Autor Wątek: kaganajama  (Przeczytany 110763 razy)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 05, 2020, 09:15:52 am »
‎‎

Poniższe uwagi dotyczą potencjalnie wszystkich PT Forumowiczów (z moderatorami włącznie):‎
‎1. NIE jest niestety prawdą, że w wątku przez Pana Remuszkę założonym wszyscy ‎Forumowicze są mile widziani.‎
‎2. To NIE jest forum Pana Remuszki - ma on tu więc takie sama prawa, jak każdy inny ‎uczestnik dyskusji. Niestety, ale żyje on w świecie wirtualnym, w którym jest on Pierwszym ‎Przed Bogiem, ale to już nie jest przecież moja wina.‎
‎3. Ponieważ to NIE jest forum Pana Remuszki, to nie ma on prawa ani moralnego ani też ‎pisanego, aby mnie z tego forum wypraszać. Patrz też punkt 2.‎
‎4. Ja nie lubię osobiście ani Pana Remuszki ani też jego wpisów, które dla mnie są oznaką braku ‎kultury oraz dowodzą jego nietolerancji i występowania u niego objawów zwykłego rasizmu, ale ‎jako demokrata i zwolennik wolnego słowa, nawet przez myśl by mi nie przyszło, aby ‎występować o kasowanie jego wpisów, jako że to po pierwsze jest to niedozwolone w kraju, w ‎którym cenzura prewencyjna jest konstytucyjnie zakazana a po drugie, to uważam tak jak ‎Martin Niemöller, że:‎
Kiedy cenzura zaczęła usuwać wpisy komunistów, milczałem,‎
nie byłem komunistą.‎
Kiedy cenzura zaczęła usuwać wpisy socjaldemokratów, milczałem,‎
nie byłem socjaldemokratą.‎
Kiedy cenzura zaczęła usuwać wpisy związkowców, nie protestowałem,‎
nie byłem związkowcem.‎
Kiedy cenzura zaczęła usuwać wpisy Żydów, milczałem,‎
nie byłem Żydem.‎
Kiedy cenzura zaczęła usuwać moje wpisy, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.‎
‎04-01-2019‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 05, 2020, 09:16:12 am »
Do PT Moderatorów
Mam dość tej zabawy w kotka i myszkę. Albo dajcie mi tzw. zapis na publikowanie wpisów na ‎tym forum. albo przestańcie usuwać moje wpisy z tego forum. St. Lem nie jest bowiem waszą ‎własnością, a dobrem narodowym. Jeśli więc będziecie mnie tu dalej cenzurować, to sprawa ‎skończy się w sądzie.‎
Szykuję w tej sprawie pozew przeciwko spadkobiercom Stanisława Lema - zarówno na ‎podstawie prawa karnego (art. 212 § 1 K.K.) jak też i cywilnego ( art. 23 i 24 K.C.).‎
lech.keller@gmail.com
‎04-01-2019‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 05, 2020, 09:16:48 am »
‎‎

‎1. Nazwałeś mnie publicznie bydlakiem. Czy masz więc odwagę podać swoj adres zamieszkania, ‎czy też mam go uzyskać z nakazu prokuratury, gdyż zamierzam wytoczyć ci proces - zarówno ‎na podstawie prawa karnego (art. 212 § 1 K.K.) jak też i cywilnego (art. 23 i 24 K.C.).‎
‎2. To jest forum Lem.Pl, a Stanisław Lem jest własnością narodową, a nie jego syna czy też jego ‎sekretarza (rozumiem, że wnuczka Stanisława Lema nie chce mieć ze swoim biologicznym ‎ojcem, czyli Tomaszem Lemem, nic wspólnego).‎
‎3. Moderator nie jest ani cenzorem ani też wykidajłą.‎
‎4. Oczywiście, że mamy dziś w Polsce demokrację (burżuazyjną i przedstawicielską, czyli ‎ułomną, ale zawszeć demokrację) i wolność słowa, ale popieranie terroryzmu i morderstw z ‎zimną krwią, jest jednak w Polsce prawnie zakazane, nawet jeśli owym terrorystą i szefem ‎bandy morderców jest nasz Overlord, czyli aktualny prezydent mocarstwa zła, czyli USA.‎  :(
Przypominam:‎
‎„Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.‎
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.‎
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.‎
Nie byłem przecież socjaldemokratą.‎
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.‎
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.”‎
Martin Niemöller
‎04-01-2019‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 05, 2020, 09:18:40 am »
Wspieram duchowo pana prezydenta Donald Trumpa, z którego rozkazu Amerykanie unicestwili wczoraj (?) jakiegoś generalnego terrorystę, nie bacząc na świętą wolność słowa ani planetarne prawa człaka i obywatela.
W nocy z czwartku na piątek w amerykańskim terrorystycznym nalocie w Bagdadzie ‎zamordowany został dowódca irańskich sił Al Kuds generał Kasem Sulejmani.‎
To może mieć bardzo poważne konsekwencje, także dla Polski - członka zbrodniczego paktu ‎NATO, zdominowanego przez współczesne mocarstwo zła, czyli USA.‎
Także: ‎
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25567134,sekretarz-stanu-usa-o-smierci-‎sulejmaniego-europejczycy-nie.html#s=BoxOpImg2‎
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25566026,co-polska-powinna-zrobic-ws-konfliktu-usa-i-‎iranu-nie-mozna.html#s=BoxOpImg8‎
Komentarz:‎
Dziś należy spojrzeć w przyszłość.‎
Jest już niemal pewnym, że Izrael podzieli los Królestwa Jerozolimskiego. Historia się powtórzy. ‎Co wtedy? Jaki będzie przebieg wydarzeń?‎
Należy spodziewać się wielkiej fali uchodźców z Izraela.‎
Gdzie będą chcieli osiedlać się Żydzi z Izraela? Jakie będą związane z tym problemy? - TO ‎JEST WŁAŚCIWY TEMAT DO DYSKUSJI NA DZIEŃ DZISIEJSZY !!!‎
Adam Jezierski
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25567610,donald-trump-wprost-ostrzega-‎jesli-iran-zaatakuje-amerykanow.html#s=BoxOpLink

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 05, 2020, 09:24:17 am »
Maziek, czy jak ci tam w realu, gdyż wstydzisz się swojego prawdziwego nazwiska.‎
Możesz kasować moje komentarze na tym forum, ale prawda i tak wyjdzie na jaw...‎
lech.keller@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2020, 11:53:36 am wysłana przez liv »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 05, 2020, 01:01:44 pm »
Otóż Kagan naruszasz, naruszasz podstawowe zasady życia w grupie - każdej - nie tylko forumowej.
I nie, nie chodzi o Twoją niebywałą, a tłamszoną oryginalność, walkę o prawdę dziejów i Lemów - chodzi o zwykłe chamstwo.
Od lat wklejasz te same teksty w necie - tam, gdzie jeszcze możesz, gdzie Cię nie zbanowali, nie zablokowali - smutne.
Tutaj byłeś wielokrotnie proszony o nie powielanie tych samych tekstów w delikatnych modyfikacjach, o łączenie postów, odpowiedzi w jednym wątku, a nie w kliku - na tego samego posta.

Nie mówiąc o Twojej chybionej definicji własności - owszem, może Lem jest dobrem narodowym, ale to forum jest własnością prywatną - nie narodową:)

W zasadzie zadaję sobie pytanie; co Cię tutaj trzyma? Po co zabierasz tutaj głos?
Lema i jego rodziny - nie znosisz - ciągle obrażasz (ale jednocześnie chcesz korzystać z ich nazwijmy to "dóbr").
Forumowiczów raczej też nie trawisz  - ja i maziek to komusza cenzura + inne epitety, Remuszki nie lubisz...po co się tutaj męczysz?
Naprawdę nie rozumiem...dlaczego nie korespondujesz w innym miejscu z ludźmi wolnymi od uprzedzeń, światłymi, zdolnymi zrozumieć Ciebie...tutaj takich w twojej ocenie nie ma - co Cię więc tutaj trzyma? Dlaczego się tak codziennie umartwiasz i wklepujesz setki literek w odpowiedzi na posty np. Remuszki?

W każdym razie postanowiliśmy Cię dłużej nie gnębić i zmniejszyć Twoje cierpienia - po prostu wszystkie Twoje wpisy będą bezdyskusyjnie przenoszone do Kaganajamy (to argument litości, nie siły - nie będziesz musiał czytać innych wątków - wszystko będziesz miał w jednym miejscu - uporządkowane:)
Przyszłość w twoich rękach:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 05, 2020, 01:03:08 pm »

Wspieram duchowo pana prezydenta Donald Trumpa, z którego rozkazu Amerykanie ‎unicestwili wczoraj (?) jakiegoś generalnego terrorystę, nie bacząc na świętą wolność słowa ani ‎planetarne prawa człaka i obywatela.

Jest to wyraźne nawoływanie do i gloryfikacja przemocy opartej na obwiązującej od lat w USA ‎doktrynie neofaszystowskiej oraz głoszenie publiczne nienawiści rasowej i narodowościowej a ‎także gloryfikacja terroryzmu i nawoływanie do jego stosowania, tu terroryzmu państwowego ‎‎(ze strony obecnego imperium zła, czyli USA).‎
Przypominam więc, że KONSTYTUCJA RP Rozdział I, Artykuł 13 głosi, iż „Zakazane jest ‎istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do ‎totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których ‎program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie ‎przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie ‎struktur lub członkostwa”.‎
Także: Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego - Dz.U.2019.0.1950 t.j. ‎‎- Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny:‎
‎§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do ‎nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze ‎względu na bezwyznaniowość,‎
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.‎
‎§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, ‎nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny ‎przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, ‎komunistycznej lub innej totalitarnej.‎
Tak wiec jeśli ten i podobne wpisy Pana Remuszki nie zostaną natychmiast usunięte z forum ‎Lem.Pl, to zgłaszam tę sprawę do prokuratury. Żarty się skończyły.‎
Lech.Keller@gmail.com

