Autor Wątek: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA  (Przeczytany 113082 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 15, 2018, 01:17:50 pm »
potrzebuję żeby mi ktoś policzył czy jest możliwe zbudowanie systemu trakcji oplatających autostrady oraz drogi szybkiego ruchu
znaczy docelowo jak już prawie wszystkie auta będą jeździły na automatycznym pilocie co jest nieuniknione
żeby zamiast ładować w nie coraz większe baterie żeby miały coraz większy zasięg (i coraz dłuższy czas ładowania) zbudować im sieć trakcji

Przypuszczam, że najlepiej uczynisz jeśli zwrócisz się do Studia Roosegaarde z pytaniem na ile wylicza koszt budowy Smart Highwaly swojego projektu (to jest wariant drogi):
https://www.studioroosegaarde.net/project/glowing-lines
https://www.studioroosegaarde.net/project/van-gogh-path

I do Volvo - jak szacują koszt wbudowania szyny doprowadzającej napięcie ich pomysłu w asfalt (a to opcja najtańsza):
https://newatlas.com/volvo-electric-road/27913/

Poproś o wartości za kilometr czy dziesięć, pomnóż przez odpowiednią liczbę - długość całkowita sieci dróg publicznych w Polsce wynosi 420 tys. km (stan za rok 2016):
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/6610/dane-statystyczne

I voila!
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 04:46:29 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 21, 2018, 10:10:57 am »


extra, wiedziałem że ktoś oprócz mnie na to wpadł, jak pierwszy raz o tym pisałem w internecie nic jeszcze o tym nie było :3
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 17, 2018, 06:26:10 pm »
Dyskutowaliśmy tu o szkolnych masakrach jako o swoistej modzie. Otóż zdaje się, że islamistom udało się wylansować pokrewną modę, którą i inni wariaci podchwycili... (Ta, niestety, dotarła do nas b. szybko.)
https://www.wprost.pl/swiat/10116243/kim-byl-sprawca-tragedii-w-muenster-policja-ujawnia-nowe-fakty.html
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/sprawca-tragicznego-wypadku-w-rzezawie-uslyszal-zarzut-zabojstwa,13103780/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #110 dnia: Września 07, 2018, 11:07:22 pm »
draco, coś dla Ciebie (bo, o ile pomnę, jesteś fan Sapkauskasa ;) ) - Superman zagra Wiedźmina ;):
https://www.cnn.com/2018/09/04/entertainment/henry-cavill-the-witcher/index.html

Jak skomentujesz? Bo Żebrowski odniósł się tak:
https://www.rmf.fm/magazyn/news,18537,nowy-geralt-w-wiedzminie-michal-zebrowski-w-genialny-sposob-komentuje-wybor-produkcji.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #111 dnia: Października 14, 2018, 01:34:13 pm »
powiem tak: ja jeszcze bardziej trzymam kciuki żeby tego nie spierdolił, w ramach przygotowań polecam będąc doskonale i niedbale,
ale na pierwszy rzut oka bogato odzianym przyjechać z jakimś przyjacielem w niedzielę rano do jakiejś małej wsi w Polsce, wejść do baru,
poprosić po angielsku o piwo, na wieść migową o braku mozliwości płacenia kartą podać banknot 200 zł, wziąć resztę, usiąść wśród lokalsów
i głośno rozmawiać ze sobą w obcym języku, potem kupić kolejne dwa browary i spróbować tak robić do momentu w którym się już nie będzie tak już dało robić.

Lem był arcygeniuszem pisarskim, Sapkowski był geniuszem pisarskim i ja też bym był, ale mi szkoda czasu na pisanie.

A w ogóle w sprawie wiedźmina jeszcze.

Sapkowski powinien był pozwać o 60 milionów państwo polskie za to że udostępniało
i udostępnia jego książki w bibliotekach, sam przeczytałem całą jego sagę siedem książek jakoś w tydzień
i nigdy żadnej części nie kupiłem, po drugie ciekawe jest to że książek z których się nic nie pamięta nie warto czytać drugi raz
bo na pewno nie ma w nich nic wartościowego, a ciekawych też nie tylko dlatego że wszystko się z nich pamięta
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #112 dnia: Października 14, 2018, 07:49:30 pm »
ciekawe jest to że książek z których się nic nie pamięta nie warto czytać drugi raz
bo na pewno nie ma w nich nic wartościowego, a ciekawych też nie tylko dlatego że wszystko się z nich pamięta

To jak byś zakwalifikował takie "Trudno być bogiem" Strugackich? Przeczytałem jako dzieciak (znaczy, nastolatek), nie zapamiętałem nic ponad to, że fajne - czyli wartościowe - było i dumasowskie*. Przeczytałem po raz drugi i trzeci w wieku dorosłym i wszystko pamiętam.
Albo - z przeciwnego bieguna - komiksy superbohaterskie TM-Semic. Pamiętam prawie wszystkie (fabuły, postacie drugoplanowe), ale powroty po latach (zresztą bardziej z ciekawości jak je teraz odbiorę, niż dlatego, że mnie jakoś b. ciągnęło) w większości przypadków kończyły się kompletnym rozczarowaniem.
Ew. powieści starwarsowe - z fabuł pamiętam b. mało, zresztą- z b. nielicznymi wyjątkami - robiły wrażenie kompletnej literackiej (jeśli to nie za duże słowo) konfekcji, a jednocześnie podobało mi się jak się w obraz fikcyjnego świata składają (i ten obraz już we mnie utkwił).

* Zresztą podałem przykład jeszcze mało bulwersujący. Miewałem identycznie i z arcydziełami znacznie wyższych lotów - zostawało niejasne wrażenie, że to dobre jest. I każda kolejna lektura okazywała się odkrywaniem tej samej książki po raz kolejny. Takie np. "W poszukiwaniu straconego czasu" - raz czytałem jak zbiór plotek ze sfer wyższych (w znaczeniu niedeprecjonującym, abecadła/alfabety Kisieli i Urbanów mogą się schować), kiedy indziej jako balzacowate panoramy społeczne, to znów skupiając się na samym stylu/języku i smakując, albo dla odmiany odbierając rzecz (LA się ucieszy? ;) ) jako praktyczny wykład corcoranizmo-solipsyzmu wręcz, itd., itp.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2018, 08:01:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #113 dnia: Października 15, 2018, 10:31:22 pm »
zbyt łatwe te pytania, wszystko co wymieniłeś to śmieci
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #114 dnia: Października 15, 2018, 10:32:51 pm »
jedyna dobra rzecz w la recherche du temps perdu to nadklasa unreliable narrator wyniesiona do takiego poziomu że już nikt nigdy jej nie osiągnie, to awykonalne
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #115 dnia: Października 16, 2018, 04:31:45 pm »
wszystko co wymieniłeś to śmieci

W co najmniej dwu wypadkach bym się zasadniczo zgodził, ale jeśli tak, to czemu - najbardziej śmieciowe z nich - komiksy pamiętam (skoro, jak twierdzisz, takie rzeczy się zapomina)? ;)

jedyna dobra rzecz w la recherche du temps perdu to nadklasa unreliable narrator wyniesiona do takiego poziomu że już nikt nigdy jej nie osiągnie

Powiedziałeś jak Franc Fiszer o prostocie kawioru jako dania (pomijam, że różne są kawiory - w wypadku czarnego stanowczo podpisałbym się pod jego słowami, za to biały - niejadalny).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 29, 2018, 12:24:28 pm »
Nie znalazłem nic na forum na ten temat więc korzystając z własnego kącika: śledzicie wyniki gier alpha go ze stockfishem w szachy? Co za czas żeby być żywym..

załączam obrazeczek

« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2018, 12:34:00 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 30, 2018, 05:01:46 pm »
Co tam alpha, wspomniane już było napewno, zaraz ci Q przypomni. Najważniejsze, że Duda wicemistrzem świata jest  :) Dobra wyręczę Q http://forum.lem.pl/index.php?topic=386.2625 gdzie przyznałem się do omyłki pod wpływem  8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2018, 06:42:23 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 06, 2019, 01:11:37 pm »
piękny jest ten wątek, a szczególnie wstęp rozpoczynający się od słów 'Szanowny Panie Stanisławie' z którego można pomyśleć że piszę do Lema na którego pogrzebie sam zresztą byłem, ale proszę o jego usunięcie, założę nowy pod tytułem 'Teoria podstaw funkcjonowania nowego ustroju państwowego' w którym sobie uporządkuję i chyba będę się dalej głowił nad tym jak by tu rozdzielić władzę i prawo żeby miały ręce i nogi w przeciwieństwie do tego jak jes teras, hm
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 08, 2019, 10:32:06 pm »
Piękny. W każdym razie oryginalny. Dlatego może niech sobie zostanie - a Ty się głów gdzie chcesz - może tutaj jakiś fragment opowiadanka? Czuję, że zrobisz konkurencję Dickowi;)

P.S. Możesz edytować swoje posty do 3 godzin.
Idea chyba była taka żeby zachować sens rozmów, wątków, które uległyby destrukcji gdyby każdy usuwał swoje dowolne posty sprzed lat.
Może styknie, że giną linki, zdjęcia, filmy...parę serwisów przez te lata padło...albo nie dotrzymało obietnic.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2019, 10:41:05 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)