Autor Wątek: Śmieceniu mówimy nie ;)  (Przeczytany 84029 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 17, 2020, 11:12:52 pm »
Lemowi zdarzało się pisać (i - tym bardziej - czytać) w językach obcych:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1087.msg54611#msg54611
W związku z tym nie sądzę by podpisał się pod obcesową "prośbą" z posta wyżej. Mniemam, LA, że możesz ją więc potraktować z obojętnością na jaką zasługuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2020, 11:32:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 18, 2020, 11:07:20 am »
LA nie przejmuj się proszę, że ktoś ma zły dzień ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 18, 2020, 05:51:31 pm »
Nie przejmuję się :)


@ Pan Stanisław
Cytuj
Tu nie jest Ukraina, Anglia, Rosja ani Niemcy. Tu jest Polska. Pan Lem był Polakiem i jego forum jest po polsku. Proszę, niech Pan szanuje ten zwyczaj, a jeśli Pan już koniecznie MUSI używać obcego języka, to niech Pan dodaje chociaż polską wersję swojego wpisu. Odwołuję się do Pana kultury osobistej.
Cóż, przed Panem otwiera się wachlarz możliwości. Pan może:
- w ogóle nie czytać postów, zawierających obcojęzyczne fragmenty;
- podciągnąć swój angielski;
- wreszcie skorzystać z usług Translatora im. Gugla.

Co się zaś tyczy ostatniego Pańskiego zdania, nie jestem pewien, czy Ktoś, kto wyzywa innych użytkowników od idiotów, niech i w formie zawoalowanej, ma prawo mówić o kulturze osobistej. Dixi ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 18, 2020, 07:16:42 pm »
@ LA
Czy dobrze rozumiem, że Pan sugeruje, że ja "wyzywam Pana od idiotów"?

Gdyby tak było, to musiałbym uznać, że jest Pan urażalski ponurak/smutas, a nie wesoły bystry odessany ukraiński Brat.

Co do Pańskiego wachlarza możliwości, to wydaje mi się, że jeszcze prościej by było, gdyby właściciel lub/i zarządca  forum dali mi do zrozumienia, żebym sobie poszedł, albo po prostu zbanowali chama. Oni są tu gospodarzami domu, nie Pan, i nie moderatorzy-dozorcy z miotłami.

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R. 

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 18, 2020, 07:47:32 pm »
Zdaje się, że wszystkie posty od #1108 począwszy należałoby wydzielić do Wyszalni ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 18, 2020, 11:22:23 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1107.msg83715#msg83715

@ LA
Czy dobrze rozumiem, że Pan sugeruje, że ja "wyzywam Pana od idiotów"?

Gdyby tak było, to musiałbym uznać, że jest Pan urażalski ponurak/smutas, a nie wesoły bystry odessany ukraiński Brat.

Co do Pańskiego wachlarza możliwości, to wydaje mi się, że jeszcze prościej by było, gdyby właściciel lub/i zarządca  forum dali mi do zrozumienia, żebym sobie poszedł, albo po prostu zbanowali chama. Oni są tu gospodarzami domu, nie Pan, i nie moderatorzy-dozorcy z miotłami.

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R. 

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.

Senkiewiczowski pjes II: - Cham chamem - rzekł, budząc się, pan Zagłoba.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2020, 03:23:07 pm wysłana przez olkapolka »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 26, 2020, 05:46:18 pm »
A ja, gdybym był pewnym tutejszym forumowiczem, to bym dawno przeprosił wszystkich, od Admina i skrzata począwszy, i ze wstydem opuścił niniejsze Forum.
Cóż, nikt z nas nie siedzi w cudzej skórze ;).

ps.
wypowiedzi UE

Cieszę się, że jednak zostały przyjęte do wiadomości ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2020, 06:34:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #82 dnia: Października 07, 2020, 04:18:13 pm »
@Nikto

Widzisz... Remuszko zawsze, gdy schodziło na zapalne kwestie jakoś tam zahaczające o Rosję, twierdził, że czeka na wyrok niezawisłego sądu (i jeszcze wybrzydzał - np. coroner's court wypowiadający się w sprawie Litwinienki nie był dlań dość sądowy ;) ), zdarzało mu się też apriorycznie nazywać fejkami wszystko, co mu do linii nie pasowało. W sprawie tu dyskutowanej, natomiast, na sądy się nie ogląda, za to powołuje na dokumenty, fakty, dlatego jest zabawnie (abstrahując od meritum, na poziomie samej remuszkowej metodologii).

(Równie zabawne, acz i trochę smutne zarazem, jest - mówiąc nawiasem - to, że maziek, który dość heroicznie walczył o trzymanie się faktów w niniejszym wątku, na oderwane od faktów wrzutki swojego, przed chwilą nazwanego, kolegi nie reagował już równie stanowczo, choć - przyznać trzeba - jeśli się do nich odnosił, wskazywał ich kontrfaktyczność. No, ale nasz administrator taką ma do owego trollika słabość, że kiedyś mu nawet swoją głowę na tacy podał.)
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 07:37:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #83 dnia: Października 07, 2020, 05:48:42 pm »
Dziękuję za ukierunkowanie. Tak naprawdę to niewiele się przejmuję brakiem absorpcji faktów przez osoby. To jest ich brak, nie mój.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #84 dnia: Października 08, 2020, 08:33:32 pm »
Nie ma za co. Zresztą... Sam widzisz z czym/kim masz do czynienia...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #85 dnia: Października 12, 2020, 12:42:40 am »
Uprzejmie informuję, że jeśli jeszcze raz Q napisze do mnie poza forum - będą to tutaj publikowała. Już to kiedyś obiecywałam i tego dotrzymam.
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2020, 12:47:59 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #86 dnia: Października 12, 2020, 01:11:08 am »
Sam opublikuję.

Remuszko zamieścił właśnie naruszającą Art. 216 § 2 KK wypowiedź na mój temat:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg84739#msg84739

Nie zamierzam sam tego dotykać, ale przepisy o odpowiedzialności administratora portalu za treści bezprawne zapewne znacie?


Skądinąd - b. dobrze, że przyznałaś, iż to otrzymałaś. Ponieważ...
http://www.codozasady.pl/zasady-odpowiedzialnosci-administratora-portalu-internetowego-za-bezprawne-tresci-zamieszczane-przez-uzytkownikow/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #87 dnia: Października 13, 2020, 11:43:55 pm »
PM od Q:
Albo usuniecie w/w wpis i doczekam się publicznych przeprosin (najlepiej połączonej z waszą dymisją), albo pozywam Lem Society (bo to skrzata w pierwszym rzędzie wkopujecie tolerując chamstwo, nie siebie).
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #88 dnia: Października 13, 2020, 11:49:32 pm »
Cieszę się, że odebrałaś wiadomość, i jesteś świadoma konsekwencji.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #89 dnia: Października 13, 2020, 11:50:12 pm »
Cieszy mnie Twoja radość:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)