Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447589 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwca 13, 2018, 08:23:16 pm »
Tak :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 13, 2018, 09:37:38 pm »
Super. Zrobiliśmy wielki krok. To są numery prezydenta. A Twoim zdaniem, z którymi Twoimi są te numery "co do istoty wspólne"? Połącz proszę w pary, z lewej prezydenta, z prawej Twoje, o tak:

prezydenta - Twoje
1 - ...
3 - ...
7 - ...
8 - ...
9 - ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 13, 2018, 10:08:45 pm »
Nie chce Ci się? Mnie też nie. Idę po piwo, a jak wrócę, to może sparuję.
Ty, a jaki będzie wynik jutrzejszego inauguracyjnego meczu w Mundialu? Albo prościej (biorąc pod uwagę Twą eksperiencję futbolową i bieżącą formę umysłową): kto wygra? Ruskie czy Araby?

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 13, 2018, 10:40:05 pm »
Przepraszam - ale co mi się nie chce? Ja nie jestem Tobą i nie wiem, co uważasz za parę z czym.

A co, znów jakieś zawody są, że pytasz? To zjawisko mnie absolutnie zadziwia. Ruskie teraz trzymają z Arabami, to wygrają, wespół, z resztą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2018, 10:45:14 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 13, 2018, 10:49:01 pm »
Właśnie o tym wspomniałem (umiejętność skojarzeń).
Zaglądam:
1 - 1
3 - 3
7 - 11
9 -13
8 -12

Panie, są trzy największe światowe wydarzenia sportowe, w tej kolejności (chłop - krowie): Olimpiada, Mistrzostwa Świata w nogie (zwane Mundialem), Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Pierwsze dwa są raz na cztery lata. Jak tego nie wiesz, to mi spada.
Jutro zaczyna się ten Mundial. W Rosji. O 17:00. W Moskwie. Powtórzę: kto wygra, Ruskie czy Araby? :-)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2018, 11:17:01 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 13, 2018, 11:39:37 pm »
Dziękuję. Zgadzam się, poza 1, bo to oczywiste (nie przyznaję punktu). To pytanie musiało paść, natomiast jak sądzisz (wg Ciebie) - co ma się zdarzyć z ankietą osoby, która odpowie "nie" na to pytanie?

Pytanie nr 12 Twoje i 8 prezydenta jest chyba co do zasady nieadekwatne (złe) w świetle pytań odpowiednio 11 i 7. Żeby być w Unii to trzeba niektóre przepisy "pod nią" dostosować. Niedostosowanie się do tych przepisów teoretycznie skutkuje usunięciem. Jeśli się zapisuje w konstytucji, że będzie się w unii, to nie można równocześnie zapisać, że konstytucja ważniejsza. Tak mi się zdaje, że to bez sensu.

A teraz idę w kimę. Nie odpowiem, czy Ruskie czy Araby bo nie wiem a powiewa mi to nacią od pietruszki. Słyszałem o tych imprezach, o których piszesz, a nawet nie będę się wypierał, że onegdaj oglądałem. Ostatni mundial, który w miarę możliwości obejrzałem od deski do deski to był "uliczkę znam w Barcelonie, z uliczki wyskoczy Boniek". Miałem chyba z 15 lat a później coraz jaśniej widziałem, że albo ja jestem psychiczny, albo znakomita większość świata, ale tak czy siak postanowiłem się nie dostosowywać :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwca 13, 2018, 11:57:25 pm »
"W uliczkę", panie! Nie "z uliczki". Pamięć mam jak kryształ!
W 1982 roku miałeś 15 lat? Wierzyć się nie chce...
Ale chyba pamiętasz, że Łazuka nie bojkotował wtedy komuny jak pozostali aktorzy? Mam nadzieję, że IPN go wykopie z grobu, podobnie jak świeżego nieboszczka Maliniaka :-(

R.

pjes: pytania prezydenta są marne, zarówno merytorycznie, jak i formalnie. Ale to odrębny temat.
Dobranoc.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2018, 11:59:10 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwca 14, 2018, 09:44:09 am »
Może i w uliczkę. Dymsza też nie bojkotował. Ogólnie rzecz biorąc cały ten bojkot był bardzo śmieszny a spowodowany był głównie wysokim mniemaniem o sobie, misji i Bóg wie czym środowiska aktorów. Rok wcześniej z ręki jedli... znam to ze swojego (środowiska, te mniemania). Niektórzy aktorzy najwyraźniej uwierzyli, że są postaciami, które grali. Pytanie, czy taki aktor, to dobry aktor ;) ? Łazuka sceną z korbą i torowiskiem przeszedł do wieczności.

Pytania prezydenta są przede wszystkim kijkiem i marchewką, z tym że póki co widać marchewkę i to właśnie miałem na myśli na samym początku i skądś wiedziałem, że się nie pomyle. W roli marchewki niezbywalność 500+ i pewnie senior+ oraz wiek przejścia na remeryturę np. Czyli same szkodliwe rzeczy. Powinno od razu być napisane "czy chcesz, żeby stało w konstytucji, że będziesz młody i bogaty?". Nie rozumiem, jak można uważać, że to referendum, w chwili obecnej, to dobry pomysł.

Odpowiesz "jak sądzisz (wg Ciebie) - co ma się zdarzyć z ankietą osoby, która odpowie "nie" na to pytanie (nr 1)"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwca 14, 2018, 12:50:29 pm »
Sądzę, że "ma się zdarzyć" to samo, co z innymi ankietami.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwca 14, 2018, 12:58:09 pm »
Czy byłbyś łaskaw udzielać odpowiedzi konstruktywnej i dotyczącej sedna - lub żadnej? Pytii naokoło mam ci dostatek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 14, 2018, 01:17:49 pm »
Panie, ja nie mam bladego pojęcia, jaki będzie tryb postępowania z wypełnionymi kwestionariuszami ankiet.
Przez ponad 10 lat prowadziłem własne biuro badania opinii, znam środowisko i zwyczaje w nim panujące, i wiem, co robi się z ankietami zebranymi przez ankieterów. Jak będzie w przypadku ankiety referendalnej - nie wiem. Mogę tylko przypuszczać, że jakoś podobnie do kartek wyborczych podczas wyborów powszechnych.
Czy o to Ci chodzi?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 14, 2018, 02:20:05 pm »
Dla ułatwienia:

Prezydent (12 czerwca 2018)


1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem

a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?

2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?

4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?

6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?

8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?

10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?

12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?

14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

*   *   *

Remuszko (12 maja 2018)


[Dwie wersje odpowiedzi:
A. Tak      B. Nie      C. Nie mam zdania
Inne (konkretne szczegółowe)]

1. Czy należy zmieniać obecną Konstytucję? (t, n, nmz)

2. Jak powinien być wybierany Sejm? [Tak jak dotychczas (ordynacja proporcjonalna)  -  W okręgach jednomandatowych (ordynacja większościowa) - Połowa według ordynacji proporcjonalnej i połowa według ordynacji większościowej (ordynacja mieszana)]

3. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do samodzielnego (bez zgody parlamentu, rządu i prezydenta) stanowienia ogólnokrajowego referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie? (t, n, nmz)

4. Czy obywatele powinni mieć konstytucyjne prawo do jednorazowego skrócenia kadencji parlamentu w drodze referendum, jeśli pod jego projektem zbiorą ustawowo określoną liczbę podpisów w ustawowym trybie? (t, n, nmz)

5. Czy należy zlikwidować Senat? (t, n, nmz)

6. Czy parlamentarne partie polityczne powinny być finansowane z budżetu państwa? (t, n, nmz)

7. Czy należy konstytucyjnie ograniczyć liczbę kadencji parlamentarzystów do dwóch kadencji? (t, n, nmz)

8. Czy należy konstytucyjnie ograniczyć liczbę kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do dwóch kadencji? (t, n, nmz)

9. Czy posłowie/senatorowie powinni móc być członkami rządu? (t, n, nmz)

10. Czy radni powinni móc być wójtami, burmistrzami lub prezydentami miast? (t, n, nmz)

11. Czy chce Pan(i), aby Polska była członkiem Unii Europejskiej? (t, n, nmz)

12. Co powinno mieć wyższą rangę (pierwszeństwo w razie sporu)? Konstytucja RP - Prawo UE - Nie mam zdania

13. Czy chce Pan(i), aby Polska należała do NATO? (t, n, nmz)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 14, 2018, 02:49:16 pm »
Nie, pytam o co innego - "co ma się zdarzyć z ankietą osoby, która odpowie "nie" na to pytanie? (nr 1) ". Konstruowałeś ankiety - i dlatego pytam. Pierwsze pytanie na "nie", to znaczy osoba NIE CHCE ZMIAN W KONSTYTUCJI. Czy wobec tego w takiej ankiecie powinno być zaznaczone, że pierwsze "nie" powoduje, że reszta pytań nie jest brana pod uwagę, czy też traktuje się to poniekąd jako dwie ankiety w jednej, jedna "chcesz, czy nie?", a druga "chcesz nie chcesz, ale co ci się nie podoba".

Pytam, bo pierwsze pytanie ma wagę zasadniczą i jest nadrzędne (po pierwsze nie mamy armat - a to dziękuję), ale wyniki ankiety można przedstawić pokrętnie, jeśli się wynik pierwszego pominie milczeniem to można manipulować resztą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 14, 2018, 03:13:42 pm »
Cytuj
pytania prezydenta są marne, zarówno merytorycznie, jak i formalnie.

W tej mej ocenie nic się nie zmieniło.
Ankietę prezydencką wartałoby poprawić pod oboma względami. Także skrócić. Do najwyżej dziesięciu. Tych najważniejszych z punktu widzenia państwa i jego obywateli. Sam też bym się skurtyzował.
Masz rozumną rację z konsekwencjami tego "nie".
Pewnie się jeszcze poznęcam nad socjopolitologiem Dudą Andrzejem.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )