Autor Wątek: Awatary itp.  (Przeczytany 138947 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 12, 2005, 12:23:07 am »
Dzięki za zdjęcie. No cóż, to wina Twojej rozdzielczości ekranu, dwa okna flasha upchnięte obok siebie mają z zamierzenia całkowitą szerokość 700 (taka jest szerokość tego obrazka). A u Ciebie,gdzie szerokość całego ekranu wynosi 800, przestrzeń przeznaczona na awatary ma ze 600 pikseli szerokości, dlatego też jest przełamanie na pół i połówki są jedna pod drugą.

Niestety problem ten jest raczej nie do rozwiązania (tzn. bez pisania dużego skryptu w ActionScript). Niemniej u wszystkich którzy mają rozdzielczośc równą lub większą 1024x768 jest w porządku...

Swoją drogą, to nie wiedziałem że ktokolwiek jeszcze używa 800x600 ::)

Dzięki za wyjaśnienie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2005, 01:32:51 am wysłana przez Terminus »

Monicks

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 12, 2005, 12:31:00 pm »
Tez mam dwa kawalki, bo na rozdzielczosc monitorow w pracy nie mam wplywu, niestety...
A nie da sie ich zrobic, zeby byly mniejsze?
A zreszta to fakt - malo kto uzywa 800/600 - mozna takich zignorowac ;)

Deckert

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 12, 2005, 12:35:07 pm »
Etam, to jest niemożliwe.... kręcicie coś z tym 800x600. W takiej rozdzielczości nie da się przeca pracować...  ;)

Wyrażam głębokie współczucie dla wszystkich użytkowników rozdzielczości 800x600.

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 12, 2005, 01:17:19 pm »
No, nie jest to powód do chwalenia się, ale szczerze mówiąc właśnie tak myślałem - nikt już nie używa 800x600, więc nie ma się co martwić ::)

A do Mooniki: pytasz, czy mógłbym zrobić mniejszy... no uhm... technicznie oczywiście tak, to żadem problem, chodziło mi tylko o to żeby te cytaty dało się przeczytać, są w końcu taką czcionką, że literki muszą być spore...

No, pomyślę jeszcze nad zmianą tego, zobaczymy.

Monicks

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 12, 2005, 01:24:59 pm »
Nie, no co ty, nic nie zmieniaj, szkoda wysiku, w koncu uzytkownicy 800/600 to ginaca rasa, a ja np. w domciu mam "normalny" sprzet ;)
No chyba ze naprawde nie masz nic lepszego do roboty...

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 16, 2005, 12:31:45 am »
To mam nadzieję że przynajmiej 'w domciu' wygląda normalnie...

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 16, 2005, 01:14:55 pm »
No, Moonisiu, czekam na Twoje zlecenie już. Napisz ,,jak to ma wyglądać'' i jaki chcesz cytat, etc. Możesz też nic niie pisać, coś wymyślimy. Jak chcesz.

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 17, 2005, 03:46:42 am »
Macrofungel, masz wiadomość prywatną w sprawie grafik.
Pozdrawiam.


Monicks

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 17, 2005, 04:04:35 am »
No właśnie to jest drobny problem, bo nie mam żadnych pomysłów :(


A nie, coś mam, tylko musze to przemyśleć...


Na razie dobranoc!
;D

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 18, 2005, 12:05:47 am »
Cytuj
A nie, coś mam, tylko musze to przemyśleć...


No, to czekam niecierpliwie :)  Chociaż z drugiej strony, do ludzi błyskawicznie wykonujących zlecenia 'awatarowe' to ja nie należę ( o czym najwięcej powie ci Sokratoides) ale no, na każdy pomysł czekam z ciekawością.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2005, 12:09:56 am wysłana przez Terminus »

Monicks

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 18, 2005, 01:53:20 am »
Cytuj
do ludzi błyskawicznie wykonujących zlecenia 'awatarowe' to ja nie należę

Nie szkodzi, mi też się nie spieszy. :)
Jak coś wymyslę to dam ci znać.

No i dzięki tak w ogóle.

paszta

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 21, 2005, 02:38:06 pm »
Prócz Astronautów oraz Quine'a znalazłem w swojej bibliotece także:
Theofile Gautier  "Awatar" - książeczka opublikowana bodaj w 1852 roku. (mam wyd. 2, 76' WL)
Napiszę parę słów o Autorze innym razem. Wspominam, bo od przeczytania jej, gdzieś w latach 80-tych, wiem co znaczy to słowo i kojarzę je z tą książką.
Tu, na Forum, poznałem inne znaczenie tegoż.
:)
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2005, 02:53:11 pm wysłana przez paszta »

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 21, 2005, 10:53:32 pm »
Aaa... no proszę, dowiedziałem się czegoś o koledze Sokratoidesie, ściślej to o jego awatarze.
STĄD
TAk zwanym.

Kaczka, jesteś starszy od Nas kotów, doświadczeniejszy, to może uchyl rombka tajemnicy i napisz, cóż to 'awatar' znaczy?

Bo my... zamerykanizowane kretyny... sam wiesz.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2005, 10:53:57 pm wysłana przez Terminus »

Sokratoides

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 22, 2005, 08:49:56 pm »
Hehe, ktoś mnie sklonował  ;D

Melanż tego awatara z malowniczą ;)  ksywką "Sokratoides" nastąpił nastąpil nieco później, już po jej wymyśleniu. Kiedyś parę razy udzielałem się na pewnym forum filozoficznym i z tej okazji wymyśliłem sobie "Sokratoidesa". Wydał mi się  wtedy, wśród  wszystkich obecnych tam napuszonych Platonów i Arystotelesów nieco bardziej pokorny. Jak się jednak okazało, forum to, poza nielicznymi wyjątkami, zajmowało się w dużej mierze szeroko rozumianym bzdetem. Trzeba było się więc "przeprowadzić" ;). To forum znalazłem szukając stron o Stanisławie Lemie i od początku mile mnie zaskoczylo. Postanowiłem się więc skromnie dopisać do jakiegoś wątku (jeszcze jako gość) posługując się wymyślonym "Sokratoidesem". Kiedy nadszedl czas rejestracji, trzeba było znaleźć jakiś stosowny awatar, który klimatem pasowałby do omawianych tu zagadnień. Znalazłem więc w necie tegoż robocika, a on od razu przypadl mi do gustu. Łączył w sobie jakiś rodzaj patetyzmu z groteską, podobnie jak wymyślony wcześniej "Sokratoides". Tak więc narodził się robot- filozof, który od tamtej chwili patronuje wszystkim moim postom.

P.S. Najserdeczniejsze (spóźnione niestety :'(),życzenia urodzinowe, Terminusie. Niechaj na forum spędzone chwile, po latach w pamięci powrócą mile.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2005, 09:03:22 pm wysłana przez Sokratoides »

paszta

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 29, 2005, 05:43:59 pm »
Awatar to generalnie wcielenie. W religiach Wschodu.
Określenie dotyczy boga Wisznu bodajże - najczęściej.
W "Awatar" sprawa dotyczy "przeszczepu duszy" do innego ciała.
Książeczka z nurtu romantyzmu wydana w 1852r w czasach jego schyłku. Wątek romansowy już ograny.
Bohater umiera z miłości.
Wyróżnia się (książka) tym, że zlepia ów wątek z rodzącym się dopiero podejściem scjentystycznym. Doktor jakiśtam dokonuje chyba przy jego śmierci przeflancowania duszy swego zakochanego pacjenta w swoje ciało. Podmiot miłości jednak nie daje się rozkochać w tej duszy w innym ciele będącej. A może to było odwrotnie?  Książkę niedawno zgubiłem więc nie mogę zweryfikować tego.
Doktor ten, w każdym razie, wyróżnia się podejściem racjonalistycznym i naukowym bez odwoływania się do mistycyzmu jak Mesmer czy jemu podobni okultyści w tych czasach.
I tu właśnie ślad nowatorstwa ma być.
Jest to też być może zwiastun kultury masowej: jest romans, jest zagadka, eksperyment - taki miszmasz.
Dandys ten czyli Teofile Gautier wsławił się może bardziej przez zawołanie: "sztuka dla sztuki", które chyba ukół i był jego gorącym propagatorem.
Uwalniając jednak literaturę z władzy społecznych i moralnych powinności zdaje się zdawać ją na pastwę podrzędnych gustów przez służenie rozrywce.

Napisano na podstawie posłowia pana Prokopa, tłumacza i znawcy C.G. Junga.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2005, 05:48:43 pm wysłana przez paszta »