Autor Wątek: Jak miał wyglądać świat w roku 2000  (Przeczytany 113809 razy)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Jak miał wyglądać świat w roku 2000
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 26, 2021, 09:35:42 am »
Apropos obrazu w tle 2 posty wyżej: idzie to w różne zadziwiające strony, tylko jakby odśrodkowo od celu. Ale czy ewolucja ma cel? Małolaty korzystają na tej ławeczce z komputerów, o parametrach których niedawno nawet nie śniło się futurologom w ich mokrych snach, natomiast jeszcze potężniejsze komputery (ale w zasadzie nie tyle liczbą tranzystorów co swą architekturą) robią co niżej. Bo ten obraz przycięli onegdaj, gdyż im się na ścianie nie mieścił ;) . Z zachowane mu współczesnej kopii oraz poprzez analizę dzieł Rembrandta AI wygenerowała brakujące ścinki.
https://www.theguardian.com/artanddesign/2021/jun/23/ai-helps-return-rembrandts-the-night-watch-to-original-size
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 31, 2021, 05:48:05 pm »
O tym jak miał wyglądać rok 2022 według twórców różnych filmideł, przeważnie SF:
https://esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=31785
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 16, 2022, 01:48:33 am »
Posłuchałem pewnego Bertranda. Najpierw krócej, ontopicznie:

Potem dłużej: