Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 263870 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #690 dnia: Marca 28, 2023, 04:31:40 am »
Pamiętacie jak jechano po reżimie Putina, że aresztuje ludzi stojących z pustymi banerami i kartkami papieru? On tymczasem po prostu chciał być europejski i zachodni w ściganiu myslozbrodni :)

Ale nie czujesz, że te przykłady są nierównorzędne czyli nie nadające się do porównań? Jeno do forsowania różnych tez?
Czuje, ze doskonale nadaja sie do porownania. W obu przypadkach trudno im przypiac protestowanie. Dlaczego uwazasz ze nie nadaja sie do porownania?
W obu przypadkach to był protest i na tym kończy się podobieństwo.
Chyba oczywistym jest, że protest to nie tylko tłum z transparentami i megafonami?
Cichy protest jednostki to też protest.
Stąd jest tu podobieństwo (na bardzo ogólnej płaszczyźnie): prawo uniemożliwia protestowanie i jednostki stoją w cichym proteście.
Teraz różnice:
1) w UK ta pani i inne osoby mogą sobie protestować ile wlezie - w dowolnym temacie.
Spod tej wolności został wyłączony tylko niewielki skrawek wokół kliniki.
W Rosji nie ma wydzielonej strefy wokół np. Kremla w której nie można protestować w sprawie wojny, a w innych miejscach jak najbardziej.
Z Twojego artu:
The city council order makes it illegal to engage in act of approval or disapproval, including prayer and protest, in an area around the clinic.
i
The officer responds: "Why here of all places? I know you don't live nearby." She replies: "But this is an abortion centre." The PC then says: "Ok, that's why you're stood here. Are you here as part of a protest? Are you praying?"

Wstrząsające...modląca się kobitka aresztowana!
Margines - argument modlitewny jest argumentem w obliczu braku argumentów.

2) Wstrząsające gdyby ową zupełnie przypadkową kobieta nie była:
Isabel Vaughan-Spruce, 45, a director of anti-abortion group March for Life UK.

W Rosji z pustą kartką pod Kremlem nie stał (gdyby mógł) np. Nawalny.
Stąd uważam, że naginasz fakty pisząc, że w UK karana jest myślozbrodnia - czy ktoś wpada do domu i pałuje, po czym wywleka delikwenta, bo wzywał w myślach boga do ukarania bezbożnych kobiet?
Została ukarana aktywistka za uporczywe stanie w wydzielonej strefie. Mogła stać tuż za nią i nawet głośno klepać pacierze, ale po co?
W Rosji - w kwestii wojny z Ukrainą - nikt nie ma takiej możliwości. Nigdzie w Rosji.

Nie widzisz tych podstawowych różnic?

Akurat tydzień temu byłam w Londynie i m.in. w  Cambridge i wyobraź sobie, że np. na Trafalgar Sq gość z megafonem głosił swoje prawdy, a pod NG gość z mikrofonem wyśpiewywał je...w parku w Cambridge również odbywały  się takie myśloekscesy...i to na głos!;)
Nie mówiąc o londyńskim tłumie, w którym aż się roi od ludzi manifestujących przez swój ubiór, zachowanie różne wartości. Jakoś nie widziałam żeby ich masowo pakowano do autobusów i wieziono na przesłuchania. Ale to pewnie była jakaś ustawka;)
Cytuj
Po prawdzie w UK sytuacja jest w tym aspekcie gorsza niz w Rosji,
Kiedy zmieniasz miejsce pobytu? ;D
Cytuj
Kiedy zmieniasz miejsce pobytu? ;D
Jak tylko zly Putin podbije cala Ukraine, a potem reszte swiata 😊
Nie zrozumialas, kiedy mowilem o gorszej sytuacji w UK. Odnosilem sie specyficznie do wprowadzenia legalnej opcji karania ludzi za mysli, co w UK jest faktem, co z tego ze stosowanym jedynie lokalnie. O ile wiem, choc moge sie mylic, w Rosji nie ma takiego specyficznego prawa? Gdybys spojrzala na to co zostalo powiedziane mniej wybiorczo i nie uciela wymiany zdan z gliniarzem w najwaznieszym momencie, zauwazyla bys, ze przy aresztowaniu gliniaz specyficznie aresztowal za modlenie sie w myslach. Nie mial podstawy przy przebywaniu, staniu, nie bylo protest, bo protest to wyrazanie swojego sprzeciwu, czego ona nie robila.  Nawet sie nie modlila werbalnie. Mogla by powiedziec ze sie nie modli, a jedynie stoi bo czeka az sie pogoda zmieni i mogli by jej naskoczyc, a jesli by ja aresztowali, to bezpodstawnie i wygrala by w kazdym sadzie za bezprawny areszt. Sadze, ze specjalnie powiedziala o modlitwie w myslach, zeby udowodnic fakt myslozbrodni skierowanej przeciw ludziom wierzacym. Bo przeciez zadne inne mysli, prucz modlitwy nie podchodza pod paragraf.
 Widze, ze patrzysz na sytuacje od strony aborcji i czy jest to ok, czy nie. Dla Ciebie widac jest, a sprzeciw wobec niej jest dla Ciebie czyms nagannym, dlatego podobnie jak Maziek przypisujesz jej i ludziom podobnym zle intencje, oraz jestes gotowa na traktowanie jej/ich kazda mozliwa prawna palka. Oni np. oferuja pomoc kobietom, ktore nie chca dokonac aborcji, ale sa do tego zmuszane np. przez rodzine. Albo rozmowe i wsparcie psychologiczne tym, ktore nie sa do konca zdecydowane na aborcje. Wiesz, takie drobne niuanse, bedace w lekkiej sprzecznosci z wizja oszalalych katotalibow, ktorzy modla sie o smierc kobiet-czarownic… Mozesz sobie 5min posluchac co ona o tym mowi i jakie ma motywacje w linku, ktory wrzucilem. Ja sprawy nie rozpatruje od strony aborcji w ogole, a od strony myslozbrodni. Mozesz sobie tez posluchac prawnika ktory o tym mowi. O ile pamietam, popieralas ten polski protest kobiet, strajk kobiet, czy jak to sie nazywalo. Pamietam ze protestowali miedzy innymi pod kosciolami. Taka akcja: Parlament robi ustawe zakazujaca wszelkich anty-anty-aborcyjnych protestow, nawet tych “cichych” w strefie 150m od kazdego kosciola. Zadnego lazenia, stania, myslenia proaborcyjnego w tym rejonie:
-   Aspirant Kowalski, dzien dobry co  Pani tu robi?
-   Stoje
-   Protestuje Pani?
-   Nie
-   Wyraza Pni poparcie dla aborcji
-   Nic nie mowie, do nikogo sie nie zwracam.
-   A w myslach Pani tak nie uwaza?
-   No, w myslach moze i tak sobie mysle…
-   No to aresztujemy Pania! Lucynka, przeszukaj Pania od gory do dolu I na komende!
Olka bije brawo:
-   I dobrze, mogla tam nie lazic. Mogla se gadac o aborcji poza swieta strefa!

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #691 dnia: Marca 28, 2023, 01:00:39 pm »
Nie zrozumialas, kiedy mowilem o gorszej sytuacji w UK.
Zrozumiałam. Żartowałam.

Jak napisałam: sądzę, że uczepiłeś się modlitwy miast sedna problemu.
Pani jest znaną aktywistką antyaborcyjną i jej obecność pod kliniką aborcyjną (bez względu na to jakie modły czy przekleństwa snują się w jej głowie) jest niepożądana. Kompletnie nie chodzi o jej wnętrze a zewnętrze czyli to czym się zajmuje.

Cytuj
Bo przeciez zadne inne mysli, prucz modlitwy nie podchodza pod paragraf.
Ja bym to podciągnęła pod nękanie psychiczne kobiet, które chcą skorzystać z usług tej kliniki.
Jeżeli tamtejszy council posunął się do wydzielenia strefy itp. musiało tam być gorąco.
Tak, jak ta kobieta ma prawo do modlitwy, tak inna ma prawo decydować czy skorzystać z usług owej kliniki bez słupów stojących jej na drodze, gdyż sam fakt pójścia do tej kliniki jest czymś wysoce trudnym dla większości kobiet.
Cytuj
Widze, ze patrzysz na sytuacje od strony aborcji i czy jest to ok, czy nie. Dla Ciebie widac jest, a sprzeciw wobec niej jest dla Ciebie czyms nagannym, dlatego podobnie jak Maziek przypisujesz jej i ludziom podobnym zle intencje, oraz jestes gotowa na traktowanie jej/ich kazda mozliwa prawna palka.
Nie zająknęłam się nawet w temacie aborcji, za to widzę, że Ty - niczym angielski policjmajster - wlaśnie odkryłeś, że popełniłam myślozbrodnię. Aresztujesz mnie?:)
Cytuj
Oni np. oferuja pomoc kobietom, ktore nie chca dokonac aborcji, ale sa do tego zmuszane np. przez rodzine. Albo rozmowe i wsparcie psychologiczne tym, ktore nie sa do konca zdecydowane na aborcje.
Bardzo dobrze. Dostatecznie. Nie trzeba tego robić pod kliniką.
Tak, jak nie trzeba stać pod kościołem, wyrywać ludzi i tłumaczyć im, że wierzą w bzdury, które wmówiła im rodzina przez np. katolickie wychowanie - słowem lepiej żeby nie szli do kościoła, niech się zastanowią itp.
Cytuj
Pamietam ze protestowali miedzy innymi pod kosciolami. Taka akcja: Parlament robi ustawe zakazujaca wszelkich anty-anty-aborcyjnych protestow, nawet tych “cichych” w strefie 150m od kazdego kosciola. Zadnego lazenia, stania, myslenia proaborcyjnego w tym rejonie:
(...)
Olka bije brawo:
-   I dobrze, mogla tam nie lazic. Mogla se gadac o aborcji poza swieta strefa!
Widzę, że jesteś niezłym specem od myślozbrodni, a nawet potrafisz ją przewidzieć jak w jednym raporcie... :D

