Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162017 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #660 dnia: Grudnia 28, 2008, 12:59:44 pm »
Jakie byś przyjął założenia? I jak byś zareagował? Czy Twoim zdaniem istnieje jakaś "optymalna" strategia zachowania w takiej sytuacji?
Już rozumiem. Chodzi o to, żeby właściwie ocenic przeciwnika? Wybór walka-ucieczka?  ;D

Już Hoko napisał: albo każdy jest jaki jest (tzn. moze być zły) albo trzeba go tak zaprogramować, żeby nie mógłbyć zły, co wiedzie ku Kobyszczęciu. Są ludzie, którzy po prostu wybierają czynienie zła, nie z powodu zemsty, nienawiści, chęci wzbogacenia się ani z braku innej możliwości. Ludzie tacy już są.

Każda próba zobiektywizowania tego o czym piszesz wymaga określenia kto jest dobry a kto zły czyli podziału na my i oni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #661 dnia: Grudnia 28, 2008, 01:56:01 pm »
Hmmmm, a skąd ja mam wiedzieć, biedny żuczek?
A ja? Każde takie rozumowanie da się zbić dopisaniem dalszego ciągu.

Cytuj
Zgoda. No i wykrzaczamy się na kryterium podziału - różne widzimisie nie działają. Więc uznajemy, że podział jest ponad nasze siły.

Ależ skąd. Podziały są proste. Na przykład podział "walić mniejszych - uciekać przed większymi" jest bardzo prosty i skuteczny. Podział w rodzaju "Kodeks Karny" jest nieco bardziej skomplikowany ale opiera się na prostej zasadzie: "zapisane jest w prawie, że jak to zrobisz dostaniesz pałą". Takie podziały nie są relatywne.

Cytuj
Relatywizm jest po prostu jednym z wielu ludzkich pomysłów
Ale znasz kawał o sado-maso?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #662 dnia: Grudnia 28, 2008, 02:17:08 pm »
Drogi Tensorze, zdziwilbys sie jak wiele laczy Ciebie i mnie ( :D) w kwestii zamilowania do idealistycznego humanizmu i romantyzmu. Powodem dla ktorego nie chce o tym dyskutowac tutaj jest fakt, ze w zaden sposob nie stanowi to wartosci obiektywnej. Mozna zakladac, ze istnieje Bog, ktoremu nie jest wszystko jedno, ale nie stwierdzono jeszcze, czy taki istnieje, co soba reprezentuje i poki co ekstrakt etyczny mozna czerpac od bogow: Marsa, Manitou, Wotana albo nawet w obrebie jednej religii usprawiedliwiac starotestamentowe wyrzynanie w pien odszczepiencow (wlacznie z dziecmi do ktoregos tam pokolenia) lub przeciwnie - kochac wszystkich i hippisowsko glosic pokoj, jak w Testamencie Nowym.
Choc zdrowy, spoleczny rozsadek nakazuje jakies normy ustalic i takie mamy, to na poziomie faktu i prawdy obowiazujacej wszystkich bez wyjatku nie ma tu reguly i kwestia pozostaje arbitralna. Nie da sie jej przyrownac do fizyki, jak uczyniles na poczatku (i moze dlatego sie upieram przy nie dumaniu w ten sposob). Rozumiesz - grawitacja obowiazywala zawsze i jednakowo.
Zalozylem kiedys w Hyde Parku watek o muzyce, gdzie kazdy moze wklejac wlasne odczucia i przezycia estetyczne na temat, ale twierdzenia prawdziwego tak sie nie ustali.

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #663 dnia: Grudnia 28, 2008, 02:57:16 pm »
po skoku z wieżowca zostanie po człowieku plama
To fakt obiektywny - zgadza sie.
rodzice będą cierpieli, kiedy ktoś im zabije dziecko
Przewaznie tak, chyba, ze zabili je sami i trzymali w beczce w garazu.

Widzisz roznice miedzy jednym a drugim?

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #664 dnia: Grudnia 28, 2008, 03:19:14 pm »
Tensorze, nic nie podciagam, tylko probuje pokazac, ze w swiecie fizyki nie ma ani moralnych norm, ani od nich dewiacji i to naszym jedynie pojeciem jest zlo czy dobro. Jeszcze raz, zeby odejsc od nas, naszych bogow, moralnosci i ciaglego wartosciowania - swiat dziala tak: Krokodyl zjada ptaszka i na tym konczy sie twierdzenie w calym swiecie, oprocz ludzkiego. Cala nadbudowa, ze to niedobre, bo ptaszka zabija i moglby zaczac zywic sie wodorostami to ludzki wymysl. Bo ptaszek jest zaijany, ale gdy sam zjada robaka, to jest tez be, czy jeszcze cacy?
A co masz na obiad? Jak kotlety, to ja w swoim wegetarianizmie mysle, ze bardzo bardzo zle. Tak? Nie ma podstawy by stwierdzic w niepodwazalny sposob, ze czyjas normatywnosc w jedzeniu miesa jest lepsza od mojej wegetarianskiej.

Odbiegajac od tematu:
Zrobiłbym wszystko (a wydaje mi się, że jest to możliwe) aby uczytelnić napis na ulotce - z całą pewnością da się to lokalnie podostrzyć.
Wczoraj nasz duchowny w rekawiczkach mial nawet pomagiera i zaczerpnalem cala garsc materialow, wlacznie z ulotka, ktora zeskanuje i wysle Ci mailem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2008, 03:22:43 pm wysłana przez Evangelos »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #665 dnia: Grudnia 28, 2008, 03:39:32 pm »
Dość bicia piany. Sympatycznie było, ale muszę iść na obiad.
No i co, nie miał racji Marks, że byt określa świadomość?  ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #666 dnia: Grudnia 28, 2008, 04:07:07 pm »
Już Hoko napisał: .......
Kiedys sie mowilo "Lenin w swoich tezach pisal" ;)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #667 dnia: Grudnia 29, 2008, 09:02:56 am »
Czy Tensor dostał bana i wypadły wszystkie jego wypowiedzi? Czy to ja mam bana na czytanie Tensora;D Bo widzę tylko odpowiedzi na jego posty...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #668 dnia: Grudnia 29, 2008, 11:15:50 am »
Haha, a to nie Tensor ostatnio cały wątek skasował, kiedy go wyczerpał? Widocznie Tensor nie lubi pozostawiać śladów po sobie... Może go śledzą? ;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #669 dnia: Grudnia 29, 2008, 02:43:46 pm »
Albo chcial pozostawic wrazenie, ze gadamy sami do siebie  ;)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #670 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:02:40 pm »
O kim mówicie?  ???

This user possesses the following skills:

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #671 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:23:36 pm »
No, to "usuwanie konta" to lepiej byłoby wyłączyć z opcji, bo się tylko bajzel robi.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #672 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:41:01 pm »
Konto to sobie można usuwać natomiast na większości for wlasne posty można edytować (lub usuwać) przez określony czas, zwykle 1 godzinę. Na pewnym forum (technicznym) z jakiego korzystam jeden gość w nerwach ręcznie (sztuka po sztuce  :o) ) usunął prawie tysiąc postów bo ktoś go wkurzył - powodując niesamowitą sieczkę. Po czym włączono właśnie blokade po godzinie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #673 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:58:09 pm »
Panowie, regularnie co godzinkę dwie czytam wszystkie nowe posty. Tu nie pisał nikt o nicku Tensor.







Przykro mi :(

This user possesses the following skills:

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #674 dnia: Grudnia 29, 2008, 04:02:52 pm »
Wczoraj sie napisal cala mase, nawet go z Mazkiem cytuje czasem. Albo ja mam piekniejszy umysl, niz mi sie zdawalo  ???