Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Kwiz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 02:01:24 pm »
O łzawieniu myślałem. Odrzuciłem, bo pierwsze pole nie zaznaczono na pomarańczowo.
No tak, zapomniałam o łogonku:)

Wtedy może jednak to karkołomne "wyginanie" w 9? :-\

Przypuszczam, że ładunek obwieszcza znak wolnej burty, onże znak Plimsolla:
Może być...ja kombinuję ze słowem, które składa się z dwóch - na zasadzie: ma-kler.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Dzisiaj o 01:05:15 pm »
O łzawieniu myślałem. Odrzuciłem, bo pierwsze pole nie zaznaczono na pomarańczowo. A i w ogóle nie pasuje ni w pięć ni w dziewięć. Co ma łzawienie do miopii? Raczej już do zapalenia spojówek czy innej jaglicy. Poza tym, higroskopijność to nie to samo co wilgoć...

Przypuszczam, że ładunek obwieszcza znak wolnej burty, onże znak Plimsolla:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Znak_wolnej_burty
względnie linia wodna (waterline). Ale jak to ująć w jednym słowie? ???
Ponadto ciekawym, co to za przyrząd z zespołem nadpobudliwości? Coś w rodzaju spłonki lub potrzasku? Hm.
3
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 12:24:58 pm »
Widzę, że te najbardziej zmasowany atak przypuszczające boty mają (przynajmniej, gdy patrzy się na listę kandydacką) b. charakterystyczne maile (czyli nie Bóg musi rozpoznawać swoich ;)). Ale próbują przebijać się hurtowo nadal (na szczęście na ten moment nie są w stanie).
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 11:53:27 am »
Imho wszystko gra, z wyjątkiem, być może, meldunku. Zresztą nie wiem, może właśnie trafiłaś w punkt.

Wobec braku czegoś lepszego: druga strona kwitu - rewers? :-\

Hmm...rewers wydawał mi się za oczywisty do tej krzyżówki, ale...jeśli jednak...to wojna o pokój kończy się mniej pokojowo - nie meldunkiem a eksmisją:)
Czyli 4. obstawiam: eksmisja.

Napaliłem się, na śledzia z Marlowa ale jak zwykle jestem drugi. Jak z nagrobkiem i gorzałą.
Podpowiadam ;D
Zostały pola (o ile nasze typy są oki): 5, 9, 11, 12, 16, 18 i 19.

Psss...te gatunki z 9 - trochę niepoprawnie, ale: wyginanie? :-\
Chyba jednak nie, bo ten higroskopijny: łzawienie. Wtedy mamy: _ w _ i _ _ n _ _
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:22:19 am »
Napaliłem się, na śledzia z Marlowa ale jak zwykle jestem drugi. Jak z nagrobkiem i gorzałą.
6
Lemosfera / Odp: Mistrz Lem a s-f
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 09:09:12 am »
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Lutego 22, 2024, 09:19:51 pm »
Imho wszystko gra, z wyjątkiem, być może, meldunku. Zresztą nie wiem, może właśnie trafiłaś w punkt.

Wobec braku czegoś lepszego: druga strona kwitu - rewers? :-\
8
Lemosfera / Odp: W strachu przed antymaterią. 1381 cytatów. Lem/Jaźniewicz:)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Lutego 22, 2024, 08:20:27 pm »
Noo, super :). Czyżby pochodna cytatologicznej akcji roklemowej (okazało się, że 365 to znacznie za mało)? ;)
9
Lemosfera / W strachu przed antymaterią. 1381 cytatów. Lem/Jaźniewicz:)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Lutego 22, 2024, 08:10:52 pm »
Nowa książka już w marcu!:)

"1381 myśli z najważniejszych tekstów Stanisława Lema w jednym tomie. Uzupełnione o rysunki autora!

Cięte i błyskotliwe. Mniej lub bardziej znane. Przepełnione gorzką ironią, ale też głęboką troską o człowieczeństwo. Wybrane z powieści, esejów i tekstów publicystycznych, opublikowanych w ciągu całego życia pisarza. Oto kosmos twórczości Stanisława Lema skupiony w 1381 cytatach i myślach, uporządkowanych tematycznie. Są jak echa jego najważniejszych dzieł, które dziś donośnie wybrzmiewają satyrą, przepowiednią oraz ostrzeżeniem przed… nami samymi.

W strachu przed antymaterią to znakomita lektura dla miłośników i znawców twórczości autora Solaris. To także książka dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Lemem – cytaty będą świetnym wprowadzeniem w dzieła najważniejszego polskiego twórcy science fiction. Poza nimi to także zbiór rysunków pisarza, również tych mniej znanych!

Wyboru, a także uporządkowania i skomentowania cytatów dokonał Wiktor Jaźniewicz, wieloletni tłumacz Stanisława Lema na język rosyjski. Autor jego rosyjskojęzycznej biografii, artykułów oraz podobnych zbiorów w innych językach."
https://www.wydawnictwoliterackie.pl/index.php/produkt/5275/w-strachu-przed-antymateria-1381-cytatow

Super lemologu:)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Lutego 22, 2024, 01:51:30 pm »
Chociaż ja nie szłam tropem posiadania, a raczej sprzedaży, ale w sumie i tak chodzi o kler:)

Co do herbatki - chyba nie pasuje (w sumie dlaczego herbatka i programista?), bo wtedy w 16 pionowo musiałoby być "ch" a nie ma pomarańczowych pól.

Zastanawiam się jeszcze czy 4. kończy wojnę o pokój - to nie meldunek? :-\
W sensie wojna o pokój do zamieszkania, a nie taki światowy...

Zaś 15. rejestr wyroków za pobicie - karateka?

Psss...ten suplement programistów - kodeina?
Strony: [1] 2 3 ... 10