Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Lemosfera / Odp: Lem, ghost story i insze horrory
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 26, 2023, 11:54:07 am »
Horrorek SF wpleciony w średniawy epizod epigońskiego "ST", zapewne oglądany, czy raczej słuchany, przez Mistrza z całą resztą "Enterprajsa":

[Night time - campfire]
Travis: Keep in mind those cargo vessels weren't equipped for rescue operations, so the Captain wasn't sure what to do when he picked up the distress call. But it wasn't a ship that sent the signal. It was a life-pod from one of the old Y-500-class freighters.
Tucker: Those were retired decades ago.
Travis: Exactly. The pod had been drifting in space for sixty three years. Bioscans showed one lifesign inside the pod. Human. The assistant engineer, George Webb, a friend of my uncle's, was assigned to open it. Took him over an hour to cut through the hull. He said the metal felt strange, cold to the touch.
Tucker: Of course it was cold. It was floating in space for sixty years.
Travis: He could hear a tapping noise coming from inside, but when he finally got it open the pod was empty. No body, nothing. A few days later, Webb started acting strange, getting into fights with the crew, muttering to himself in some sort of alien language. Then one day he locked himself in Engineering and overloaded the impulse reactors. He almost destroyed the ship. Then he sealed himself in a life pod and ejected it.
Cutler: I assume the Captain went after him.
Travis: The reactors were too badly damaged. Some people say it was an alien life form that got into him, others think it was the ghost of a dead crewman. I never knew what to believe, but Webb is still out there, drifting. When the subspace noise is real low, some comm. officers say they can still hear the echo of his distress call. Beep, Beep.
(All laugh.)
T'pol: It's highly doubtful that a distress beacon could function continuously for sixty three years.
Tucker: Let me guess. No ghost stories on Vulcan.

"Star Trek Enterprise",
odc. "Strange New World"
12
DyLEMaty / Odp: Czy świadomość, osobowość całkowicie znikają ze śmiercią nośnika materialnego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Styczeń 26, 2023, 09:30:17 am »
Jakiś czas temu ale chyba nim nastałeś pisane tu było o mechanizmie kwantowego splątania używanym przez ptaki migrujące w celu określenia kierunku. Są bardzo mocne przesłanki, że tak jest (nie jestem na czasie, może już uważa się to za dowiedzione). Wrzucam przykładowo pierwsze z brzegu ale uprzedzam, że nie czytałem co ten konkretny autor z siebie wypocił. Pamiętam jednak, że czytałem na ten temat artykuły w Nature czy czymś takim, więc całkowita hochsztaplerka to nie jest. Biologia uczy, że jak raz coś wyewoluowało, to...

https://www.pbs.org/wgbh/nova/article/birds-quantum-entanglement/
13
DyLEMaty / Odp: Czy świadomość, osobowość całkowicie znikają ze śmiercią nośnika materialnego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Styczeń 26, 2023, 08:37:44 am »
Jeśli się dostatecznie zagłębić w proces fizyczny, to zawsze dojdzie się do poziomu kwantowego. Wiadomo też, że splątanie, kiedyś uznawane za coś szczególnego, jest zjawiskiem dość powszechnym. Więc w procesach elektrycznych/chemicznych zachodzących w mózgu musi to też być obserwowalne. Tak samo pewnie jak w działaniu bramki logicznej - czy gdyby nie splątanie, to logika bramki NAND wyglądałaby inaczej?
Jasne, że zjawiska kwantowe zachodzą wszędzie: zarówno w bramce, jak i w mózgu. I w komputerze kwantowym też. Ale chyba jest subtelna różnica: w kubitach komputera kwantowego te zjawiska są "zaprzęgnięte do pracy". Kubit właściwie działa w oparciu o mechanizmy kwantowe, takie jak superpozycja lub splątanie. W odróżnieniu od bramki NAND, gdzie do orki zaprzężona zwykła, "klasyczna" krzątanina elektronów. Dwie różne, całkiem odmienne zasady działania.
A jak jest z mózgiem? Czy działa kwantowo, czy też klasycznie? Można chyba ostrożnie powiedzieć: najnowsze badania sugerują, że to pierwsze przynajmniej nie wykluczono.
14
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 26, 2023, 12:23:06 am »
15
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 26, 2023, 12:20:50 am »
Tylko gdzie widziałeś decyzje, które można uznać za dyktowane strachem, sądząc po towarzyszących im objawach paniki? Bo ja nerwówkę obserwowałem w pierwszych tygodniach, gdy obostrzenia były jeszcze wprowadzane - przynajmniej w PL - od niechcenia, za to działała samodyscyplina. Potem oglądałem raczej typowe dla naszego zakątka geograficznego przepisy sobie, życie sobie...

A co do filmiku... Pomijając chwilowo, że to Rosja (gdzie dość typowa jest mentalnosć "skoro bije, widać ma prawo...")... Pytanie czy działał czysty lęk przed przemocą, czy raczej skombinowane z nim poczucie "ja też nie jestem w porządku".

ps. I jeszcze w odniesieniu do:
Tymczasem w UK ludzie w niskiej grupie ryzyka padaja na serce w zwiekszonej do poprzednich lat liczbie. Zaloze sie ze tood zmian klimatycznych:

Skąd u pana profesora pielęgniarstwa teza, że to akurat od szczepionek, a nie od bezobjawowego (i w związku z tym przechodzonego) COVID-u? Być może ryzyko skalkulowano zbyt pospiesznie (choć bazując na tym, na czym się wówczas dało)?
16
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Styczeń 26, 2023, 12:04:31 am »
Livka...to misi iść livem...:
https://www.youtube.com/watch?v=Fz3S6cbP0Y8

Psss...chociaż nie powiem...aniołki świetnie podkurzają;)
17
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Styczeń 25, 2023, 11:48:55 pm »
Dawno klasyki nie było  :D znaczy, klasyki konkretnej... z rififi
Olka i Nex coś o adwo-diabełkach, to ja może dla odmiany doktorzyce angelicusy upadłe damm
Kiedyś miałem winyla, w srebrnej (albo złotej) okładce, bodaj z Jugosławii
18
Hyde Park / Odp: Wojna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Styczeń 25, 2023, 11:13:42 pm »
Nexia więc o co chodzi?;)
Zobacz:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1606.msg91433#msg91433
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1606.msg91611#msg91611
Więc o co chodzi u Ciebie z tym adwokatem (tzw. ajerkoniak?;)) samego diabła...skoro Twój system robi się biało-żółty?
Wytłumacz się >:( ;D
19
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Styczeń 25, 2023, 10:52:23 pm »
Na zakończenie wątku (albo i nie;)

ja już nie wiem czy to ta Kasinka...wiele by wskazywało...drzwi znalazłam w Grecji...pamiętnika nie znalazłam - ktoś mnie uprzedził...ale ta wanna..."a million miles away" - sami zobaczcie:
20
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Styczeń 25, 2023, 07:37:50 pm »
Ten Diabeł Łańcucki, całkiem przyjemnie się ogląda. Podobają mi się te polskie, krótkie formy, robione amatorsko. Może tęsknię za ojczyzną?  ::) Obejrzałem serial "Kruk", bardzo dobry.
W temacie SF, ten nowy serial, na podstawie gry, "The Last of Us": Pierwszy odcinek nie najgorszy. W zasadzie zwykle zombie, tyle że grzyb a nie wirus, ale może z powodu pochodzenia od gry kilka ciekawych ujęć kamery, co daje pewną nowatorskość.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10