Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 31932 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 08, 2020, 03:44:53 pm »
Kiepska ironia w dniu zaprzysiężenia. Wyglądająca na jak najbardziej nieironię. Wyglądająca na czystą żywą prawdę. Nie do domyślenia się, że to ironia. Gdybym był Dudą, to też bym taki list napisał na otwarcie kadencji.

R.

[Dopisek około 16:00]
Do Gazety Wybiórczej" mam wybiórcze zaufanie. Tym razem nareszcie poznałem całą prawdę o tej korespondencji Duda-Kurski:
https://wyborcza.pl/7,75398,26107367,historia-pewnego-listu-andrzej-duda-pisze-do-czytelnikow-wyborczej.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka
 
Nie mogłeś prostakowi przysłać od razu tego linka?
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2020, 04:56:15 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 08, 2020, 05:29:59 pm »
Doprawdy nie wiem co powiedzieć. Czasem sądzę, że jesteśmy z innych planet. Tłumaczenie komuś ironii jest równie pożyteczne jak tłumaczenie kawałów. Ironia jest oczywiście moja a nie prezydenta, że wstawiłem ten list jako fejk, choć oczywiście jest prawdziwy, to znaczy taki list prezydent napisał, natomiast jego treść jest nieprawdziwa w tym znaczeniu, że prezydent deklaracji z listu nie tylko nie zrealizował czy nawet nie próbował realizować, co wręcz się wielu z nich sprzeniewierzył (to znaczy postępował wręcz odwrotnie, niż deklarował). To jest ironia, ironiczna sytuacja, paradoks - i budzi mój uśmiech.


Czy dlatego nie próbował nawet ich realizować, bo od początku nie miał takiego zamiaru (więc z jego punktu widzenia list był fejkiem), czy szczerze chciał, ale mu nie pozwolili a nawet kazali postępować odwrotnie (czyli był chciejstwem) - to już każdy musi sam ocenić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 08, 2020, 06:09:13 pm »
Ironia pięć lat temu to nie była żadna. Ironia musi być rozmyślna i świadoma u ironisty. Co najwyżej kłamstwo, oszustwo, oczajduszostwo, zmyłka. To by z kolei bardzo źle świadczyło o panu Dudzie.

W tej chwili mi to wisi, bo na wybory nie idę, Dudy za kumpla mieć nie chcę, a trzecim razem nie może kandydować. Ale kłamstwo jest złem. Złu chcę się przeciwstawiać. Bezinteresownie.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 08, 2020, 10:27:34 pm »
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7767351,duda-apel-koalicja-psl-konfederacja-wybory-prezydenckie.html
Muszę przyznać, że inteligentne zagranie, choć - jak widać - nieskuteczne.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 09, 2020, 11:43:20 am »
Myśli że mają pamięć złotej rybki i zapomnieli plucie sprzed paru tygodni

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 09, 2020, 12:54:07 pm »
Wiele raz proponowałem rozmaite zakłady, lecz nikt miał ochoty. Wobec tego ostatni raz spróbuję, ale nie o to, KTO wygra, tylko jaka będzie różnica. Delta. W liczbie bezwzględnej.
Ja już opuszczę z poprzednich 10% na 5%, i może teraz ktoś zaryzykuje inwestycję w wedlowską?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 09, 2020, 02:46:42 pm »
Myśli że mają pamięć złotej rybki i zapomnieli plucie sprzed paru tygodni

Delikatniej bym to ujął (uważam, że temperatura krajowego sporu politycznego jest i tak zbyt wysoka, by ją jeszcze podnosić, używając tak ostrego języka), ale +/- zgadzam się z tą oceną, z tym, że trochę bym ją pogłębił, bo - IMHO - problem nie w tym, jak kto o kim mówił (co w prywatnych sporach międzyludzkich bywa istotne, lecz w polityce - mniej, tam często chowa się dumę do kieszeni), tylko - tu nam się rzecz zapętla do przywołanego przez maźka listu sprzed lat, ale i do znanego zjawiska zjadania przystawek - w wiarygodności w/w oferty*.

* Aczkolwiek sądzę, że jest to propozycja wielopoziomowa - dlatego chwalę ją jako zagranie - i to, co nie przyniosło doraźnego zysku (i może nawet nie przynieść go do końca tej kampanii; aczkolwiek gra toczy się nie tylko o zhołdowanie konkurencyjnych liderów, jej część stanowi również podjęcie próby przekonania elektoratu, że oto mamy do czynienia nie z niepewnym reelekcji kandydatem, a ze wspaniałomyślnym zwycięzcą zatroskanym o losy Ojczyzny ponad podziałami), jest w stanie zaprocentować na dłuższą metę, zwł. w wypadku indywidualnych działaczy, którzy mogą pozazdrościć Czarneckiemu czy Wojciechowskiemu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2020, 04:18:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 09, 2020, 06:03:32 pm »
jej część stanowi również podjęcie próby przekonania elektoratu, że oto mamy do czynienia nie z niepewnym reelekcji kandydatem, a ze wspaniałomyślnym zwycięzcą zatroskanym o losy Ojczyzny ponad podziałami), jest w stanie zaprocentować na dłuższą metę, zwł. w wypadku indywidualnych działaczy, którzy mogą pozazdrościć Czarneckiemu czy Wojciechowskiemu.
Narodowców to może ruszy
Ale lewicy czy co bardziej ogarniętych rolników raczej nie

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 09, 2020, 06:26:48 pm »
Pamiętajmy, że w tym momencie - jeśli można wierzyć sondażom - rozgrywka toczy się o promile. W takim wypadku wystarczy przekonać niewielu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 09, 2020, 08:22:54 pm »
rozgrywka toczy się o promile
Dla części elektoratu Dudy wręcz dosłownie  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 09, 2020, 08:45:45 pm »
Jeśli masz na myśli część elektoratu, która ma za co pić ;), dzięki temu, że ona sama, lub jej bliscy nieźle zarabiają z racji tego, że Duda jest prezydentem (a więc głównie pracowników Kancelarii Prezydenta* i ich rodziny), możesz mieć rację ;).
Jeśli jednak chodzi Ci o część elektoratu kojarzącą się z budką z piwem, to ma ona raczej podstawy obawiać się skutków nadciągających wyborów parlamentarnych, a i to nie na pewno, bo ich zwycięzcy (nawet jeśli okażą się pochodzić z obecnej opozycji), mogą bać się zrezygnować z PiS-owskich programów socjalnych.

* A propos:
https://wiadomosci.wp.pl/ile-kosztowala-prezydentura-andrzeja-dudy-resort-finansow-ujawnia-6510406406882945a
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2020, 08:56:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 09, 2020, 10:14:29 pm »
Cytuj
W tej chwili mi to wisi, bo na wybory nie idę, Dudy za kumpla mieć nie chcę, a trzecim razem nie może kandydować.

Nie tak dawno napisałeś tutaj, cytuję:

Cytuj
[...] No i na prezydenta Polski w latach 2020-24 dam swoją kreskę panu Donaldowi Tuskowi. Pomijając inne argumenty, jestem za politycznym pluralizmem, przeciw dominacji i hegemonii.

Jakże to tak? To jesteś za "pluralizmem, przeciw dominacji i hegemonii" czy jednak słowo harcerza nic nie znaczy?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 09, 2020, 10:46:34 pm »
Szanowny Panie
Prawie rok temu chciałem zagłosować na pana Donalda Tuska, ale jak mam dziś głosować na pana Donalda Tuska, gdy on nie startuje?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 10, 2020, 02:22:25 am »
rozgrywka toczy się o promile
Dla części elektoratu Dudy wręcz dosłownie  ;D
Maleńczuk nie jest elektoratem Dudy

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 10, 2020, 08:44:11 am »
Cytuj
Szanowny Panie
Prawie rok temu chciałem zagłosować na pana Donalda Tuska, ale jak mam dziś głosować na pana Donalda Tuska, gdy on nie startuje?

Skoro argumentem za głosowaniem jest chęć wzmocnienia pluralizmu politycznego, niezależnie od tego, kto jest dzisiaj kandydatem, argument nadal może być zasadny, by iść zagłosować.