Autor Wątek: Lemoniada 2014  (Przeczytany 74753 razy)

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:38:31 pm »
@Stanisław Remuszko
Moim zdaniem obowiązkowy jest cytat numer 15.
Podobają mi się też 2, 3 i 7/17 (duplikacja omyłkowa czy celowa?).
Poza tym 8, 10 i 13 też godne uwagi, można by je zgrupować w taki zestaw pt. "o wiedzy, poznaniu i nauce" czy jakoś tak.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 15, 2014, 12:30:46 am »
Całkiem inne.
Jutro.
Dobranoc.
s.r.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 15, 2014, 11:42:07 am »
Ludu Forumowy, dzień dobry
W odróżnieniu od innych moich ple-ple, uprzejmie proszę ten post potraktować poważnie oraz ustosunkować się doń w miarę możności niezwłocznie.
Proponuję mianowicie, by tym razem w układaniu pytań uczestniczyli wszyscy forumowicze. Propozycje mogliby Państwo przysyłać do mnie na priva (forumowego lub ogólnego), a ja bym je uporządkował i anonimowo przedstawił do Państwa forumowej oceny. Wybrane przez Państwa jako najfajniejsze - poszłyby na Konkurs. Termin: do końca stycznia.
[Niedawno zgrubnie policzyliśmy się i wyszło, że jako tako jest nas kilkunaścioro. Gdyby każdy taki Lemolub zaproponował trzy kwestie (z czterema wariantami odpowiedzi do wyboru), juz mielibyśmy cały Konkurs.
Tegoroczna Lemoniada odbywałaby się na zasadach mniej więcej ubiegłorocznych, które są opisane pod adresem: http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=316
Oczywiście o szczegółach i konkretach możemy dyskutować. Uznajmy, że nic nie jest ustalone na fix - prócz "Glosu Pana", okej?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 16, 2014, 01:13:38 am »
Może być Głos. Bo, czemu by nie?
Cytuj
Termin: do końca stycznia.
Nie da się do połowy lutego?
Wypadałoby powtórzyć.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 16, 2014, 11:32:32 am »
Okej, niech będzie połowa lutego. Okrągły miech, że tak powiem. 30 dni na ułożenie 3 pytań. Na mój rozum, to jest komfort...
Trochę martwi mnie tylko skromny (na razie) odzew na tę propozycję/prośbę/apel o współudział. A, co mi tam, powiem to otwartym tekstem: skoro za darmo i od lat żywimy się potrawami Mistrza, to ułożenie paru pytań można by traktować jako wyraz wdzięczności za tę duchową aprowizację. Ja w każdym razie swój udzial tak (również tak) postrzegam :-)
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 16, 2014, 11:38:23 am »
Spadaj, szantażysto uczuciowy. Zresztą i tak moja mama jest w tym lepsza. Ja się nie deklaruję. Ja spróbuje przeczytać Głos Pana i ułożyć kilka pytań - ale niczego nie obiecuję, z braku czasu na czytanie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 21, 2014, 10:27:28 am »
Przypomnę, że tegoroczna Lemoniada odbywałaby się na zasadach mniej więcej ubiegłorocznych, które są opisane pod adresem: http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=316
1. Uprzejmie proszę P.T. Forumowiczów o wiążącą deklarację do końca stycznia 2014, na kogo mogę liczyć przy układaniu pytań do tegorocznej Lemoniady (temat: "Głos Pana"). Jeśli ktoś życzy sobie w tej sprawie dyskrecji, to zapraszam na priva forumowego lub osobistego (remuszko@gmail.com). Jeśli nie będzie chętnych, od 1 lutego przystępuję do pracy nad Lemoniadą '2014 samotnie.
2. Finał tegorocznej edycji w krakowskim OD lepiej urządzić w niedzielę 7 czy w niedzielę 14 września? XCIII urodziny Mistrza przypadają 12 września.
r.  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2014, 10:29:48 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 22, 2014, 02:33:06 pm »
1. Uprzejmie proszę P.T. Forumowiczów o wiążącą deklarację do końca stycznia 2014
Deklarację trzeba podpisać własną krwią?
Czy wystarczy słowna? ::)

Co do daty - chyba nie ma większego znaczenia - i tak w urorodziny nie trafia.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 22, 2014, 02:43:57 pm »
Może być nawet  migowa - byle jednoznaczna i wiążąca :-)
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 05, 2014, 11:42:21 am »
Ludu Forumowy,
W duchu powyższym (zarówno OgrodowoDoświadczalno-Poglądowo-Edukacyjnym, jak i Maźkowo/moim), po uzgodnieniach z samym krakowskim Ratuszem (!), składam niniejszym PILNE forumowe zamówienie na cytat z Mistrza. Prócz szansy na wieczną prywatną sławę (inkrustacja złotem w marmurze między tujamy cytatu wybranego przez Autora), są trzy nagrody Wedlowskie mej osobistej fundy. Termin - do 16 lutego 2014, 23:58. Do cytatu należy dołączyć namiar źródła. Propozycje może nadsyłać każdy, bez względu na wiek, gęder, rasę, nację, wiarę, ajkju (a także brak tych cech)...
Sam od razu wystawiam do rywalizacji następujący cytat: "2+2=7"
Wszystko bardzo serio.
Stanisław Remuszko
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2014, 02:09:04 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 05, 2014, 01:59:48 pm »
To Pan jeszcze poda źródło tego cytatu  :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 05, 2014, 02:07:46 pm »
No, Panie Hokusie, nie żartuj Pan ze mnie. To tak, jakby pytać, skąd znam słowa Ojczenasza, JeszczePolski, albo Eneduelikefake...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 05, 2014, 02:35:38 pm »
Tak Pan mówi? No to ja zgłaszam e=mc2

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 05, 2014, 02:50:55 pm »
Sam od razu wystawiam do rywalizacji następujący cytat: "2+2=7"
A to nie miały być cytaty z twórczości Lema? Widzę że Hoko też tak na początku zrozumiał, ale może faktycznie wbrew natrętnym skojarzeniom chodzi o cytaty z jakiegokolwiek "mistrza". To ja wrzucę z mego mistrza murarki z praktyk studenckich: "zaprawa cementowa jest rzadka i lubi spływać".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2014
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 05, 2014, 03:09:26 pm »
Formalnie Panowie mają rację, ale - w aspekcie misji krakowskiego OD - moja propozycja jest wprost genialna, więc jako żury tak interpretuję odtąd zasady Kąkursu, żeby mogły w nim wystartować podobne "symboliczne cytaty"* z Mistrza.
Dixi!
S.R.
--------------------
*Cyberiada, str. 13 i następne.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2014, 03:12:43 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )