Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1935219 razy)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4877 dnia: Marca 17, 2023, 03:00:32 am »
Zasiała trwogę, sensacyjną zadymę rzuciła w medialny świat, naukowcy poudawali że jest warta atencji. Dopiero kiedy fakty zaczęły przeczyć przepowiedniom to wycofuje je.
No i gitara, mi to lotto, ...

W pewnym wieku jednoosobowy strajk klimatyczny (od czego zaczynała) i zamieszanie wokół niego media skwapliwie łyknęly, bo stałe czymś się zajmują (najchętniej sensacjami). Jest to przejaw jeden z wielu możliwych irracjonalnych wyczynów. Raczej jeszcze wyczynowy wiek jej nie minął, zwłaszcza że uzyskaną przy okazji sławę osiągnęła dość znikomym wysiłkiem (akurat odpowiadała zapotrzebowaniu macherom wzrostu zerowego i skorzystali z jej osoby).
https://wpolityce.pl/swiat/638534-apokalipsa-odwolana-greta-thunberg-kasuje-swoje-tweety

To teraz czekam, kiedy rządy obniżą zdzierstwo na ludziach pracy, coby przestały dopłacać do niepraktycznych wynalazków utrudniających życie i niszczących (przez wymuszenie pakietem Fit For 55) poszczególne gałęzie gospodarki i zatrudnionych w nich ludzi.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4878 dnia: Marca 17, 2023, 08:26:59 am »
Czegóż spodziewać się, w kwestii zrozumienia mechanizmów rządzących światem, po nastoletnim dziecku? Najwyżej dziecko dorastając, może po pewnym czasie zrozumieć, że nie rozumiało - i ewentualnie się wycofać. Jednakże trudno się wycofać, kiedy się całe swoje dalsze życie osnuło wokół czegoś, co było, w pewnej części, nieporozumieniem. Zresztą właśnie dość dziecinnym, bo przecież nikt poważny nie mówił, że świat się skończy do 2023 roku. Zazwyczaj brnie się więc dalej mimo błędów założycielskich, skoro "chwyciło i dobrze żre". Swoją drogą z powodu Twego postu przeczytałem kilka notek o Grecie i nic nie piszą o jej edukacji. Konkretnie zdawałoby się, że ktoś zaangażowany w "wojny klimatyczne" pragnąłby zrozumieć więcej i uczył się w tym kierunku - a tu takowej informacji brak. Możliwe, że po prostu z punktu widzenia piszących notki o Grecie jest to informacja zbędna. Poza tym doszło już do oswojenia tematu a przede wszystkim wojna w Ukrainie przywróciła sens powiedzeniu, że bliższa koszula ciału. Nagle bogatym też zrobiło się żal, ze za prąd płacą ciut więcej i serki zdrożały - a więc jak nie ma czym palić - to się pali bele czem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4879 dnia: Marca 17, 2023, 09:25:02 am »
Cytuj
Twego postu przeczytałem kilka notek o Grecie i nic nie piszą o jej edukacji. Konkretnie zdawałoby się, że ktoś zaangażowany w "wojny klimatyczne" pragnąłby zrozumieć więcej i uczył się w tym kierunku - a tu takowej informacji brak.
Kiedy właśnie istotą funkcjonowania Grety było unikanie edukacji  :D

Mam wrażenie, że strajk klimatyczny był tylko pretekstem, by ze szkoły uciec (w słusznym celu). Kiedyś wykazałem zainteresowanie, a kogo to podsuwa się na idola młodzieży?
 I jedno co mogę powiedzieć, że praca i edukacja w tym wypadku są antybohaterem tej bajki. Być może zresztą, to główna przyczyna popularności.
Sama zaś Greta jest przykładem genialnej akcji promocyjnej w wykonaniu, zdaje się, tatusia aktora -managera.
Przypisane córce liczne choroby związane z głową, a znakomicie znane i polskim nauczycielom, wszelkiej maści fobie "na", a na pewno zespół aspergera, co widać jak na dło...twarzy, w ramach "terapii" przekuł w atuty tejże. Zwłaszcza zwracające uwagę, a w istocie z choroby raczej wynikające, hipnotyzujące oczy.
Są już polskie podróbki w światku politycznym (tych ócz)  ::)

Ale to potraf byle psychoterapeuta, natomiast zarobić na tym miliony - ...ooo, to już poziom światowy.
https://plejada.pl/newsy/greta-thunberg-kim-sa-rodzice-i-siostra-slawnej-ekoaktywistki/v0vnjm4
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4880 dnia: Marca 17, 2023, 10:08:38 am »
Widzisz, ja jednak jestem niepoprawnym, naiwnym optymistą :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4881 dnia: Marca 17, 2023, 11:24:43 am »
Kiedy właśnie istotą funkcjonowania Grety było unikanie edukacji  :D

Jeśli - to prędzej odwleczenie jej ukończenia w sposób bardziej honorowy niż zwykłe zimowanie, bo po dwuletniej przerwie do szkół wróciła (z jakim efektem? tego się chyba nie wygugla):
https://www.greenmatters.com/p/greta-thunberg-college
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4882 dnia: Marca 17, 2023, 12:31:31 pm »
Poza tym jak kościół katolicki przetrwał mimo wieszczenia niekoniec tego świata i niezstąpienie Jezusa w sylwestra 999 - to widocznie wszystko można przetrwać ;) . Zresztą kościół przetrwał wiele takich niekońców świata i wcześniej, i później, aczkolwiek może nie aż tak spektakularnie i gremialnie wieszczonych.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4883 dnia: Marca 17, 2023, 03:00:53 pm »
[
Kiedy właśnie istotą funkcjonowania Grety było unikanie edukacji  :D

Grecia jest naukowcem.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4885 dnia: Marca 17, 2023, 08:13:22 pm »
SE
Nie do końca, ona dostała kiedyś za "wplywowość" w nauce.
Dowcip roku, jak dla mnie.
(Nie pamiętam którego to było roku, ale była taka heca. Niby na poważnie)
Q
Tak liczne honorowe tytuły to jednak dorobek naukowy :)
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4886 dnia: Marca 18, 2023, 01:11:03 am »
dostała kiedyś za "wplywowość" w nauce.

I to od redakcji szacownego "Nature":
https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html#greta-thunberg

Nadto nazwano na jej cześć nowo odkryty gatunek chrząszcza piórkoskrzydłego Nelloptodes gretae, nowo opisany gatunek ślimaka Craspedotropis gretathunbergae, nowo odkryty gatunek ślimaka Opacuincola gretathunbergae, nowo odkryty gatunek skoczogonka Frisea gretae, nowo odkryty gatunek chruścika Oecetis gretae, nowo opisany rodzaj pająków Thunberga oraz jeden z jego gatunków, Thunberga greta, nowo opisany rodzaj kosarzy Thunbergia oraz jeden z jego gatunków, Thunbergia gretae, nowo odkryty gatunek niesporczaka Xerobiotus gretae, nowo odkryty gatunek ptasznika Tapinauchenius gretae.

ps. xetras pozwoliłem sobie* przenieść parę Twoich postów - i naszych odpowiedzi na nie - do "Politycznej...":
https://forum.lem.pl/index.php?topic=928.msg95828#msg95828
* W imię tego, o co apelowałeś, pisząc o rozsądnej apolityczności.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2023, 01:53:17 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4887 dnia: Marca 21, 2023, 11:26:17 am »
Spoko.

Redagowanie zakładek, tematów pozostawiam w gestii Szanownego Redaktorstwa.

Bliższe "dyLEMaty" to te obiektywnie kulturowe a nie druzgocące propagandową bieżączką.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4888 dnia: Marca 21, 2023, 04:15:46 pm »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4889 dnia: Marca 21, 2023, 04:24:56 pm »
Dobrze, że theology a nie technology. Jesteśmy bezpieczni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).