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 05, 2020, 01:06:11 pm »
Co to ma do Lema? Co ma Funky Koval czy też Wiedźmin do ‎Lema? Przypominam, że Polch najpierw gloryfikował MO (seria komiksów „Kapitan Żbik”, ‎których bohaterem był Jan Żbik, kapitan Milicji Obywatelskiej) a później w serii o Funkym ‎Kovalu występuje postać kłamliwego rzecznika prasowego, która jest karykaturą Jerzego Urbana. ‎Tak jak Lem, Polch popierał aktualną władzę, chyba, że była ona widocznie na krawędzi ‎upadku. :(
P.S. A swoją drogą, to Urban zawsze mówił prawdę, tyle, że na ogół była ona niewygodna i to ‎nie tylko dla władz, ale też i dla tzw. demokratycznej, prozachodniej opozycji. Urban mówił np. ‎prawdę, że solidarnościowy festiwal strajków i związane z nim żądania podniesienia płac ‎nominalnych przy spadającej produkcji rozłożyły polską gospodarkę i jako pierwszy podniósł w ‎‎„Nie” problem epidemii pedofilii wśród kleru kościoła rzymskiego, zwącego się bezprawnie ‎katolickim, czyli powszechnym...‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 05, 2020, 07:01:34 pm »
Wspieram duchowo pana prezydenta Donald Trumpa, z którego rozkazu Amerykanie unicestwili wczoraj (?) jakiegoś generalnego terrorystę, nie bacząc na świętą wolność słowa ani planetarne prawa człaka i obywatela.
Dla zwolenników USA i NATO: Iracki parlament zagłosował za wydaleniem wojsk USA z kraju
Na zwołanej w trybie pilnym sesji iracki parlament wezwał rząd do zakończenia współpracy z ‎tak zwaną koalicją międzynarodowa na czele z USA.‎
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25568092,iracki-parlament-zaglosowal-za-‎wydaleniem-wojsk-usa-z-kraju.html#s=BoxMMt1‎
A kiedy my się pozbędziemy z Polkski okupacyjnych wojsk USA?‎
Komentarze:‎
‎- Nie tylko Irak. Z każdego kraju na świecie powinni zostać przepędzeni. To psy wojny i ‎wszędzie szukają zaczepki. Oni są jak ten bandyta kibol - musi coś po drodze zniszczyć.‎
‎- Młodszym czytelnikom przypominam, że w latach 80-tych XX wieku, podczas wojny iracko - ‎irańskiej Irak był sojusznikiem USA. Nawet Reagan przysłał w prezencie kowbojskie buty ‎Saddamowi H. A potem kolejny prezydent USA go obalił. Teraz jest podobnie i to powinno być ‎materiałem do głębokich przemyśleń naszych wodzów narodu.‎
Ale u nas tez oszołomy są u wladzy:‎
A Witold Jurasz (b. ambasador RP w Wenezueli, Nigerii, Iraku i Kuwejcie oraz Libii_ wyraził ‎nadzieję, że nasi żołnierze nie będą walczyć w Iranie, choć stwierdził, że właściwie tego „nie ‎wyklucza”. - Nie wykluczam tego, że Polska będzie głównym uczestnikiem koalicji ‎antyiriańskiej z Europy. ‎
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25567763,prof-dudek-o-zabiciu-sulejmaniego-bardzo-‎mozliwe-ze-amerykanie.html#s=BoxOpImg2‎
Komentarze:‎
‎- Amerykanie rozwalili cały pas krajów od Libii na Afganistanie skończywszy. Koszty ich ‎‎„demokratycznych” eksperymentów ponosi Europa. Czas najwyższy na większą integrację ‎Europejską, abyśmy przestali być od nich zależni. Jak mają zamiar walczyć z Islamem na całym ‎świecie, to niech to robią na własny rachunek.‎
‎- Jeżeli ktoś myśli, ze Trump ma plan i wie co robi to się bardzo myli. Trump nie potrafi nawet ‎pokazać Iranu na mapie. To arogancki niedouk i narcyz, o mentalności 10-cio latka, ktory jest ‎przekonany, że wie wszystko, bo mądrym się urodził, i nie musi się uczyć. To człowiek, ‎któremu dyplom collegu kupił tatuś, który nie przeczytał w życiu książki, a „wiedzę” czerpie z ‎konserwatywnej stacji TV FOX..... wiem, ze niektórym trudno w to uwierzyć.‎
‎- no to teraz polskie wojsko, największy sojusznik jankesów w Europie, bedzie musiało ‎dołączyć do nich aby walczyć przeciwko Iranowi.‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 05, 2020, 07:02:15 pm »

Wspieram duchowo pana prezydenta Donald Trumpa, z którego rozkazu Amerykanie ‎unicestwili wczoraj (?) jakiegoś generalnego terrorystę, nie bacząc na świętą wolność słowa ani ‎planetarne prawa człaka i obywatela.

Jest to wyraźne nawoływanie do i gloryfikacja przemocy opartej na obwiązującej od lat w USA ‎doktrynie neofaszystowskiej oraz głoszenie publiczne nienawiści rasowej i narodowościowej a ‎także gloryfikacja terroryzmu i nawoływanie do jego stosowania, tu terroryzmu państwowego ‎‎(ze strony obecnego imperium zła, czyli USA).‎
Przypominam więc, że KONSTYTUCJA RP Rozdział I, Artykuł 13 głosi, iż „Zakazane jest ‎istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do ‎totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których ‎program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie ‎przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie ‎struktur lub członkostwa”.‎
Także: Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego - Dz.U.2019.0.1950 t.j. ‎‎- Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny:‎
‎§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do ‎nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze ‎względu na bezwyznaniowość,‎
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.‎
‎§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, ‎nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny ‎przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, ‎komunistycznej lub innej totalitarnej.‎
Tak wiec jeśli ten i podobne wpisy Pana Remuszki nie zostaną natychmiast usunięte z forum ‎Lem.Pl, to zgłaszam tę sprawę do prokuratury. Żarty się skończyły.‎  :(
Lech.Keller@gmail.com

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 05, 2020, 07:02:55 pm »
‎‎

‎1. Nazwałeś mnie publicznie bydlakiem. Czy masz więc odwagę podać swoj adres zamieszkania, ‎czy też mam go uzyskać z nakazu prokuratury, gdyż zamierzam wytoczyć ci proces - zarówno ‎na podstawie prawa karnego (art. 212 § 1 K.K.) jak też i cywilnego (art. 23 i 24 K.C.).‎
‎2. To jest forum Lem.Pl, a Stanisław Lem jest własnością narodową, a nie jego syna czy też jego ‎sekretarza (rozumiem, że wnuczka Stanisława Lema nie chce mieć ze swoim biologicznym ‎ojcem, czyli Tomaszem Lemem, nic wspólnego).‎
‎3. Moderator nie jest ani cenzorem ani też wykidajłą.‎
‎4. Oczywiście, że mamy dziś w Polsce demokrację (burżuazyjną i przedstawicielską, czyli ‎ułomną, ale zawszeć demokrację) i wolność słowa, ale popieranie terroryzmu i morderstw z ‎zimną krwią, jest jednak w Polsce prawnie zakazane, nawet jeśli owym terrorystą i szefem ‎bandy morderców jest nasz Overlord, czyli aktualny prezydent mocarstwa zła, czyli USA.‎
Przypominam:‎
‎„Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.‎
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.‎
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.‎
Nie byłem przecież socjaldemokratą.‎
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.‎
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.”‎
Martin Niemöller

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 05, 2020, 07:04:15 pm »
Maziek, czy jak ci tam w realu, gdyż wstydzisz się swojego prawdziwego nazwiska.‎
Możesz kasować moje komentarze na tym forum, ale prawda i tak wyjdzie na jaw...‎
lech.keller@gmail.com

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 05, 2020, 07:07:34 pm »
Do PT Moderatorów
Mam dość tej zabawy w kotka i myszkę. Albo dajcie mi tzw. zapis na publikowanie wpisów na ‎tym forum. albo przestańcie usuwać moje wpisy z tego forum. St. Lem nie jest bowiem waszą ‎własnością, a dobrem narodowym. Jeśli więc będziecie mnie tu dalej cenzurować, to sprawa ‎skończy się w sądzie.‎
Szykuję w tej sprawie pozew przeciwko spadkobiercom Stanisława Lema - zarówno na ‎podstawie prawa karnego (art. 212 § 1 K.K.) jak też i cywilnego ( art. 23 i 24 K.C.).‎
lech.keller@gmail.com

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 06, 2020, 02:43:58 pm »

A co z Solaris? Kiedy wreszcie ukaże się poprawne tłumaczenie tej powieści na angielski, ‎bezpośrednio z polskiego i bez zmienionych imion głównych bohaterów? Obecnie wciąż mamy ‎po angielsku tylko tłumaczenie Joanny Kilmartin i Steva Coxa dokonane z francuskiego ‎tłumaczenia tej powieści dokonanej przez Jeana-Michela Jasiensko.‎
Takoż: kilka ostatnich stron „podróży dwudziestej drugiej podróży” zostało pominiętych w ‎tłumaczeniu na angielski, najprawdopodobniej ze względu na ich kontrowersyjny, ‎antyklerykalny i antyamerykański temat, który mógłby obrażać niektórych amerykańskich ‎czytelników, na przykład w tak zwanym „Bible Belt” - „Passie Biblijnym” na południu USA, ‎gdzie teoria ewolucji Darwina jest nadal zaciekle zwalczana przez kreacjonistów. Zobacz także ‎Joseph Liro „Stanisław Lem in Translation” w „The Polish Review” vol. XXXVII nr. z roku ‎‎1992 str. 63-65.‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 07, 2020, 08:59:49 am »