Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447686 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1275 dnia: Lipca 28, 2020, 03:01:08 pm »
- Oj, niedobrze, panie Michale. Niedobrze...

20 lipca 2020: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83109#msg83109

28 lipca 2020: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-wybory-prezydenckie-2020-pkw-nie-stwierdzila-naruszen-ktore-,nId,4636603

Na pociechę najzacieklejszym zostaje fałszerstwo samej PKW.

R.

Kto zamieścił pierwszy wpis na forum Mistrza i pod jaką datą kalendarzową?

 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1276 dnia: Lipca 28, 2020, 03:34:56 pm »
Ja nie wiem, ale edytując typowy adres postu i wstawiając wszędzie 1 wychodzi https://forum.lem.pl/index.php?topic=1.msg1#msg1 .


Sądząc z treści odpowiedzi skrzata może to być jeden z pierwszych postów, ale moim zdaniem jednak nie jest to pierwszy post.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1277 dnia: Lipca 28, 2020, 06:46:08 pm »
To jak odnaleźć pierwszy post?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1278 dnia: Lipca 28, 2020, 07:36:36 pm »
Można np. szukać kopii strony w jakimś archiwum internetowym.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1279 dnia: Lipca 28, 2020, 08:45:22 pm »
To jest, delikatnie mówiąc, taka sobie odpowiedź.

Ja jestem młotkiem, bez dwóch zdań, ale maziek jest, mieżdu procziem, wszechwiednym i wszechmogącym formalnym Naczelnikiem na forum pana Lema. Obok takich gigantów, jak olkapolka, liv, Q, Nex, SE czy lemolog.
 
Co "można robić na przykład"?

Z pewnością bardzo wiele rzeczy...

Kierując się Twą wskazówką, wpisałem do wyszukiwarki "pierwszy wpis na forum Stanisława Lema", i parę innych wersji tej frazy, lecz nie pokazało się NIC.

Uważam, że brak kwerendalnego zainteresowania ze strony lemolubów jest dziwny w sytuacji, gdy resztki forumowiczów (marne liczbowo, ale potężne umiejętnościami) rozdziobują na atomy ostatnie okruchy nieznanej dotąd wiedzy okołoLemowej.

Zwłaszcza że nie istnieją inne fora Mistrza.
 
Uważam, że historia Forum zasługuje na wieści o prekursorach.

R.

« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2020, 08:53:48 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1280 dnia: Lipca 28, 2020, 11:06:35 pm »
Nie dawałem wskazówki, aby wpisywać do wyszukiwarki "pierwszy wpis na forum Stanisława Lema".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1281 dnia: Lipca 29, 2020, 01:41:46 pm »
Przypomnę zatem dosłownie, że w odpowiedzi na moje pytanie "Jak odnaleźć pierwszy post?" odrzekłeś: "Można np. szukać kopii strony w jakimś archiwum internetowym". Nie była to wprawdzie wskazówka zbyt precyzyjna (co delikatnie zauważyłem), lecz uważam, że mój prymitywny próbny sposób jej zrealizowania był jak najbardziej adekwatny do stopnia jej ogólności.

Cieszę się, że wskazałem Forumowiczom nowy kierunek badań lemologicznych: autoarcheologię wygrzebywalską, dla której pan Q natychmiast założył nowy wątek o wdzięcznym tytule: "Wieści o prekursorach, czyli historia Forum dla histerycznie informacji o niej spragnionych". Dla takich Szanownych Podmiotów mam następne trudne pytania: kiedy (data) Forum przyszło na świat i za czyją sprawą? Co wpisać do ksiąg metrykalnych w rubryce "urodzenie" oraz  "ojcostwo"? Kiedy Forum stuknie 20 lat, jeśli jeszcze nie stuknęło?
Powodzenia w kwerendach!

R.

pjes: w setną rocznicę urodzin Mistrza przyznałbym forumowym Ojcom Fundatorom oraz Najbardziej Zasłużonym specjalne ordery, nagrody i dyplomy. Będą pomysły :-)   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1282 dnia: Sierpnia 01, 2020, 12:38:59 pm »
Dziś 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, za rok 77., potem 78. itd, aż któregoś roku nie będzie już ani jednego żywego Powstańca.
Co miałem na ten temat do powiedzenia - powiedziałem, opinii nie zmieniam, i uważam, że trzeba tym Niedobitkom dać święty spokój. A dwie główne decyzje naczelnych dowódców (o wybuchu i o kapitulacji) Historia zawsze będzie oceniać różnie.

R.

Odosobniony punkt widzenia:
https://www.rp.pl/Powstanie-Warszawskie/307309967-Grzezniemy-w-kulcie-kleski.html

Widząc, co dzieje się w dzisiejszych telewizorniach ((1 sierpnia 2020), przypomnę jednak swoje (niezmienne) stanowisko: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg73887#msg73887
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2020, 09:48:42 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1283 dnia: Sierpnia 02, 2020, 08:35:52 pm »
Wg GUS, Polacy mrą dokładnie tak samo jak w zeszłym roku, kiedy nie było ani jednego jedynego wirusa...

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-gus-liczba-zgonow-w-polsce-nie-wieksza-niz-w-zeszlym-roku,nId,4627600

To jest niegroźny zarazek. 99% zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo. Nawet nie wiedząc o tym. Katar jest znacznie bardziejszy.
Ale tego media nie podają, bo bez zgrozy i paniki nima klikalności.

R.

pjes: to dowodzi, że koronawirus nie ma wpływu na zdrowie rodaków :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1284 dnia: Sierpnia 04, 2020, 01:00:10 am »
Wedle oficjalnych statystyk, ponad 1200 użytkowników umieściło na Forum  do tej pory ponad 80 000 wiadomości w ponad 1000 wątkach. Ilu z tych rzesz Lemolubów opublikowało swoje książki o Mistrzu i jego dziele?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1285 dnia: Sierpnia 05, 2020, 03:39:34 pm »
Po czym poznać, że:

Cytuj
Inicjatywę ustanowienia roku 2021 Rokiem Stanisława Lema poparł już prezydent Andrzej Duda

oraz że:

Cytuj
Z pełnym przekonaniem popieramy pomysł Pana Prezydenta uhonorowania setnej rocznicy urodzin Pisarza przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

? ? ?

źródło: https://www.twojaksiegarnia.pl/rok-lema-2021-petycja/

R.

Na stronie Jego Ekscelencji Brezydenta jest wyszukiwarka. Włączyłem klimę i wpisałem "Lem", "Stanisław Lem", "Rok Lema", "Rok 2021 Lem" i jeszcze różne takie kąpinacje, ale pokazywało się stale: "Nie znaleziono wyników". Dla innych fraz - pokazywało się mnóstwo. Jeszcze spytałem Najszacowniejszego Obermoderatora (tego, co nie wygrał kubka), ale na razie nie odpowiedział. Jeśli czegoś się dowiem, to napiszę. Na razie wygląda mi to na typowy fejk, dziecko w brzuch, wodę z mózgu, głodne kawałki i wciskany kit :-)

R. 

pjes: na zdrowy rozum, gdyby PAD coś takiego naprawdę zaproponował - wszystkie, ale to absolutnie wszystkie media zrobiłyby z tego doniesienia czołówkę (i zaraz się pokłóciły między sobą o ten gest). Albo ja się ni w ząb nie znam na pismactwie...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2020, 07:11:17 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1286 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:16:16 pm »
Próbujemy czwarty raz:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413

i teraz zrobimy zrzut ekranu (printscrin) oraz zdjęcie moim Nikonem

R.

a potem zadzwonimy do pana Wojciech Zemka i spytamy, co on o tej cenzurze sadzi :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1287 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:22:32 pm »
Jeśli ktoś będzie chciał przeczytać i odnieść się do Twojej opinii umieszczonej powyżej:
Na razie wygląda mi to na typowy fejk, dziecko w brzuch, wodę z mózgu, głodne kawałki i wciskany kit :-)

...może to zrobić tutaj - gdzie ją umieściłeś. Nie ma potrzeby powtarzania tego samego w Lemosferze.

PSss - też mi się to wydaje - delikatnie mówiąc - dziwne, ale nie sądzę by pod takim - nieprawdziwym - listem podpisała się szefowa WL, dyr. KBF-u i Fundacja SL w osobie dr Kaweckiego.
Poza tym jest to list z marca - więc pewnie nabrał mocy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2020, 11:47:30 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1288 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:44:10 pm »
Nie chciałem z tego robić chryi, ale Ty ją zrobiłaś. Trzykrotnie usunęłaś mój wpis z 14:39:34 [ https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413 ], umieszczony w moim wątku "Ja, Remuszko", odnoszący się do  nieprawdy głoszonej w wątku "2021 Rok Lema". Moja cytowana opinia świadczy o mnie, ale Twoja cenzura świadczy o Tobie. Niestety, źle, a nawet bardzo źle świadczy.
O jedenastej w nocy kulturowy elementarz zabrania dzwonić, zwłaszcza do odległych znajomych, ale jutro telefony, mam nadzieję, nadal będą czynne. Dlatego ciąg dalszy nastąpi:-)

R.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2020, 12:13:33 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:49:07 pm »
Dobrze. Czekam na konsekwencje mojego dramatycznego czynu.
Również serdecznie pozdrawiam:)

Psss...
Cytuj
Trzykrotnie usunęłaś mój wpis z 14:39:34 [ https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413 ], umieszczony w moim wątku "Ja, Remuszko", odnoszący się do  nieprawdy głoszonej w wątku "2021 Rok Lema".
Usunęłam z wątku "2021: Rok Lema" - dwukrotnie - nie wpis a linkę do wpisu...o taką:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413

Zapewniam, że wszystko jest ładnie zarchiwizowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2020, 12:12:55 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)