Mam to w antygłowie.
Protest może odbyć się 200 metrów od kościoła,  właściwie powinien pod budynkami należącymi do państwa, bo to politycy decydują o prawie aborcyjnym.
Byłby strefa 150m? Spoko. Może i dobrze, bo po co niszczyć budynki (co się czasem zdarza podczas protestów) kiedy to ludzie winni, a nie cegły.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #692 dnia: Marca 28, 2023, 01:24:15 pm »
Nexus6
Ale chyba wiesz, mimo skamieniałości swej, że z takich niechcianych/niekochanych dzieci się rodzą/wychowują potworki społeczne - czyli aspołeczne, bez empatii życiowej?

Czy tak zerojedynkowo funkcjonujesz życiowo?
Przeciwstawnie i opozycyjnie?
Jako tzw. "samolubny gen"* :)

*To pojęcie też jest bzdurą (jak wiele z ideologii biologicznej), hehe.
Dlatego bzdura bo samolubny gen jest nie życiowy co definicyjnie zaprzecza biologii.
Cbdo.

Dozo!
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #693 dnia: Marca 28, 2023, 01:46:48 pm »
Nex, ponawiam - to dlaczego policja przyjechała po panią? Próbujesz wybudować (a może tylko przytaczasz te próby) nie wiem jaką filozofię opartą na bzdurnym twierdzeniu, że aresztowano ją, "bo się milcząco modliła". Nieprawda, ona przyszła manifestować i za to ją aresztowano. "Dlaczego tu jesteś, mieszkasz gdzie indziej" - "bo tu jest klinika aborcyjna". Plus fakt, że jest działaczką, już karaną za to samo. Wszystko. Cała reszta to bicie piany, bo przecież w tym "orderze" nie ma nic o "silent pray".
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2023, 02:15:49 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #694 dnia: Marca 28, 2023, 02:04:59 pm »
Ale jazda.
Rozgrzeszenia nie trzeba, bo grzechu nie ma/nie było/nie jest.
Luzik!
Dozo...
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #695 dnia: Marca 30, 2023, 02:26:27 am »
Nex, ponawiam - to dlaczego policja przyjechała po panią?
Bo psuje interes.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #696 dnia: Marca 30, 2023, 05:17:31 am »
Nex, ponawiam - to dlaczego policja przyjechała po panią? Próbujesz wybudować (a może tylko przytaczasz te próby) nie wiem jaką filozofię opartą na bzdurnym twierdzeniu, że aresztowano ją, "bo się milcząco modliła". Nieprawda, ona przyszła manifestować i za to ją aresztowano. "Dlaczego tu jesteś, mieszkasz gdzie indziej" - "bo tu jest klinika aborcyjna". Plus fakt, że jest działaczką, już karaną za to samo. Wszystko. Cała reszta to bicie piany, bo przecież w tym "orderze" nie ma nic o "silent pray".
Chyba ktos po nich zadzwonil, ale to przeciez bez znaczenia dlaczego tam sie pojawili. Sorry Maziek, ale sie mylisz. Przeciez pisalem, i wyraznie bylo slychac. Chyba nie wlazles w linki. Jeszcze raz, zagadywali ja: Protestujesz, co robisz, czemu tu, bla, bla... modlisz sie? Ona: Moge sie modlic w myslach. I wtedy ja zwineli, uzasadniajac to slowami, ze robia to za "antyspoleczne zachowanie". Istniejace prawo (ktore mi sie nie podoba, ale to margines) nie zakazuje przebywania w sferze, takze dzialaczom pro-life. Nie mieli sie jak do niej przyczepic. To teraz wyjasnij mi, w jaki sposob jej zachowanie bylo antyspoleczne? Samo przebywanie tam, czy jej, czy kogokolwiek innego, nie moze byc pod to podciagniete, chocbys pekl. To pierwszy link (drugie aresztowanie, a i nie byla juz skazana tylko aresztowana).
Drugi link z filmem, podobna sytuacja, zaprzecza ze protestuje, powtarza ze modli sie w myslach. Gliniarz klamie, ze prawo zakazuje przybywania, ona go poucza, ze zakazuje protestowania. On kombinuje i gada, ze "ludzie" wiedza kim jest i ze oni to postrzegaja jako protest i wszystko rozbija sie o ich percepcje. Ona, ze tak nie jest i ze musi istniec jakis obiektywny, mierzalny poziom molestowania, nagabywania i ze ona tego nie robi, a jedyne co robi to modli sie w myslach. A na koniec filmu jest nagrany poczatek tej rozmowy, sam dzwiek:
-  Opusc strefe "ochronna"
- Ale ja nie protestuje i nie robie nic zakazanego przepisami
- Ale powiedzialas, ze sie modlisz, a to jest przestepstwo
- Modle sie w myslach
- Nie, to nadal znaczy ze sie modlisz, a to jest przestepstwo
- Nie zgadzam sie
- Ok, wiec wolisz byc aresztowana
- Nie dokonuje przestepstwa, nie molestuje, nie zastraszam, nie protestuje
No a potem byla ta pierwsza czesc. A teraz prawo:
https://www.birmingham.gov.uk/downloads/file/24121/robert_clinic_station_road_b30
A tam:
"THE ACTIVITIES
The Activities prohibited by the Order are:
i Protesting, namely engaging in any act of approval or disapproval or attempted act of
approval or disapproval, with respect to issues related to abortion services, by any means.
This includes but is not limited to graphic, verbal or written means, prayer or counselling (...)"
Jak sie przeczyta ten fragment i wierzy sie w nieorwellowska nature politykow, to pierwsza mysla jest to, ze chodzi o glosna modlitwe. Wiec grupa parlamentarzystow, wystosowala poprawke, zeby wyjasnic watpliwosc, czy chodzi o modlitwe verbalna, czy w myslach. I chciala wylaczenia z tego prawa modlitwy w myslach i dobrowolnej rozmowy. No i parlament odrzucil ja, tym samym umozliwiajac penalizacje myslozbrodni. Jasniej juz wyjasnic sie nie da.

Olka
Cytuj
Nie zająknęłam się nawet w temacie aborcji, za to widzę, że Ty - niczym angielski policjmajster - wlaśnie odkryłeś, że popełniłam myślozbrodnię. Aresztujesz mnie?:)
A jak! I zaraz na stos! 8)
Ale zasugerowalem sie Twoja wypowiedzia:
Cytuj
Spod tej wolności został wyłączony tylko niewielki skrawek wokół kliniki.
Wstrząsające gdyby ową zupełnie przypadkową kobieta nie była:
Isabel Vaughan-Spruce, 45, a director of anti-abortion group March for Life UK.
czy ktoś wpada do domu i pałuje, po czym wywleka delikwenta, bo wzywał w myślach boga do ukarania bezbożnych kobiet?
Została ukarana aktywistka za uporczywe stanie w wydzielonej strefie. Mogła stać tuż za nią i nawet głośno klepać pacierze, ale po co?

Cytuj
Jak napisałam: sądzę, że uczepiłeś się modlitwy miast sedna problemu.
Uczepilem sie mysli i jej penalizacji, bo to jest dla mnie sednem, jechac ta aborcje...

Cytuj
Ja bym to podciągnęła pod nękanie psychiczne kobiet, które chcą skorzystać z usług tej kliniki.
Noo, Panie... To jest grube przegiecie interpretacyjne zaistnialej sytuacji. Jak niby kobita, stojaca w odleglosci, nie w drzwiach od kliniki, z rekoma w kieszeniach, bez zadnych znakow, gestow, slow ma niby nekac psychicznie te inne kobiety? No chyba ze ta myslozbrodnia...

Cytuj
Jeżeli tamtejszy council posunął się do wydzielenia strefy itp. musiało tam być gorąco.
Niekoniecznie. Moze po prostu chcieli zglanowac odmiennych ideologicznie? Sadzac po tresci tego zakazu, jest to bardziej prawdopodobne.

Cytuj
Tak, jak ta kobieta ma prawo do modlitwy, tak inna ma prawo decydować czy skorzystać z usług owej kliniki bez słupów stojących jej na drodze, gdyż sam fakt pójścia do tej kliniki jest czymś wysoce trudnym dla większości kobiet.
No, wlasnie problem w tym ze kobieta A nie ma prawa do modlitwy nawet w myslach w tej okolicy, a kobiecie B zadne slupy na drodze nie staly.

Cytuj
Widzę, że jesteś niezłym specem od myślozbrodni, a nawet potrafisz ją przewidzieć jak w jednym raporcie... :D
Po prostu opisalem ta sama sytuacje, ze zmiana osob.

A, czemu nie dalas znac ze bedziesz w mojej zapyzialej dziurze? Az tak mnie nie lubisz? :'( Jak bym byl na chodzie, moglbym Cie oprowadzic, pod warunkiem ze bys myslala tylko to co aprobuje :D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #697 dnia: Marca 30, 2023, 08:24:24 am »
Sorry Maziek, ale sie mylisz.
A ja sądzę, że Ty się mylisz. Ona tam poszła w jednym celu i tym celem była manifestacja, na co dowód jest taki, że zrobiła to po raz drugi. Jeżeli jest znaną działaczką antyaborcyjną to (tu nie wiem, ale stawiam), że została rozpoznana. Albo też skojarzono, że robi to po raz drugi w tym samym miejscu, czyli o przypadku nie mowy. Dlatego "ktoś zadzwonił". Jakie znaczenie ma, co ona mówiła? Albo mówiła w swojej obronie (mogła mówić co chciała), albo w celu, jak zresztą sam powiedziałeś, aby to prawo obalić czy ośmieszyć. To jak? Poszła się tam niewinnie modlić w myślach (po raz drugi), czy celowo chciała wywołać zamieszanie, żeby ugrać swoje? Może umiesz też sobie zracjonalizować, dlaczego poszła się akurat tam modlić, a nie do kościoła? Jeżeli jest napisane, że nie można tam czynić niczego ku aprobacie bądź dezaprobacie ŻADNYMI ŚRODKAMI, to Twoim zdaniem jakby tam stanęła przypadkowo Kaja Godek (polski sztandar pro-life obecnie, jakbyś nie wiedział), przypadkowo też tam nie mieszkająca, to by była manifestacja czy nie, Twoim zdaniem, gdyby jej twarz była znana z tej strony w UK? Protesty, i to nie jest wynalazek ostatniego wieku, bardzo często są milczące. A w tym miejscu zostały zakazane, w wąskim pasku dookoła. A czy już wiadomo, o co formalnie została oskarżona?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #698 dnia: Kwietnia 02, 2023, 10:25:19 pm »
Cytuj
Ja bym to podciągnęła pod nękanie psychiczne kobiet, które chcą skorzystać z usług tej kliniki.
Noo, Panie... To jest grube przegiecie interpretacyjne zaistnialej sytuacji. Jak niby kobita, stojaca w odleglosci, nie w drzwiach od kliniki, z rekoma w kieszeniach, bez zadnych znakow, gestow, slow ma niby nekac psychicznie te inne kobiety? No chyba ze ta myslozbrodnia...
Nie jest.
Słyszałeś o sądowych zakazach zbliżania się?
Nie musi dochodzić do rękoczynów.
Obecność niektórych osób nęka inne osoby w sposób psychiczny - bez względu na to, co te osoby myślą w danym momencie.
Swoim wcześniejszym postępowaniem zapracowały na ów zakaz.
Zostaw już tę modlitwę - zresztą skąd wiesz, że ona się modliła? to tylko jej słowa...może powtarzała listę zakupów w pamięci i z tego też byś robił aferę na miarę myślozbrodni?;)
Cytuj
Jeżeli tamtejszy council posunął się do wydzielenia strefy itp. musiało tam być gorąco.
Niekoniecznie. Moze po prostu chcieli zglanowac odmiennych ideologicznie? Sadzac po tresci tego zakazu, jest to bardziej prawdopodobne.
Aj Nexia...daj spokój...z tej samej strony, z której zalinkowałeś art o tym zdarzeniu:
 
Neighbours of a Birmingham abortion clinic say years of protests in their street have left residents feeling "miserable and helpless" and service users in tears. Complaints have been made about "pro-life" campaigners handing out graphic leaflets, chanting and blocking access to women using the Robert Clinic in Kings Norton.

Birmingham City Council has launched a consultation to ban all abortion protests near the Station Road facility by introducing a Public Space Protection Order (PSPO). According to the consultation documents, members of the '40 Days For Life' anti-abortion group have been pitching up outside the clinic twice a year in autumn and over Lent for 40 consecutive days each time, as well as on a twice-weekly basis throughout the year.

https://www.birminghammail.co.uk/news/midlands-news/calls-end-years-anti-abortion-23786305
Cytuj
No, wlasnie problem w tym ze kobieta A nie ma prawa do modlitwy nawet w myslach w tej okolicy, a kobiecie B zadne slupy na drodze nie staly.
No dobrze...jak w powyższym arcie: klęczały:)

Olka
Cytuj
Nie zająknęłam się nawet w temacie aborcji, za to widzę, że Ty - niczym angielski policjmajster - wlaśnie odkryłeś, że popełniłam myślozbrodnię. Aresztujesz mnie?:)
A jak! I zaraz na stos! 8)
Czy mam go samodzielnie odpalić? :-\ ;D
A, czemu nie dalas znac ze bedziesz w mojej zapyzialej dziurze? Az tak mnie nie lubisz? :'( Jak bym byl na chodzie, moglbym Cie oprowadzic, pod warunkiem ze bys myslala tylko to co aprobuje :D
Tammm...nie lubisz...boję się tych Twoich umiejętności wykrywania wszelkich myśloodchyleń;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #699 dnia: Kwietnia 03, 2023, 07:55:12 am »
Ja to tak ujmę.
Ja (i my jako Polacy) mamy walkę o "rząd dusz".
Chyba juzerzy tego Forum traktują ją z dystansem.
Cieszmy sięz tego, że jesteśmy w oku cyklonu tudzież w centrum wydarzeń.
Tzn. agitacją, propagandą, polityką, bieżączką ja sam nie przejmuję się.
Tu u nas między wschodem a zachodem (w Europie Środkowej) jest tak akuratnie.

Jeszcze nie wiadomo jak i kto globalnie cywilizacyjnie przejmie ten "rząd dusz". My to tak na skraju globalistycznego porządku żyjemy.
Jeszcze tego ładu i porządku nie widać, za to chaos jak najbardziej.
Ja to patrzę na różne fanatyczne wyskoki z perspektywy mrówki (jakoś tak) - inaczej: dla przyrody nie ma znaczenia tzw. ideologia, -izmy, ...
Dla ludzi stety/niestety idee wiele znaczą. Wiele z nich runie w zbiorowej wyobraźni.
Interakcja lud-władcy wpłynie na to, które są żywe a które martwe.
Któż przejmie "rząd dusz"?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2023, 08:18:21 am wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #700 dnia: Kwietnia 04, 2023, 06:54:30 am »
Cytuj
A ja sądzę, że Ty się mylisz. Ona tam poszła w jednym celu i tym celem była manifestacja, na co dowód jest taki, że zrobiła to po raz drugi.
Zamiar mogla se miec. Moglbys tam tez pojsc w jednym celu: Zeby jej rozwalic glowe. Ale gdybys nie okazal zadnych zewnetrznych objawow tego zamiaru, tylko bys tam stal, to bylo by Cie za co aresztowac, zwlaszcza za probe zabojstwa? Co innego, gdybys glosno wyrazil ten zamiar. Widzisz roznice? Rozmawiamy o sytuacji w kraju teoretycznie cywilizowanym, nie takim gdzie "wadza" moze sobie przypisywac dowolne zamiary ludziom i ich za to glanowac.

Cytuj
Poszła się tam niewinnie modlić w myślach (po raz drugi), czy celowo chciała wywołać zamieszanie, żeby ugrać swoje?
Znowu mieszasz fakty, realne czynnosci z domniemanymi zamiarami. Jedynie modlenie w myslach moglo byc stwierdzone, bo do tego sie przyznala. A wiesz jaki byl wynik pierwszego aresztowania? Zostala zwolniona z zarzutow, bo byly zbyt absurdalne (modlenie w myslach, czyli myslozbrodnia) nawet dla prokuratury. Mozna wiec zalozyc, ze mogla zrobic znowu to, za co ja aresztowala policja pierwszym razem, skoro zarzuty sie "nie przykleily". Od tamtej pory w parlamencie byla poprawka w prawie dotyczaca protestow, stref wokol klinik, etc. Problem jest taki, ze nie wylaczono modlitwy w myslach z listy zakazow, a reszta jest nieprecyzyjna i od gliniarzy zalezy w ktora strone beda to interpretowac. Ewentualnie pozniej sad wyda taki badz inny wyrok.

Cytuj
Może umiesz też sobie zracjonalizować, dlaczego poszła się akurat tam modlić, a nie do kościoła?
Umiesz sobie zracjonalizowac dlaczego ludzie chodza na cmentarze? Albo klada kwiaty na miejscach wypadkow? Albo siedza kolo bliskich w spiaczce?

Cytuj
Jeżeli jest napisane, że nie można tam czynić niczego ku aprobacie bądź dezaprobacie ŻADNYMI ŚRODKAMI,
Lacznie z niepoprawnymi myslami w glowie? Sama obecnosc nie jest wymieniona. Zreszta, ja nie wychodze z zalozenia ze skoro jest jakies prawo, to na pewno sluszne.

Cytuj
Protesty, i to nie jest wynalazek ostatniego wieku, bardzo często są milczące.
Tjaa.. Co to za zwierze, ten cichy protest? I najwazniejsze, gdzie sie zaczyna? Po polsku nie znalazlem:
https://en.wikipedia.org/wiki/Silent_protest
Trudno to pod ta sytuacje podciagnac. Co innego gdyby milczala, ale miala jakis banner.

Cytuj
A czy już wiadomo, o co formalnie została oskarżona?
Nie moglem znalezc. Wiem ze warunkiem zwolnienia z aresztu byl zakaz publicznego modlenia sie, takze poza strefa, nie jestem pewien czy glosnej, czy w myslach takoz ;D

OLKA
Cytuj
Słyszałeś o sądowych zakazach zbliżania się?
Nie ma tu zastosowania, nie dotyczy.

Cytuj
Obecność niektórych osób nęka inne osoby w sposób psychiczny - bez względu na to, co te osoby myślą w danym momencie.
No, tos mnie ubawila! ;D Dobrze ze nie glosujesz nad nowymi prawami. Bardzo to obiektywne i uniwersalne ;D Byly przypadki, ze ludzie czuli sie nekani przez sama obecnosc innych... nie konczylo to sie pieknie.

Cytuj
Zostaw już tę modlitwę - zresztą skąd wiesz, że ona się modliła? to tylko jej słowa...może powtarzała listę zakupów w pamięci i z tego też byś robił aferę na miarę myślozbrodni?;)
No o tym caly czas pisze! Skad wiadomo co kto mysli, i najwazniejsze: Jak za to karac! Przeciez nie moze byc tak, zeby sobie ludzie mysleli co chca! Ciekawie by wygladal akt oskarzenia, gdzie zbrodnia byla by powtarzana lista zakupow  :)

Cytuj
Swoim wcześniejszym postępowaniem zapracowały na ów zakaz.
Neighbours of a Birmingham abortion clinic say years of protests in their street have left residents feeling "miserable and helpless" and service users in tears. Complaints have been made about "pro-life" campaigners handing out graphic leaflets, chanting and blocking access to women using the Robert Clinic in Kings Norton.

Birmingham City Council has launched a consultation to ban all abortion protests near the Station Road facility by introducing a Public Space Protection Order (PSPO). According to the consultation documents, members of the '40 Days For Life' anti-abortion group have been pitching up outside the clinic twice a year in autumn and over Lent for 40 consecutive days each time, as well as on a twice-weekly basis throughout the year.
https://www.birminghammail.co.uk/news/midlands-news/calls-end-years-anti-abortion-23786305
Wrzucilem pierwszy lepszy link z informacja, nawet sie postaralem zeby nie byl ze strony "stronniczej", typu chrzescijanska gazeta. Ale chyba nie jestes naiwna, by wierzyc we wszystko co napisza w gazatach? Ja nic o aborcji nie pisalem, ani o protestach, jako takich. niemniej jednak, spojrzalem po YT  i jedyne zastraszanie, etc znalazlem w opisach i glowach przeciwnikow tych straszliwych "protestow". Same zas protesty, to byly 3 osoby na krzyz, kleczace, stojace, modlace sie, oferujace jakas pomoc... Najgorsze co znalazlem, to zdjecie aborotowanego plodu. To raz, dwa: Nawet gdyby ktos kiedys blokowal wejscie, czy robil cos podobnego, to nie jest powod zeby aresztowac ta, konkretna kobiete, za modlenie sie w myslach. Nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej.

Cytuj
Czy mam go samodzielnie odpalić? :-\ ;D
Z lapkami zawiazanymi z tylu palika? Chcial bym to zobaczyc :)

Cytuj
Tammm...nie lubisz...boję się tych Twoich umiejętności wykrywania wszelkich myśloodchyleń;)
Ale ja jestem fanem mysloodchylen! A nawet slowoodchylen. Mysloodchylenie is my middle name  8)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #701 dnia: Kwietnia 04, 2023, 08:06:50 am »
Nex, sądzę, że usilnie próbujesz nie zrozumieć co piszę. Przepraszam, że tak skrótowo, ale sądzę, że nic nie mogę dodać do swojego stanowiska, natomiast nie znajduję przyjemności w udowadnianiu Ci zdanie po zdaniu - Twego cytatu pod moim cytatem - że ja jedno, a Ty odpowiadasz na drugie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #702 dnia: Kwietnia 04, 2023, 07:24:29 pm »
OLKA
Cytuj
Słyszałeś o sądowych zakazach zbliżania się?
Nie ma tu zastosowania, nie dotyczy.
A czym w gruncie jest zakaz demonstrowania itp. w tej strefie? Jest zakazem zbliżania się do tej kliniki w celu demonstrowania swoich przekonań.
Myślą, mową, uczynkiem...moja wina...;)

Cytuj
Obecność niektórych osób nęka inne osoby w sposób psychiczny - bez względu na to, co te osoby myślą w danym momencie.
No, tos mnie ubawila! ;D
Zawsze coś! 8)

Nie ma tu zastosowania, nie dotyczy.
Cytuj
Zostaw już tę modlitwę - zresztą skąd wiesz, że ona się modliła? to tylko jej słowa...może powtarzała listę zakupów w pamięci i z tego też byś robił aferę na miarę myślozbrodni?;)
No o tym caly czas pisze! Skad wiadomo co kto mysli, i najwazniejsze: Jak za to karac! Przeciez nie moze byc tak, zeby sobie ludzie mysleli co chca! Ciekawie by wygladal akt oskarzenia, gdzie zbrodnia byla by powtarzana lista zakupow  :)
Uczepiłeś się tego - dla mnie nie ma kompletnie znaczenia co było w jej głowie. Mogła liczyć barany, bo za to nie została aresztowana - aresztowali ją bo jest aktywistką, która przekracza strefę wolną od - powiedzmy - aktywistek. Tyle.
Cytuj
Wrzucilem pierwszy lepszy link z informacja, nawet sie postaralem zeby nie byl ze strony "stronniczej", typu chrzescijanska gazeta. Ale chyba nie jestes naiwna, by wierzyc we wszystko co napisza w gazatach?
I vice vers - chyba nie jesteś na tyle naiwny żeby wierzyć, że to co napisali o aresztowaniu ją za myśli to prawda?:)
Tak sformułowany zarzut jest nośny medialnie, ma obnażać głupotę władz i ułatwić forsowanie tez opartych na słowach wytrychach.
Cytuj
Czy mam go samodzielnie odpalić? :-\ ;D
Z lapkami zawiazanymi z tylu palika? Chcial bym to zobaczyc :)
Zapalniczkę/zapalarkę potrafię obsłużyć jedną ręką - imagine;)

Ok - widzę, że nie odstąpisz od wersji "przypadkowa kobieta aresztowana za myślozbrodnię"...ja zostaję przy swojej: " aktywistka antyaborcyjna aresztowana za uporczywe przebywanie w wydzielonej strefie".

