Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447583 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 11, 2017, 02:51:59 pm »
Jako dawny liźnięty astrofimatyk, jako emerytowany dziennikarz śledczy, jako urodzony sceptyk, jako pokorny i mizerny uczeń pana Lema, jednym słowem jako Remuszko, dawno już dotarłem do źródeł

Takiś bystry nagle, a zwykle o wyjaśnienie najprostszych spraw prosisz i z Gugli korzystać nie umiesz... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 11, 2017, 03:25:12 pm »
.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 11, 2017, 03:41:13 pm »
Jako moderator muszę spytać (co znaczy, że oczekuję na odpowiedź w kwestii technicznej), czemu służą te kropki? Bo pachną mi sztucznym podbijaniem wątku (ew. czymś na kształt zabawy w dziecinne "moje na wierzchu" czy coś w ten deseń)...
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2017, 03:43:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 11, 2017, 05:34:33 pm »
.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 11, 2017, 05:37:10 pm »
Ponieważ kropki trudno nazwać postami, a ich usuwanie - cenzurą, od tej chwili będą usuwane, bo ich wstawianie odbieram jako absurdalny trolling.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 11, 2017, 05:41:45 pm »
Cytuj
dawno już dotarłem do źródeł, a gdyby Ci się chciało, to porównaj sobie (linki podałem) oryginalną depeszę PAP, na którą powołuję się w swym lutowym felietonie, ze streszczeniem tej depeszy, na które powołujesz się Ty
Coś ci się mocno pomyliło.
W linku z twojego artykułu nie ma nic o wypowiedzi Ziobry. Jak już koniecznie chcesz źródła, co nic nie zmienia a tylko mąci, gadka Ziobry jest w depeszy z 3 lutego.
http://www.pap.pl/aktualnosci/kraj/news,793878,ziobro-dopilnuje-zeby-prokuratura-zaskarzyla-wyrok-ws-boguckiego.html
Depesza jest z 3 lutego, artykuł z 2, zatem portal "w polityce" musiał korzystać z innego źródła, pewnie minister coś chlapał w TV lub radiu. Meritum nie zmienia to ni w ząb. Poza tym może, że przestałem wiedzieć o co ci chodzi - co powiedział Ziobro? Czy - kimtyniejesteś?
Ten drugi wątek interesuje mnie jeszcze mniej niż odszkodowanie dla Bogusia.
Zatem hwgh
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2017, 05:48:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 11, 2017, 07:16:21 pm »
1. Uważam, że nic mi się nie pomyliło. Jeśli jednak - to wskaż, proszę, na czym polega ta pomyłka. Ale konkretnie, nie domyślnie, bardzo proszę.
2. W moim tekście ze Stefczyka przywołuję O DZIEŃ WCZEŚNIEJSZĄ depeszę PAP. http://www.pap.pl/aktualnosci/news,792856,sad-bogucki-z-264-tys-zl-zadoscuczynienia-za-areszt-ws-papaly.html W obu depeszach jest z Ziobry mniej więcej to samo.
3. Meritum nie zmienia to ni w ząb - poza tym, że przestałem rozumieć, o co Ci chodzi.
4. Czy Ty się z tego wycofujesz:
Cytuj
Za arcytrafnym Livem zaś dodam: kto chce – czyta, kto chce – reaguje, komu wisi – pomija.
? ? ?
5. Skoro oba wątki (moje wybitne talenty mentalne oraz zadośćuczynienie dla gangstera) Cię nie obchodzą - to po co w ogóle zabierasz głos? Przypomnę, że Twa wypowiedź była reakcją na moją wypowiedź, nie na odwrót.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 12, 2017, 12:05:47 pm »
Po ostatnim sierioznym dictum Liva na temat tego, kim jestem/niejestem, opadły mnie wątpliwości, więc na wszelki wypadek uprzejmie wyjaśniam P.T. Zainteresowanym, iż wszelkie enuncjacje o geniuszu Remuszki czy względach, którymi cieszy(ł) się u Możnych tego świata, są ironiczne, prześmiewcze, parodystyczne i dla jaj. [Mówiąc to, czuję się tak, jakbym przekonywał Słuchaczy, że 2+2=4.] Takie na przykład (odkryte przez Lemologa) umieszczenie mojego nazwiska między Rembrandtem a Renoirem, albo w towarzystwie Miłosza i Mrożka, nie ma absolutnie żadnej merytorycznej wartości, jest czysto przypadkowe (alfabet) i ta akcydentalność od początku wydawała mi się oczywista dla każdego. Dodatkowo, wspominając o swych wybitnych przewagach, starałem się puszyć i nadymać niczym pan Zagłoba, ale może za słabo?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 12, 2017, 09:59:07 pm »
Lemolog rzekł, iż film, o którym donosi tu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1460.msg69785#msg69785
będzie POTEM dostępny na stronie internetowej tego kanału.
Moje pytanie: czy my w Polsce mamy na bieżąco dostęp do tego kanału? Niechby za pieniądze?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 13, 2017, 08:52:42 pm »
Rzekomy zamach stanu, o którym czołówkowo donoszą wszystkie dzisiejsze serwisy informacyjne, nie jest żadnym łamaniem konstytucji. Łamanie konstytucji, to postępowanie SPRZECZNE z jej zapisami. Otóż art. 180 ustęp 5 naszej ustawy zasadniczej stanowi (skrót), że "w razie zmiany ustroju sądów wolno sędziego przenosić w stan spoczynku". Co tu jest sprzecznego z Konstytucją?
Demokratycznie wybrany PiS demokratycznie zmienia ustrój SN, i tyle.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 14, 2017, 02:11:34 pm »
Moda ostatnich lat jest taka, żeby książki liczyły NIE MNIEJ niż 500 stron. To jednak sprawia – miedzy innymi – że nie zawsze ma się czas i ochotę na staranne czytanie od deski do deski. Zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi impresjonizm, witraż i kalejdoskop.
Tak też stało się z nagrodzoną 544-stronicową „Burzą” Macieja Parowskiego, która, czytana wyrywkowo, stoi u mnie na półce od paru lat, ale dopiero wczoraj dostrzegłem, że jest tam spory kawałek o Stanisławie Lemie, umieszczonym w bardzo rozmaitym towarzystwie (Orwell, Boy, Wajda, Camus, Nałkowska, Capek etc.). Gdyby więc ktoś był zainteresowany twórczą fantazją sławnego Parówkarza, polecam od razu podrozdzialik „Torpedy, roboty, jaszczury” obejmujący strony 185-193, w którym młody Mistrz przedstawiony zostaje przez generała Grota-Roweckiego jako „najlepszy licealista południowej Polski”.
Rekomenduję przy okazji dwie inne fascynujące 500+: „Na skraju Imperium” Mieczysława Jałowieckiego, „Czytelnik”, 776 stron (o tym, dlaczego musiało dojść do Rewolucji Październikowej), oraz „Polskę Ludową” Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana, „Iskry”, 541 stron (o tym, dlaczego PRL musiał być taki, jaki był). Czysta historia!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 14, 2017, 05:02:59 pm »
Cytuj
oraz „Polskę Ludową” Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana, „Iskry”, 541 stron (o tym, dlaczego PRL musiał być taki, jaki był). Czysta historia!
:)
To musi być ciekawe - historia PRLu pisana przez mediewistę z komunistą musi być zajmująca. Zwłaszcza że obaj byli jej aktywnymi aktorami; do pewnego momentu jako udziałowcy, potem więcej poróżnieni.
No po prostu Adam Musiał, lewy obrońca  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2017, 05:05:49 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 14, 2017, 08:15:29 pm »
Livie, nie tylko ciekawe, lecz BARDZO ciekawe!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 15, 2017, 12:06:20 pm »
Medialno-polityczna afera z Sądem Najwyższym jest w istocie pytaniem o istotę państwowej demokracji. Takim mianowicie: czy przedstawiciele Suwerena, wybrani lege artis w powszechnych wyborach, mogą robić z państwem – w ramach Regulaminu-Konstytucji – co im się żywnie podoba?
Na mój rozum – nie mogą. Nad państwem stoją bowiem odwieczne zasady niesformalizowane w urzędowych dokumentach, ale wszechobecne w codziennym życiu społeczeństwa, czyli logika oraz realizm (liczenie się z rzeczywistością). W sensie prawnym, są one zawarte w sentencjach i paremiach, które projektant gmachu Sądu Najwyższego pan profesor architekt Marek Budzyński umieścił na jego fasadzie. To jest nasza starożytna netykieta. Sawuarwiwr, czyli dobre wychowanie.
Jeśli wierzyć przeciwnikom PiS, Kaczor Starszy pospołu z Ziobrą i pozostałymi 232 posłami tego ugrupowania zamierza zmienić ustrój Sądu Najwyższego oraz jego osobowy skład. Literalnie, prawo do tego daje im art. 180 ust. 5 Konstytucji.
Jednak są jeszcze przynajmniej dwie ważne „okoliczności towarzyszące”.
Pierwsza, konstytucyjnej wprost natury, to trójpodział władz. Mówiąc konkretnie – uważam za Monteskiuszem, że władza sądownicza musi być strukturalnie i funkcjonalnie jak najbardziej niezależna od władzy ustawodawczej i od władzy wykonawczej. Tymczasem zanosi się na coś przeciwnego. Jako obywatel, bardzo źle to odbieram.
Druga „okoliczność”, to zapowiedziane na sierpień i wrzesień rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego w sprawie prezydenckiej łaski okazanej przed zakończeniem procesu karnego obecnemu ministrowi-koordynatorowi służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu, oraz w sprawie prawomocności powołania Julii Przyłębskiej na prezesa TK i Małgorzaty Gersdorf na I prezesa SN. Jeśliby minister sprawiedliwości wyznaczył w lipcu nowy skład Sądu Najwyższego, wzbudziłoby to bardzo poważne wątpliwości co do obiektywizmu wyroków tego ciała.
Pomijam zarzuty-drobiazgi dotyczące różnych konstytucyjnych gwarancji.
Sędziów wszystkich szczebli mamy w Polsce około dziesięciu tysięcy. Sąd Najwyższy liczy sędziów niespełna dziewięćdziesięcioro. W myśl art. 183 Konstytucji, SN w zakresie orzekania sprawuje nadzór nad działalnością wszystkich sądów powszechnych i wojskowych.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 16, 2017, 07:49:15 pm »
Jako dowód mej przenikliwości politycznej i wybitnego politycznego realizmu, przytaczam fragment felietonu sprzed bodaj czterech lat:

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2495

...Uważam bowiem, że w każdym normalnym społeczeństwie są ludzie niezadowoleni z jakiegoś fragmentu rzeczywistości do tego stopnia, że przeciwko temu czemuś protestują na ulicy – wnosząc okrzyki, maszerując, wiecując i wymachując transparentami. Moje kryterium uliczne mówi, że dopóki liczba „protestantów” nie przekracza jednego promila danej społeczności – państwo jest w miarę zdrowe. Jeśli „wskaźnik ulicznego sprzeciwu” zbliża się do jednego procenta – jest to dzwonek alarmowy (może dojść do aktów przemocy), a jeśli uliczną determinację wykazuje dziesięć procent obywateli – może upaść rząd lub wybuchnąć rewolucja...

Z relacji czołowych mediów oraz arytmetycznej rachyby wnoszę, że rewolucja ani upadek gabinetu na razie nam nie grozi.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )