Autor Wątek: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE  (Przeczytany 22998 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 18, 2018, 02:50:54 am »
Po namyśle: może fajnie by było zostawić dział "Konkursy" (w miejsce tego "Konkursu z Lemem") i w nim zrobić działy podrzędne i poprzenosić tam wszystkie konkursy związane z Lemem, które się odbyły? Także ten ostatni.
W zasadzie nie wiem dlaczego wyskoczył ten dział podrzędny w "Forum po polsku" - zaczynający się od II etapu...jest taki trochę - ni przypięty, ni przyłatany?:)
Już się do niego przyzwyczaiłam, ale nie umniejsza to jego dziwności;)
Przy okazji można by w końcu uporządkować "Forum po polsku" - zrobić z niego dział tylko okołolemowy - a reszta do HP.

Technicznie mogę to zrobić, ale jest to głęboka ingerencja w forum, właściwie zmiana strony głównej i działów - dlatego no way - trzeba poczekać co powie i zrobi skrzat - kiedyś wspominał o porządkach na forum:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 18, 2018, 12:00:14 pm »
Po namyśle: może fajnie by było zostawić dział "Konkursy" (w miejsce tego "Konkursu z Lemem") i w nim zrobić działy podrzędne i poprzenosić tam wszystkie konkursy związane z Lemem, które się odbyły? Także ten ostatni.

W sumie niezłe wyjście. Chyba żeby zachować obecny dział podrzędny, ale przemianować, a w nim zrobić dwa działy pod-podrzędne, dla obu edycji konkursu? Jest to technicznie wykonalne?

Przy okazji można by w końcu uporządkować "Forum po polsku" - zrobić z niego dział tylko okołolemowy - a reszta do HP.

Uchodziłem tu swego czasu za czołowego zamordystę ;), ale nie jestem stuprocentowo przekonany do idei tak radykalnego porządkowania. Tj. są niewątpliwie w niniejszym dziale wątki, które zdryfowały w takim kierunku, że nic wspólnego z Lemem w obecnym kształcie nie mają (poza tym, że Lemowcy w nich piszą ;)), i je by należało przenieść bez litości, ale z drugiej strony skłonny jestem, iż sądzić dyskusje dotyczące spraw, które Lema zajmowały (i bez znaczenia, czy są to tematy wysokie - np. futurologia, astronautyka, twórczość Dostojewskiego, czy względnie niskie - dajmy na to - filmy SF... w większości, "Star Trek") prawo bytu w dziale "Forum po polsku" mają*.

* Tak, wiem, że tym sposobem da się bronić lemowskości wątku o chałwie (jeśli ktoś go założy), ale powiedzmy, że jest jeszcze kryterium zdroworozsądkowe. (Poza tym wiele zależy jeszcze od tego, jak się o owej chałwie będzie gadać.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2018, 12:05:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 18, 2018, 03:50:21 pm »
Może racja z tym "Forum po polsku" - chodziło mi tylko o to by było jasne, że to dział związany z Lemem, a nazwa na to nie wskazuje.

Wchodzenie w coraz większą (mniejszą?;) podrzędność jest chyba niezbyt czytelne. Ale nie wiem. Niemniej konkursy na pewno warto uporządkować. Zwłaszcza te z recenzjami.
Były 3 duże: 2 z recenzjami i ten ostatni z pytaniami. Czy jeszcze jakieś?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)