Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258401 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #75 dnia: Września 15, 2015, 12:41:42 am »
Livie, ani na milimetr nie wycofuję się z deklaracji.
Jeśli w moim pokoju miałby zamieszkać ktoś niezagrożony (życiem) i niesprawdzony (służby), to byłbym przeciw. Lecz o tym zagrożeniu i sprawdzeniu - jako warunkach - pisałem w poście inicjującym ten wątek.
Przeczytaj sobie opinie faktycznego założyciela imperium Agory (ksywa - Larry):
http://wyborcza.pl/1,75515,18816660,spor-o-uchodzcow-lindenberg-zniechecajmy-ich-do-europy-polemisci.html
Staszek
pjes: Dobranoc :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #76 dnia: Września 15, 2015, 01:32:44 am »
Cytuj
Livie, ani na milimetr nie wycofuję się z deklaracji.
Nie no...ok.
Tylko pomyślałem, że składając takie pacta conventa warto uważać. Jeden nasz król złożył - że poślubi i...
Stefan poświęcił 53-letniej i starszej o 10 lat Annie trzy noce poślubne (Jan Tarnowski napisał w liście do magnata z Litwy ...Anna chłopa dopadła i gębę wysoko nosi...). Później nie zaglądał do jej sypialni, ale pozwolił jej przychodzić, kiedy tylko zechce. Pewnej nocy Anna zapragnęła odwiedzić Batorego, ale ten uciekł. Wiele osób było świadkiem tego wydarzenia, królowa dostała gorączki i trzeba było jej krew upuszczać.
Szydercze wypowiedzi na temat Anny zaczęły się pojawiać zaraz po ślubie. Z czasem Batory miał dość matrony, jej dąsów, humorów i wtrącania się do polityki.

Poza tym nie pożył długo. A ona tak (relatywnie).
Cytuj
faktycznego założyciela imperium Agory (ksywa - Larry):
A nie Larry Spryciula?  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #77 dnia: Września 15, 2015, 09:27:22 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #78 dnia: Września 15, 2015, 09:33:04 pm »
A link do tej jego strony?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #79 dnia: Września 15, 2015, 11:01:57 pm »
Nie powiesz, że tak trudno kliknąć i przejść do majnsajta ;).

Ale wolałem zlinkować poszczególne teksty, nie całą stronę, świadomie. Uważam, bowiem, że popełniany tam bywa pewien błąd. B. słuszna krytyka ciemnych stron islamu, procesów imigracyjnych itp. (uważam, że takie teksty mają dużą rację bytu, nawet jeśli bywają stronnicze, bo zwracają uwagę na pewne niebezpieczne zjawiska) bywa tam, bowiem, mieszana z frazeologią nazbyt już agresywną (acz i tak jeszcze odległą od różnych obecnych w Sieci pomyj) i negacją nazbyt już całościową (sensowniejsze - IMHO - byłoby działanie na rzecz tego islamskiego Oświecenia, co się nie odbyło, zamiast tak radykalnego negowania islamu, mimo jego zauważalnych krwawych i żałosnych stron).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #80 dnia: Września 15, 2015, 11:07:54 pm »
Pod euroislam nie ma żadnej strony Grzegorza Lindenberga.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #81 dnia: Września 15, 2015, 11:17:00 pm »
Patrząc na to kto jest w zarządzie stowarzyszenia, do którego Euroislam należy (i wyraźnie jest z tego zarządu najstarszy i najbardziej doświadczony)...
http://www.euroislam.pl/index.php/stowarzyszenie/zarzad/

W sumie to kwestia semantyki.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #82 dnia: Września 16, 2015, 11:22:54 am »
Tego zdania byłem od samego początku, nie żadne: "wreszcie załapałem". Tysiąc razy mówię/piszę, że nie wszystko mówię/piszę. Albo mi ufasz, albo nie (Twój suwerenny osąd).
Oczywiście, że Ci suwerennie nie ufam ;) ... Domyślam się, że naturę masz nieco bardziej skomplikowaną, niż wynika to tylko z tego, co piszesz, wręcz nie wątpię, że więcej myśli buszuje Ci w głowie, niż słów dotąd napisałeś. Tym niemniej na ogół jak się pisze o czymś ważnym, szczególnie pod szyldem z wykrzyknikiem, to się zaczyna od rzeczy najważniejszych. Jak to sam przyznałeś, dla Ciebie najważniejsze jest "bezinteresownie chronić ludzkie życie/zdrowie". I moim zdaniem, skoro uważasz, że to priorytet, to to, co proponujesz, globalnie (a nie wycinkowo) - jest nieprzemyślane. Poza tym są jeszcze inne sprawy, niż życie i zdrowie, a cały problem jest sztucznie przedstawiany.

Co mam na myśli: to, że ludzie w Polsce jak i w innych krajach, jak to przebija przez oficjalną propagandę, nie mówią stop, gdyż są pozbawieni uczyć, ani też nie głównie dlatego, że spodziewają się, że napływowi długo lub zawsze będą żyć z ich podatków, ani nawet nie dlatego, że wyznają inną religię. Oni się boją bo już wiedzą, że ci ludzie się nie zasymilują, że nie będą wyznawać swojej religii na boku i dyskretnie, tylko że stworzą diaspory, w których będzie rządzić szariat, że pojawią się dzielnice no-go, honorowe zabójstwa i tak dalej - mam nadzieję, że jesteś na bieżąco z materiałami z internetu o tych problemach i w związku z tym nie muszę dawać linków.

