Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 295955 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1125 dnia: Marca 20, 2021, 12:20:00 am »
Hoko, Q: Zabawne, czyż nie? A tak właśnie kwalifikuje się zgony na covid.  ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1126 dnia: Marca 20, 2021, 01:17:45 am »
Heh... Kontestowałem taki sposób liczenia (prawie) rok temu...
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg80595#msg80595
 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1127 dnia: Marca 20, 2021, 09:22:04 am »
Hoko, Q: Zabawne, czyż nie? A tak właśnie kwalifikuje się zgony na covid.  ;)
Zabawne, istnieją dwie przeciwstawne teorie spiskowe - jedna, że właśnie tak jak piszesz, a druga, że wręcz przeciwnie. Wg pierwszej każdy kto umarł, zmarł na covid (rządy nas straszą), a wg drugiej nikt, kto umarł, nie zmarł na covid (rządy to przed nami ukrywają).


Cytuj
Wygląda na to, że wprowadziłes nas w błąd. Nie mógł małż czuć się aż tak źle, że prawie umarł. Inaczej trudno mi sobie wyobrazić że ochoczo przyjmie w siebie coś, co ja prawie zabiło. To by dowodziło tendencji samobójczych. Chyba że ma Ciebie aż tak bardzo dosyć, że jest gotowa na ten krok  ;)
Albo ja ; ) . Serio - oczywiście, przesadziłem w tym sensie, że żona nie miała kłopotów z oddychaniem ani z akcją serca, po prostu czuła się tak podle, jak moim zdaniem nigdy odkąd pamiętam, leżała w wyrze i była bezkontaktowa, ponieważ jakiekolwiek bodźce z zewnątrz wzmagały jej ból*. Szczerze to sam nie wiem (nie wiemy), czy powinna brać, nie chodzi o tę całą otoczkę medialną z A-Z bo uważam to za bzdury, tylko najwidoczniej z jakiegoś powodu akurat moja małż zareagowała wybitnie źle. Problem polega na tym, że ustalenie dlaczego było tak źle jest w zasadzie niemożliwe. Gdyby sytuacja była normalna, to zawołałbym lekarza czy zadzwonił po pogotowie, ale w tych warunkach to s-f. Lekarz by zbadał i być może (choć niekoniecznie) byłby w stanie podać prawdopodobną przyczynę oraz poradził, czy powinna przyjąć kolejną dawkę, względnie czy nie zastosować drugiej dawki innego producenta. Na uczuleniowe to nie wyglądało, głównie ciężka, powalająca reakcja trzewna, bo telepawica, uczucie zimna, gorączka i ból miejscowy to dość typowe symptomy po szczepieniach.


*Raz byłem w tak ciężkim stanie, po tym jak zapoznaliśmy się bliżej ze szwagrem, alkohol zamiast uderzyć w tętnice - uderzył w kiszki i błędnik, wskutek czego doznałem torsji oraz choroby morskiej na raz. Leżałem w ciemności na dywanie (łóżko, jako miękkie, dostarczało zbyt wielu bodźców) i mój jasny i czysty umysł pracował na najwyższych obrotach i był szalenie skupiony na próbie zamknięcia przewodu pokarmowego od strony wlotowej, ciemność i cisza ograniczyły bodźce zewnętrzne do minimum i cały mój wszechświat ograniczył się do mego nagle rozrośniętego do nieskończoności wnętrza, z którego trwożliwie odbierałem kakofonię sygnałów, mając świadomość, że ta fala stopniowo pokonuje zdolność obliczeniową mego mózgu i poczyna wymykać się zdradziecko spod kontroli. Walczyłem rozpaczliwie i bohatersko. Wtedy nagle do pokoju weszła teściowa szwagra i zapaliła światło...


Tu pominę ciąg dalszy (na szczęście akurat nikt nie przechodził pod blokiem), natomiast rano, zawstydzony i zbolały, powlokłem się ochlapać pijacką mordę wodą i umyć zęby. Jakiś czas po umyciu zębów wyszło na jaw, że pomyliłem szczoteczki i wziąłem z szafki taką zużytą, którą szwagrostwo spychało z pieluch do WC kupy świeżo powitej latorośli. Byłem w takim stanie, że zupełnie mnie to nie obeszło ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1128 dnia: Marca 20, 2021, 11:12:39 am »
Klofazymina (antybiotyk stosowany w leczeniu trądu) została - celem weryfikacji wcześniejszych hipotez - przetestowana na chomikach, i wygląda na dość skuteczny lek powstrzymujący namnażanie się koronowanych ;) wirusów (rozwojowi burzy cytokinowej ponoć również pozwala zapobiec):
https://www.nature.com/articles/s41586-021-03431-4
https://portal.abczdrowie.pl/lek-na-trad-bronia-na-covid-19-trwaja-badania-naukowcy-wykazali-silne-przeciwzapalne-i-przeciwwirusowe-dzialanie-preparatu

Powyższe badanie nie jest zresztą nowe - wyniki ukazały się teraz, ale do publikacji poszły w październiku:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7553155/

Ani nawet pierwsze - wcześniej testowano ją skombinowaną z interferonem β-1b w Hong Kongu:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04465695

Ciekawe, czy ta wunderwaffe wreszcie wypali, czy znów fałszywa nadzieja?
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2021, 01:10:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1129 dnia: Marca 20, 2021, 02:53:24 pm »
Cytuj
   Szczerze to sam nie wiem (nie wiemy), czy powinna brać, nie chodzi o tę całą otoczkę medialną z A-Z bo uważam to za bzdury, tylko najwidoczniej z jakiegoś powodu akurat moja małż zareagowała wybitnie źle.   
Ale to nie tylko media. Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich. Jeżeli nie na nic na rzeczy, to dlaczego? W jakim celu mieli by to robić i narażać tyłu ludzi na śmierć? Spisek? ;)
Z innej beczki  ;D :
https://youtu.be/tP9G0WvftOs


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1131 dnia: Marca 20, 2021, 06:15:59 pm »
Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich.
Rządy i końpetentne organy odpuszczają.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2426
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1132 dnia: Marca 20, 2021, 07:32:56 pm »
Niekonwencjonalne podejście do walki z koroniakiem, z zastosowaniem broni ultrasonicznej:
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022509621000600?dgcid=rss_sd_all
https://tech.wp.pl/fale-ultradzwiekowe-zabijaja-koronawirusa-naukowcy-mit-nie-maja-watpliwosci-6619007912393344a

Cóż za piękna matematyka! Wygląda na to, że naukowcy MIT spuścili ze smyczy całą Wielką Analizę :)
Oby, oby... ::)
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2021, 07:58:15 pm wysłana przez Lieber Augustin »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1133 dnia: Marca 20, 2021, 09:56:14 pm »
Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich.
Rządy i końpetentne organy odpuszczają.
Ale najpierw wstrzymali. Przetestowaną i sprawdzona szczepionkę?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1134 dnia: Marca 21, 2021, 08:26:53 am »
Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich.
Rządy i końpetentne organy odpuszczają.
Ale najpierw wstrzymali. Przetestowaną i sprawdzona szczepionkę?
Cóż w tym dziwnego, że po pojawieniu się nowych danych (jak się okazało raczej dezinformacji) - wstrzymali do wyjaśnienia? Część wstrzymała zresztą, bo nie wszyscy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1135 dnia: Marca 22, 2021, 05:51:00 am »
Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich.
Rządy i końpetentne organy odpuszczają.
Ale najpierw wstrzymali. Przetestowaną i sprawdzona szczepionkę?
Cóż w tym dziwnego, że po pojawieniu się nowych danych (jak się okazało raczej dezinformacji) - wstrzymali do wyjaśnienia? Część wstrzymała zresztą, bo nie wszyscy.
Pojawiły się nowe dane dotyczące sprawdzonej i w pełni przetestowanej szczepionki?
A jeżeli były to tylko dezinformacje, to dlaczego te kraje przedłożyły niesprawdzone, niemiarodajne dezinformacje nad sprawdzone i przetestowane lekarstwa? Kto rozsiewał te dezinformacje, w jakim celu, dlaczego rządy i organa uległy ich wpływom?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1136 dnia: Marca 22, 2021, 11:24:42 am »
Ech, NEX, gdyby to takie proste było... Po pierwsze... Rządy są +/- demokratyczne, co oznacza, że nastroje społeczne bywają dla nich istotniejsze od faktów (założę się, że gdyby płaskoziemców znacząco przybyło, co któryś minister kokietowałby to środowisko, minimum dwuznacznymi sugestiami, że geoida może być jednak naleśnikiem ;) ). Po drugie - żyjemy w czasach, w których (na co zwracał uwagę bliski Ci ideowo Korwin, zrurkowcowanymi promienicami się podpierając ;) ) wysoko cenione są ostrożność i bezpieczeństwo, więc i władze państwowe postępują ostrożnie. Po trzecie - owszem, mogła coś takiego rozdmuchać konkurencja, ale mogło też być po prostu tak, że koincydencje, a nawet faktyczne przypadki postwakcynacyjnych zgonów (jak kto ma pecha, czyli ostrą alergię, to i truskawki go wykończą, albo byle użądlenie, czemu tu nie ma być podobnie?), tj. informacje o nich, trafiły na podatny grunt - bo to i dla antyszczepionkowców łakomy kąsek, i dla mediów spragnionych sensacji (które nie muszą nawet kłamać, starczy, że napiszą o zgonie i badaniach w toku*). Po czwarte - nawet wystąpienie masowych zgonów poszczepionkowych nie musiałoby oznaczać, że z procedurami testowania było coś nie tego... (Gdyby, że przy truskawkowym przykładzie pozostanę, istnienie silnego uczulenia na substancje zawarte w tym owocu** nie było faktem powszechnie znanym, bo rósłby on tylko na jednej wysepce dajmy na to, i testowanoby desery truskawkowe na ochotnikach, pod kątem wprowadzenia na globalny rynek, mogłoby się tak zdarzyć, że wśród - przypadkowo dobranych - testerów ani jeden nie cierpiałby na wspomnianą alergię, przynajmniej na tyle mocną by anafilaksją się kończyła, i mimo zachowania wszelkich procedur potem trupy by się trafiały).

* Które to badania mogą, oczywiście, za czas jakiś wykazać, że nie było związku...

** Dla potrzeb przeprowadzenia analogii o charakterze eksperymentu myślowego pomijam dość prawdopodobną możliwość, że nie same fragarie uczulają, a to, czym bywają pryskane...
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2021, 11:34:39 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1137 dnia: Marca 22, 2021, 02:37:47 pm »
Q, od strony UK i mowie tu o klasie politycznej, mediach i oficjelach, cala sytuacja jest przedstawiana otwarcie jako rozgrywka wylacznie polityczna na froncie UK vs EU, Krauty i Zabojady. W linku ponizej tez o tym.
Maziek, kiedys tu zadales identyczne pytanie, teraz ktos je powtorzyl a ktos inny odpowiada :D. W dodatku, bardzo ciekawa informacja, ze  obecna sytuacja byla przewidziana juz dawno temu, plan reagowania dokladnie przemyslany i przygotowany i nagle 10 lat planowania poszlo w kibel:
https://youtu.be/K7Y-RBiM6Pk?t=1186

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1138 dnia: Marca 22, 2021, 02:59:08 pm »
A mnie cieszy że odwołano "Nowy Zielony Wał" i wyczekują do miesięcznicy 10 kwietnia.

Chyba nie mają pomysła, a PiSowcy w kłopocie bo im spadło w sondażach.
Kantar 19 marca 2021.
26 PiS
23 Hołownia
16 platforma
 9 konfa
8 lewica
(i tyle tylko)
https://oko.press/holownia-23-proc-prawie-dogania-kaczynskiego-26-proc-ko-z-tylu/
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1139 dnia: Marca 22, 2021, 03:42:44 pm »
Robią to rządy i właściwe, kompetentne, oficjalne organy krajów europejskich.
Rządy i końpetentne organy odpuszczają.
Ale najpierw wstrzymali. Przetestowaną i sprawdzona szczepionkę?
Cóż w tym dziwnego, że po pojawieniu się nowych danych (jak się okazało raczej dezinformacji) - wstrzymali do wyjaśnienia? Część wstrzymała zresztą, bo nie wszyscy.
Pojawiły się nowe dane dotyczące sprawdzonej i w pełni przetestowanej szczepionki?
A jeżeli były to tylko dezinformacje, to dlaczego te kraje przedłożyły niesprawdzone, niemiarodajne dezinformacje nad sprawdzone i przetestowane lekarstwa? Kto rozsiewał te dezinformacje, w jakim celu, dlaczego rządy i organa uległy ich wpływom?
Zara, chwileczkie. Z tym, że nowe dane się NIE pojawiły, jak się okazało. Pojawiły się, po sprawdzeniu, fejki. Natomiast z drugiej strony co w tym dziwnego, że kiedy się pojawiły te "nowe dane" (czyli jak się wkrótce okazało fejki) to nim sprawdzono ich wiarygodność bądź związek z A-Z, rozważano wstrzymanie lub wstrzymano szczepienia na wszelki wypadek?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).