Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481279 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Fakty medialne
« dnia: Lipca 06, 2010, 10:39:57 am »
A mapę kolejnictwa po II wojnie światowej Pan widziałeś?
S.R.

maziek - powyższe pytanie odnosiło się do map z wynikami wyborów Prezydenta RP w 2010 roku zestawionej z mapą zaborów Polski z wątku Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem.
Żeby nie było trudno czytać poniżej wstawię tamten post.



Generalnie ściana wschodnia za Kaczyńskim z małymi wyjątkami (u mnie w Chełmie wygrał Komor, ale w zasadzie nie wiem jak, w Lublinie przepadł) a w Hajnówce, mocno wschodniej stronie Cimoszko zapromieniował i wygrał Komor.

P.S. o - nie mogłem tego znaleźć. Wszystko widać :) .


P.S.2 - a to mapa zaboru rosyjskiego :) .

« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 07:36:46 pm wysłana przez maziek »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2010, 11:05:05 am »
W sumie na miejscu J.K zamiast sprzeciwiać się landyzacji stalbym się jej zwolennikiem. (Z tym, że oczywiście trzebaby to inaczej nazwać, nie landyzacją, a np. uwolnieniem choć skrawka Polski od Układu ;). Więc land nazywać by się mógł np. Wolna Polska lub Wielka Polska, w skrócie W-olska ;).) Zwrócenie Ziem Zachodnich pani Steinbach też stanowiłoby pewne rozwiązanie ;).

(Aha: z tym Cimoszką to b. ciekawe, rzadko który polityk jest prorokiem we własnej okolicy. Co by o nim nie gadać, i jakich przodków mu nie wyciągać*, wniosek stąd, że byłby dobrym gospodarzem, gdyby nie primadonnił.)

Tyle wniosków z patrzenia na mapy ;).

ps. a'propos niepokojących podziałów: elekt doczekał się już u PiSowskich radykałów przezwiska KomoRUSKI (wytykają mu też, z lubością, coś takiego)...


* przodkowie nie robią na mnie zresztą (o czym już wspominałem) większego wrażnenia - jak dobrze pogrzebać w historii wszyscy mamy jakieś podejrzane - czy wręcz zbrodnicze - indywidua na gałęziach drzewa genealogicznego; o prawdopodobnym pochodzeniu od kanibali już nie wspomnę...
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 04:20:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2010, 11:17:44 am »
Mapa linii kolejowych w 1918 (i gdzieś do końca lat 70-tych):


Mapa linii kolejowych po pierestrojce czyli dziś ;)


A to najlepsze:
Mapa dzika. Gdzie ciemno - dzika więcej ;) . Dziki wolą Komora :) (i uwielbiają Cimoszkę :) ) .


Wszystko z tej, fajnej strony:
http://bezgranica.blog.onet.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 11:19:18 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2010, 07:18:27 pm »
Cytuj
elekt doczekał się już u PiSowskich radykałów przezwiska KomoRUSKI
Nie jestem radykałem. Ani nawet pisowcem.
Ale jestem prawie pewien, że przedwczoraj,
 na Kremlu, strzeliły korki od szampana.
Bo, że chłopcy w byłego WSI ,to jestem w pełni pewien. Oświadczył to osobiście gen. Dukaczewski, ostatni szef tej drużby.
cytuję z wywiadu, sprzed ~2 tygodni -  "Jeżeli wygra Komorowski, otworzę szampana".
 :)
O, znalazłem linka
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/264390,dukaczewski-otworze-szampana-gdy-komorowski-wygra,id,t.html#material_3
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 08:15:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 07, 2010, 02:29:18 am »
Dukaczewski, prawie jak Czempinski w razwiedce praktycznie od urodzenia. ;D
Ludzie albo nie zauwazaja, albo zapominaja, ze wiekszosc politykow to tylko figuranci (nie tylko w Polsce), wiec duuzo wazniejsze niz to co mowia w swoich kampaniach (gruszki na wierzbie, komunaly etc.) jest to, kto za nimi stoi i kto ich finansuje (co na to samo wychodzi).
Maly przyklad powiazan finansowych (jak ktos chce sie upewnic niech sobie sprawdzi, to latwe): Instytut Studiów Strategicznych, zalozony przez Bogdana Klicha, prowadzony przez niego, a teraz zdaje sie przez jego zone, jest praktycznie calkowicie sponsorowany przez rzad niemiecki i niemieckie organizacje, finansowane przez rzad niemiecki. Polski minister obrony narodowej, ku**a go mac! Toz to szopka. Tak tez bylo z Unia Wolnosci, czyli praszczurem PO. Nieprawdopodobna naiwnoscia byloby sadzenie, ze rzad niemiecki finansuje ot tak sobie, dla kaprysu sily polityczne w osciennym kraju, bez realizacji konkretnych, niemieckich rzecz jasna interesow, na ogol sprzecznych z polskimi. A teraz slysze, ze Komorowski chce wyprowadzic Polske z NATO?! :o  Follow the white rabbit, a zobaczysz jak gleboko siega krolicza nora. Podazaj za przeplywem pieniadza, a zobaczysz who is who.
Liv, ur the man, coraz bardziej Cie cenie!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2010, 11:32:19 am »
Po czym poznać, że "większość polityków to figuranci"? Czy tę tezę można jakoś rzetelnie zweryfikować, i to przy pomocy dostępnej "aparatury pomiarowej" oraz powszechnie przyjętych kryteriów?
Byłbym też wdzięczny za odrobinę konkretów na temat tego ISS :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2010, 12:33:24 pm »
Cytuj
Po czym poznać, że "większość polityków to figuranci"?
A nie wystarczy na nich popatrzeć?
A dla pewności rozebrać logicznie to, co i  jak mówią?
Od razu widać alternatywę.
Albo rządzą nami idioci. W takim razie dlaczego wszystko jakoś się kręci?
Albo... ;)
Rzetelniejsze informacje można znaleźć ,jak się chce poszukać.
Np. tu.
http://tygodnik.onet.pl/30,0,31181,2,artykul.html
Przyzwoita gazeta, przyzwoity autor. Dlatego opis nazbyt delikatny.
Ale tu chodzi o esencję.
Dlatego też sądzę, że wolność internetową, jest sprawą chwilową.
Nie wiem, czy muszę to dodawać.
Ale dodam.
Wasze wybory polityczne nie są dla mnie istotne. Lubię was niezależnie od nich, bo wszyscy tu cenimy Lema.
 I nie tylko za to.
Świat polityki dawno zostawiłem za sobą. A to co piszę, piszę od niechcenia. Chwilowo, na nic poważniejszego mnie nie stać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 01:36:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2010, 12:58:11 pm »
Niniejszym zakładam w HajtParku wątek, którego treść (mam nadzieję) będzie adekwatna do tytułu. Byłoby to dobre miejsce dla kontynuowania dyskusji, w którą właśnie zaczyna się przeradzać wątek wyborczy ("Jak głosowałby Stanisław Lem"). Myślę, notabene, że sam Mistrz chętnie przyjąłby - jako urodzony sceptyk i racjonalista - specjalny patronat nad niniejszym wątkiem :-)
Pojęcie faktu medialnego wprowadził do języka polskiej polityki, ś.p. pan profesor Bronisław Geremek, co widziałem i słyszałem na własne oczy i uszy, jeśli mnie pamięć nie myli - na samym początku lat dziewięćdziesiątych ("fakt prasowy").
[Wikipedia wymienia w tym miejscu faktoid Normana Mailera z lat siedemdziesiątych i przytacza definicyjnie śliczną frazę "Washington Post": something that looks like a fact, could be a fact, but in fact is not a fact.]
Dla mnie typowymi faktami prasowymi są na przykład różne pełne zgrozy "opowieści smoleńskie", z najnowszą o Jaku-40 włącznie (patrz także: http://wyborcza.pl/1,75478,8109072,Pomyslelismy__Co_bedzie_z_tupolewem_.html)
albo zamiar wyjścia Polski z NATO ogłoszony ponoć przez urzędującego ministra obrony RP.
Serdecznie zapraszam!
Stanisław Remuszko   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2010, 06:28:41 pm »
No jak myślałem, że Pana nie polubię, to widzę, że jednak jestem w stanie ;). Tylko "fakty prasowe" chętnie zobaczyłbym w szerszym kontekście niż tylko polityczne, bo plaga ta dotyczy praktycznie każdej dziedziny. (Artykuły "popularnonaukowe" bywają chyba nawet najbardziej przekłamane merytoryczne, gadaliśmy o tym na Forum raz czy drugi.)

Ale skoro póki co Smoleńsk międlimy (w sprawie pirxowato się zrobiło, te "opowieści starych pilotów"), to dwie tzw. nówki:
http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article640406/Sledczy_pytaja_o_sztuczne_mgle_w_Smolensku.html
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-odczytano-kolejne-fragmenty-czarnych-skrzynek-tu-154m,nId,287242
(Ta informacja z "Dziennika" - zwanego też czasem "Der Dziennikiem" ;) dla niepoznaki - jeśli się potwierdzi, jest nawet sensowna. Skoro sprawa budzi takie emocje trzeba ją rozwiązać raz na zawsze.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2010, 07:45:48 pm »
@ Q: zaszczycony...
Ale dziś raczej nic nie napiszę, bo mam gości, no i jest mecz! Obstawiam Niemców, różnica co najmniej dwubramkowa!!!
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 07, 2010, 11:25:10 pm »
No cóż. Pierwsza hipoteza (bardziej prawdopodobna): nie znam się.
A druga: to dzisiaj była jakaś zupełnie inna drużyna, ci Niemcy...
Hiszpanie wygrali zasłużenie. Ale siurpryza!
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 08, 2010, 05:05:43 am »
Nie wiem, czy muszę to dodawać.
Ale dodam.
Wasze wybory polityczne nie są dla mnie istotne. Lubię was niezależnie od nich, bo wszyscy tu cenimy Lema.
 I nie tylko za to.

Widzisz liv i to jest piękne, że najpierw jesteśmy ludźmi (a co, raz może to zabrzmieć dumnie nawet mnie ;)), potem lemomaniakami, a zwolennikami tych czy innych opcji na samiuśkim końcu :). Znaczy, jesteśmy normalni.

A teraz ad meritum.

@NEX, liv

Przyznam, że był moment w którym pociągała mnie wizja zbudowania radykalnie nowej Polski wolnej od obciążeń systemu minonego, tylko potem doszedłem do wniosku, że tak się nie da. Rzeczywistość nie nagina się do tego co wydaje się nam moralne tylko dlatego, że tak bardzo chcemy. PRL była systemem niemoralnym i na krwi ją zbudowano, zatem unieważniamy PRL? Ok, tylko rządy Normanów w Anglii też budowane były przemocą (dzięki czemu Robin Hood miał się przeciw czemu buntować ;)). Czyli co - wysadzamy potomków Normanów z bezczelnie zajętej przez ich przodków ziemi i odsyłamy ciupasem do Normandii? Ale w tej Normandii to oni osiedli jako potomkowie Wikingów? To co? Wyrzucić ich do Skandynawii? Albo takie Ameryki... Podbijali je konkwistadorzy i korsarze, znaczy bractwo krwawe i podejrzane... Cortez był świnia, czyli w Meksyku mamy restytuować Imperium Azteckie? Ale Aztecy znów ofiary z ludzi składali... Niech ich potomkowie teraz odszkodowanie płacą. Najlepiej - jak to Aztecy - krwią.
(Owszem, nieco szydzę ale chodzi mi po prostu o to, że nie wszystko i nie zawsze da się "odkręcić". Nie wszystko też "odkręcać" ma sens.)

Teraz powiązania niejawne i razwiedka. Autor tekstu w "TP" ma zapewne sporo racji (w szczegółach może sie mylić, zasady chyba generalnie wychwycił dobrze), tylko problem jest taki, że system powiązań niejawnych istnieje wszędzie; na Zachodzie np. mamy choćby bractwa studenckie - te wszystkie Alpha Kappa..., kluby gentlemanów, wreszcie - podnoszące u nas niektórym ciśnienie - loże masońskie; do takich organizacji dochodzą powiązania banalniejsze - na tle pracy/interesów, wspólnoty zainteresowań, więzów rodzinnych (np. moim miasteczkiem rządziły od paru wieków te same pospokrewniane ze sobą rodziny, m.in. moja; barwy polityczne robiły za rzecz wtórną), przyjaźni ze studiów, szkoły czy wojska, przeżytych romansów. Polityka czy biznes wolne od zasady, że ten zna tamtego są być może szlachetną utopią, ale utopią.

Mówimy jednak o powiązaniach dość niesamowitych, bo nie dość, że w grę wchodzą tzw. Służby, to jeszcze służby, które Ruskie kształcili. Pięknie, jednak generalicja II RP składała się ze szkolonych w Moskwie ew. Petersburgu i we Widniu. Pytaniem nie jest tylko kto kogo szkolił (bin Ladena ponoć szkolili Amerykanie), ale i to jak się potem szkolony zachowa. Założenie zaś, że każdy jest dozgonnie lojalny wobec swych pierwszych mocodawców jest może na swój sposób szlachetne, ale z realizmem nie ma nic wspólnego*. (I nie mówię tego bynajmniej jako bezkrytyczny obronca WSI, bo zdaje się, że pewne sprawy posuwały się tam jednak za daleko; tyle, że nie był to tylko problem samej WSI, oczekiwań polityków też.)

A'propos zapotrzebowania polityków - przyjmując, że te wszystkie rewelacje o dziadku Tuska, pochodzeniu Komorowskiego od Ksawerego Branickiego i tym jakoby ojciec Palikota był szmalcownikiem, są prawdą to pojawianie się takich żmudnie wygrzebanych informacji jakby na zawołanie potrzeb politycznych PiSu, oznacza, że i PiS ma swoją razwiedkę odziedziczoną po PRLu. Sądzić można, że jakiś odłam moczarstwa. Zresztą jeśli informacji nikt nie wygrzebał, a - co prawdopodobniejsze - ordynarnie zmyślił w celu rozgłoszenia, to nadal to Mieciem M. pachnie...

Dalej: sama katastrofa smoleńska. Przyjmijmy na chwilkę, że teorie spiskowe mają racje i był to perfidny putinowski zamach. Jeśli tak, to pytanie jaki ma sens krzyczeć o tym? Mamy porywać się na Rosję? Lepiej już chyba wynająć jakichś Amerykanów, albo choćby nie-rosyjskich ex-tzw.afgańców żeby dla odmiany pomajstrowali przy którymś z pojazdów Putina niż krzyczeć o tym głośno, bo bezsilny krzyk wrażenia w polityce nie robi. Ponadto: jeśli to był zamach a prezydent z opcji żyjącej i tak w atmosferze walki i zagrożenia, dał się przyłapać z opuszczonymi spodniami, to tylko fakt, że o zmarłych nie należy źle powoduje, że nie powiem jak ocenia się w kategoriach realpolitik kogoś kto porywa się na silniejszego nie mając atutów w garści, ani nie umiejąc zadbać o własny kontrprzodek. Polityka nie polega na byciu znakiem sprzeciwu, polega na skutecznym działaniu. Władysław Warneńczyk zginął tragicznie, nie jest jednak bohaterem narodowym. Dlaczego? Bo dał wrobić się w niepotrzebną awanturę, w której stracił życie. Teorie spiskowe odrzucają mnie więc i z tej przyczyny, że nie chcę jednak zakładać, że kulturę polityczna mamy dziś nie lepszą niż w czasach najstarszego syna Jagiełły.

Uff, wyrzuciłem to z siebie i mogę już o polityce nie gadać ;).


* że Mickiewiczem pojadę:

"Asesor, niegdyś cara, dziś Napoleona Wierny sługa; żandarmów oddział miał w komendzie"

jak widać ani zmiany "szefowstwa", któremu służą przedstawiciele resortów siłowych  nie są niczym nowym, ani koniunkturalizm polityczny, nie jest też niczym nowym dość szeroka akceptacja tego stanu (a przynajmniej obojętne przyzwolenie nań)
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2010, 11:22:15 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 08, 2010, 12:44:04 pm »
Jeszcze jedno podstawowe pytanie spiskowe ;) (w nowym poście, bo nie starczyło już miejsca na doedytowanie): w czyim interesie jest przekonanie Polaków (w tym polskich politykow), że władze rosyjskie mogą bezkarnie zrobić z polskim prezydentem co chcą?

Na miejscu każdego solidnego KGBisty ;), znaczy FSBowca, nawet gdyby w Smoleńsku miała miejsce najzwyklejsza katastrofa celowo siałbym plotki o zamachu (właśnie plotki - dowodów winy nie ma, a strach zostaje).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 08, 2010, 07:51:55 pm »
Na miejscu każdego solidnego KGBisty ;), znaczy FSBowca, nawet gdyby w Smoleńsku miała miejsce najzwyklejsza katastrofa celowo siałbym plotki o zamachu (właśnie plotki - dowodów winy nie ma, a strach zostaje).

tylko że ten strach to woda na młyn Kaczyńskiego i PiS. a lepiej wykorzystać swoje możliwości można z reguły, gdy się o nich nie rozpowiada na prawo  i lewo.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 08, 2010, 10:41:15 pm »
No dobra, nauki kosztują. Właśnie straciłem na flaszkę. Znaczy się tyle, ile za flaszkę  się należy. Taką porządną czyściochę. Czyli 20-parę złociszy.

Na tej stronie zapłaciłem za raport KRS. Chciałem dotrzeć do prawdy i prześwietlić INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH Klicha. Niestety świetnie się maskują. Jest co prawda w tym raporcie dział "powiązania kapitałowe" ale psubraty wiążą się dla przykrywki jedynie z mało znacznymi polaczkami. Uznałem bowiem, że wiadomości z wiki są mniej wartościowe niż z KRS... No cóż, teraz będę sączył cienkusz z tegorocznych zgniłych jabłek, nim jeszcze porządnie zacznie fermentować.

BARAŃSKI, ANDRZEJ  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
31.08.2001   HERBEWO INTERNATIONAL S.A.   Powołano   Zarząd   PREZES   
11.02.2002   HERBEWO HERLICZKA-BEŁDOWSKI-WOŁOSZYŃSKI S.A.   Powołano   Zarząd   PREZES   
11.02.2002   HERBEWO HERLICZKA-BEŁDOWSKI-WOŁOSZYŃSKI S.A.   Został   Akcjonarjusze      
17.09.2002   HERBEWO CITY S.A.   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
02.07.2003   KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO PRZEMYSŁOWE   Powołano   Zarząd   WICEPREZES   
12.04.2006   HERBEWO HERLICZKA-BEŁDOWSKI-WOŁOSZYŃSKI S.A.   Usunięto   Akcjonarjusze      
19.02.2007   INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH   Powołano   Zarząd   CZŁONEK ZARZĄDU   
19.08.2009   KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO PRZEMYSŁOWE   Odwołano   Zarząd   CZŁONEK   
19.08.2009   KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO PRZEMYSŁOWE   Powołano   Rada nadzorcza      
15.10.2009   PRZEDSIĘBIORSTWO MIRKOWSKIE S.A.   Powołano   Zarząd   CZŁONEK ZARZĄDU   
 
 
GARWOLIŃSKA SKĄPSKA, GRAŻYNA  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
30.09.2005   INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH   Powołano   Zarząd   CZŁONEK   
 
 
GIZBERT STUDNICKI, PAWEŁ  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
12.11.2001   STALEXPORT AUTOSTRADA ŚLĄSKA S.A. W LIKWIDACJI   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
31.01.2002   POWSZECHNE TOWARZYSTWO EMERYTALNE KREDYT BANKU S.A. W LIKWIDACJI   Powołano   Rada nadzorcza      
27.06.2002   STALEXPORT AUTOSTRADA ŚLĄSKA S.A. W LIKWIDACJI   Odwołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
31.12.2003   SPCG SP. Z O.O. W LIKWIDACJI   Powołano   Zarząd   WICEPREZES ZARZĄDU   
31.12.2003   SPCG SP. Z O.O. W LIKWIDACJI   Został   Udziałowcy      10   5 000
04.11.2004   POWSZECHNE TOWARZYSTWO EMERYTALNE KREDYT BANKU S.A. W LIKWIDACJI   Odwołano   Rada nadzorcza      
30.09.2005   INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH   Powołano   Zarząd   CZŁONEK   
18.10.2005   POLSKIE TOWARZYSTWO INFORMATYCZNE   Powołano   Zarząd   CZŁONEK   
10.05.2007   TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ MUZEUM CZARTORYSKICH   Powołano   Zarząd   CZŁONEK   
10.05.2007   TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ MUZEUM CZARTORYSKICH   Nowy   ZALOZ      
22.06.2007   SPCG SP. Z O.O. W LIKWIDACJI   Usunięto   Udziałowcy      10   5 000
26.11.2007   SPCG SP. Z O.O. W LIKWIDACJI   Odwołano   Zarząd   WICEPREZES ZARZĄDU   
18.01.2008   POLSKIE TOWARZYSTWO INFORMATYCZNE   Odwołano   Zarząd   CZŁONEK   
26.02.2008   INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH   Odwołano   Zarząd   CZŁONEK   
24.02.2009   ROTARY KLUB KRAKÓW WYSPIAŃSKI   Odwołano   Rada nadzorcza      
 
 
KLICH, JACEK  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
13.05.2002   "EUROPAPIER-IMPAP" SP. Z O.O.   Powołano   Rada nadzorcza      
26.11.2003   "EUROPAPIER-IMPAP" SP. Z O.O.   Odwołano   Rada nadzorcza      
22.07.2008   ZDROWIE I ZARZĄDZANIE SP. Z O.O.   Powołano   Rada nadzorcza      
 
 
MACH, ZDZISŁAW KAZIMIERZ  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
28.09.2004   STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KIOTO W KRAKOWIE   Powołano   Zarząd   CZŁONEK 7AR7ĄDU   
30.09.2005   INSTYTUT STUDIÓW STRATEGICZNYCH   Powołano   Zarząd   CZŁONEK   
 
 
MICHALSKI, JACEK MARIA  
Data   Firma   Rodzaj zdarzenia   Dotyczy   Stanowisko/Funkcja
26.04.2001   DRUKARNIA WYDAWNICZA IM W.L. ANCZYCA S.A.   Powołano   Rada nadzorcza      
22.05.2001   BUMA S.A.   Powołano   Rada nadzorcza      
23.06.2001   BUMATECH S.A.   Powołano   Rada nadzorcza      
09.07.2001   BUMA S.A.   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
13.07.2001   BUMA REBUD SP. Z O.O.   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
30.07.2001   KAMPOLEONE BIS S.A.   Powołano   Rada nadzorcza      
13.09.2001   BAZA DEVELOPMENT SP. Z O.O.   Powołano   Rada nadzorcza      
21.09.2001   BUMA S.A.   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
21.09.2001   BUMA S.A.   Odwołano   Rada nadzorcza      
21.09.2001   BUMA S.A.   Odwołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
24.09.2001   BUMA REBUD SP. Z O.O.   Odwołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
03.10.2001   KAMPOLEONE BIS S.A.   Odwołano   Rada nadzorcza      
09.10.2001   DRUKARNIA WYDAWNICZA IM W.L. ANCZYCA S.A.   Odwołano   Rada nadzorcza      
19.08.2002   BUMA S.A.   Powołano   Rada nadzorcza      
20.08.2002   BUMA S.A.   Odwołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
20.09.2002   BAZA DEVELOPMENT SP. Z O.O.   Odwołano   Rada nadzorcza      
07.03.2003   SPACE-LOKUM SP. Z O.O.   Powołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
07.03.2003   SPACE-LOKUM SP. Z O.O.   Został   Udziałowcy      99   49 500
18.03.2003   ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY POLIGRAFIA SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA   Został   Wspólnicy      
27.06.2003   "DK - DEVELOPMENT SP. Z O.O."   Został   Udziałowcy      304   152 000
27.06.2003   "DK - DEVELOPMENT SP. Z O.O."   Udzielono   Prokurenci      
19.08.2003   BUMATECH S.A.   Odwołano   Rada nadzorcza      
01.06.2004   SPACE-LOKUM SP. Z O.O.   Odwołano   Zarząd   PREZES ZARZĄDU   
09.06.2004   FUNDACJA "BUDOWANIE BEZ GRANIC"   Powołano   Rada nadzorcza      
02.11.2004   "DK - DEVELOPMENT SP. Z O.O."   Usunięto   Udziałowcy      304   152 000
02.11.2004   "DK - DEVELOPMENT SP. Z O.O."   Odwołano   Prokurenci      
08.08.2005   KAMPOLEONE BIS S.A.   Został   Akcjonarjusze      
25.10.2005   SPACE-LOKUM SP. Z O.O.   Zmiana (Udziały)   Udziałowcy      185   92 500
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).