I o tym nikt nie mówi, podobnie jak nikt jasno nie mówi, co to znaczy przyjąć uchodźców. Dopiero dziś, w mediach posłyszałem w końcu rozmowę, co to znaczy "przyjąć uchodźców" - zresztą wyszło, że w zasadzie to nie wiadomo, bo nie ma przepisu. Czy to znaczy potrzymać ich przez rok, dać wikt i opierunek i odesłać z powrotem? Czy przyjąć na trwałe? Czy, jak mówią inni, nie ważne co mądrzy uradzą, bo ci ludzie i tak nigdy nie wrócą do siebie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #83 dnia: Września 16, 2015, 11:42:00 am »
Cytuj
może źle myślę, a może nie zrozumiałem - syćko możliwe.
Też tak uważam.
Na szybko (bo naprawdę akurat teraz muszę wziąć się za coś innego):
Cytuj
to, co proponujesz, globalnie (a nie wycinkowo) - jest nieprzemyślane.
Co - ale konkretnie, najlepiej cytat - ja proponuję?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #84 dnia: Września 16, 2015, 11:59:18 am »
Nie będziemy tego przerabiać drugi raz :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #85 dnia: Września 16, 2015, 12:18:29 pm »
Jak możemy się porozumieć, skoro nie wiem, o czym mówisz? Traktuję Cię, poważnie, cytuję in extenso, a Ty odmawiasz odpowiedzi, choćby wskazania linka albo konkretnego fragmentu. Ładnie to tak?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #86 dnia: Września 16, 2015, 12:45:00 pm »
Mówię jasno - piszesz tytuł "Upadek cesarstwa", pod którym zajmujesz czymś innym niż jego upadek, w dodatku wycinkowo. Wycinkowo, bo piszesz "można zrobić buty ze skóry trójgłowego smoka, o ile się go upoluje". Czyli niby zdanie jest poprawne i logiczne, ale trójgłowych smoków nigdy nie widziano, więc takich butów zrobić się nie da. Uważam, że szczegół przysłania Ci całość - udzielenie pomocy tym "uchodźcom" to nie jest być albo nie być cesarstwa.

http://natemat.pl/154119,wlasciciel-amrit-kebab-widze-te-twarze-i-wstyd-mi-narobia-balaganu

 
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #87 dnia: Września 16, 2015, 01:02:09 pm »
Ty się wyrażaj!
Chodzi o precyzję języka, którą - na tak elementarnym poziomie - powinieneś mieć w małym palcu od lewej nogi.
Jeśli pamięć podpowiada mi, że NICZEGO nie proponowałem, a Ty głosisz, że proponowałem, to jak mamy się porozumieć, skoro odmawiasz weryfikacji???
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #88 dnia: Września 16, 2015, 01:23:10 pm »
Proponowałeś, bo ja zapytałem wprost, czy była intencja sprawcza w tym co napisałeś, w tym "Uważam, że...". Na Twoją prośbę nawet uszczegółowiłem, że intencja to znaczy, że tak, że uważasz, że trzeba tak zrobić. Powiedziałeś, że była taka Twoja intencja, no to skoro tak, to była to też propozycja, wyrażenie Twego zdania, że należy tak właśnie postąpić.

W tym właśnie miejscu usiłujesz z powrotem wejść w to co najbardziej lubisz - czepianie się słówek - "a ja nie powiedziałem, że proponuję, tylko powiedziałem, że uważam że... - w ogóle to powiedziałem tylko, że Europę stać, a nie że powinna coś zrobić - i czego chcesz ode mnie podły" - ale mi na to szkoda czasu, bo jak już Ci napisałem - erystyka nie zmienia stanu rzeczy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #89 dnia: Września 16, 2015, 02:30:20 pm »
Panie, ciężko z Tobą rozmawiać, bo napisaną przez siebie INTERPRETACJĘ moich słów uważasz za prawomocny wyrok Sądu Ostatecznego zmierzony metrem z Sevres. A tak nie jest.
Uważam, że niczego nie proponowałem. Proponować, to mówić/pisać, że coś należy lub warto byłoby zrobić. Beczka/kategoria: powinność.
Ja tymczasem napisałem (streszczam z pamięci): uważam, że Europa może (jest w stanie) wchłonąć pół miliona imigrantów. To jest i była ocena. O tym, czy należy (powinno się) to robić - nie znajdziesz tam jednego jedynego słowa. I to nie jest żadne czepianie się, tylko troska o precyzję i szacunek dla rozmówcy. Ty natomiast, niesprawiedliwie nazywając to "czepialstwem", wykazujesz przynajmniej niechlujstwo/lenistwo słowne. Ono z pewnością jest erystycznie wygodne (jako ustawianie przeciwnika do bicia), ale chcę wierzyć, że nieświadome.
R.

Cytuj
Napisałem tę wypowiedź jak najbardziej "z intencją" - pod wpływem współczucia dla ludzi, którym grozi śmierć/kalectwo i inne fizyczne cierpienia, z wolą przyjścia im z pomocą i domyślną sugestią, że inni też tak powinni zrobić.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2015, 02:34:52 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )