Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116276 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2460 dnia: Lutego 25, 2016, 06:33:56 pm »
I już wiadomo skąd nienawisc miedzy robotami i bladawcami :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2461 dnia: Lutego 25, 2016, 06:52:33 pm »
Ty, gdzie mój dedykowany Mleczko z kartką?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2462 dnia: Lutego 25, 2016, 07:18:49 pm »
Co za czlowiek jak mu sie cos nagle przypomni to i w kosciele ksiedzu mikrofon zabierze i zapyta "ty, a co z tym czy tamtym".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2463 dnia: Marca 09, 2016, 12:03:48 am »
W Słowińskim Parku Narodowym morze odsłoniło potężne pnie dębów. To resztki puszczy, która porastała ten teren kilka tysięcy lat temu. (...)
- Morze oddziałuje na dany obszar cały czas, pnie zostały odsłonięte już kilkadziesiąt lat temu, czasem są widoczne lepiej, czasem gorzej, ale opublikowanie zdjęć zawsze budzi duże emocje - tłumaczy Marek Sobocki, zastępca dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

http://bi.gazeta.pl/im/15/d1/12/z19732245IE.jpg

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19732149,baltyk-odslonil-pozostalosci-puszczy-maja-kilka-tysiecy-lat.html

Q: poprawiłem taga obrazkowi;)

Gdybym chciała dać takiego taga, to bym dała. Na przyszłość proszę nie wchodź do moich postów - bez mojej zgody.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2016, 09:53:59 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2464 dnia: Marca 11, 2016, 08:38:27 pm »
Swietna rozmowa z zalozycielem Greenpeace o tym czym byl ten ruch, czym sie stal i o religii Globalnego Ocieplenia (ang.):

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2465 dnia: Marca 11, 2016, 09:21:34 pm »
A co, nie ma ocieplenia? (Niestety na wysłuchanie nie mam czasa :( ).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2466 dnia: Marca 12, 2016, 05:39:06 pm »
Od 2000 nie ma, wg. Pomiarów satelitarnych, a więc metody najpewniejszej, w przeciwieństwie do modeli komputerowych. Ogólnie raz jest ocieplenie raz oziebienie, łącznie ze zlodowaceniem, ale z CO2 ma to niewiele wspólnego. Warto się pochylić nad poziomem co2 w przeszłości.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2467 dnia: Marca 12, 2016, 05:46:45 pm »
Globalnego może i nima, ale w Polsce jest.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2468 dnia: Marca 12, 2016, 06:02:35 pm »
Od 2000 nie ma, wg. Pomiarów satelitarnych, a więc metody najpewniejszej, w przeciwieństwie do modeli komputerowych. Ogólnie raz jest ocieplenie raz oziebienie, łącznie ze zlodowaceniem, ale z CO2 ma to niewiele wspólnego. Warto się pochylić nad poziomem co2 w przeszłości.
Przypuszczam że chodzi o pomiary promieniowania troposfery - masz jakieś źródło?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2469 dnia: Marca 14, 2016, 10:29:36 pm »
Bardzo starannie długą wypowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego. Długo nieobecnego przed kamerą. Przed chwilą, w TVP Info. Bardzo przykrą - w znaczeniu patriotycznym i osobistym.
Jako zdeklarowany agnostyk, wołam de profundis: "Ojczyznę JAKO TAKO ROZUMNĄ, racz nam wrócić, Panie!"
R.

pjes: coś jeszcze dodam optymistycznie. Może to początek końca. Uparcie nie wierzę, by Naród Wyborczy mógł być aż taki głupi. Głupi jest, to jasne, lecz chcę wierzyć, że nie aż taki...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 10:40:03 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2470 dnia: Marca 25, 2016, 07:28:48 pm »
Jak się powinno w SF pokazywać wormhole:

Szerzej:
http://www.spacetimetravel.org/wurmlochflug/wurmlochflug.html
http://physicsbuzz.physicscentral.com/2014/11/what-does-journey-through-wormhole.html
(Rzecz nie jest nowa, ale - o ile pomnę - nie była linkowana, a dogrzebałem się do niej dopiero teraz, bo mi była potrzebna do jednej dyskusji na startreku.plu* ;).)

* Swoją drogą, jak o tym mowa, startrekowa wizja takowych czasoprzestrzennych fenomenów barwna jest dość, by liczyć ją do radosnej tfu-rczości ;), ale pod względem naukowego sensu/prawdopodobieństwa absolutnie się nie broni... (Co jakoś mnie nie zaskoczyło ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2471 dnia: Marca 25, 2016, 07:32:35 pm »
Wg. opisu to co ich sciga to waz, rzecz dzieje sie w Amazonii, wiec anakonda. Ale to bydle musialo by miec ponad 10m, tak na oko. Chyba ze to cos innego, delfin, wydra, moze kapibara? Albo jakas wielka ryba, np. arapaima. Jakies pomysly?

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2472 dnia: Marca 26, 2016, 01:10:43 am »
http://www.dobreprogramy.pl/Przykra-historia-Tay.-Przez-dobe-nastoletni-bot-Microsoftu-zmienil-sie-w-rasistke,News,71679.html
" Jej przykład jest jednak dobitnym dowodem na to, że system może być doskonały tylko, jeżeli wykluczyć z niego element ludzki."
"Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie, prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1. ❝"

"Esencja internetu ;) Nawet bot może ześwirować z ludźmi internetu."

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2473 dnia: Marca 26, 2016, 02:49:29 pm »
Kapitalne.  Słyszycie? Ja słyszę.  I to konkretny utwór :) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2474 dnia: Marca 26, 2016, 03:13:27 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana