Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bubualiabudin

Strony: [1]
1
DyLEMaty / Re: Ilustracja muzyczna
« dnia: Luty 20, 2005, 09:06:35 pm »
Według mnie bardzo ciekawą muzykę robi zespół Fluke.
Może nie jest to muzyka stricte pod lemowskie dzieła (jest zbyt szybka). Jednak zespół tworzy muzykę o niesamowitym klimacie - muzykę ciepłą i pogodną.
Polecił bym płyty ''puppy'' i ''risotto''.
Co do Aphexa, musze się zgodzić, że jego pierwsze  ambientowe płyty nadają się świetnie. Przy płytce ''Selected Ambient Works'' czytałem ''Pamiętnik znaleziony w wannie'' i muzyka stworzyła do tego pewną świetną atmosfere.
Także sądze, że ciekawy jest Kraftwerk - prosta, niezbyt skomplikowana muzyka,prekursorzy muzyki elektronicznej.
Natomiast mam pytanie czy słyszeliśćie płyte Aphexa ''Classics'' ? Według mnie utwory na tej płycie, to coś niesamowitego, nikt inny nie potrafi zrobić tak dziwacznej muzyki.


2
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopad 30, 2004, 07:20:12 pm »
Sądze, że filmem wartym obejrzenia jest ''Pamięć absolutna''Pana Paul Verhoeven z 1990 r.
W roli głównej występuje Arnold Schwarzenegger.
-----------------------------------------------------------
Niedaleka przyszłość. Ludzkość dynamicznie kolonizuje przestrzeń kosmiczną. Przeciętny obywatel Douglas Quaid korzysta z oferty cybernetycznego biura podróży i wybiera się w wirtualną podróż na Marsa. W jej trakcie odkrywa w swej podświadomości wspomnienia, które ktoś wymazał z jego pamięci. Okazuje się, że jeszcze niedawno był agentem specjalnym wykonującym tajne misje w kosmosie. Douglas rusza na Marsa tropem swej przeszłości.
-------------------------------------------------------------
Jest to produkcja z początku lat 90', moim zdaniem powstawaly wtedy filmy, ktorych klimat bedzie mnie nie raz przyciagal do odbiornika ;)

3
Prezentacje maturalne / Re: Maturzysta prosi o pomoc
« dnia: Listopad 29, 2004, 06:04:29 pm »
Jestem rownież tegorocznym maturzystą i mam nadzieje, że nie uraże Cie michal1986 z powodu mojego pytania. Nie chcialem tworzyć odzielnego topicu skoro ten traktuje o podobną tematyke. Pytanie skierowane  jest do fanow literatury doskonalego pisarza jakim jest Stanislaw Lem.
Na mature ustna wybralem temat:
''Przedstaw problem egzystencji człowieka i obraz cywilizacji w oparciu o wybrane dzieła futurologiczne stanislawa Lema''
W tym miejscu takze prosze o pomoc :
- jakie ksiazki przeczytac ? ( dodam, ze czytalem ''Cyberiade, Bajki Robotow, Pamietnik znaleziony w wannie oraz Eden'')
- temat chce potraktowac bardzo powaznie poniewaz najczesciej jest tak, ze jak cos sie lubi to sie to czuje

Strony: [1]