Autor Wątek: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris  (Przeczytany 51103 razy)

Deckert

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 23, 2006, 02:33:42 pm »
Cytuj
Okultyzm to akurat dosc powazna sprawa, ale faktycznie spotyka sie z ogromna ignorancja w spoleczenstwie. ;)


Jak to z ignorancją? Przecież maziek sam napisał, że sprawę potraktowano nadzwyczaj poważnie.

CU
Deck

dzi

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:14:50 pm »
Ale On potraktowal to z ignorancją ;)

Deckert

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:16:55 pm »
Ja też....  ;D

CU
Deck

maziek

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 23, 2006, 05:51:43 pm »
Cytuj
Ale On potraktowal to z ignorancją ;)

Czy "On" to ja? I kogo potraktował? HP czy Borutę? W tym programie o zdjęciu Boruty sprzed szpitala był jeszcze dyrektor tamtejszego muzeum, do którego rzeźba ta nominalnie należała. Żalił się biedak, że figurkę Boruty odpowiednio pomniejszona papieżowi ofiarował i "ojciec św. dotknął lewą ręką (od serca) na znak że przyjmuje". Za czym znów zrozumiałem, że sa sfery tego świata, o których nie mam zielonego pojęcia, bowiem dotąd zawsze odbierałem prezenty i łapówki prawicą. Tak że moja ignorancja sięga niestety dalej ;D.

Z tą ręką papieża to zresztą róznie bywało, bo coś pamiętam, że był taki jeden, co miał prawą bezwładną. Przyjmował gości zawsze w wielkiej sali z podcieniami pod sklepieniem. Wszystko robił lewicą. potem sie okazało, że prawica jest w porządku - po prostu w podcieniach krył sie łucznik, który na kiwnięcie prawa ręką zabijał gościa papieża. Siłą rzeczy świadkowie tego faktu nie mogli nikomu o tym opowiedzieć...

Deckert

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 23, 2006, 09:57:20 pm »


;D ;D ;D ;D

CU
Deck

maziek

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 23, 2006, 10:11:07 pm »
A c czego będzie 7-ma, ostatnia część, jak już mu poodrywałeś wszystkie członki? No nie mów że z ostatniego nieoderwanego! ;D

Deckert

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 23, 2006, 10:15:31 pm »
Dobra... nie powiem tego... ;D ;D

CU
Deck

NEXUS6

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 24, 2006, 12:39:30 am »
- And where is Potter?
- Potter is dead, baby. Potter is dead...

draco_volantus

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 24, 2006, 01:52:11 am »
Cytuj



ZGROZO!!

Też mi argument!  A przytoczmy następujące pozycje:
- Brzechwa ,,Akademia Pana Kleksa"
- Perrault/Grimm ,,Czerwony Kapturek"
- Colloddi ,,Pinokio"
- Autor nieznany ,,Jaś i Małgosia"

Rozumiem, że w Twoim rozumieniu są to "nieudolnie napisane powieści dla dorosłych"? Zapewne.

A mówiąc ściślej, to idziesz na łatwiznę. Zamiast uznać na starcie, że Harry Potter jest książeczką dla dzieci, co odebrałoby Ci korrone argumenty (takie, jak że historyjka jest słaba etc.) sieczesz tę książkę jakby była conajmniej Zmartwychwstaniem Tołstoja, i obnosisz się z nietrudną do uzyskania w ten sposób chwałą.

Śmiało zatem, zgwałć podobnie Jasia i Małgosię, wykazując doskonałość swojej brutalnej krytyki.

Przecież to żałosne w ogóle pisać o Potterze w poważnych kategoriach.


Kurde byłem P jak to pisałem. JAK TO PRZECZYTAŁEM NP to sam się zestresowałem co to za bzdury powy[pisywałem. Teraz też jestem P więc nic odkrywczego raczej nie napiszę. Jaś i Małgorzata to chyba podanie ludowe, doszlifowywane przez całe generacje,to jestcałkiem inna bajka. Poza tym duża część pisarzy z tego co wiem nigdy nie czytała książek stricte dla dzieci (BREDZE).
see u NP

maziek

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 24, 2006, 09:32:47 am »
Draco, nie P tyle...

draco_volantus

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 24, 2006, 02:28:28 pm »
cd. poprzedniego postu, ale dalej na P:

Kryptofanie HP

:) ;) :D ;D >:( :o 8) ::) :P :-X :-*
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2006, 02:29:35 pm wysłana przez draco_volantus »

maziek

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 24, 2006, 08:54:16 pm »
Cytuj
Kolejne części książki (czytałem wszystkie 6, z czego trzy po angielsku...
Jak ci się to udało? Tam jest strasznie duzo udziwnionych neologizmów, jak przez to przebrnąłeś? Czy angielski jest Twoim drugim native językiem? Ja próbowałem gdzieś kawałek ale wyszło na to, że bez obłożenia sie wielkim słownikiem j. angielskiego i innymi podobnymi cegłami ani rusz... i tak co drugie zdanie...

Terminus

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 26, 2006, 01:58:28 am »


Hmm rzeczywiście jestem kryptofanem HP więc po prostu ciekawość ciągnęła mnie do przodu wbrew pewnym trudnościom. Zazwyczaj kiedy nie rozumiałem jakiegoś słowa, to po przeczytaniu go takze w kilku innych miejscach próbowałem dociec jego znaczenia z kontekstu, a gdy i to zawodziło, sięgałem po słowniki lub objaśnienia jakie Polkowski wrzuca na końcu wcześniej wydanych tomów. Fakt jednak, że np. czytając część 6-tą (pół roku przed jej polskim wydaniem) nie dysponuje się tłumaczeniami neologizmów (które u Rowling pojawiają się w coraz to większych porcjach w kolejnych tomach...) Wtedy, no cóż... trzeba sobie tłumaczenie tego słowa odpuścić, i tyle ::) Zazwyczaj chodzi tu o nazwy jakichś stworków więc nie jest tak trudno zapamiętać ich angielskie nazwy.


ANIEL-a

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 28, 2006, 10:39:34 pm »
Też czytałam, po polsku najpierw, po angielsku potem, więc miałam łatwiej :) Mam podobne odczucia jak Terminus - dobra książka dla dzieci i młodzieży, ciekawa fabularnie, miejscami zabawna, miejscami bardzo poważna i działająca  wychowawczo... Tam nawet główni bohaterowie nie są tylko dobrzy i pozytywni, kłócą się albo obrażają, potem muszą się przeprosić, wybrać co ważniejsze - urażona duma czy przyjaciel albo np. podjąć decyzję czy się mścić czy być wielkodusznym. Naprawdę mam te książki w warstwie psychologicznej i wychowawczej za bardzo mądre i nienachalnie moralizujące (a o to trudno).


maziek

  • Gość
Odp: RUS czyli Robot-Ubik-Solaris
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 29, 2006, 11:41:06 am »
No to macie zacięcie, albo nadmiar czasu ;D. No, ale w takim razie może i ja spróbuje w wakacje...