Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399625 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #165 dnia: Lutego 21, 2014, 05:06:20 pm »
...nagranie, które utwierdza mnie (wraz z politycznymi okolicami) w wieloletnim już przekonaniu, że pan Radosław Sikorski będzie - ewentualnie po II kadencji pana Komorowskiego - następnym przezydentem mojego państwa:
http://www.itv.com/news/update/2014-02-21/polish-minister-tells-protest-leader-you-will-all-be-dead/
vosbm
pjes: przy okazji odnotowuję niezwykłą powściągliwość Rosji wobec ukraińskiego kryzysu (przynajmniej w planie działań publicznie i dyplomatycznie widocznych). 
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2014, 09:54:28 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #166 dnia: Lutego 22, 2014, 02:12:34 am »
...nagranie, które utwierdza mnie (wraz z politycznymi okolicami) w wieloletnim już przekonaniu, że pan Radosław Sikorski będzie - ewentualnie po II kadencji pana Komorowskiego - następnym przezydentem mojego państwa:
http://www.itv.com/news/update/2014-02-21/polish-minister-tells-protest-leader-you-will-all-be-dead/
vosbm
Może od razu na Putina postawisz?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #167 dnia: Lutego 22, 2014, 11:26:35 am »
Może od razu na Putina postawisz?

Wypadliście z rytmu Eustachy. Teraz obowiązuje narracja "klaszczemy sobie nawzajem" i "po Janukowyczu może przyjść kolej na Putina"... Kiedyście ostatnio czytali dyspozycje Centrali?

(A ogólnie to trzy posty - od #2351 począwszy - powinny trafić gdzieś do Hejtparku ;) w świetle regulaminu Forum  ::).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #168 dnia: Lutego 22, 2014, 01:16:58 pm »
Q ma rację z tym przeniesieniem (serio). Morze do żezi?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #169 dnia: Lutego 23, 2014, 09:12:41 pm »
Żeźby, jeśli jórz (albo jósz).

A ja sobie pomyślałem, jak to wspaniale, że my mieliśmy Okrągły Stół a nie Majdan z 70-cioma zabitymi... Chociaż u nas władzę oddawał partyjny beton, a na Ukrainie demokratycznie wybrany prezydent i rząd. Wychodzi, że nasz partyjny beton był bardziej demokratyczny w 1989 niż demokracja na Ukrainie w 2014.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #170 dnia: Lutego 23, 2014, 09:37:00 pm »
Byliśmi świadkami [transmisja na żywo, z merytorycznym wspomaganiem USA, UE, Tuska i polskich mediów (z TVP w szczególności)] zamachu stanu na Ukrainie. Połamania prawa, prawdy i logiki. Widać tak to się dziś rob (postęp demokratyczno-technologiczny). Dla mnie to bardzo smutne. Dopiero zobaczymy, co dalej. Na mój rozum, jeszcze może być wszystko.
vosbm
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3661
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3677
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #171 dnia: Lutego 23, 2014, 09:57:57 pm »
Dobrze piszesz (chyba się starzeję). Miałem dziś kilka godzin na myślenie bo prowadziłem i doszedłem do wniosku, że największą różnicą między rokiem 80-tym w Polsce (i w mniejszym stopniu 89) a  Ukrainą teraz było nasze poczucie jedności mimo wszystko. Co prawda szczypior byłem, ale tak to pamiętam, że w 80-tym było klarowne my-oni, my to byliśmy wszyscy i nikt nikomu na przodków nie patrzył. Teraz na Ukrainie jest wiele sił odśrodkowych, niektórych się boję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #172 dnia: Lutego 23, 2014, 10:33:02 pm »
1. Co powinna robić policja strzegąca Sejmu (Kancelarii Premiera, Kancelarii Prezydenta etc.), gdy do takiego gmachu pokojowo (przy pomocy koktajli Mołotowa oraz bruku) usiłuje wejść tłum?
2. W myśl polskiej konstytucji, prezydenta RP może złożyć z urzędu Sejm, ale tylko ze względu na stan zdrowia. Może ukraińska konstytucja stanowi inaczej, lecz wątpię. Sejm może oczywiście przegłosować wszystko (łącznie ze Słońcem wokół Ziemi), ale, by tak rzec, pozakonstytucyjnie (wbrew konstytucji). Uchwała Sejmu, stanowiąca dziś, że Komuch Ruski jest chory psychicznie, (ponieważ broniąca dostępu do Sejmu policja w końcu użyła broni)ł, byłaby jednak dla mnie nic nie warta.
3. W roku 1980/81 oraz w roku 1989 MY mieliśmy wielkie poczucie jedności i solidarności wobec ONYCH (tak uważam), lecz nie mieliśmy ani trochę przekonania, że ZOMO trzeba obrzucać Mołotowem, podpalać auta, stawiać barykady, wybijać szyby, okupować gmachy instytucji publicznych, nie mówiąc już o strzelaniu ze sztucerów.
1-3 nie wynika z mojego wieku.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #173 dnia: Lutego 24, 2014, 09:10:21 am »
Wszystko świńta racja. Tzn. nie wiem jak z tym złożeniem, ale to detal.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #174 dnia: Lutego 24, 2014, 05:44:38 pm »
Cytuj
W roku 1980/81 oraz w roku 1989 MY mieliśmy wielkie poczucie jedności i solidarności wobec ONYCH (tak uważam), lecz nie mieliśmy ani trochę przekonania, że ZOMO trzeba obrzucać Mołotowem, podpalać auta, stawiać barykady, wybijać szyby, okupować gmachy instytucji publicznych, nie mówiąc już o strzelaniu ze sztucerów.
Moja pamięć jest inna.
Może dlatego, że osobiście widziałem płonące suki. Bitych zomowców (najczęściej jednak, było odwrotnie) i masę chłopaków z szalikami na twarzach i brukiem w rękach.
Sam nie mam czystych... 8)
Sztucerów akurat nie posiadaliśmy. Może i dobrze.


O barykada...

Tu, w galerii - jeszcze jedna.
http://www.13grudnia81.pl/sw/galeria-1/warszawa/6781,Nielegalna-manifestacja-3-maja-w-Warszawie-w-1983-roku.html
Zdecydowanie wynikało to z mojego wieku (wtedy).
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 06:37:16 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #175 dnia: Lutego 24, 2014, 07:47:33 pm »
Też pamiętam takie obrazki (z tym, że ja z fotela), także sprawę przejechanego Starem człowieka itd. Chodzi mi o to, że że jednak pewna granica pozostała nieprzekroczona, a mogło się to łatwo zdarzyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #176 dnia: Lutego 24, 2014, 07:57:21 pm »
1. Z płonącymi sukami, to chyba przesadziłeś. Ja takich nie pamiętam.
2. Kamienie (nie bruk), owszem, były w użyciu, ale koktajle Mołotowa nie były. Nie podpalano samochodów (niczyich), nie używano broni palnej, siecznej ani kłujnej (broń myśliwska i sportowa, samopały, maczety, siekiery, topory, oszczepy, łuki). Nie rozbijano celowo szyb w oknach, nie wyłamywano drzwi ani zamków.
3. Może Ty byłeś urodzonym warchołem, wandalem i anarchistą oraz gdańsko-wrocławskim twardzielem i maczo, ja zaś strachliwym pacyfistycznym lewackim mazowieckim zniewieścialcem? Make love not war? Niewykluczone, niewykluczone...
4. W każdym razie do dziś uważam, że można leżeć bez jednej, no, czasem bez dwóch, ale raczej trzeba liczyć się z kartami, a nie licytować szlema zawsze.
vosbm 
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 08:13:25 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #177 dnia: Lutego 24, 2014, 08:10:54 pm »
Ech młodość - chmurna, durna...
Teraz spora doza cynizmu...a może to dojrzałość?
Szkoda mi Ukraińców.
Za ten odruch wolności będą musieli zapłacić. Coś mi się zdaje, że Krymem.
Władymir Władymirowycz nie odpuści.
Niech no się igrzyska skończą, bo nie wypada.
Co, już się skończyły?
Wariant gruziński zdaje mi się najbardziej prawdopodobny.
Inna sprawa, że to test dla Ukraińców. Nam zarzucali imperializm...po prawdzie mają do Krymu takie same prawo jak Polska do Wołynia.
A nawet mniejsze. Dostali w prezencie od Chruszczowa.
Rosja też zresztą niespecjalnie, najszybciej Tatarzy, ale Rosja ma tam przewagę ludności i siły.
Chyba?
Zobaczymy, jest ciekawie.
To też test dla UE i USA.
Dużo się wyjaśni niedługo. Jak "sprawdzam" w pokerze.
Znając trochę Ukraińców - wojna całkiem realna.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #178 dnia: Lutego 24, 2014, 08:27:34 pm »
Cytuj
1. Z płonącymi sukami, to chyba przesadziłeś. Ja takich nie pamiętam.
Osobiście widziałem dwie.
16-17 grudnia 81. Wtedy były główne walki. W Gdańsku Głównym i pod KW (tym spalonym 11 lat wcześniej).
Obalane busy masz na linkowanym zdjęciu. Takimi przewożono ZOMO.
Były też salwy z karabinów. Ślepaki czy prawdziwe nie wiem. Na pewno w powietrze.
Jak szpaler ZOMO się cofał pod naporem tłumu i groziło rozerwanie, strzelali. Wtedy ludzie się kładli na ulicę - odruch?
Na pewno strzelali z rakietnic - i nie w górę - na wprost. W ludzi.
Koktajle Mołotowa były - tylko mało - jednak był efekt zaskoczenia...tym stanem.
Warchołem? Ja?
Być może. Chyba wtedy same warchoły były.
 I inna swołocz.
Tak przynajmniej pisało w gazetach. Ówczesnych.
Jeden z tych warchołów (których znam), został potem ministrem.
Zresztą wystarczy zerknąć - to nie były pieszczoty.
https://www.google.pl/search?q=stan+wojenny+walki+uliczne&client=firefox-a&hs=mCh&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=dI4LU5zVOsO1tAaS2ICoCw&ved=0CAkQ_AUoAQ
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 08:33:20 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #179 dnia: Lutego 24, 2014, 08:34:46 pm »
Zasadniczo chodzi mi o przekazanie władzy a więc o rok 89-ty. W 81 nijakiego przekazania władzy nie było.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).