Wnioskuję o zawieszenie broni:)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #703 dnia: Kwietnia 06, 2023, 05:18:40 am »
Nex, sądzę, że usilnie próbujesz nie zrozumieć co piszę. Przepraszam, że tak skrótowo, ale sądzę, że nic nie mogę dodać do swojego stanowiska, natomiast nie znajduję przyjemności w udowadnianiu Ci zdanie po zdaniu - Twego cytatu pod moim cytatem - że ja jedno, a Ty odpowiadasz na drugie.
No ladnie! Czlowiek sie stara odpowiedziec precyzyjnie i na temat, to dostaje miedzy oczy, ze usilnie stara sie niezrozumiec. Jak krew w piach! :'(

Cytuj
A czym w gruncie jest zakaz demonstrowania itp. w tej strefie? Jest zakazem zbliżania się do tej kliniki w celu demonstrowania swoich przekonań.
Myślą, mową, uczynkiem...moja wina...;)
Nie. Zblizac sie mozna, nawet aktywistom pro-life. To co pozniej moga robic jest zakazane.

Cytuj
Uczepiłeś się tego - dla mnie nie ma kompletnie znaczenia co było w jej głowie. Mogła liczyć barany, bo za to nie została aresztowana - aresztowali ją bo jest aktywistką, która przekracza strefę wolną od - powiedzmy - aktywistek. Tyle.
Dalej nie. Gliniarz przeciez wyraznie powiedziel jej na nagraniu, ze jej modlitwa w myslach, dalej jest modlitwa, a TO jest zakazane.

Cytuj
Zapalniczkę/zapalarkę potrafię obsłużyć jedną ręką - imagine;)
Oh! I co jeszcze? Moze jakis rozpuszczalnik, czy benzyne bys chciala? Nie ma letko, ja jestem old school: Pochodnia, worek pokutny, glowa ogolona, zeby sie dyabel nie zaczail w kudlach i swymi sztuczkami tortur nie popsowal.

Cytuj
I vice vers - chyba nie jesteś na tyle naiwny żeby wierzyć, że to co napisali o aresztowaniu ją za myśli to prawda?:)
Tak sformułowany zarzut jest nośny medialnie, ma obnażać głupotę władz i ułatwić forsowanie tez opartych na słowach wytrychach.
Ja to nawet sobie nie wierze, taki jestem nieufny. Ale opieram sie na legislacji i uzasadnieniu aresztowania przez policje.

Cytuj
Ok - widzę, że nie odstąpisz od wersji "przypadkowa kobieta aresztowana za myślozbrodnię"...ja zostaję przy swojej: " aktywistka antyaborcyjna aresztowana za uporczywe przebywanie w wydzielonej strefie".
No, nie... Tak mi wmawiac? Przeciez pisalem, ze podejrzewam silnie ze kobieta zrobila to z rozmyslem i wcale nie byla przypadkowa. Co prawda przypadkowa, gdyby stala i powiedziala ze sie w myslach modli tez by aresztowali zapewne.

Cytuj
Wnioskuję o zawieszenie broni:)
Ale ja sie wcale nie gniewam, ani nie czuje sie w stanie wojny z Toba, czy Mazkiem. Z tym stosem, to zartowalem... Or did I? 8)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #704 dnia: Kwietnia 06, 2023, 10:02:44 am »
No ladnie! Czlowiek sie stara odpowiedziec precyzyjnie i na temat, to dostaje miedzy oczy, ze usilnie stara sie niezrozumiec. Jak krew w piach! :'(
Nie bądź taki delikates, nie rycz już, ja też chlipię. Nie chodzi o precyzję, tylko o istotę. Tobie chodzi o to, że nie można sprawiedliwie człowieka skazać za myśli. Też tak samo sądzę. Tylko że Ty "łykasz" najpierw całą tak celowo zaaranżowaną i tak opisaną sytuację, jakoby ona się w myślach modliła i rzeczywiście ZA TO ją zatrzymali. A tymczasem zatrzymali ją za namolne manifestowanie w miejscu, w którym tego nie wolno robić. Ze względu na niemożność uzgodnienia naszych założeń u podstaw (Ty - aresztowana za myśli, ja - aresztowana za manifestowanie) trudno abyśmy kontynuując najbardziej precyzyjną dyskusją doszli do porozumienia nad tą przepaścią u fundamentów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).