Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 276185 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #465 dnia: Października 29, 2013, 04:39:44 pm »
Jak urzędnicy dadzą granta na badanie komety to się będą musieli tłumaczyć, ze faktycznie przeleci

Można prosić o przekład na polski?

ps. A co do Dąbrowskiego, to czego chcecie, Panowie, na tle Eustachego to mistrz konkretu ;D ;). Swoją drogą: skoro obywatele zakładają, że władza dysponuje wszelką wiedzą (a'la montypythonowski król Artur):
http://www.youtube.com/watch?v=IMxWLuOFyZM#t=214
To nie powinni się dziwić jeśli ich władza potraktuje jak ów król uciążliwych obywateli:
http://www.youtube.com/watch?v=5Xd_zkMEgkI&feature#t=123
;D

Czymże jest na tym tle konieczność odczekania 2 mies.? 8)
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 05:46:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #466 dnia: Października 30, 2013, 12:55:59 am »
Jak urzędnicy dadzą granta na badanie komety to się będą musieli tłumaczyć, ze faktycznie przeleci

Można prosić o przekład na polski?

O widzę że mowa ludzka nie za bardzo jeszcze opanowaną przez Ciebie jest.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grant

Grant – wsparcie finansowe lub pozafinansowe dla osoby bądź organizacji, mające za zadanie realizację określonego celu (najczęściej naukowego, artystycznego lub społecznego),

Urzędnik przyznający grant czyli wsparcie finansowe na badanie komety będzie musiał uzasadnić, że faktycznie się ta kometa pojawi czyli wyliczyć jej położenie. Bo jak się okaże, że badają kometę której np. nie ma to będzie problem.

PS: Terminu "sepulka" można tu używać czy też przekracza pojmowanie?
PS2: Ktoś coś chciał względem jakiś obliczeń? Nie mogę tego znaleźć, ze 3 podstrony przepatrzyłem tu i tam.
Nie da się wydrukować obliczeń farmy serwerów. Komputerowa symulacja daje wyniki bardziej konkretne, dlatego ktoś ja wymyślił i przeprowadza.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #467 dnia: Października 30, 2013, 01:02:34 am »
Np. taka wątpliwość jest:

Ktoś nie widzi obrazka?

Argument z ałtorytetu jest trochę niepoważny jednak.
A sam Q przyznał, że panował bałagan skutkujący niewykonaniem podstawowych czynności.

PS: Bajzel to brzydkie słowo? A DUPKI?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 01:12:54 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #468 dnia: Października 30, 2013, 08:41:40 pm »
Komisja Międzynarodowa z niezależnych ekspertów powinna być przy takiej rangi katastrofie.
Gdyż wynika to z ... (wstaw odpowiedni paragraf).
Z propozycji rosyjskiej, dopuszczenia specjalistów z innych krajów.
Prezydent Sarkozy osobiście już dobierał ludzi.
etc etc.
Odrzucenie pomocy NATO i UE to mówiąc szczerze podważenie naszej pozycji w tych instytucjach. I wieśniactwo
WSTAW PARAGRAF
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #469 dnia: Października 30, 2013, 08:46:47 pm »
O widzę że mowa ludzka nie za bardzo jeszcze opanowaną przez Ciebie jest.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grant

Rzecz nie w zasobie mojego tezaurusa, a w Twojej składni.

Urzędnik przyznający grant czyli wsparcie finansowe na badanie komety będzie musiał uzasadnić, że faktycznie się ta kometa pojawi czyli wyliczyć jej położenie. Bo jak się okaże, że badają kometę której np. nie ma to będzie problem.

Umiesz gramatyczniej...  :o

Ktoś coś chciał względem jakiś obliczeń? Nie mogę tego znaleźć, ze 3 podstrony przepatrzyłem tu i tam.
Nie da się wydrukować obliczeń farmy serwerów. Komputerowa symulacja daje wyniki bardziej konkretne, dlatego ktoś ja wymyślił i przeprowadza.

Znów bez zrozumienia, Brother, bo nie szło o reportaże z atomickiej farmy, gdzie z nanoziarna chłopom serwery w polu rosną, a o prosty plik wsadowy pozwalający zweryfikować (każdemu kto ma dostęp do LS Dyny) czy symulacja, to symulacja, czy może animacja fantasy, gdzie magia działa.
Nadto: maziek prosił o co biniendowego publikowanego, tom Cię wyręczył i linknął. Jak uważasz, ze to niekonkretne, to żal miej do Biniendy samego.

Np. taka wątpliwość jest:
/.../
Ktoś nie widzi obrazka?

Ty nie gadaj obrazkami, jak kretyn do kretynów (narysować se zresztą nie takie rzeczy można), tylko - skoro twierdzisz, że jest wątpliwość, to wyłóż z detalami z czego się ona ma brać.

A sam Q przyznał, że panował bałagan skutkujący niewykonaniem podstawowych czynności.

Nie wiem czy podstawowych. W każdym razie sekcje zostały przeprowadzone dość pospiesznie (co jednak nie dziwi przy dużej ilości zwłok, dość oczywistych przyczynach śmierci i standardach Federacji Rosyjskiej) i rozbieżność wyników pomiaru kikuta brzozy wskazywałaby, że za którymś razem źle mierzono.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 08:48:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #470 dnia: Października 30, 2013, 09:14:33 pm »
Np. taka wątpliwość jest... Ktoś nie widzi obrazka?
Ja widzę. Mierzę, na moim monitorze samolot na tym obrazku ma 90 mm rozpiętości. Oderwana część skrzydła ma 13 mm. Podstawiam za 90 mm rozpiętość tupolewa 37,5 m. Wynik - oderwana część 5,4 m. Co mówi załącznik 4? Cytat (str. 7/14): W odległości 855 m od progu pasa nastąpiło uderzenie lewego skrzydła w dużą brzozę na wysokości około 5,1 m (rys. 6), które doprowadziło do oderwania dużego fragmentu (około 6 m) lewego skrzydła wraz z lotką. No rzeczywiście, jest różnica, w "około" się zmieściło 60 cm, czyli 10%. A grubość pnia brzozy? Te 40 czy 50 cm?

Czyli jak widać, kolejne "naukowe odkrycie", nawet nie chce mi się sprawdzać czyje... A może ktoś pofatygował się zmierzyć linijką na wizualizacji toru lotu? Gratuluję metody...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #471 dnia: Października 30, 2013, 11:45:11 pm »
Po drugie to wydaje mi się ta niewiedza nieprawdopodobną subiektywnie).

No podszkoliłem się... Rozumiem, że chodzi o Dąbrowskiego, o którym Binienda wspomina:
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/56471,ani-dowod-ani-zdjecie.html
I z którego bloga - jak widać - pochodzą sławetne "autentyczne" zdjęcia:
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-zespol-macierewicza-sfalszowal-dowod-na-zamach,nId,1039838

Nono, to w połączeniu z pisemkiem, które cytujesz daje całkiem ciekawy obraz o człowieku... ;)

(A jeszcze ciekawsze jest to wszystko w kontekście macierewiczowych gromów na podpieranie się przez Laska blogerem w polemice z tezami Cieszewskiego.)

Swoją drogą to podpieranie się przez osoby - mniej lub bardziej - publiczne internetowymi ciekawostkami godne jest odnotowania jako novum... i signum temporis zarazem. To akurat mówię bez ironii, z zadumą raczej...

ps. Jeszcze dwie ciekawostki:
1. Przypuszczalne źródło Twoich wątpliwości okołoodgłosowych:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65234-potwierdzenie-manipulacji-przy-czarnych-skrzynkach-prof-gruszcznska-na-nagraniach-nie-ma-uderzenia-w-brzoze-nie-ma-odglosu-przypominajacego-stukniecie
(Ciekawe jednak, że o ile nadały się te sensacje na jednorazową medialną wrzutę, o tyle regularnie lansowany jest głównie Cieszewski. Czyżby za słaba merytorycznie pani profesor muzykologii* była, by dało się lansować jej opinie o zapisach innych niż nutowy? Odpowiesz, Smoku?)

2. Skoro Ty nas bombardujesz opiniami internetowych anonimów i pół-anonimów, to proszę bardzo, ustosunkuj się do tego:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,1157,144404114,144512319,Symulacja_Biniendy_udowodnila_ze_to_falszerz.html
(Takie drobne wet za wet.)


* której dorobek dotyczy dziadów-lirników i muzyki prekolumbijskiej, gdyby kto pytał:
http://bibliografia.icm.edu.pl/g2/main.pl?mod=s&a=1&s=7363&imie=Anna&nazwisko=Gruszczy%F1ska-Zi%F3%B3kowska
http://www.maa.uw.edu.pl/projekty/wspopracownicy/63-dr-hab-anna-gruszczyska-ziokowska.html
no i... która sama przyznała, że usiłowała wykonać robotę będącą raczej w kompetencji akustyków:
http://www.naszdziennik.pl/wp/57612,czego-nie-slychac-w-kokpicie.html
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 03:14:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #472 dnia: Października 31, 2013, 01:18:18 am »
Oj, młodzi ludzie...
Dobranoc :-)
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #473 dnia: Października 31, 2013, 01:58:35 am »

WSTAW PARAGRAF
150 Prawo lotnicze.

 A teraz powiedz, na podstawie jakiego paragrafu Kopacz odrzuciła możliwość udziału expertów zagranicznych

I rozporządzenie z 2004 roku:
2. Komisja moe prowadzi badania wypadków i powanych incydentów lotniczych zaistniałych poza
terytorium  Rzeczypospolitej  Polskiej,  w  których  uczestniczyły  statki  powietrzne  lotnictwa  pastwowego,
jeeli  przewiduj  to  umowy  lub  przepisy midzynarodowe  albo  jeeli  właciwy  organ  obcego  pastwa
przekae Komisji uprawnienia do przeprowadzenia badania albo sam nie podjł badania.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 02:09:08 am wysłana przez Smok Eustachy »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #474 dnia: Października 31, 2013, 05:44:15 am »
27 oktobra 2013 Sędzia Boski Członek o niku "wiesioł" stwierdził, iż " Komisja Międzynarodowa z niezależnych ekspertów powinna być przy takiej rangi katastrofie.", na co moderator poprosił, aby "wiesioł" wskazał przepis prawa (nazwę aktu, artykuł, paragraf), z którego wywodzi swe twierdzenie, a prośbę tę z kolei spełnił Sędzia Starszy Członek o niku "Smok Eustachy", podając, iż chodzi o artykuł 150 ustawy Prawo Lotnicze. Otóż ja, internauta o niku Stanisław Remuszko, wykryłem i ogłaszam, iż z artykułu 150 ustawy Prawo Lotnicze (wpisz w google) nijak nie wynika tłuste twierdzenie internauty wiesioła.
Męber
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #475 dnia: Października 31, 2013, 02:43:35 pm »
z artykułu 150 ustawy Prawo Lotnicze (wpisz w google) nijak nie wynika tłuste twierdzenie internauty wiesioła.

 ;) Cóż, zapewne S.E. słyszał o owym artykule z bliskich sobie ideowo źródeł (co nie grzech), ale nie czytał go osobiście (bo i po co)...

Może teraz przynajmniej przeczyta? ::)

Art. 150.
1. Międzynarodowe loty państwowych statków powietrznych są wykonywane na zasadach określonych w ustawie z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej oraz w umowach międzynarodowych, których Rzeczpospolita Polska jest stroną.
2. Do międzynarodowych lotów państwowych statków powietrznych innych niż określone w ust. 1 stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące lotów międzynarodowych cywilnych statków powietrznych.


Dz.U. 2002 nr 130 poz. 1112.
Ustawa z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze.

ps. Mniemam, że następnym razem S.E. powoła się - wzorem pewnego słynnego bohatera sienkiewiczowskiego - na Prawo morskie...
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 02:59:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #476 dnia: Października 31, 2013, 04:05:37 pm »
27 oktobra 2013 Sędzia Boski Członek o niku "wiesioł" stwierdził, iż " Komisja Międzynarodowa z niezależnych ekspertów powinna być przy takiej rangi katastrofie.", na co moderator poprosił, aby "wiesioł" wskazał przepis prawa (nazwę aktu, artykuł, paragraf), z którego wywodzi swe twierdzenie, a prośbę tę z kolei spełnił Sędzia Starszy Członek o niku "Smok Eustachy", podając, iż chodzi o artykuł 150 ustawy Prawo Lotnicze. Otóż ja, internauta o niku Stanisław Remuszko, wykryłem i ogłaszam, iż z artykułu 150 ustawy Prawo Lotnicze (wpisz w google) nijak nie wynika tłuste twierdzenie internauty wiesioła.
Męber
Pytanie o przepis prawa to jest samobój. To jest temat na dłuższą notkę. Podstawą prawną jest jakaś "þółoficjalna umowa międzypremierska która jest nie ważna. Z podanych przeze mnie paragrafów wynika, że Komisja Millera tej katastrofy nie mogła badać. CDN. Kto nie chce czekać aż to opiszę dokładnie niech sobie obejrzy:
http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/63037#63037


Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #477 dnia: Października 31, 2013, 04:17:01 pm »
Gdybym walczył, tobym się poddał :-)
Remęberyta
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #478 dnia: Października 31, 2013, 06:29:26 pm »
To nie jest temat na dłuższą notkę - tylko na jedno zdanie, wystarczy mi jeden paragraf prawa międzynarodowego względnie umowy dwustronnej, który zmusiłby Rosję do powołanie międzynarodowej komisji czy innych modyfikacji procedur, które zastosowano. Słucham?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #479 dnia: Października 31, 2013, 09:34:43 pm »
A ja tymczasem dotarłem do źródła - nie, nie Nilu, bo tu wyprzedził mnie Stanley - mojej ulubionej helowej hipotezy:
http://www.rp.pl/artykul/649646.html
Anonimowy e-mail? Tyz piknie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki