Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 491635 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #720 dnia: Stycznia 21, 2019, 08:55:32 pm »
Jest oficjalne potwierdzenie (ze strony chińskich tzw. czynników), że dzieci, o których było głośno, w istocie są genetycznie zmodyfikowane:
http://www.xinhuanet.com/english/2019-01/21/c_137762492.htm
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #721 dnia: Lutego 01, 2019, 04:57:26 pm »
Bylibyście w stanie przyznać się do tego, że kłamiecie na Instagramie? Jeśli nie to koniecznie sprawdźcie nową aplikację, która za 12 dolarów przygotuje wam zdjęcia z dowolnego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu! Brzmi fajnie? Coś nam się wydaję, że klientów nie brakuje.
https://noizz.pl/lifestyle/drinki-z-palemka-i-zlociste-plaze-okazuje-sie-ze-wakacyjne-zdjecia-waszych-znajomych/40f1yzd

Kto by pomyślał... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #723 dnia: Czerwca 04, 2019, 01:54:53 pm »
Chyba każdy widział to zdjęcie:


W sumie nie wiem czy to "noniemogę", ale raczej tepora ze znakiem...miałam taki ulubiony atlas świata - w nim Himalaje zaznaczone na czerwono/pomarańczowo - zupełnie niedostępna wysepka...a tu kolejka...tłok...niewiarygodne.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #724 dnia: Czerwca 04, 2019, 02:04:41 pm »
"Ratujmy Kosmos!" coraz bliżej...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #725 dnia: Czerwca 04, 2019, 06:24:00 pm »
W sumie nie wiem czy to "noniemogę", ale raczej tepora ze znakiem...miałam taki ulubiony atlas świata - w nim Himalaje zaznaczone na czerwono/pomarańczowo - zupełnie niedostępna wysepka...a tu kolejka...tłok...niewiarygodne.
Najlepsze jest to, że zaraz obok niektóre szczyty są dziewicze, albo ledwie muśnięte stopą człaka, ale że nie mają ósemki z przodu - to nikt tam nie lezie :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #726 dnia: Czerwca 04, 2019, 07:39:40 pm »
W sumie nie wiem czy to "noniemogę", ale raczej tepora ze znakiem...miałam taki ulubiony atlas świata - w nim Himalaje zaznaczone na czerwono/pomarańczowo - zupełnie niedostępna wysepka...a tu kolejka...tłok...niewiarygodne.
Najlepsze jest to, że zaraz obok niektóre szczyty są dziewicze, albo ledwie muśnięte stopą człaka, ale że nie mają ósemki z przodu - to nikt tam nie lezie :) .
Ósemka- ósemką, ale, że bez all inclusive?!:
https://podroze.onet.pl/ciekawe/mount-everest-bedzie-mozna-zdobyc-w-luksusowych-warunkach/pg3p2rp

Świat się kończy...
Kosmos od dawna wymaga ratowania:
http://stuffin.space/
https://www.youtube.com/watch?v=JmVt92d5bd4
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #727 dnia: Czerwca 04, 2019, 10:13:59 pm »
Świetna strona z satelajtami :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #728 dnia: Czerwca 04, 2019, 10:23:28 pm »
Też mi się widzi:)
Ale jeśli śmieci nie uwzględniają satelitowych punkcików, to słońce się do nas za chwilę nie przebije - będziemy żyć w konserwie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #729 dnia: Czerwca 05, 2019, 01:59:37 am »
Kosmos od dawna wymaga ratowania:

Kosmos... jaki tam Kosmos... Okolice kawałka skały krążącego na galaktycznym zadupiu... ::) Ale strona w istocie... :)

będziemy żyć w konserwie;)

No i wyjaśniłaś nam Paradoks Fermiego. Śmieciami się odgrodzili. Ot, co!
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #730 dnia: Czerwca 11, 2019, 07:28:54 pm »
Może nie bardzo, w okolicy tematycznej którą poruszył Remuszko ale teraz, no bo kiedy... mam mieszane. Z jednej niby czemu nie, a z drugiej tabu szacunku dla zwłok silne. Przez wdrukowaną Nałkowską?
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-waszyngton-zalegalizowal-kompostowanie-ludzkich-zwlok,nId,3004055
Tym niemniej chyba jakaś tradycyjna norma kulturowa odchodzi w imię pragmatyzmu. Nie ostatnia zapewne.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #731 dnia: Czerwca 11, 2019, 09:03:32 pm »
Sądzisz że to pragmatyzm? Raczej ideolo, żeby nie powiedzieć hipsterstwo. Ciekawe, czy do tych zrębków robali też dodają, jak natura, to natura. Dyrektorzy nie skorzystają, który chciałby w ostatnim akordzie zostać wywieziony na taczce, a nawet dwóch.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #732 dnia: Czerwca 11, 2019, 09:32:05 pm »
Sądzisz że to pragmatyzm? Raczej ideolo, żeby nie powiedzieć hipsterstwo. Ciekawe, czy do tych zrębków robali też dodają, jak natura, to natura. Dyrektorzy nie skorzystają, który chciałby w ostatnim akordzie zostać wywieziony na taczce, a nawet dwóch.
Czyli co, nie bardzo Ci leży ten pomysł? Ja mam silnie zakodowane przyzwyczajenie do cmentarzy, ale bez tego uwarunkowania, sam nie wiem? W sumie na jedno wychodzi tyle że z kilkudziesięcioletnim poślizgiem. Mi osobiście by nie przeszkadzało, nie jestem przyzwyczajony do siebie pośmiertnego. Z drugiej najbliższe skojarzenie to utylizacja a zaraz za nią - śmieć. I chyba to mi zgrzyta.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #733 dnia: Czerwca 11, 2019, 10:03:09 pm »
Jest mi to całkowicie obojętne, w tym sensie, że gdybym organizował czyjś pogrzeb a ten ktoś chciałby, żeby jego doczesne szczątki rzucić na pożarcie lwom czy utopić w sławojce - to nie widziałbym najmniejszego problemu, aczkolwiek jest to nieco atawistyczne realizować wolę zmarłego, którego już nie ma i który nie może w żaden sposób być kontent, że się stało, jak chciał. Posiadam jednak ten atawizm, nie ma co ukrywać, można powiedzieć rozbudowany, w stosunku do innych. W stosunku do samego siebie to mi to lotto, co z bywszym mną zrobią. Tak że raczej nie tyle nie leży mi ten pomysł, co mam dość tego pustego gadania i podkładania pod każdy wymysł głębokiej ideologii. Chce ktoś gnić na kompoście - jego i jego rodziny sprawa i super, że można, z zachowaniem warunków sanitarnych, które w wielkim stopniu ukształtowały tradycję. Ale dostawiać do tego jakieś dyrdymały o ekologii itepe to wietrzę podstęp. Komercyjny. Wiesz jak to jest, tradycja i zwyczaj istnieją, póki się z nich nie wydobędziesz, jak już patrzysz na to z góry, to jest żadna tradycja. Skutkiem tego wymyślanie "nowej świeckiej tradycji" zawsze jest śmieszne i poronne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2019, 07:41:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki