Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321535 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #510 dnia: Stycznia 20, 2016, 10:37:11 am »
Na moje językowe ucho - będziesz kręcił jest bardziejsze. Może Globalni autorytatywnie wypowiedzą się w tej kwestii?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #511 dnia: Stycznia 20, 2016, 11:09:15 am »
Chcesz w ucho? To na języku?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #512 dnia: Stycznia 20, 2016, 11:16:19 am »
Nie chcę.
Panie jasny, my niewinni...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #513 dnia: Stycznia 20, 2016, 11:26:52 am »
Do listy nagród trzeba jeszcze dodać ciążowy habit zakonnicy :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #514 dnia: Stycznia 25, 2016, 05:33:56 pm »
To modne:
"My wiemy, że ten rząd doprowadził kraj do ruiny i teraz się wszystkiego pozbywa, żeby za wszelką cenę zdobyć jakieś środki - Kaczyński, PiS
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zrobimy-wszystko-zeby-to-sie-nie-udalo,266343.html
"Nigdy nie mówiliśmy, że Polska jest w ruinie i zgliszczach. Mówiliśmy, że jest w dobrym stanie, ale może być w dużo lepszym" - Karczewski, PiS
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-karczewski-sytuacja-polityczna-bedzie-sie-stabilizowac-to-ko,nId,1955754

I to modne:
http://jagiellonski24.pl/2016/01/18/jaroslaw-kaczynski-ostatni-rewolucjonista-iii-rp/
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zapomniany-mistrz-kaczynskiego-i-przyczyna-wojny-o-trybunal-krzysztof-mazur-komentuje/x9f36x

ps. A jak już przy sensacyjkach jesteśmy, to czy Paweł Rabiej, jeden z bliższych współpracowników Petru, to nie jest przypadkiem ten Paweł Rabiej, o którym Nasierowski, Urban i Wałęsa mówili/pisali per "mąż Kaczyńskiego"?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #515 dnia: Lutego 04, 2016, 08:46:16 am »
A to znów Wyborcza z krajowego podwórka:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,150172,19504307,dziary-narodowe-polska-z-tatuazy-patriotow.html

Przy czym mam wrażenie, że ten ostatni tekst przez niedopowiedzenie mówi więcej niż miał powiedzieć... Łatwo, bowiem, i pewnie nawet zasłużyli sobie na to, kpić z bohaterów reportażu, którzy wydają się być oderwanymi od rzeczywistości frustratami o kiepskim guście i autodestrukcyjnych ciągotach. Trudno jednak nie zadać sobie pytania co jest nie tak z - uchodzącą wszak za raj na Ziemi - tzw. liberalną demokracją, że takie frustracje dość masowo produkuje...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #516 dnia: Lutego 07, 2016, 11:37:12 am »
Kju, pewnie Ci się spodoba:

http://wyborcza.pl/magazyn/1,150176,19589864,kopneli-nam-w-stolik-dlaczego-lewica-nie-zyskuje-na-walce-z.html#TRwknd

Pierwszy komentarz (na dole pod tekstem): Drogi autorze, bez zrozumienia, że głosujący na PiS nie posiłkują się logiką podobnie jak włodarze taj partii, wszelkie próby zrozumienia co się stało są pozbawione sensu, podobnie jak próby racjonalizacji zachowań głosujących. Tu naprawdę nie chodzi o parówki czy inny bilet do Warszawy ale o to, że ci ludzie przekładają emocjonalne podejście do emocjonalnie zdefiniowanych problemów nad racjonalny ogląd sytuacji.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #517 dnia: Lutego 07, 2016, 06:00:58 pm »
Cytuj
że głosujący na PiS nie posiłkują się logiką
Zabawne te zawłaszczanie logiki przez jeden krąg polityczny. I takie...samoodkrywcze.
Logik Wolniewicz w przywołanym niedawno wywiadzie dał miażdżący odpór pani redaktor w sprawie smoleńskiej. Ale jeszcze bardziej miażdżąca była jego ocena dotychczas rządzących. Wysłuchał ktoś cały wywiad, czy tylko wybraną wisienkę? Oczywiście mógł się mylić.
W jednym wypadku? We wszystkich?
Co na to logika?  8)
 
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #518 dnia: Lutego 07, 2016, 06:26:47 pm »
Dla mnie sednem tej wypowiedzi nie jest logika, lecz tol:
...ci ludzie przekładają emocjonalne podejście do emocjonalnie zdefiniowanych problemów nad racjonalny ogląd sytuacji...
Livie, ja pana profesora Wol. wysłuchałem od początku do końca.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #519 dnia: Lutego 07, 2016, 07:25:12 pm »
Cytuj
...ci ludzie przekładają emocjonalne podejście do emocjonalnie zdefiniowanych problemów nad racjonalny ogląd sytuacji...
Manipulacja językiem. Podstaw pod emocje wartości i wtedy wszystko stanie się racjonalne.
Jak pisała pewna pisarka - są granice.
Poza tym racjonalny ogląd bywa różny. Np. porównaj racjo pana wsadzonego na stołek przez akurat rządzących za powiedzmy 20 tysia, na którym to stołku nie ma za wiele roboty, z racją wyrobnika.
Racjo pierwszego jest jak drut...drugiego też.
I oba majom racjo. Bo to zwykła różnica interesów.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #520 dnia: Lutego 07, 2016, 08:23:50 pm »
Kju, pewnie Ci się spodoba:

Prawdę mówiąc niekoniecznie. Tak jak kiedyś z pewnym przekąsem - acz bez przesadnej złośliwości - podsumowywałem PiSowskie zamiary okazania się ostatnią falą solidarnościowej rewolucji, tak obecnie muszę nazwać KOD formą walki z PISem w stylu (od strony zewnętrzno-formalnej) b. podobnym do tego jaki stosował PiS po Smoleńsku. (Klasyczne zjawisko gdy władza wychowuje sobie opozycję.) Dodam przy tym, że nie jest to styl szczególnie mi bliski od strony czysto estetycznej. I niekoniecznie mam ochotę stawać po którejkolwiek ze stron rozumiejąc jakąś tam część racji obu.

Partii Razem też nie wróżę wielkiej przyszłości - choć mam kolegę w jej władzach ;), choć Zandberga słucha się b. przyjemnie itd. itp. czyli jakieś powody czuć do nich sympatię bym znalazł -  bo to jest bardziej, że odwołam się do internetowego dowcipu, hipsterski maoizm niż autentyczna lewica. Samo już odwrócenie się od elektoratu socjalnego, a nastawienie na wielkomiejski korporacyjny prekariat pozwala ekstrapolować na jakim progu procentowym się zatrzymają. Świat oglądany zza szyb Starbucksa wygląda jednak inaczej niż z perspektywy większości obywateli i trudno będzie pogodzić te spojrzenia...
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2016, 08:29:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #521 dnia: Lutego 07, 2016, 08:27:07 pm »
@ Q
Słusnie prawis.
@ LIv
Cemu te drugie nie zaproponowały lepszego interesu? T óne miałyby dziś winksość w Sejmasie...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #522 dnia: Lutego 07, 2016, 08:48:38 pm »
Cytuj
@ LIv
Cemu te drugie nie zaproponowały lepszego interesu? T óne miałyby dziś winksość w Sejmasie...
Oczywiście.
Chciałoby się napisać - z głupoty. Ale to nie wyczerpuje tematu. Sądząc po reakcjach "po", byli pewni, że i tak wygrają z pomocą mediów i celebrytów. Zatem - przelicytowali. Czyli toto;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alienacja_polityczna
Teraz się zorientowali i licytują "kto da (obieca) więcej".
http://www.wprost.pl/ar/530744/Petru-chce-wlaczyc-samotne-matki-do-programu-500/
Swoją drogą, ciekaw jestem na co poszło te ebałt 600 miliardów ziko kredytu, które przez ostatnie 8 lat zaciągnęli panujący. Rozglądam się i nie widzę - ktoś wie?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #523 dnia: Lutego 07, 2016, 09:03:54 pm »
Livie Kochany, ale po czym konkretnie poznać, że ktoś zaciągnął choć jeden grosz kredytu? Dowody? Wskazówki? Dane? Linki?
Nie twierdzę, że tak było, ale może nie było?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #524 dnia: Lutego 07, 2016, 09:36:13 pm »
Cytuj
Livie Kochany, ale po czym konkretnie poznać, że ktoś zaciągnął choć jeden grosz kredytu? Dowody? Wskazówki? Dane? Linki?
Nie twierdzę, że tak było, ale może nie było?
Może po skutkach?
Skoro jest dług na ponad bilion ziko (w 2007 było to ok. 500 mld), to chyba ktoś pożyczył, co?
http://www.pb.pl/4201634,91390,nbp-zadluzenie-zagraniczne-polski-wzroslo-do-306-33-mld-eur
http://natemat.pl/138569,zagraniczny-dlug-polski-przekracza-bilion-zlotych-na-ile-jestesmy-uzaleznieni-banksterow
Coś nie widzę aktualizowanych wykresów, to mniej aktualny obrazek
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2016, 11:50:24 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana