różnych sposobów. Wysłanie tej wiadomości to również swego rodzaju praca. Wiemy, że są ludzie znajdujący się w gorszej sytuacji, ale czy ktoś zdrowy i szczęśliwy nie może już liczyć na żadną pomoc?

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia oraz spełnienia Waszych marzeń.
Oby los się do Was zawsze uśmiechał i abyście byli zdrowi i uśmiechnięci. Ania i Robert
z dziećmi

Nasz numer konta:

Toyota Bank ...
Ania i Robert
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #422 dnia: Września 22, 2012, 09:01:52 pm »
XXI wiek i postmodernizm mnie wykończy... hihi.
Kwach powiódł córkę do ołtarza... no niewyróba :) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #423 dnia: Września 27, 2012, 01:13:28 pm »
W pewnej galerii sztuki w Lodzi odbyl sie niedawno "performans".

A'propos, tyle, że nie w Łodzi i nie niedawno:
http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/artykuly/najlepsze-cialo-sztuki,1,5260271,wiadomosc.html
(Link jest, jaki jest, ale artykuł z "Newsweeka", co zawsze brzmi nieco lepiej.)

Człek by z taką performerką niejedno... Dla Sztuki, oczywista. 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #424 dnia: Września 27, 2012, 08:25:46 pm »
Kju, o gustach sie nie dyskutuje, ale dla mnie to ta pani wyglada jak ofiara dlugotrwalej przemocy domowej  ;)
A ja sie usmialem z tego, fragment:
"„Polska to dom – dom wielu serc. Mieszkam w nim ja i mieszkać chcę. To tutaj swe korzenie mam, nie rzucę ich, nie pójdę w świat. Do Unii też należeć chcę. To drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być.” – m.in. taki wierszyk można znaleźć w podręczniku „Nasza klasa” (Wiesława Żaba-Żabińska, Czesław Cyrański) przeznaczonym dla „dzieci sześcioletnich w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych”. Pięknie wydany przez firmę „MAC Edukacja”, podręcznik został oczywiście dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej"
Calosc:  http://nczas.com/wiadomosci/polska/unijna-propaganda-dla-dzieci-i-mlodziezy-co-czytaja-nasze-pociechy/

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #425 dnia: Września 27, 2012, 08:34:48 pm »
Oj Nex, Ty nie wiesz, że kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie s....synem? I żeby nie było na mnie...

P.S. A za to, że nie ma jednego kompletu "wyprawki" podręczników to bym chętnie kogoś rozstrzelał...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #426 dnia: Września 27, 2012, 09:00:13 pm »
Ale kto nie wyrosl z tego to s...synem jest. Wzgl. becwalem ;)  Swoja droga ciekawe kto to powiedzenie wymyslil? Poza tym, dlaczegoz to, Mazieju utozsamiasz UE z socjalizmem, he?
Jest tez inne powiedzenie: " A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza"

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #427 dnia: Września 27, 2012, 09:19:39 pm »
Cytuj
Ale kto nie wyrosl z tego to s...synem jest. Wzgl. becwalem ;) 
No, prawie ci się udało człowieka z żelaza powielić. :)
Nie wiem czy obleci, ale to cytat z wiki. W kategorii - przypisywane.
Więc pewnie wcześniej był ktoś mniej znany.
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi.
http://pl.wikiquote.org/wiki/Otto_von_Bismarck
Drugi kandydat, ale młodszy, siłą rzeczy wtórny.
http://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
Trzeci kandydat. Ten elegancjafrancja, kanalią obleciał. Ale też młodszy.
http://pl.wikiquote.org/wiki/Georges_Clemenceau
Iron man zostaje ???
Dalszych kandydatów się już nie chce szukać...widać bony bonmot wiele matek ma.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #428 dnia: Września 27, 2012, 09:32:54 pm »
Otóż ja uważam, że to jest jak z nauką mowy: kto za młodu (jako dziecko) jakiekolwiek mowy się nie nauczy - nie będzie mógł tego zrobić potem i zostanie niemową. Kto nie nauczy się, że są jakieś ideały - mieć ich nie będzie. Inna rzecz, co z nimi zrobi, jak je mieć będzie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #429 dnia: Września 27, 2012, 09:47:17 pm »
Liv: He, he. Sluszne idee jak widac powstaja niezaleznie. Co prawda Otto sam nie jest bez winy na tym polu, bo jako pierwszy wprowadzil obowiazkowe ubezpieczenia, czyli jeden z fundamentow socjalizmu.
Maziek, czy to znaczy ze powinno sie wpajac dzieciom JAKIEKOLWIEK idealy, a potem sie zobaczy? Nie wiem czy dobrze rozumiem...

 Z innej beczki, aczkolwiek nadal z serii " no nie moge": Bylem na spotkaniu, rodzaju prelekcji  i dyskusji, organizowanej przez firme zajmujaca sie badaniami biochemicznymi/medycznymi i byli na niej tez aktywisci - obroncy praw zwierzat. Zawsze mialem o nich negatywne mniemanie, ale teraz wiem na pewno, ze bylo ono w pelni sluszne. Ciekawy jest np. rozklad wiekowy; sa to albo bardzo mlodzi (znaczaca wiekszosc faceci) max do 25 roku zycia, albo raczej mocno dojrzali, powyzej 60 (znaczna wiekszosc kobiety). Malolaty traktuja to jako swietna zabawe, rozrywke, okazje do spotkan, zadym i bycia cool, starsi natomiast najkrocej mowiac nawiedzeni i  hippisi, plus paru hindusow. Ogolnie 100% impregnacji na argumenty i przekonanie, ze zwierzetom naleza sie dokladnie takie same prawa jak ludziom.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #430 dnia: Września 27, 2012, 09:56:23 pm »
Dobrze, jeśli chodzi o mechanizm. Źle jeśli chodzi o słowo "jakiekolwiek". Po prostu jak nie wpoisz dzieciom żadnych ideałów to nie będą żadnych miały już nigdy - ani jako dzieci, ani jako dorośli. Oczywiście lepiej wpajać te lepsze. Ale - nawiązując do porównania z mową - jak się nauczysz mówić w jakimkolwiek języku, to potem możesz się nauczyć w każdym*. Jak się nie nauczysz jakiegokolwiek - to mówić nigdy już nie będziesz. To właściwość "sprzętowa" mózgu, synapsy się nie wytworzą właściwe i kicha.

*Do pewnego stopnia. Brak wystawienia na "melodię języka" powoduje, że np. dla europejczyka pewne chińskie głoski są identyczne i nierozróżnialne.

Co do ekologów, to nie znam przekroju wiekowego ale argumenty a także działalność na "moim" rynku nieraz mnie dobijają. Na ogół to jest zwyczajny biznes, tam gdzieś na samej górze.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #431 dnia: Września 27, 2012, 10:07:32 pm »
Nie sadze bys mial racje, Maziek w zakresie, ze najwazniejsze sa jakies idealy, a tylko lepiej zeby byly lepsze niz gorsze. Sadze, ze nieodpowiednie idealy moga okaleczyc na cale zycie i bardzo trudno bedzie porzucic zle na rzecz lepszych. Czlowiek bardzo niechetnie porzuca swoje przekonania, nawet gdy fakty przemawiaja przeciw ich slusznosci, sa na to przyklady konkretne i sprawdzone, raczej czlowiek stara sobie na sile wytlumaczyc dysonans poznawczy, naginajac obraz rzeczywistosci, byle tylko zachowac to, co mu zostalo wpojone lub co uwaza za swoje przekonania.

Zreszta, brak idealow to tez jest jakis ideal. Moze tez byc bardzo przydatny w karierze, zwlaszcza politycznej. W polityce, w sensie kariery, idealy i przekonania jedynie przeszkadzaja. Podstawa sukcesu jest dostosowanie do  madrosci etapu, wtedy zawsze ma sie optymalne idealy i poglady.
Poza tym, czy wierszyki na czesc Zwiazku Radz..., tj. UE sa w ogole w jakims zwiazku do idealow jako takich? No i co z tym socjalizm= UE?  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2012, 10:26:16 pm wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #432 dnia: Września 27, 2012, 10:18:02 pm »
No ale kwestia zasadnicza: lepiej mieć jakieś (choćby złe) czy lepiej żadnych? To jest kwestia. Bezapelacyjnie mieć lepiej dobre (dla nas) niż złe, o tym nie dyskutujemy. Ale...?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #433 dnia: Września 27, 2012, 10:27:38 pm »
He, wlasnie zmodyfikowalem posta o ten kawalek:
Zreszta, brak idealow to tez jest jakis ideal. Moze tez byc bardzo przydatny w karierze, zwlaszcza politycznej. W polityce, w sensie kariery, idealy i przekonania jedynie przeszkadzaja. Podstawa sukcesu jest dostosowanie do  madrosci etapu, wtedy zawsze ma sie optymalne idealy i poglady.
Poza tym, czy wierszyki na czesc Zwiazku Radz..., tj. UE sa w ogole w jakims zwiazku do idealow jako takich? No i co z tym socjalizm= UE? 

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #434 dnia: Września 27, 2012, 11:10:47 pm »
Nie chcę się wcinać w przemiłom dyspurę,ale Moje no nie mogę brzmi"Im więcej czytam postów na tym forum, tym więcej puszek muszę wypić.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta