Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 275100 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 18, 2012, 06:30:25 pm »
Chodzi ci Maziek pewnie o takie miesznie http://niezalezna.pl/30046-seryjny-samobojca-powraca .No cóż takie prawo "łopozycji",gdy "tamci" byli u władzy zawirowania informacyjne były dużo większe, nie mówiąc co sie teraz dzieje.Ja np. korzystam z wiadomości zawartych w tzw. drugim obiegu,bardziej niż z tv czy popularnych portali,bo tam nie jestem zmuszony tak bardzo czytać między wierszami( i nie chodzi tylko o organy GP  ;) )Co do zabójstwa Popiełuszki to zdaje się jedyny świadek uciekł(kierowca) i dlatego  wydało się,zresztą lista niewyjaśnionych zgonów księży jest długa,wszystko jest w necie.Możemy sobie gdybać i nie chodzi tu nawet czy w sobotę to był mord czy samobójstwo,tacy ludzie poprostu z błachych przyczyn nie giną.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 18, 2012, 06:59:32 pm »
Chciałbym podzielać twój optymizm Maźku - naprawdę.
W wypadku Popiełuszki sytuacja była inna. I tak z góry wiadomo było - kto sprawcą. Dali rękę. Głowa do dziś nieznana.
Mnie pesymizmem zaraża nieudolność i dyspozycyjność aparatu ścigania. Te autopsje po kilku dnach, bo łikend,
zagubione akta, seryjne samobójstwa świadków w celach. Dziwne dymisje. Niezauważane dowody, choć w zębach przyniesione pod nogi. Pełno tego.
Zresztą znam takich na niższym szczeblu.
Znając mechanizm selekcji i ścieżki kariery - im wyżej, tym gorsi.
Główna cecha osobowa - jak góra każe zaklaskać uszami - to zaklaszczą.
 Na stojąco. I z przytupem.
Jeszcze Papała, Jaroszewicz i koledzy...niby sprawcy znalezieni - pospolici bandyci .
Śmiech pusty.
Zresztą zobaczymy, temat zapewne rozwojowy.
Wszystko to ma korzenie w PRL, jak słusznie zauważył Cetarian. :)
Żeby było jasne. Nie obwiniam PO. To partia marionetkowa. Takoż PiS. I pozostałe partie z świecznika.
 Fasada rządów PZPR, zamieniona została na fasadę rządów kilku partii. Ot różnica.
Offtopnie.
 Jest taka metoda poszukiwania małych, bądź niewidocznych (cz.d.) obiektów niebieskich. Obserwuje się anomalie w ruchu, czy też jasności/widmie - obiektów większych bądź gwiazd. Jeżeli takie anomalie wystąpią wnioskuje się o istnieniu niewidocznej optycznie masy. Na ogół się potwierdza.
Dla mnie, seria samobójstw i bójstw politycznych, jest właśnie taką anomalią.


A co mi - dorzucę drugi offtop :)
Nie wykluczam, że zmiana mojej optyki z jaśniejszej na ciemniejszą, to kwestia przybywających lat. Podobno tak się dzieje.
 I, że to Ty masz rację. W sumie, wolałbym.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 07:20:41 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 18, 2012, 07:01:16 pm »
Chodzi ci Maziek pewnie o takie miesznie...
Ta, tego typu zestawienia chodzą. Pazik się wcale nie powiesił, tylko w bardzo wyrafinowany i niebolesny sposób odebrał sobie życie - poprzez zaciśnięcie tętnic szyjnych - w sposób jednakże z drugiej strony wykluczający w zasadzie ingerencję osób trzecich (w każdym razie siłową ingerencję). Sekuła owszem strzelił do siebie 3 razy w brzuch, w tym raz niecelnie. Nie wydaje mi się to niemożliwe. Przyznam, że nie słyszałem, że strzały padły z kilku metrów - możliwe. Co do ran postrzałowych Petelickiego to wydaje mi się, że to porywczość pismaków w dostarczaniu informacji. Ciało Petelickiego nie znikło i będzie przeprowadzona, pewnie nie jedna, autopsja. Rany cudownie nie zarosną - jeśli rzeczywiście było ich kilka. I tak dale i tak dalej. Oczywiście, jak słusznie zauważyłeś, w sumie nie jest istotne, czy ktoś się zabił, czy go zabili w takiej sytuacji - jeśli został doprowadzony do samobójstwa innymi okolicznościami niż osobiste. Osobiście sądzę, że w przypadku Olewnika nie były to decyzje nie wymuszone. Ale w światku gangsterskim to dość częste i trudno wiązać to z czym innym niż interesami (patrz Baranina np.).

P.S. Liv, mój optymizm ogranicza się tylko do tego, że te, jak to bardzo obrazowo i pięknie ująłeś - anomalie, nie są większe niż w jakimkolwiek innym "normalnym" kraju na styku gangsterki, biznesu i polityki, ze służbami w tle.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 07:25:36 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 18, 2012, 07:45:59 pm »
[
P.S. Liv, mój optymizm ogranicza się tylko do tego, że te, jak to bardzo obrazowo i pięknie ująłeś - anomalie, nie są większe niż w jakimkolwiek innym "normalnym" kraju na styku gangsterki, biznesu i polityki, ze służbami w tle.
Ta, można powiedziec deszczyk pada a może ktoś ma za dużo śliny.Ta,ale nie ma dowodów to pewnie deszczyk.Można by rzec typowa anadiploza, a może coś więcej.Ale w tobie Liv rewolucjonista się odezwał,no,no nie spodziewalem się  8) Może nie uwierzysz Maziek,ale z gangsteryką mialem trochę styczności na początku lat 90-siątych(nie wyobrażaj sobie przy tym za dużo) oni naprawdę nie zabijają bez powodu i za darmo, wierz mi.Moderatorzy raczej nie są w cenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 07:54:57 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:14:08 pm »
A się rozpisuję,przed urlopem.Zajrzalem na blog swego ulubieńca,z wstydem bom zapomnial a tu taki kwiatek  http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/  i co,żem znowu zgłupiał,jakież to aktualne.Tylko jakby zamienić SZ(czytaj sl€żbę zdrowia,wiadomo nieuleczalna)na naszą kondycję finansową państwa,pasuje jak ulał.Tak, czy tylko czarnowidztwo popłaca?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 10:38:28 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 19, 2012, 07:27:25 pm »
Taki jeden tytuł się przypomniał. Książki sprzed dobrych kilku lat.
A to jej merytoryczna recenzja.
http://wyborcza.pl/1,75517,88348.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 19, 2012, 07:56:53 pm »
Ciekawe, czy po Mirosławcu powstał II tom...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 19, 2012, 08:21:51 pm »
Ciekawe, czy po Mirosławcu powstał II tom...
Drugi nie. Ale może czwarty?
 ;)
http://allegro.pl/krzysztof-kakolewski-generalowie-gina-t-1-3-i2296988452.html
I weź tu wierz w jego wywiady z hitlerowskimi lekarzami w USA, które kiedyś, przy eksperymentach medycznych, cytowałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2012, 08:25:09 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 20, 2012, 01:29:20 am »
Cytuj
Petelicki miał korzenie w prlu, a nie „wszystko”.
Egzaltowany Petelicki był egzemplifikacją. ;)
O.k. wszyscy brylujący na wiadomej scenie, którzy mają więcej niż 40 lat.
W formie bezosobowej - wszystko, co stworzyli. :)
W literaturze przedmiotu, nazywa się to klientelizm. Potocznie - sitwa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 01:59:48 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 20, 2012, 11:41:33 am »
Kurde, to ja się łapię.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 20, 2012, 07:03:07 pm »
Kurde, to ja się łapię.
Ja też.
Sorry, nie wiedziałem, że brylujesz. ::)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 20, 2012, 07:18:19 pm »
Z brylowaniem to nie wiem. To znaczy mam bryle i ponad 40 lat... trudna sprawa  8) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2192
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #252 dnia: Lipca 02, 2012, 02:45:49 am »
Jeśli ktoś kiedyś wysunie zarzut, że nie ostrzegałem, że Cyba waszym bożyszczem jest to będzie to zarzut nieprawdziwy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #253 dnia: Lipca 02, 2012, 03:16:58 pm »
C(h)yba, ktoś tu przesadza... ::)

(No, chyba, że Cyba, to miał być skrót od Cybernetyka...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #254 dnia: Lipca 02, 2012, 06:03:43 pm »
Hiszpania wygrała....
Dziś o 10.00 (prawdopodobnie)...
a o 12.00 (prawdopodobnie)....
Prawdopodobnie masz rację, a nawet jak jej nie masz to Prezes dołoży wszelkich starań, abyś ją jednak w ostateczności miał, tego akurat możemy być pewni jak jutrzejszego wschodu Słońca - ale czy nie ciekawsze jest, mimo wszystko, przeczytanie dlaczego nie masz racji co do Grzybiarza ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).