Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481459 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #540 dnia: Października 18, 2012, 01:12:04 pm »
Wiesz, zobaczyłem oczami wyobraźni jak Cię duszę w szewskiej pasji, ogłuszywszy znienacka sękatą pałą przy śmietniku na Ursynowie, gdzie czaiłem się dwa dni nim raczyłeś wyjść z wiaderkiem, jak zaczynasz sinieć, jak oczy wychodzą Ci z orbit i jak tuż przed finałem rusza mnie sumienie i Cię puszczam, jak się krztusisz, zaczynasz sapać, jak wracają Ci kolory, i wreszcie, jak niesłyszalnym szeptem, wwiercającym mi się pod czaszkę jak młot pneumatyczny mówisz - strzyżono.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2012, 01:13:50 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #541 dnia: Października 18, 2012, 01:37:39 pm »
O, Panie, prawie się zsikałem ze śmiechu, bo wszystko to zobaczyłem pod swym domem w 3D, audiokwadro i w multikolorze. Hi, hi, hi, hi, hi... Ty to dopiero masz tę Cechę, o której pan AE mawiał, że jest ważniejsza od wiedzy!!!
obity sługa pokorny
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #542 dnia: Października 18, 2012, 03:01:54 pm »
Byłbym Ci - albo Komukolwiek Innemu - naprawdę bardzo wdzięczny za spełnienie mej powtarzanej/wałkowanej prośby. Oto ona:  opisz, proszę, w krótkich żołnierskich słowach, co - KONKRETNIE I PO KOLEI - robi przestępca, chtóren pragnie mnię okraść/oszwabić/okpić/oszukać za pomocą danych z mojego dowodu osobistego (może być skan).
>:( >:( :)
O skanie już pisałam. Teraz dowód materialny:
- Poniedziałek 22 pażdziernika, godzina 12:03 - przestępczy X kradnie dowód osobisty pechowca Y.
- godzina 17:15 tego samego dnia - X w sieciowym sklepie wybiera kino domowe i odpowiedni telewizor (akurat ma taką potrzebę),
- godzina 17:43 pracownik wypisuje mu zlecenie,
- godzina 17:45 X zasiada w foteliku dla klientów pragnących zrealizować swe marzenia za pomocą kredytu.
Podaje dane, których nauczył się z dowodu. Wpłaca około 20% wartości towaru, żeby uzyskać uproszczone procedury kredytowe. Wtedy nikt go nie pyta o PIT, wyciąg z zarobków itd. Sam deklaruje wysokość swoich dochodów (kredytodawca nie ma prawa ich weryfikować) - na piękne oczy.
- godzina 17:58 teraz chwila niepewności - kredytodawca w systemie sprawdza czy Y nie znajduje się na liście dłużników oraz czy dowód nie jest zastrzeżony:)
- godzina 18:14 - weryfikacja przebiegła pomyślnie - prawy Y nie jest na żadnej liście (chodzi o historię kredytową w BIK) i nie zastrzegł dowodu w banku, ni na policji. X składa podpis pod umową kredytową.
- godzina 18:21 X wyjeżdża ze sklepu z towarem, za który zapłacił 20%. Y zostaje z kredytem do spłacenia.
Później ta jedna wizyta w sądzie:)
To się nazywa - szybki kredyt. Uproszczone procedury. Dotyczy banków, które organizują promocje i współpracują z sieciówkami, żeby zgarniać drobne kredyty.
Max dodatkowych wymagań to zaświadczenie o zarobkach. Dla złodzieja to naprawdę nie problem, żeby wyrobić pieczątkę, wypełnić świstek o zarobkach i ją przybić. Kredytodawca - przy szybkim kredycie - nie kontaktuje się z pracodawcą. Zresztą zawsze można podać telefon do kolegi, który potwierdzi, że pracuje tu Y:)

Dlatego ważne jest zastrzeganie zgubionego dowodu.
Rozumiem, że to Mębera nie satysfakcjonuje.
Faktem jest, że statystyki podają skalę udaremnionych prób wyłudzeń - pytanie czy te udaremnione, to te gdzie X został złapany na gorącym uczynku, czy te po bataliach sądowych? Nie wiem. Nie znalazłam statystyki online podającej ile osób spłaca nie swoje zobowiązania. Pewnie dlatego, że zostały one uznane za ich własne:) W przeciwnym razie zasiliłyby statystyki udaremnionych:
Użycie dokumentów cudzych (skradzionych) nie jest takie rzadkie, oto statystyka z roku 2011
109 142 - Liczba zastrzeżonych dokumentów tożsamości w całym 2011 r.
6 841 - Liczba udaremnionych prób wyłudzeń kredytów w całym 2011 r.
510 691 921 zł - Łączna kwota udaremnionych prób wyłudzeń kredytów w całym 2011 r.
32 547 zł Średnia kwota udaremnionych prób wyłudzeń kredytów w całym 2011 r.
25 000 000 zł Kwota największej udaremnionej próby wyłudzenia kredytu w całym 2011 r.


Barrrdzo serdecznie pozdrawiam;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #543 dnia: Października 18, 2012, 03:40:43 pm »
Olu Kochana, odniosę się, z ciekawościa i radością (widzę, jak się postarałaś! dziękuję!), ale teraz akurat mam inne pilniejsze sprawy (muszę pojechać do miasta i odebrać 5 kg podgrzybków, które właśnie wiozą mi z Mazur). Przepraszam.
Staszek
pjes: elektronicznie wypilismy poimiennego, przypominam, ale - jeśli taka Twa wola - wrócę (z żalem) do Panowania/Paniowania...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #544 dnia: Października 18, 2012, 07:14:42 pm »
Wiesz, zobaczyłem oczami wyobraźni jak Cię duszę w szewskiej pasji, ogłuszywszy znienacka sękatą pałą przy śmietniku na Ursynowie, gdzie czaiłem się dwa dni nim raczyłeś wyjść z wiaderkiem, jak zaczynasz sinieć, jak oczy wychodzą Ci z orbit i jak tuż przed finałem rusza mnie sumienie i Cię puszczam, jak się krztusisz, zaczynasz sapać, jak wracają Ci kolory, i wreszcie, jak niesłyszalnym szeptem, wwiercającym mi się pod czaszkę jak młot pneumatyczny mówisz - strzyżono.
Hahaha! Musze sie miec na bacznosci przed Toba. A jak czytalem koncowke, bylem pewien ze na koniec bedzie:  -  ... siedem!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #545 dnia: Października 18, 2012, 08:54:18 pm »
Sęk Ju, jasne że ...siedem
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #546 dnia: Października 18, 2012, 08:56:20 pm »
Faktycznie, dałem ciała, siedem, jasne, że siedem. Jednak się nie zlituję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #547 dnia: Października 18, 2012, 09:02:44 pm »
Nu, Soliejuk...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #548 dnia: Października 18, 2012, 09:07:34 pm »
Co to Soliejuk?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #549 dnia: Października 18, 2012, 09:15:14 pm »
Nu, Soliejuk, Rancza nie oglondacie?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #550 dnia: Października 18, 2012, 09:17:41 pm »
Nigdy w życiu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #551 dnia: Października 18, 2012, 09:49:39 pm »
Obrabiam grzyby, wspomagam się Wędrowniczkiem, i w tej tonacji napiszę  jednym zdaniem to, co od dawna chodzi mi po głowie: prezydent (obecnie BK, lecz każdy) powinien odznaczyć cała tę podlaską filmową bandę z Wiłkowyj solennym państwowym Orderem (Złoty Krzyż Zasługi +) za radości, frasunki, życiowe nauki, inspiracje oraz inne głębokie emocje, wskazówki i przeżycia, które milionom moich Rodaków dał i daje ten niezwykły serial.  Przypuszczam, że na Wyspach główni autorzy za coś takiego zostaliby przez HMTQ uszlachceni (jak szarpidruty Bitlesi lub futbolista Charlton) albo dostali przynajmniej Podwiązkę (wpisz w gugle). To jest wyjątkowo mądry patriotyczny nowoczesny rozumny film. Dixi!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #552 dnia: Października 18, 2012, 09:57:19 pm »
Śmieci nie idziesz wyrzucić?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #553 dnia: Października 18, 2012, 10:05:28 pm »
Dostać w łeb od Ciebie to sama przyjemność, więc - po jeszcze jednym łyku JW - chyba pójdę. Ale jednak miarkuj się, błagam...
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #554 dnia: Października 18, 2012, 10:45:46 pm »
Nie zmiękczaj mnie. Łeb, jak to wynika z Twego dowodu osobistego, masz niezwykle twardy. Lita kość.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).