Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137375 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 26, 2016, 12:25:47 am »
Wczoraj odeszła Żona Mistrza, Pani Barbara. Miała 86 lat...
R.

:'(   Szczere kondolencje dla reszty rodziny, bliskich i przyjaciół.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 10, 2016, 12:10:58 am »
a wiedział ktoś skąd się wzięło nazwisko Eco?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19654303,pewnie-czytaliscie-imie-rozy-ale-czy-wiecie-skad-wzielo.html

a dla pana Remuszki mam ciekawy kower piosenki Bowiego:



I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 19, 2016, 12:19:42 am »
Czy pan Bowi to ten astronauta?
Czy ten astronauta kogoś żegna?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 19, 2016, 08:25:34 pm »
nie, to nie Bowie, to major Tom i żegna samego siebie  :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 19, 2016, 08:56:30 pm »
Panie Skrzacie, zastanawiałem się, czy nie spytać o to prywatnie, ale doszedłem do wniosku, że - skoro Pani Barbara Lemowa była dla Mistrza Kimś Zupełnie Wyjątkowym (zwłaszcza że przez pół wieku...) - nie będzie niczym niestosownym spytać, gdzie została pochowana. Pytam więc.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 21, 2016, 08:53:36 am »
Zginął odtwórca roli nowostartrekowego Chekova:
http://wyborcza.pl/7,75410,20269944,anton-yelchin-nie-zyje-aktor-grajacy-w-star-treku-chekhova.html
Dziwnie zabrzmi, ale poznawszy - pozostające w sferze hipotez - szczegóły wypadku doszedłem do wniosku, że to jest śmierć jak z "Pirxa":
http://www.treknews.net/2016/06/20/suv-that-killed-anton-yelchin-was-under-recall/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 01, 2016, 01:09:11 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 01, 2016, 03:13:33 pm »
Zmarł Alvin Toffler, futurolog, kontrowersyjna postać:
No, to jedno można przewidzieć bez większego ryzyka błędu.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 01, 2016, 03:19:46 pm »
Mam wrażenie, że kontrowersyjne były jego opinie, poglądy, prognozy, nie on sam jako człowiek (postać).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 01, 2016, 04:27:58 pm »
Mam wrażenie, że kontrowersyjne były jego opinie, poglądy, prognozy, nie on sam jako człowiek (postać).
R.
A co to jest "kontrowersyjna opinia" ? Taka, które idzie w poprzek opinii większości? Pytam, bo nie widzę w jego pomysłach nic kontrowersyjnego.
Tu, w miarę solidny opis jego koncepcji, choć tytuł artykułu wysilono na kontrowersyjny. :)
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/216104,1,jak-alvin-toffler-przewidzial-moherowe-berety.read
Dawno temu czytałem "Trzecią falę". Niewiele pamiętam, ale jak dla mnie popełnił fundamentalny błąd ograniczając się do ostatnich 10 tysięcy lat.  A gdzie fala pierwsza - łowiecka?
Ta fala idzie w miliony lat i to w tym okresie ukształtował się ludzki mózg. I takim został. Takim go mamy, choć może i przyszły inne fale. Jak kto nie wierzy, niech wybierze się na jakąkolwiek wyprzedaż, promocję lub choćby tylko do lumpeksu. To naturalny żywioł współczesnych łowców.
Ludzie uwielbiają polować a ich motywacje są tak samo proste jak milion lat temu. Struktury się zmieniają, oczywistość, ale podstawowe ogniwo słabo się w nie wpisuje. Aż czasem grzytnie.  :)
Dlatego wolę Lema, bo on to widział.
Ale miło czasem poczytać optymisty. Nawet nieżyjącego.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 01, 2016, 06:05:28 pm »
Kju, mam nadzieję, że nie zostawisz tych zaczepek Liva bez odpowiedzi...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 01, 2016, 06:30:59 pm »
Kju, mam nadzieję, że nie zostawisz tych zaczepek Liva bez odpowiedzi...
R.
Gdzie u mnie zaczepki? Podżegaczu wojenny.
No, jak pisałem - typowy łowca. W dodatku z nagonką  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 01, 2016, 11:47:10 pm »
Kju, mam nadzieję, że nie zostawisz tych zaczepek Liva bez odpowiedzi...

Ale cóż tu mogę napisać, zwł. traktując dość serio maksymę "de mortuis aut bene aut nihil", ponad to, co liv już rzekł, że Toffler bystry, ale Lem bystrzejszy? Że Toffler patrzył szeroko, ale Mistrz szerzej? Ponad to, co już pisałem o niemocy futurologii (więcej mówiącej o współczesności - jej trendach, związanych z nimi lękach i nadziejach - niż o przyszłości), irytując tym biednego Cetariana, miłośnika liniowych prognoz? No, mogę najwyżej dodać, że mędrzec zaangażowany, gorliwie szukający poklasku i doradzający wielkim tego świata wydaje mi się zawsze - czysto subiektywnie - bardziej podejrzany, niż ten, który tego nie czyni (stąd wolę Demokryta z Epikurem od Platona i Seneki). A także, iż trudno serio mówić o futurologii amerykańskiej (i nie tylko amerykańskiej, ale tam była najmodniejsza, najgłośniejsza), bez uwzględniania jej związków z kompleksem polityczno-biznesowo-militarnym właśnie* (bo kto niby RAND-a stworzył i dla kogo?). Co z jednej strony pokazuje jej konkretne służebności, z drugiej - sugeruje, iż jej prognozy mogą być samospełniające się, gdy mocodawcy za dobrą monetę je przyjmą, mogą też być na starcie formułowane tak, by się owym mocodawcom podobały (skąd do "Obłoku Magellana" konsultowanego, w trakcie pisania, z prof. Schaffem** nie tak daleko).

* W których to związkach źródło kontrowersji bym główne widział.

** Którego też można liczyć do futurologów, zresztą:
http://delibra.bg.polsl.pl/dlibra/doccontent?id=26961

Jednak tym chyba zakończę, że odeszła postać, co by nie gadać, znacząca i niegłupia, z której pracami zatknąłem się po raz pierwszy w latach '80 (nie dość, że dotarły do mnie w formie jakichś urywków, to przekraczały chyba mój ówczesny poziom percepcji, ale czytać próbowałem).
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2016, 05:41:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #43 dnia: Października 10, 2016, 01:26:04 pm »
Coraz bardziej zaczyna do mnie docierać, jakimi GIGANTAMI PRACOWITOŚCI - niezależnie od innych niezwykłych talentów - byli tacy ludzie, jak Mistrz i zmarły wczoraj pan Wajda...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 21, 2016, 10:59:03 pm »
Nie mieli takich pokus jak trzaskanie postów na forum:)