Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424823 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 22, 2015, 04:48:29 pm »
Ni ma sa tso. Tylko czy, wobec tego, cytat w artykule nie powinien być skorygowany, gwoli uniknięcia faktu prasowego?

(No, chyba, że kto wygrzebie faktycznie wersję czteropytaniową...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 22, 2015, 08:53:47 pm »
To jest (ponoć) felieton, czyli litentia  nie publicistica, lecz jakby (marna) poetica :-)
VOJGM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 25, 2015, 04:29:43 pm »
Ja tam bym poprawił, ale rób Pan jak chcesz. Nie będę świnia i w commentach nie podam prawidłowego cytatu na złość (choć klawiatura świerzbi ;)).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 26, 2015, 06:54:36 pm »
@Nexus6 & @ Terminus:

Ponoć Panowie siedzą na Wyspach (Fog on/over the Channel - Continent Cut Off!), to bardzo proszę o łaskawe, lecz w miarę możności pilne wyjaśnienie, skąd w Anglii (England) wzięło się polskie słowo "Anglia", a wiem, że jako żywo egzystuje, bo miałem w ręku Forda Anglię, nie żadnego  Forda England.

Pozdrawiam Rodaków serdecznie, z respektem i odgórną wdzięcvznością :-)
VOJGM

pjes: samodzielnie doszedłem, że ta nazwa jest nie z Polski, lecz ze średniowiecznej łaciny, ale czy to być może???
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 26, 2015, 09:34:13 pm »
Ja wprawdzie na wyspach Bergamuta, ale...
http://en.wikipedia.org/wiki/Anglia
Zapewne od tych;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anglowie
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 26, 2015, 11:29:14 pm »
Jak najbardziej Anglia jest nazwa stosowana powszechnie w UK, ale nie znaczy polskiej Anglii (England), tylko bardziej rejon UK. Tu wlasnie gdzie ja mieszkam, to jest East Anglia. Czesto jest w nazwie firm i instytucji z rejonu: Anglia Security, Anglia Ltd, Anglia Ruskin University, Univ of East Anglia, West Anglia College etc.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 26, 2015, 11:52:01 pm »
Dzięki!
A jak to się wymawia?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 27, 2015, 12:13:03 am »
Dokladnie jak po polsku

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 31, 2015, 11:52:06 pm »
@ N6: Dzięki.
Teraz uprzejme pytanie: czy w poniższym nie ma jakowegoś grubego błędu? Bo chciałbym to jutro dać do druku.
Z góry serdecznie dziękuję :-)
VOJGM

W łatwych wyborach liczenie ręczne jest tańsze, łatwiejsze, pewniejsze i szybsze od liczenia informatycznego.
Rachuba w zakresie trzydziestu milionów to proste zadanie dla gimnazjalisty.
Przyjmijmy – dla prostoty – takie zaokrąglone założenia ogólnopolskie: liczba wyborców – 30 000 000, liczba kandydatów na prezydenta – 10, frekwencja wyborcza – 50%, liczba komisji wyborczych najniższego szczebla (obwodowych) – 10 000.
Wychodzi, że liczba głosów do obliczenia w jednej komisji – 1500. Trzeba te 1500 kart wyjąć z urny i rozłożyć – wedle postawionych krzyżyków – na dziesięć kupek oraz starannie każdą z nich przeliczyć. Według przedwyborczych sondaży, otrzymamy na przykład takie dziesięć liczb (z drugą turą): 700, 400, 100, 60, 50, 50, 40, 30, 30, 20, 20, albo takie dziesięć liczb (bez drugiej tury): 751, 349, 100, 60, 50, 50, 40, 30, 30, 20, 20. Ile czasu zajmie komisji taka arytmetyka?  Z moich doświadczeń z gimnazjalistami wynika, że najwyżej 2-3 godziny. Mamy północ z niedzieli na poniedziałek.
Nie wiem, jak to jest w ordynacji wyborczej, lecz przyjmijmy na użytek tej zabawy, że między krajową Centralą a lokalnym Obwodem istnieje jeszcze terytorialny Pośrednik. Niech tych pośredników będzie stu dla całej Polski. Wtedy każda taka Pośrednia Komisja Wyborcza otrzyma do podsumowania sto protokołów ze „swoich” komisji obwodowych. Ręczne zsumowanie stu protokołów wraz z sumienną kontrolą wyników niech pochłonie drugie tyle czasu. Mamy trzecią nad ranem.
 Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, więc – doliczywszy jeszcze godzinę na transport między Obwodem a Pośrednikiem oraz drugą godzinę na transport między Pośrednikiem a Centralą – przyjmijmy, że trochę niewyspana Państwowa Komisja Wyborcza przystępuje bladym świtem do sumowania tych stu pośrednich protokołów. Oznacza to, że rezultaty ogólnokrajowe dla całej Polski dostajemy po kolejnych trzech godzinach dodawania i odejmowania. Teraz pora na spokojną toaletę, śniadanie i kawę. W samo południe, w poniedziałek 11 maja 2015, odprężona PKW podaje dziennikarzom do mikrofonów i kamer oficjalne rezultaty belwederskiej elekcji.
Że to niemożliwe? A niby dlaczego?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 01, 2015, 08:51:07 am »
Oczywiście, że niemożliwe i wynika to wprost z Twoich wyliczanek. Mianowicie w ogóle nie uwzględniłeś czasu na fałszerstwa wyborcze. Po jego uwzględnieniu to nie wyjdzie!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 23, 2015, 10:06:45 pm »
Ludzie, a zwłaszcza druhowie, odwiedzają się wzajem. Czy Mistrz bywał na kolacjach (obiadkach, podwieczorkach, herbatkach) u kogokolwiek? Pytam z czystej ciekawości :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 23, 2015, 11:03:03 pm »
Znaczy się pytasz, czy Lem był u mnie w gościach, względnie odwrotnie? Niestety nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 23, 2015, 11:18:26 pm »
Nie znaczysię. Pytam: Czy Mistrz bywał na kolacjach (obiadkach, podwieczorkach, herbatkach) u kogokolwiek? Jeśli ewętualność "kogokolwiek" = "Maziek" uraziła Cię, to przepraszam.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 24, 2015, 01:07:02 pm »
Ob. Remuszko, niedługo w myśleniu predykcyjnym, kogo ewentualnie i jak Wasze słowa mogły urazić, dojdziecie do punktu, w którym będziecie musieli przestać pisać, a może nawet i myśleć :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 05, 2015, 07:01:54 pm »
Dlaczego umięśnione szablozębate rekiny-błyskawice nie polują na nieruchawe tłuste bezzębne wieloryby?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )