Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481169 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #720 dnia: Marca 21, 2013, 09:11:34 am »
E, no ale co to, co zapodajesz, ma do faktów medialnych, czyli rzeczy zmyślonych przez prasę i dla prasy, na większą jej ch(w)ałę (czytaj: kasę)?

Kwestia co się dzieje na granicy Układu jest jak dotąd poznana jedynie teoretycznie, ponieważ żaden obiekt jak dotąd tej granicy nie przeleciał. Zdefiniowano ja jako miejsce gdzie oddziaływanie heliosfery załamuje się pod presją Wszechświata (że pozwolę sobie na tak poetyckie ujęcie) - i takie dokładnie dane zaczęły spływać w pewnym momencie, w dodatku dobrze zgadzając się z estymacjami - chwała naukowcom! A że rzecz (jak zwykle) okazała się bardziej skomplikowana i bogatsza niż estymacje - chwała Naturze!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #721 dnia: Kwietnia 14, 2013, 10:14:18 am »
Jakby ktoś nie wiedział,to dla przypomnienia,już jest  :)  http://www.telewizjarepublika.pl/
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #722 dnia: Kwietnia 14, 2013, 10:35:37 am »
Umieszczenie tego anonsu w tym wątku jest słuszne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #723 dnia: Kwietnia 21, 2013, 12:48:28 pm »
Nowy, straszliwy, nius antyislamski:
http://ndie.pl/muzulmanie-zadaja-3-miast-w-anglii-z-prawem-szariatu-niezaleznych-od-uk/
(Dość często strona się nie czyta, więc wyszukałem i kopię.)

Gdy pogrzebać zaczynają się schody...
1. Bo podane źródła wiadomości to pewna radykalnie antyislamska - więc niekoniecznie obiektywna - strona i... nasz stary (nie)dobry "Daily Mail" (znany choćby z tego, że wszystkie zamieszczone w nim "kosmiczne" newsy okazały się bzdurami).
2. Nawet biorąc powyższy tekst za dobrą monetę... Nie muzułmanie per se, a organizacja Muslims Against Crusades, zdelegalizowana i zwalczana zarówno przez władze UK, jak i przez przywódców społeczności muzułmańskiej w tymże kraju, marginalna grupka fanatyków, których dość sporo wyaresztowano:
http://en.wikipedia.org/wiki/Muslims_Against_Crusades

A w internecie burza (fakt, ograniczona do pewnych środowisk, więc w szklance wody)... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #724 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:48:01 am »
Nie wiedziałem gdzie to umieścić,aby już Religinej nie zaśmiecać.Motyw zamrażarkowy postępowuje http://niezalezna.pl/40632-handel-ludzkim-zyciem
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #725 dnia: Kwietnia 23, 2013, 11:36:19 am »
Zarodki, zygoty i inne takie nie są ludźmi, tak jak człowiekiem nie jest plemnik ani jajo (o których ochronę prawną nikt na razie nie walczy). Zygocie należy sie tyle prawnej ochrony, ile plemnikom i jajom.
VOSM
[Last edit] Czym się różni zygota? Niczym. Wróbelek ma przynajmniej jedną nóżkę bardziej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2013, 06:27:47 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #726 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:31:20 pm »
Genetycznie niczym sie Pan, 60-cioparoletni nie rozni od zygoty, ktora Pan tak naprawde jest, tyle ze porzadnie wyrosnieta, natomiast od plemnika i jajeczka zasadniczo (inne DNA).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #727 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:44:26 pm »
A znów schodząc na inny poziom różnic...

(olka pamiętasz? ;) )


ps. skopiuję cytat z obrazka, bo obrazki czasem z czasem ;) z Sieci znikają:

"- A live body and a dead body contain the same number of particles. Structurally, there's no discernible difference. Life and death are unquantifiable abstracts. Why should I be concerned?"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #728 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:55:14 pm »
Taa, mina tej laski na drugim planie mowi wszystko:
- What a pompous douchebag!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #729 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:07:36 pm »
Czy dobrze rozumiem, że, według Pana, ja-zygota różnię się od mnie-dziadka "innym DNA"?
VOSM  
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #730 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:23:18 pm »
Odwrotnie. Nie rozni sie Pan.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #731 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:33:32 pm »
Taa, mina tej laski na drugim planie mowi wszystko:

Czyli - podobnie jak ta laska (o polskich korzeniach zresztą) - zauważasz istotność różnic czynnościowych. Pytanie teraz o różnice czynnościowe między dawną zygotą, a obecnym Mębrem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #732 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:39:47 pm »
Zygota nie ma mózgu. W ogóle nic nie ma, poza potencjałem. Na moje oko Męber mózg posiada (potencjał też!). Pachnie mi to różnicą jakościową. Czy ktoś czuje swoje geny?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #733 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:44:12 pm »
Cytuj
Czy ktoś czuje swoje geny?
Demagogizujesz. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #734 dnia: Kwietnia 23, 2013, 10:45:27 pm »
Roznice czynnosciowe roznia sie w przypadku roznych czynnosci. Np. obecny Meber pod narkoza, rozni sie od obecnego Membra wspinajacego sie na gore, ale czy to znaczy ze jest miedzy nimi jakas roznica w czlowieczenstwie?
A jesli chodzi o potencjal umyslowy, to Member-zygota i member-podnarkozowy sa w takiej samej sytuacji, tzn. jak im sie da czas, to sie ich mozgi uaktywnia w swiadomosci, a jak przerwie czynnosci zyciowe, to tak samo nieswiadomie zejda.